|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
25.12.2010 19:00:10   
Anoniman
mislim, naravno, na 800 ml slaga a ne 800luser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Torte
25.12.2010 19:04:34   
Niobe
IZVORNA PORUKA: dadada

mislim, naravno, na 800 ml slaga a ne 800luser posted image user posted image user posted image


Hvala user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Torte
27.12.2010 17:47:34   
sporty mamaa
Napravi ja svoju reformicu.... Iskreno, torta mi ima i dobroh i losih stranauser posted image Malo mi je premala, a stavila sam 12 jaja, tri kore, ali bas bas mala, a ja sam ocekivala nesto vece... Ukus je dobar, samo malo kazu svi silan, jedan komad i kapak. E sad Hanady u tvom receptu pise da ide 300 gr. cokolade, a u svakom koji ja nadoh, sve isto kao u tvom samo ide 100 gr. cokolade. Ja sam stavila 200user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Torte
27.12.2010 18:58:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Napravi ja svoju reformicu.... Iskreno, torta mi ima i dobroh i losih stranauser posted image Malo mi je premala, a stavila sam 12 jaja, tri kore, ali bas bas mala, a ja sam ocekivala nesto vece... Ukus je dobar, samo malo kazu svi silan, jedan komad i kapak. E sad Hanady u tvom receptu pise da ide 300 gr. cokolade, a u svakom koji ja nadoh, sve isto kao u tvom samo ide 100 gr. cokolade. Ja sam stavila 200user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  


Pa zato i jes mala torta user posted image user posted image   Šalim se,nit sam pravila,nit jela,a baš sam sebi taj recept copy-paste,pa me tvoj post malo zadevera...12 jaja ide,ne bi trebala biti tako mala,jel nisi mogla koristiti veći kalup,ili bi onda bila preniska?

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Torte
27.12.2010 19:05:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Napravi ja svoju reformicu.... Iskreno, torta mi ima i dobroh i losih stranauser posted image Malo mi je premala, a stavila sam 12 jaja, tri kore, ali bas bas mala, a ja sam ocekivala nesto vece... Ukus je dobar, samo malo kazu svi silan, jedan komad i kapak. E sad Hanady u tvom receptu pise da ide 300 gr. cokolade, a u svakom koji ja nadoh, sve isto kao u tvom samo ide 100 gr. cokolade. Ja sam stavila 200user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

e bome kod mene nema torte bez puno čokoladeuser posted image
kod mene čokoladfu ubrajaju u najdraži porizvod familijarnouser posted image
silna torta i jest reform...a malauser posted image
ne znam kako...
ako si rezala iz pleha oblik pravougaonika iz rerne trebala bi biti tamanuser posted image
al opet kolika je tebi rerna...meni je ona velika...ja kad kupujem špret ja ti gledam koliki je pleh unutra jel moram dvije pite il je jedna taman za ručakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Torte
27.12.2010 19:05:33   
muaaa
reforma i jeste pomala i meni uvjek takva ispadne vjerovatno zato sto idu samo orasi ,bjelanca i secer bude potanka kora a i fila nema puno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Torte
27.12.2010 19:08:03   
muaaa
mada ja pojacam uvjek sastojke i bude dobra user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Torte
27.12.2010 19:13:10   
maja78 RR
i meni reform bude pomala, ja sam za rodjendan andreju pravila trostruku mjeru da bi ispala bas velika, kao tepsija srednje velicine

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Torte
27.12.2010 23:57:07   
mrvicaa
meni reform isto bude mala,a recept iz nekog casopisa i ide 10 jaja i 200gr.cokolade,100gr u kremu 100gr za ukrasavanje,a ja stavim sve u kremu i dodam jos onako 200-300gr ljesnjaka,imam domacih,pa gdje god stignem ubacujem ih,i opet mi malo,pa malo...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Torte
28.12.2010 10:40:04   
bebacha
jel neko pravio tortu Bingo.isplatil se ulozit sve u njuuser posted image nije bas ni jeftini,ni brza za napravit.na coolinarki su sve pohvale za nju al ja opet skepticna.djeluje mi dobro al se bojim da nije previse okusa.

evo to je ta torta

http://www.coolinarika.com/recept/749548/


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mrvicaa)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Torte
28.12.2010 11:55:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

jel neko pravio tortu Bingo.isplatil se ulozit sve u njuuser posted image nije bas ni jeftini,ni brza za napravit.na coolinarki su sve pohvale za nju al ja opet skepticna.djeluje mi dobro al se bojim da nije previse okusa.

evo to je ta torta

http://www.coolinarika.com/recept/749548/







torta je odlicna i isplati se svaka markica i truduser posted image

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Torte
28.12.2010 12:10:37   
bebacha
e super.odluka je palauser posted image user posted image user posted image pravimo,ja i Alenuser posted image user posted image user posted image udruzenim snagama,javljam rezultat


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Torte
28.12.2010 13:47:13   
10 mart 2009
Ja ne mogu da otvorim tu stranicu, ahtjela bih probati napraviti Bingo tortu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , hoće li neko molim vas, prebaciti recept....user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Torte
28.12.2010 13:52:11   
DM
Priprema 1 Biskvit:
1. Izmiksati sve sastojke i peći u četvrtastoj tepsiji veličine 24×40cm.
Krema:
1. U provrelo mlijeko zakuhati šećer, gustin, puding.
2. Kada se krema ohladi dodati izrađen margarin.
3. Kremu podijeliti na 3 dijela.
1 dio dodati mljeveni keks,
2 dio dodati otopljenu čokoladu,
3 dio ostaje žut.
Slaganje:
Biskvit malo poprskati fantom, premazati kremom sa keksom,
preko nje složiti jaffa kekse malo potopljene u mlijeko(čokoladni dio okrenut prema dolje.
Preko jaffe premazati fil sa čokoladom, na nju slagati piškote malo potopljene u fantu.
Preko piškota premazati žutu kremu.
Tortu premazati šlagom. 2 user posted image
Sastojci
  • Biskvit:  6 žlica šećera  4 žlice brašna  3 žlice ulja  7 žlica mljevenih oraha  1 žlica kakaa  6 kom jaja  1 kom prašak za pecivo
  • Krema:  400gr šećera  1 žlica gustina  4 kom pudinga od vanilije  250gr margarina  150gr mljevenog keksa  150gr otopljene čokolade  1/2l vrhnja za šlag   fanta naranča   jaffa keks   piškote  1,5l mlijeka

    _____________________________

    Čim želja prestane biti želja,
    čim minu čežnja, ni slasti više nema!

    (odgovor članu 10 mart 2009)
  • Neposredna veza do poruke: 539
       RE: Torte
    28.12.2010 13:52:58   
    DM

    IZVORNA PORUKA: doublemum

    Priprema 1 Biskvit:
    1. Izmiksati sve sastojke i peći u četvrtastoj tepsiji veličine 24×40cm.
    Krema:
    1. U provrelo mlijeko zakuhati šećer, gustin, puding.
    2. Kada se krema ohladi dodati izrađen margarin.
    3. Kremu podijeliti na 3 dijela.
    1 dio dodati mljeveni keks,
    2 dio dodati otopljenu čokoladu,
    3 dio ostaje žut.
    Slaganje:
    Biskvit malo poprskati fantom, premazati kremom sa keksom,
    preko nje složiti jaffa kekse malo potopljene u mlijeko(čokoladni dio okrenut prema dolje.
    Preko jaffe premazati fil sa čokoladom, na nju slagati piškote malo potopljene u fantu.
    Preko piškota premazati žutu kremu.
    Tortu premazati šlagom. 2 user posted image
    Sastojci
  • Biskvit:  6 žlica šećera  4 žlice brašna  3 žlice ulja  7 žlica mljevenih oraha  1 žlica kakaa  6 kom jaja  1 kom prašak za pecivo
  • Krema:  400gr šećera  1 žlica gustina  4 kom pudinga od vanilije  250gr margarina  150gr mljevenog keksa  150gr otopljene čokolade  1/2l vrhnja za šlag   fanta naranča   jaffa keks   piškote  1,5l mlijeka

  • Ovo sam probala copy-paste, pa je malo zbrkano, ali valjda se snađeš?!


    _____________________________

    Čim želja prestane biti želja,
    čim minu čežnja, ni slasti više nema!

    (odgovor članu DM)
    Neposredna veza do poruke: 540
       RE: Torte
    28.12.2010 14:04:41   
    ena23
    IZVORNA PORUKA: dadada

    Niobeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

    A meni opet treba pomocuser posted image ...rokokokoko jesi li tu?

    pravim svarcvald tortu...opet...jedina koju razvaljujemuser posted image ...obicno na vrh pospem kakao...a sad bih voljela cokoladu...one tanke listice...ali opet ne pretanke...cini mi se da si ti to stavljala po nekoj torti...da bude onako "rusticna"...imam cokoladu, ali kada struzem na onom cudu ko za kupus i mrkvu ispadne pretanko i premalo..kako se to pravi?
    user posted image



    znam ja ,znam ja kako se ofo pravi... uzmes veliki noz i cokoladu okrenes na ne-kockastu stranu i onda nozem "skidas" tj. struzes cokoladu i kako ti struzes tako se prave rolnice od cokolade i ovako ovi listici tanki...

    ja pokupila od jamie olivera, tako je on radio...

    < Poruku je uredio ena23 -- 28.12.2010 14:05:25 >


    _____________________________

    Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

    lav prvi- 22.08.2009.
    lav drugi- 06.08.2011.


    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 541
       RE: Torte
    28.12.2010 14:11:57   
    Anoniman
    user posted image user posted image user posted image
    znam to s nozem...ja jos rendam na ono cudo za kupus i mrkvu...isto listke ispadnu...samo sam ja htjela malo sire i deblje...ko sto rokoko pravi...imas na str 18 njenu tortu...medjutim, opet sam strugala...reko sto je sigurno...sigurno je...jer je torta isla ko poklonuser posted image

    (odgovor članu ena23)
      Neposredna veza do poruke: 542
       RE: Torte
    28.12.2010 14:18:44   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: dadada

    user posted image user posted image user posted image
    znam to s nozem...ja jos rendam na ono cudo za kupus i mrkvu...isto listke ispadnu...samo sam ja htjela malo sire i deblje...ko sto rokoko pravi...imas na str 18 njenu tortu...medjutim, opet sam strugala...reko sto je sigurno...sigurno je...jer je torta isla ko poklonuser posted image







    rastopis cokoladu i razlijes je po papiru za pecenje i kad se stegne struzes koliko i kako debelo ti treba user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
      Neposredna veza do poruke: 543
       RE: Torte
    28.12.2010 14:25:19   
    veeseelaa
    pa dobro dokle ću ja objašnjavati user posted image user posted image

    _____________________________

    Ajša, Ajra, Esma, Zehra

    decembar....

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 544
       RE: Torte
    28.12.2010 19:59:52   
    sporty mamaa
    IZVORNA PORUKA: Hanady RR

    IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

    Napravi ja svoju reformicu.... Iskreno, torta mi ima i dobroh i losih stranauser posted image Malo mi je premala, a stavila sam 12 jaja, tri kore, ali bas bas mala, a ja sam ocekivala nesto vece... Ukus je dobar, samo malo kazu svi silan, jedan komad i kapak. E sad Hanady u tvom receptu pise da ide 300 gr. cokolade, a u svakom koji ja nadoh, sve isto kao u tvom samo ide 100 gr. cokolade. Ja sam stavila 200user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

    e bome kod mene nema torte bez puno čokoladeuser posted image
    kod mene čokoladfu ubrajaju u najdraži porizvod familijarnouser posted image
    silna torta i jest reform...a malauser posted image
    ne znam kako...
    ako si rezala iz pleha oblik pravougaonika iz rerne trebala bi biti tamanuser posted image
    al opet kolika je tebi rerna...meni je ona velika...ja kad kupujem špret ja ti gledam koliki je pleh unutra jel moram dvije pite il je jedna taman za ručakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



    Kod mene je bila okrugla tortauser posted image user posted image

    (odgovor članu Hanady RR)
    Neposredna veza do poruke: 545
       RE: Torte
    28.12.2010 20:02:01   
    sporty mamaa
    IZVORNA PORUKA: noa

    IZVORNA PORUKA: dadada

    user posted image user posted image user posted image
    znam to s nozem...ja jos rendam na ono cudo za kupus i mrkvu...isto listke ispadnu...samo sam ja htjela malo sire i deblje...ko sto rokoko pravi...imas na str 18 njenu tortu...medjutim, opet sam strugala...reko sto je sigurno...sigurno je...jer je torta isla ko poklonuser posted image







    rastopis cokoladu i razlijes je po papiru za pecenje i kad se stegne struzes koliko i kako debelo ti treba user posted image



    E ovo je super savjetuser posted image user posted image Sad mi dajte jednu veliku tortu receptuser posted image user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 546
       RE: Torte
    28.12.2010 20:06:31   
    Hanady RR
    čuj jednu velikuuser posted image user posted image user posted image user posted image

    hajde koju ćeš, katarina, puslica, jadran, američka, jafa...kaži da pišem dok sam tuuser posted image

    _____________________________

    ''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

    H- 25.6.2006
    F-12.2.2009

    (odgovor članu sporty mamaa)
    Neposredna veza do poruke: 547
       RE: Torte
    28.12.2010 20:08:25   
    bebacha
    hajdi pisi americku i jafuuser posted image

    _____________________________

    "Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

    (odgovor članu Hanady RR)
    Neposredna veza do poruke: 548
       RE: Torte
    28.12.2010 20:09:36   
    Hanady RR
    IZVORNA PORUKA: bebacha

    hajdi pisi americku i jafuuser posted image

    ti si neumornauser posted image user posted image user posted image
    evo sad ćem ja njih copy-past iz svoga word kuhara....



    _____________________________

    ''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

    H- 25.6.2006
    F-12.2.2009

    (odgovor članu bebacha)
    Neposredna veza do poruke: 549
       RE: Torte
    28.12.2010 20:12:04   
    Hanady RR
    Američka torta  
    Sastojci
    Biskvit
    200 g putera 500 g šećera 1 vanilin šećer 4 žumanca 200 g čokolade 2 kašike vode 300 g brašna 1 prašak za pecivo malo soli 400 ml mlijeka 4 bjelanca

    Fil 150 g marmelade od marelice 100 g Suhih marelica 2 kašike vode 700 g čokolade 500 ml vrhnja za kuhanje

    Priprema

    Biskvit

    1.       Pjenasto umutiti puter, dodati šećer i vanilin šećer i dobro izraditi. Zatim umiješati jedno po jedno žumance. Čokoladu s dvije kašike vode otopiti na pari i umiješati je u smjesu. Zatim dodati brašno, prašak za pecivo i malo soli, umutiti i dodati mlijeko. Napraviti čvrst snijeg od bjelanaca i lagano ga umiješati u smjesu. Ispeći koru u torten plehi, kada se ohladi prepoloviti je da se dobiju dvije kore. Pleh od 28 cm a može i 26 cm

    Fil
    1.       Marelice skuhati sa malo vode i šećera (trebale bi se skoro raspadati). Dodati ih u marmeladu s dvije kašike vode i zagrijati.
    2.       Čokoladu otopiti na pari, skinuti s vatre i umiješati vrhnje za kuhanje (koje ste prethodno malo zagrijali) dok se ne ujednači u glatku masu. Jedan dio odvojite i čuvajte toplo (potrebno za premazivanje cijele torte). Drugi dio treba da malo ohladi kako bi se torta lakše filovala.

    3.       Biskvit prvo premazati zagrijanom marmeladom, zatim malo ohlađenom čokoladom. Staviti preko drugi biskvit, a zatim onom odvojenom mlakom čokoladom. Dekorisati čokoladom također.

    JAFFA TORTA
    12 jaja
    12 kasika secera
    12 kasika mljevenih oraha
    3 kasike prezle

    zuti fil
    1 litar mlijeka
    4 pudinga od vanilije
    200 g secera
    1 margarin

    smedji fil
    200 g secera
    1,5 dl vode
    200 g mljevenih oraha
    1 cokolada za kuhanje
    1/2 maslaca

    nadjev
    3 kutije jaffa keksa
    2 sokica dvojni-c (ja sam uzela dzus od narance)

    priprema:
    kore: napraviti 4 kore i to - umutiti 3 jajeta sa 3 kasike secera. dodati 3 kasike mljev. oraha i 1 kasiku mrvica. lagano umijesati i peci na oko 200 stepeni pola sata. tako svaku koru zasebno
    zuti fil: napraviti puding od mlijeka i praska za puding. ostaviti da se ohladi (ne mora bit ledeno) i dodati secer i margarit, pa ponovo dobro umutiti
    smedji fil: prokuhati secer s vodom da se napravi kao agda, dodati zatim orahe i istopljenu cokoladu. kad se ohladi dodati maragrin i umutiti.

    torta se pravi ovako: Obavezno se slaže u zatvorenom torten plehu jer su kreme žitke a brzo se stisnu.
    -na tablu staviti jednu koru, premazati je dijelom zutog fila.
    -po zutom filu sloziti keks prethodno umocen u sok, pa premazti keks zutim nadjevom (najbolje je samo da popunite rupice izmedju keksova, jer vam nece moci biti zutog fila ako stavljate puno)
    -prekriti drugom korom i premazati polovinom smedjeg fila
    -staviti trecu koru
    ponoviti postupak kao i sa prvom: zuti fil, keks, zuti fil
    -staviti cetvrtu koru i premazati ostatkom smedjeg fila
    -ostavite malo zutog fila na kraju da tortu premazete okolo.
    -ukrasite po zelji

    < Poruku je uredio Hanady RR -- 28.12.2010 20:13:07 >


    _____________________________

    ''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

    H- 25.6.2006
    F-12.2.2009

    (odgovor članu Hanady RR)
    Neposredna veza do poruke: 550
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
    Idi na:








    Anketa

    Najstresniji period.
    пеперутка16

    Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

    Oznake

    Prijava
    Ime i Prezime
    *
    Adresa
    *
    Poštanski broj Grad
    *
    Broj telefona
    *
    E-mail adresa
    *
    Veličina pelena koje dijete nosi
    *
    Starost vašeg djeteta/vaše djece
    *
    Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *