|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
7.2.2011 14:33:15   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: palachinken

Napravila sam ferrero, po ovom gore receptu (uglavnom)
I fenomenalna je! Doduše, ja sam je pojeftinila, pa umjesto mascarpone sira stavila dukatela sirni namaz, a umjesto nutelle takovo premium eurocrem.
I prerezala sam uspješno biskvit na tri dijela, hvala dadada :)))

Samo jedan sitni detalj, primjetila sam da se pri rezanju, kriške lome na ovim dijelovima sa mrvljenim keksom, pa trebam skontati neku opciju da tortu na tim dijelovima polijepim.
Gosti su zadovoljni, a ni meni nije mrska,  user posted image



user posted image user posted image user posted image zar nije savrsena?! ali mislim da bi ti s nutelom bila jos bolja! a to za keks, treba ga definitivno manje stavljati, ono 100 g u receptu mi se cini puno, ako ga manje stavis zalijepi se fino za kremu i onda se ne rastavlja, ja cu tako sljedeci put...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 626
   RE: Torte
7.2.2011 14:50:04   
Niina
IZVORNA PORUKA: palachinken

Niina, probaj ovaj ledeni vjetar u čokoladnoj varijanti, ja sam radila po ovom receptu:
http://www.coolinarika.com/recept/cokoladni-ledeni-vjetar/
i uspio mi je. Dobar je i voćni, ali čokolada je čokolada user posted image

Krema je od žumanaca pa bi izdržala fondan, samo je napraviš duplo više pa natrackaš kolač okolo, umjesto šlaga. Ovakav pravougani kao na receptu baš bude visok, meni bio skoro 15cm, a i to mi je dobro za fondant.
Sretno!
I mojoj svekrvi i sverku  je rođendan slijedece sedmice, u dan razlike, pa cu im ovo napravit user posted image



ti predlazes da ne stavljam onaj slag nikako? meni ovo izgleda ekstra, samo bih napravila sav od cokolade i naravno vise nje user posted image user posted image user posted image user posted image a nisam nikad prekrivala fondanom pravougaone torte imal ko kakav link za to?
ovu tortu su svi svekrvi za rodjendan pravili user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mogla bi se zvati svekrva torta user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 627
   RE: Torte
7.2.2011 14:55:11   
Niina
jos nesto jel ovaj secer u prahu ili onaj sitni sto ide u kore?

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 628
   RE: Torte
7.2.2011 15:59:14   
palachinken
IvanaTz torta je fantomska, a tek krema je nešto posebno. Kombinacija sira i eurokrema je zanimljiva, drugačija, preukusna, a lako se napravi, nema fulanja. A i kore s nesquickom. Svi su oduševljeni. I da, keksa sam inače stavila manje, ali slijedeci put cu jos smanjiti, pa malo utapkati u kremu.

Niina, fondant ti se ionako razvalja ko jufka pa ti je svejedno sta prekrivaš ispod. Ja bih zamijenila taj šlag okolo kremom, jer ne moze fondan na šlag. A malo bih ga stavljala unutra, između kora. I to bi čokoladnom kremom namazala tortu okolo, kad je bal, nek je maskembal :D
Kod mene je mala rerna, 50cm šporet, pa je i pleh manji, mislim 35x35 tako da mi je ostalo viška smjese za koru, a puno kreme pa je otišlo u visinu user posted image Šećer - obični, najobičniji i to 300gr a ne 30 kašika, ne voljem preslatko :D



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 629
   RE: Torte
7.2.2011 16:29:47   
Niina
IZVORNA PORUKA: palachinken

IvanaTz torta je fantomska, a tek krema je nešto posebno. Kombinacija sira i eurokrema je zanimljiva, drugačija, preukusna, a lako se napravi, nema fulanja. A i kore s nesquickom. Svi su oduševljeni. I da, keksa sam inače stavila manje, ali slijedeci put cu jos smanjiti, pa malo utapkati u kremu.

Niina, fondant ti se ionako razvalja ko jufka pa ti je svejedno sta prekrivaš ispod. Ja bih zamijenila taj šlag okolo kremom, jer ne moze fondan na šlag. A malo bih ga stavljala unutra, između kora. I to bi čokoladnom kremom namazala tortu okolo, kad je bal, nek je maskembal :D
Kod mene je mala rerna, 50cm šporet, pa je i pleh manji, mislim 35x35 tako da mi je ostalo viška smjese za koru, a puno kreme pa je otišlo u visinu user posted image Šećer - obični, najobičniji i to 300gr a ne 30 kašika, ne voljem preslatko :D


ista user posted image   hvala na savjetu




_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 630
   RE: Torte
7.2.2011 17:29:04   
Dinkica
Mi u subotu slavimo rođendanku akoBogda, definitvno pravim ferrero, pogotovo poslje pozitivnih iskustava i fondan na kraju ali ovaj put fifi po minjinom uputsvu.

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 631
   RE: Torte
8.2.2011 21:24:45   
kleoopatra
znal iko gdje mogu kupiit BUMBA za tortu jestivu sliku, ili gdje ima kupiti takve torte

_____________________________

22.02.2010. Sara

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 632
   RE: Torte
8.2.2011 21:25:52   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: kleoopatra

znal iko gdje mogu kupiit BUMBA za tortu jestivu sliku, ili gdje ima kupiti takve torte

jestive slike imas u Bingo e sad neznam tacno koji likovi sve imaju...


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu kleoopatra)
Neposredna veza do poruke: 633
   RE: Torte
8.2.2011 21:26:22   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: kleoopatra

znal iko gdje mogu kupiit BUMBA za tortu jestivu sliku, ili gdje ima kupiti takve torte


ima torta takva, narućiš kod naših umjetnica....user posted image samo ne znam doakle siuser posted image

pošaljem ti na PP al ti samo za sarajevo i tuzlu ako hoćeš naravno pomoći moguuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu kleoopatra)
Neposredna veza do poruke: 634
   RE: Torte
9.2.2011 12:48:50   
blur 77
Hej zenske, dajte mi neki predlog za doooobru tortu, muzu mi je rodjendan, pa bih da ga iznendim, neki provjeren recept. Nesto sam citala po internetu, onako po sastojcima mi se ucinila zanimljivom NESTLE TORTA, ali ne znam da li smijem rizikovati. 

_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 635
   RE: Torte
9.2.2011 19:55:52   
Crvena
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Nasla sam super recept, ova torta je ludilo... Poprilicno je skupa, ali nije zahtjevna za napravit i praavooo je dooobraaaa... Bomba od torte user posted image


user posted image


FERRERO TORTA

·         Biskvit  5 kom jaja  100 gr čokolade  150 gr šećera  70 gr. brašno  1 kom. pecilnog praška  1 kom vanilin šećera  30 gr. krušne mrvice  3 žlice mljevenih lješnjaka  70 gr maslaca
    ·         Krema  50 dag sira mascarponea  1/2 l slatkog vrhnja Sania  40 dag nutele  100gr mljevenih lješnjaka(na krupnije)  100gr lješnjak napolitanki,nasjeckane
      ·         i još  200 gr čokolade za kuhanje  2-3 žlice ulja  1 dl toplog mlijeka  4 žlice nesquk-a

        Otopiti maslac i čokoladu na pari, pustiti da se prohladi.
        Žutanjke izmiksati sa šećerom, dodati brašno, p.p. v.š. mrvice, otopljenu čokoladu i snijeg od bjelanjaka.Kalup namastiti, posuti sa mrvicama, istresti smjesu i peći na 200*c oko 30 min.
        Pomiješati sir i nutelu, u to dodati šlag od slatkog vrhnja.Otopiti 200Gr čokolade sa uljem na pari, istresti u vrećicu za ukrašavanje, napravit čipku za ukras oko torte, ohladiti je u zamrzivaču.
        Ostatak čokolade ostavite, jer će Vam trebati za daljnje korištenje.
        Ohlađeni biskvit prerezati na tri kore.Prvu koru nalo namočiti sa nesquk-om(malo jačeg okusa),filati kremu, preliti u tankom mlazu čokoladu koja je ostala u vrećici, posuti malo mljevenih lješnjaka i napolitanki, te ponoviti postupak sve do gornje kore.
        Sa ostatkom kreme premažite tortu okolo i dekorirati je sa čokoladnom čipkom, koja se mora malo opustiti na sobnoj temp.ali ne previše, tek toliko da se može motati oko torte.
        Ja sam je napravila u dva djela, jer nemam tako veliki zamrzivač,pa sam je spojila.




        Imam slican recept. U posljednje vrijeme je cesto pravim, vise je nego dobrauser posted image

        _____________________________

        Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

        (odgovor članu IvanaTz)
        Neposredna veza do poruke: 636
           RE: Torte
        9.2.2011 20:59:21   
        blur 77
        Hvala na predlogu, draga, ali ja sam sad u Italiji, pa mi hvali dosta sastojaka koji trebaju za tortu npr ovdje nikako naci ne mogu pavlaku, ne znam da li imaju ove napolitanke i tako

        _____________________________

        Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

        (odgovor članu Crvena)
        Neposredna veza do poruke: 637
           RE: Torte
        11.2.2011 22:33:46   
        mala86
        nemam pojma gdje da stavim ovo,pa cu na 2 mjesta samo da mi zenicanke vide user posted image user posted image

        treba mi dobra teta iz Zenice koja pravi tortice user posted image ,i to mi je poprilicno hitno user posted image !kuma trebala-ne moze,ja se ne usudim,a poprilicno mi je hitno

        inace sam imala ja mislila provjerenu tetu,a ona mi za 1.rodjendan unutra skroz "svuserila"

        _____________________________

        Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
        Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

        moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






        (odgovor članu blur 77)
        Neposredna veza do poruke: 638
           RE: Torte
        11.2.2011 22:53:41   
        Dalil@
        Mala, imas PP user posted image

        _____________________________

        I. 01/2008
        F. 04/2010

        (odgovor članu mala86)
        Neposredna veza do poruke: 639
           RE: Torte
        12.2.2011 20:56:05   
        Anoniman
        Ima li koja online tortašica

        Ovi ukrasi od čokolade je li se prave samo od topljene čokolade
        ili se dodaje maslac
        ili ulje
        ili vrhnje ...
        Pošto sam naišla na milion različitih recepata samo su me zbunili, pa bi neki baš provjeren 100%


        < Poruku je uredio Breskva -- 12.2.2011 20:57:17 >

        (odgovor članu Dalil@)
          Neposredna veza do poruke: 640
           RE: Torte
        12.2.2011 21:16:23   
        Lalana
        Breskva ja sam provjereno topila samo cokoladu i onda pravila ukrase, ali mislim da dosta i zavisi od cokolade.
        A da stavis malo ulja, 4 kasike na 100 g neces pogrijesiti u slucaju da je cokolada kao "cement"

        _____________________________

        Moje tri srece...

        (odgovor članu Anoniman)
        Neposredna veza do poruke: 641
           RE: Torte
        12.2.2011 21:44:47   
        Anoniman
        hvala lalana i jošuser posted image ...je li to bila čokolada za kuhanje ili mliječna čokolada?

        (odgovor članu Lalana)
          Neposredna veza do poruke: 642
           RE: Torte
        12.2.2011 21:48:21   
        Lalana

        IZVORNA PORUKA: Breskva

        hvala lalana i jošuser posted image ...je li to bila čokolada za kuhanje ili mliječna čokolada?


        Ja sam radila sa cokoladom za kuhanje, ali obzirom da se one jako razlikuju(od firme do firme) Probaj jedan red cokolade same pa ako ne uspije dodaj ulja i vidi kako se ponasa.
        Ali ja mislim da ce uspjeti, ja sam u Sa radila sa Konzumovom cokoladom, proizvodi je Zvecevo, meni je bila odlicna

        _____________________________

        Moje tri srece...

        (odgovor članu Anoniman)
        Neposredna veza do poruke: 643
           RE: Torte
        12.2.2011 21:54:36   
        Anoniman
        ej nisam sad uzela konzumovu a inače je kupujem user posted image ...
        probat ću tako kako si mi rekla

        (odgovor članu Lalana)
          Neposredna veza do poruke: 644
           RE: Torte
        12.2.2011 22:10:41   
        ivanak
        Mali savjet: ako kupuješ u Konzuma Standard čokoladu za kuhanje, sami šećer je u njoj pa eto tako da znaš da pripaziš sa šećerom.
        K plus čokolada za kuhanje je dobra i Bonita iz Tommy je dobra i Smješak iz Pema ( to su kod nas diskonti ).
        A ako kupujete u Lidla Finn ke ili Finn plus... nešto u tom điru, e ta je sa 50% kakaa i dosta je grka pa tu treba više šećera

        _____________________________

        -> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

        -> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

        (odgovor članu Anoniman)
        Neposredna veza do poruke: 645
           RE: Torte
        12.2.2011 22:14:42   
        Lalana

        IZVORNA PORUKA: ivanak

        Mali savjet: ako kupuješ u Konzuma Standard čokoladu za kuhanje, sami šećer je u njoj pa eto tako da znaš da pripaziš sa šećerom.
        K plus čokolada za kuhanje je dobra i Bonita iz Tommy je dobra i Smješak iz Pema ( to su kod nas diskonti ).
        A ako kupujete u Lidla Finn ke ili Finn plus... nešto u tom điru, e ta je sa 50% kakaa i dosta je grka pa tu treba više šećera


        ivanak ja sam mislila bas na K plus, ali sam skraceno rekla Konzum, odlicna je i za jeloooouser posted image

        _____________________________

        Moje tri srece...

        (odgovor članu ivanak)
        Neposredna veza do poruke: 646
           RE: Torte
        12.2.2011 22:52:35   
        blur 77
        Ja sam danas pravila Moskva snit, uh jedva cekam sjutra da probamo, pa vam javljam utiske, ali obecava mmmmm


        _____________________________

        Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

        (odgovor članu Lalana)
        Neposredna veza do poruke: 647
           RE: Torte
        13.2.2011 0:15:02   
        milenium

        IZVORNA PORUKA: Lalana


        IZVORNA PORUKA: ivanak

        Mali savjet: ako kupuješ u Konzuma Standard čokoladu za kuhanje, sami šećer je u njoj pa eto tako da znaš da pripaziš sa šećerom.
        K plus čokolada za kuhanje je dobra i Bonita iz Tommy je dobra i Smješak iz Pema ( to su kod nas diskonti ).
        A ako kupujete u Lidla Finn ke ili Finn plus... nešto u tom điru, e ta je sa 50% kakaa i dosta je grka pa tu treba više šećera


        ivanak ja sam mislila bas na K plus, ali sam skraceno rekla Konzum, odlicna je i za jeloooouser posted image

        čokolada ''konzum''od zvečeva i čokolada 'K plus'' od trgovačke marke Konzum su 2 različite čokolade.
        http://www.shop.djotlo.com/b_793.jpg

        http://www.proizvodi.net/Images/26/3850334021441/Active/3850334021441_xl.jpg

        (odgovor članu Lalana)
        Neposredna veza do poruke: 648
           RE: Torte
        13.2.2011 8:20:08   
        ivanak
        e baš je dobra.
        ali inače zvečevo pravi za k plus. bar tako kod nas piše na čokoladi.



        _____________________________

        -> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

        -> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

        (odgovor članu milenium)
        Neposredna veza do poruke: 649
           RE: Torte
        15.2.2011 8:21:32   
        bebacha
        sljedece sedmice trebam pravit tri torte.i jos neznam koje al najveci problem mi je torta za vrtic.koju djeca najvise voleuser posted image
        dal pravit pjesak tortu ili neku s korama.
        naravno s fondanomuser posted image


        _____________________________

        "Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

        (odgovor članu ivanak)
        Neposredna veza do poruke: 650
        Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
        Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
        Idi na:








        Anketa

        Najstresniji period.
        пеперутка16

        Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

        Oznake

        Prijava
        Ime i Prezime
        *
        Adresa
        *
        Poštanski broj Grad
        *
        Broj telefona
        *
        E-mail adresa
        *
        Veličina pelena koje dijete nosi
        *
        Starost vašeg djeteta/vaše djece
        *
        Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *