|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
25.1.2011 18:03:09   
mala86
jel moze receot za neku jednostavnu tortu preko koje moze fondant

i kako vi pravite plazma tortu?

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Torte
25.1.2011 18:05:00   
bebacha
reform je odlicna a sad cu ti stavit recept za plazmu koju ja pravim



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Torte
25.1.2011 18:06:59   
bebacha
600gr plazme
100 gr margarina
0,5 l soka od narandze
200 gr zele bonbona
200 gr coko bananice
lijepog je okusa al je mala


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Torte
27.1.2011 18:58:17   
jasmin
Evo i moje danasnje tortice.Pravo je ukusna...
user posted image
snitica
user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Torte
27.1.2011 20:46:51   
Galicia
Recept molim. Divno izgleda.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Torte
28.1.2011 7:32:47   
jasmin
Nije uopce tesko za napraviti.

Kore:4 jaja,4 kasike secera,4 kasike brasna,prasak za pecivo
za tamnu koru jos dodati 3 kasike kakaa.
Fil:1l mlijeka,2 pudinga od cokolade,100g putera,300g mljevenih oraha
Premazivanje:2 slag pjene,mljeveni orasi i cokoladni sirup

Priprema:Umutiti jaja sa secerom,dodati brasno i prasak za pecivo,izjednaciti smjesu i izliti u pleh za torte koji ste obloziti pek papirom ili aluminijskom folijom.Peci u prethodno zagrijanoj pecnici na 180.Ako je vasa pecnica jaka na ovoj temperaturi ili pak slaba,podesite je kako odgovara.Za tamnu koru isti postupak,samo dodajte kakao.
Fil:Fil je najbolje pripremiti prije pecenja kora kako bi na vrijeme bio hladan.Skuhati 2 pudinga u 800 ml mlijeka.U hladan puding umijesiti puter i mljevene orahe.
Kada su fil i kore hladni vrijeme je za mazanje.Premazite s pola fila jednu koru koju ste prethodno poskorpili sokom od narandze,a potom s drugom polovicom drugu koru.Slag pjene umutite s vodom ili mlijekom.Premazite tortu i ukrasite orasima.Po zelji tortu prelijte cokoladnim sirupom .

Snita od jutros

user posted image

< Poruku je uredio jasmin -- 28.1.2011 7:36:06 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Torte
29.1.2011 8:23:15   
IvanaTz
Nasla sam super recept, ova torta je ludilo... Poprilicno je skupa, ali nije zahtjevna za napravit i praavooo je dooobraaaa... Bomba od torte user posted image


user posted image


FERRERO TORTA

·         Biskvit  5 kom jaja  100 gr čokolade  150 gr šećera  70 gr. brašno  1 kom. pecilnog praška  1 kom vanilin šećera  30 gr. krušne mrvice  3 žlice mljevenih lješnjaka  70 gr maslaca ·         Krema  50 dag sira mascarponea  1/2 l slatkog vrhnja Sania  40 dag nutele  100gr mljevenih lješnjaka(na krupnije)  100gr lješnjak napolitanki,nasjeckane ·         i još  200 gr čokolade za kuhanje  2-3 žlice ulja  1 dl toplog mlijeka  4 žlice nesquk-a   Otopiti maslac i čokoladu na pari, pustiti da se prohladi.
Žutanjke izmiksati sa šećerom, dodati brašno, p.p. v.š. mrvice, otopljenu čokoladu i snijeg od bjelanjaka.Kalup namastiti, posuti sa mrvicama, istresti smjesu i peći na 200*c oko 30 min.
Pomiješati sir i nutelu, u to dodati šlag od slatkog vrhnja.Otopiti 200Gr čokolade sa uljem na pari, istresti u vrećicu za ukrašavanje, napravit čipku za ukras oko torte, ohladiti je u zamrzivaču.
Ostatak čokolade ostavite, jer će Vam trebati za daljnje korištenje.
Ohlađeni biskvit prerezati na tri kore.Prvu koru nalo namočiti sa nesquk-om(malo jačeg okusa),filati kremu, preliti u tankom mlazu čokoladu koja je ostala u vrećici, posuti malo mljevenih lješnjaka i napolitanki, te ponoviti postupak sve do gornje kore.
Sa ostatkom kreme premažite tortu okolo i dekorirati je sa čokoladnom čipkom, koja se mora malo opustiti na sobnoj temp.ali ne previše, tek toliko da se može motati oko torte.
Ja sam je napravila u dva djela, jer nemam tako veliki zamrzivač,pa sam je spojila.



_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Torte
29.1.2011 8:26:02   
IvanaTz
Recept je copy-paste sa coolinarike user posted image

I zna li neko ima li negdje ovog mascarpone sira jeftinijeg nego u mercatoru? Tamo je 500 g 7,5 KM, katastrofa... Bas me nervira sto je tako skup, stalno izbjegavam recepte gdje se ovaj sir trazi, ali ovu sam morala napraviti user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Torte
29.1.2011 8:27:25   
bebacha
Ivana jel postoji neka priblizno slicna zamjena za maskarpone

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Torte
29.1.2011 9:06:32   
Amrino
IZVORNA PORUKA: bebacha

Ivana jel postoji neka priblizno slicna zamjena za maskarpone


Vajkrem user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Torte
29.1.2011 9:11:16   
bebacha
cuj to.e to nisam znala.probam ondauser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Torte
29.1.2011 9:29:49   
IvanaTz
Nisam ni ja to znala, super ako i sa vajkremom bude ovako ukusno, mascarpone je bezobrazno skup user posted image

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Torte
29.1.2011 9:37:52   
Galicia
Jasmin, hvala ti puno. Ovu tortu pravim sutra navece. Izgleda mi veoma lagana za napraviti, a ujedno je i njami.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 588
   [Obrisana poruka]
29.1.2011 11:51:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Torte
29.1.2011 13:44:42   
de_de
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Recept je copy-paste sa coolinarike user posted image

I zna li neko ima li negdje ovog mascarpone sira jeftinijeg nego u mercatoru? Tamo je 500 g 7,5 KM, katastrofa... Bas me nervira sto je tako skup, stalno izbjegavam recepte gdje se ovaj sir trazi, ali ovu sam morala napraviti user posted image



Ivana koliko sam ja upratila ti si pravi majstor za torte, pa ti nece biti tesko napraviti marscapone kod kuce. Ja sam u novinama Hrana i vino nasla Minjin recept, pravi se od slatkog vrhnja. potrazi malo na minjinoj stranici, sigurno ima i tamo recept.
P.S. Torta izgleda bas njam, njam:)))


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Torte
29.1.2011 13:55:57   
sheri
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Recept je copy-paste sa coolinarike user posted image

I zna li neko ima li negdje ovog mascarpone sira jeftinijeg nego u mercatoru? Tamo je 500 g 7,5 KM, katastrofa... Bas me nervira sto je tako skup, stalno izbjegavam recepte gdje se ovaj sir trazi, ali ovu sam morala napraviti user posted image


u bingu je 7,05 KMuser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Torte
29.1.2011 22:48:37   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: sheri

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Recept je copy-paste sa coolinarike user posted image

I zna li neko ima li negdje ovog mascarpone sira jeftinijeg nego u mercatoru? Tamo je 500 g 7,5 KM, katastrofa... Bas me nervira sto je tako skup, stalno izbjegavam recepte gdje se ovaj sir trazi, ali ovu sam morala napraviti user posted image


u bingu je 7,05 KMuser posted image



kod nas u bingu ga nema... a nece me izvuc tih 0,45 user posted image user posted image user posted image , vala i to je preskupo...

de_de, nisam znala za to, thanks na savjwetu, kad budem imala vremena probam taj homemade mascarpone... ili ovo sa vajkremom. dosad sam izbjegavala recepte sa mascarpone sirom ali ova torta je luudiiiloo pa se sad bacam na usavrsavanje mascarponea user posted image
probajte ovu tortu, necete se pokajati!


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Torte
29.1.2011 22:55:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: Amrino

IZVORNA PORUKA: bebacha

Ivana jel postoji neka priblizno slicna zamjena za maskarpone


Vajkrem user posted image



Da,da, ja pravim tiramisu redovno da vajkremom umjesto sa mascarponeom, i pravo bude dobar!
Ivana torta ovako na izgled djeluje bomba!



ili dukatov sirni namaz dukatela...
ili čak vidnsijin sirni namaz....

mada je meni najbolja suketale kao zamjena...i ja u tiramisu stavljam...neko mi na forumu preporučio u brzini jer nisma imala marscapone a gosti stiazli....
od tada samo dukatela u tiramisu ideuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Torte
29.1.2011 23:12:55   
M kao Mama
a, dukatela i jeftinija, maskarpone baš poskup, a okus isti, ako ne i bolji sa vajkremom ili dukatelom

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Torte
30.1.2011 0:38:43   
Niina
jooojj ivana ...evo vec mi nije dobro od te torte...ja sam luuuda za nutelom..
mozel se preko ove torte fondan staviti..da je napravim muzeku (sebiuser posted image user posted image ) za rodjendan???

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Torte
30.1.2011 18:23:40   
Mya_81 RR
Ivana, je li ova Ferrero torta pogodna za fondant?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Torte
30.1.2011 18:51:04   
palachinken
Ferrero je baš po mom ukusu superkalorična čoko bomba, pa sam malo prosurfala po netu i vidjela da su je baš takvu kao na Ivaninom receptu oblagali fondantom.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Torte
30.1.2011 19:00:34   
bebacha
http://receptiizmojebiljeznice.blogspot.com/2010/03/ferrero-torta.html

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Torte
30.1.2011 19:04:12   
palachinken
IZVORNA PORUKA: mala86

jel moze receot za neku jednostavnu tortu preko koje moze fondant

i kako vi pravite plazma tortu?


http://www.coolinarika.com/recept/tricolori-cokoladna-torta/
ne peče se, a čokoladna. idealna kombinacija :)


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Torte
30.1.2011 19:04:54   
Galicia
Meni nije uspjela torta od Jasmin. Mojom greskom sam je zeznula i to pravo. Moracu ovo u neuspjehe, cim slikam.
Kao prvo, recept je ok i nista tu ne fali. Medjutim ja pametnica uzela najveci obruc od tepsije za kore. Imam 3 velicine i ja se napravim pametna i najveci iskoristim i tako su mi kore ispale debljine flis papira. Al ja sam nastavila dalje sa filom. Fil je ispa malo rijedji nego sto sam ja htjela, al sam stavila mrvljenog keksa i ispao je ok. I tako sam ja sastavila torticu, bolje receno palacinka zgradu, i filom od pudinga nafilujem i isto tako zadnji sloj stavim. Ali PAMETNICA nije odmah stavila slag preko nego reko sacekacu do sutra. Aha, jest malo morgen. Ustala jutros imam sta viditi. Puding se sav skorio na torti, mogu je samo baciti. Jedino mozda vi imate neko rijesenje, dal da stavljam slag preko ili da ide u kantu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *