|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
23.2.2011 17:14:47   
palachinken
Elem, ono što sam ja naučila praveći cheese torte je da najbolje ide Mcvitie's  Digestive keks za koru, a u kremi je najljepši Kremsi šabačke mljekare, najsličniji preskupoj philadelphiji. 

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 676
   RE: Torte
23.2.2011 17:15:10   
dush
Niina, i ja sam jednom pravila to s puterom i keksom, ali mi je nesto bila premasna, mora da nisam imala recept. I jos sam pravila sa onim dukatela sirevima, koji su vjerovatno bili cudni, jer smo se brat, muz i ja da poslije toga svadjali ko ce prije na wc :) Tako da tu varijantu poslije nisam ni probavala :D

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 677
   RE: Torte
23.2.2011 17:18:18   
Niina
keks mozes zamjesiti samo sa mlijekom, probala i super je...sto se tice srednjeg sloja, mozes ga napraviti samo sa jogurtom ako hoces i zelatinom...to ti je neka dijetalna varijanta.
ja napravila sa skrooz malo secera pa mi se zalili kako nije uopste slatkouser posted image user posted image user posted image user posted image reko kakva vam je to dijeta sa secerom


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 678
   RE: Torte
23.2.2011 20:09:00   
palachinken
Opet ja sa čokoladnim fantazijama.
Ovo je pojednostavljena verzija američke torte, ali je jednako perverzno čokoladno dobra.

KORA

6 jaja
15 kašika šećera
15 kašika ulja
15 kašika mlijeka
15 kašika brašna
50gr kakao
1 pr za pecivo
ispeći u plehu i prerezati na tri pruge.

FIL
otopiti na pari 500gr čokolade za kuhanje i 200gr mliječne čokolade. zagrijati do ključanja pola litra vrhnja za kuhanje i preliti preko otopljene čokolade. izmiksati i ohladiti.

koru navlažiti sokom od kompota marelice i prije filovanja mazati dzemom od marelice. po zelji nasjeckati marelicu iz kompota sitno po korama.








_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 679
   RE: Torte
23.2.2011 20:35:22   
de_de
Moja sestra pravila prije par dana tati za rodjendan, ma predobra je, a lako za napravit:

Japanska torta sa rižom

Sastojci:
400 g čokolade s rižom,
150 ml slatke pavlake,
250 g sira mascarponea,
150 g višanja iz kompota,
1 kešiča šlag vanilin-krema,
2 šlag kreme-čokolada,
narendana kora limuna,
oko 350 ml mlijeka.
Za ukrašavanje:
120 ml mlijeka,
1 šlag vanilin krema,
50 g čokolade za kuhanje.

Priprema:
Čokoladu s rižom rastopiti na pari, pa dodati slatku pavlaku i pažljivo izmiješati.
Rastopljenu čokoladu sipati u nauljen kalup za torte (prečnika 26 cm). Ostaviti oko 3 sata u frižideru da se stegne.
Šlag vanilin-kremu pripremiti prema uputstvu na pakovanju sa 120 ml hladnog mlijeka. Zatim, umiješati sir mascarpone i narendanu koru limuna.
Polovinom kreme premazati ohlađenu čokoladnu podlogu, dodati ocijeđene višnje, a zatim preostali dio kreme.
Šlag kreme od čokolade pripremiti prema uputstvu na pakovanju sa hladnim mlijekom i nanijeti na šlag vanilin-kremu.
Čokoladu za kuhanje rastopiti na pari i nanijeti je u tankom sloju na papir za pečenje. Ohladiti je, razlomiti na veće komade i obložiti ivicu torte.
Vanilin šlag kremu pripremiti (po uputstvu) sa hladnim mlijekom, pa ukrasiti tortu. Ćoškovi se mogu oblijepiti i tankim čokoladnim listovima.user posted image

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 680
   RE: Torte
23.2.2011 20:38:10   
de_de
IZVORNA PORUKA: palachinken

Opet ja sa čokoladnim fantazijama.
Ovo je pojednostavljena verzija američke torte, ali je jednako perverzno čokoladno dobra.

KORA

6 jaja
15 kašika šećera
15 kašika ulja
15 kašika mlijeka
15 kašika brašna
50gr kakao
1 pr za pecivo
ispeći u plehu i prerezati na tri pruge.

FIL
otopiti na pari 500gr čokolade za kuhanje i 200gr mliječne čokolade. zagrijati do ključanja pola litra vrhnja za kuhanje i preliti preko otopljene čokolade. izmiksati i ohladiti.

koru navlažiti sokom od kompota marelice i prije filovanja mazati dzemom od marelice. po zelji nasjeckati marelicu iz kompota sitno po korama.




Ovo mi se svidja, ja zadnji put kad sam pravila pravu Americku tortu kroz dva dana se porodilauser posted image user posted image


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 681
   RE: Torte
23.2.2011 20:47:44   
nikita
IZVORNA PORUKA: de_de

IZVORNA PORUKA: palachinken

Opet ja sa čokoladnim fantazijama.
Ovo je pojednostavljena verzija američke torte, ali je jednako perverzno čokoladno dobra.

KORA

6 jaja
15 kašika šećera
15 kašika ulja
15 kašika mlijeka
15 kašika brašna
50gr kakao
1 pr za pecivo
ispeći u plehu i prerezati na tri pruge.

FIL
otopiti na pari 500gr čokolade za kuhanje i 200gr mliječne čokolade. zagrijati do ključanja pola litra vrhnja za kuhanje i preliti preko otopljene čokolade. izmiksati i ohladiti.

koru navlažiti sokom od kompota marelice i prije filovanja mazati dzemom od marelice. po zelji nasjeckati marelicu iz kompota sitno po korama.




Ovo mi se svidja, ja zadnji put kad sam pravila pravu Americku tortu kroz dva dana se porodilauser posted image user posted image



uh savrsenstvooo


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 682
   RE: Torte
23.2.2011 20:58:39   
ivanak

IZVORNA PORUKA: nikita

IZVORNA PORUKA: de_de

IZVORNA PORUKA: palachinken

Opet ja sa čokoladnim fantazijama.
Ovo je pojednostavljena verzija američke torte, ali je jednako perverzno čokoladno dobra.

KORA

6 jaja
15 kašika šećera
15 kašika ulja
15 kašika mlijeka
15 kašika brašna
50gr kakao
1 pr za pecivo
ispeći u plehu i prerezati na tri pruge.

FIL
otopiti na pari 500gr čokolade za kuhanje i 200gr mliječne čokolade. zagrijati do ključanja pola litra vrhnja za kuhanje i preliti preko otopljene čokolade. izmiksati i ohladiti.

koru navlažiti sokom od kompota marelice i prije filovanja mazati dzemom od marelice. po zelji nasjeckati marelicu iz kompota sitno po korama.




Ovo mi se svidja, ja zadnji put kad sam pravila pravu Americku tortu kroz dva dana se porodilauser posted image user posted image



uh savrsenstvooo



ej drage moje, mislim da se prvo ta smjesa od fila ( čokolada i vrhnje ) treba ohladiti pa tek onda izmiksati.
jer vrhnje ako nije hladno neće se dobro izmiksati.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 683
   RE: Torte
5.3.2011 21:28:35   
sabinos
evo torte kao poklon MM i meni za godisnjicu od mene...user posted image
user posted image


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 684
   RE: Torte
5.3.2011 22:54:33   
idacha
Hanadyyyyyyyyyyyyyy...

Odlicna je, vidjeces...
Santa Monika torta...

Potrebno:
20 jaja
30 kasika secera
500 gr margarina
24 kasike oraha (cca 250 gr)
100 gr pecenih, mljevenih ljesnjaka
150 gr cokolade za kuhanje
malo brasna
malo nes kafe

Kore:
Umutiti 7 bjelanaca, dodati 6 kasika secera i dobro umutiti. Zatim dodati jedno po jedno zjmance (4). Pazljivo umjesati 12 kasika mljevenih oraha i 1 kasiku brasna.. Peci u velikom plehu. Ovo ponoviti jos jednom.. svaku koru presjeci na pola (tako se dobiju 4 kore).

I FIL
6 Zumanaca, 2 cijela jajata i 9 kasika secera kuhati na pari.. u ohladjeno dodati 250 gr margarina. Podijeliti fil na pola. U prvu polovinu dodati 100 gr pecenog, mljevenog ljesnjaka. U drugu polovinu dodati 1kasiku nes kafe, rastopljene u vrucoj vodi

II FIL:
4 cijela jajeta, 9 kasika secera o 150 gr cokolade kuhati na pari. U ohladjeno dodati 250 gr margarina..Fil podijeliti na pola

Postupak filovanja:
Pru koru premazati / cokoladnog fina
Drugu koru premazati filom od ljesnjaka
Trecu koru premazati filom od nes kafe
Poklopiti cetvrtom korom..

cijelu koru premazati drugom polovinom cokoladnog fila...

Kada sam radila sa fondantom, nisam premazivala tortu cok filom, nego butter kremom...

prijatno!


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 685
   RE: Torte
5.3.2011 22:56:08   
Hanady RR
Eh dobra skroz...ide ova...definitvno...kad si ti na nju fondant stavila i ja ćuuser posted image user posted image user posted image user posted image
hvalaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 686
   RE: Torte
5.3.2011 23:05:10   
jasmin

IZVORNA PORUKA: sabinos

evo torte kao poklon MM i meni za godisnjicu od mene...user posted image
user posted image



Lijepa torta draga.Cime si je filovala?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 687
   RE: Torte
5.3.2011 23:06:26   
idacha
ma, nema na cemu... vidjeces, stvarno je ukusna.. javi kakvi su utisci user posted image user posted image

_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 688
   RE: Torte
6.3.2011 14:37:10   
sabinos
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: sabinos

evo torte kao poklon MM i meni za godisnjicu od mene...user posted image
user posted image



Lijepa torta draga.Cime si je filovala?

ova gornja je torta monte a donja fil puding od vanilije sa margarinom i pekmezom od smokve.namjerno sam pravila razlicite da nam jedna ne dosadi.sinoc smo ih Ajdin i ja "zaklali".danas nam godisnjica a mm otisao kod svojih jer je sveki u bolnici,al hvala Bogu nije strasno...veceras se mm vraca pa cemo da uzvivamo nas trojeeeeeee


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 689
   RE: Torte
7.3.2011 15:25:06   
ivanak
e sad imam jedno pitanje. kupila sam onaj silikonski kalup... i zanima me jeli se treba stavljati folija na taj kalup. koje su cake tog kalupa???

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 690
   RE: Torte
7.3.2011 15:31:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

e sad imam jedno pitanje. kupila sam onaj silikonski kalup... i zanima me jeli se treba stavljati folija na taj kalup. koje su cake tog kalupa???
ne...samo ga prije prve upotrebe trebas namazati uljem i pustiti da upije...najbolje da kapnes malo ulja pa ga onom cetkom za mazanje ili kuhinjskim papirom namazes...i to je to...nikad ne trebas ni papir stavljati...ni brasniti...ma nista...samo kad ti se opet pocne tijesto malo lijepiti prilikom vadjenja...opet ponovis postupak s uljem

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 691
   RE: Torte
7.3.2011 17:59:57   
ivanak
draga hvala velika... super

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 692
   RE: Torte
8.3.2011 14:47:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: idacha

Hanadyyyyyyyyyyyyyy...

Odlicna je, vidjeces...
Santa Monika torta...

Potrebno:
20 jaja
30 kasika secera
500 gr margarina
24 kasike oraha (cca 250 gr)
100 gr pecenih, mljevenih ljesnjaka
150 gr cokolade za kuhanje
malo brasna
malo nes kafe

Kore:
Umutiti 7 bjelanaca, dodati 6 kasika secera i dobro umutiti. Zatim dodati jedno po jedno zjmance (4). Pazljivo umjesati 12 kasika mljevenih oraha i 1 kasiku brasna.. Peci u velikom plehu. Ovo ponoviti jos jednom.. svaku koru presjeci na pola (tako se dobiju 4 kore).

I FIL
6 Zumanaca, 2 cijela jajata i 9 kasika secera kuhati na pari.. u ohladjeno dodati 250 gr margarina. Podijeliti fil na pola. U prvu polovinu dodati 100 gr pecenog, mljevenog ljesnjaka. U drugu polovinu dodati 1kasiku nes kafe, rastopljene u vrucoj vodi

II FIL:
4 cijela jajeta, 9 kasika secera o 150 gr cokolade kuhati na pari. U ohladjeno dodati 250 gr margarina..Fil podijeliti na pola

Postupak filovanja:
Pru koru premazati / cokoladnog fina
Drugu koru premazati filom od ljesnjaka
Trecu koru premazati filom od nes kafe
Poklopiti cetvrtom korom..

cijelu koru premazati drugom polovinom cokoladnog fila...

Kada sam radila sa fondantom, nisam premazivala tortu cok filom, nego butter kremom...

prijatno!



samo da ti javim pravila sam je...
nismo je još porbali ali svka od tri kreme je savršeno ukusna...
ispod fondanta je...
i ja sma rizikovala...nisma radila butter cream jer mi je ostalo čokoladne kreme...koja kada se ohladila super je došla umjesto butter crema...

eto da znaš ubudućeuser posted image jer isporbano je.
i torta je lijepo ispala...ravna user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 693
   RE: Torte
8.3.2011 14:52:08   
palachinken
IZVORNA PORUKA: idacha

Hanadyyyyyyyyyyyyyy...

Odlicna je, vidjeces...
Santa Monika torta...

Potrebno:
20 jaja
30 kasika secera
500 gr margarina
24 kasike oraha (cca 250 gr)
100 gr pecenih, mljevenih ljesnjaka
150 gr cokolade za kuhanje
malo brasna
malo nes kafe

Kore:
Umutiti 7 bjelanaca, dodati 6 kasika secera i dobro umutiti. Zatim dodati jedno po jedno zjmance (4). Pazljivo umjesati 12 kasika mljevenih oraha i 1 kasiku brasna.. Peci u velikom plehu. Ovo ponoviti jos jednom.. svaku koru presjeci na pola (tako se dobiju 4 kore).

I FIL
6 Zumanaca, 2 cijela jajata i 9 kasika secera kuhati na pari.. u ohladjeno dodati 250 gr margarina. Podijeliti fil na pola. U prvu polovinu dodati 100 gr pecenog, mljevenog ljesnjaka. U drugu polovinu dodati 1kasiku nes kafe, rastopljene u vrucoj vodi

II FIL:
4 cijela jajeta, 9 kasika secera o 150 gr cokolade kuhati na pari. U ohladjeno dodati 250 gr margarina..Fil podijeliti na pola

Postupak filovanja:
Pru koru premazati / cokoladnog fina
Drugu koru premazati filom od ljesnjaka
Trecu koru premazati filom od nes kafe
Poklopiti cetvrtom korom..

cijelu koru premazati drugom polovinom cokoladnog fila...

Kada sam radila sa fondantom, nisam premazivala tortu cok filom, nego butter kremom...

prijatno!



Kako ja ovo nisam ugledala ranije! Jao kako dobro zvuči. Kafa, čokolada, lješnjaci...mmmmm
Poslije ove torte, cigaru zapalit user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 694
   RE: Torte
8.3.2011 14:53:27   
Hanady RR
palacinken...

...joj jesi trudna....user posted image user posted image user posted image user posted image

kreme su boli glava, a i kore...sve zajedno nema greške sigurno...javim utiske večeras aBduser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 695
   RE: Torte
8.3.2011 21:56:17   
idacha
heheheheh, bas mi je drago da vam se svidja... torta je zaista super.. nije ni toliko teska za napraviti, a svi sastojci se extra slazu.. ko voli, a moji svi vole te ukuse, tako da je bas cesto pravim..

hanady, super ako ne mora butter cream.. ja sam stavljala, jer je bio u pitanju moj prvi fondant, pa nisam smjela da rizikujem.. ali, dobro je znati... uf, nadam se da ce vam se svidjeti... jaaaaaaaaaaaaaaavi


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 696
   RE: Torte
8.3.2011 23:56:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: idacha

heheheheh, bas mi je drago da vam se svidja... torta je zaista super.. nije ni toliko teska za napraviti, a svi sastojci se extra slazu.. ko voli, a moji svi vole te ukuse, tako da je bas cesto pravim..

hanady, super ako ne mora butter cream.. ja sam stavljala, jer je bio u pitanju moj prvi fondant, pa nisam smjela da rizikujem.. ali, dobro je znati... uf, nadam se da ce vam se svidjeti... jaaaaaaaaaaaaaaavi



ukus savršen...
torta je baš dobra...
i koliko gdo se čini komplikovano za napravit...2x kora pa tri kreme die začas...a začas se i smaže...user posted image
svima se dopala...pola torte na večerašnjem duženju otišlo je u nepovratuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 697
   RE: Torte
9.3.2011 0:12:50   
Anoniman
a moze li nesto drugo osim ness kave,nikako mi se ne sviđa taj okus user posted image a torta mi se ciniuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 698
   RE: Torte
9.3.2011 0:21:43   
veeseelaa
joj žene skupe vam ove torte
20 jaja nema ni u granapu do user posted image a ne u mom frizderu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 699
   RE: Torte
9.3.2011 0:24:03   
veeseelaa
na um mi pade ona forumašica koja je tražila da joj pomognemo pri kuhanju ručka odnosno damo ideju za isti, a imala je samo nešto malo hrane u frizderu, e tako bi i jauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *