|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
18.1.2010 8:34:57   
delly
user posted image ma svaka cast za torte imam sad super ideja . moja slavi krajem 7 og mj 1. rodendan pa mi treba torti za preko 80 ljudi . sad neznam otu koju bi ona puhala htjela bi da bude specijalna ,lili neki dvorac ili barbika ma nesto lijepo ,ali ove druge da budu neke obicnije sta kazete jeli glupo ?

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
18.1.2010 9:46:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tea lana


user posted image


user posted image


tea lana...gdje si ti nasla ove torte? je li ovo neko u sa pravi ili si ovo skinula s netauser posted image ...mnogo mi se svidjaju...a uskoro ce nam i rodjendanuser posted image

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 427
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
18.1.2010 9:48:51   
tea lana
ja sam ovo skidala sa neta radi Laninog proslog rodjendana ali tada nisam znamla mama1.Vjerujem da ti ona moze napraviti slicno ili cak isto kao ove torte.Jer je zaista majstor.Ako ti treba broj napisi pa ti saljem na pp

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
1.2.2010 10:12:40   
M kao Mama
Samo da zahvalim našoj mamy1 za tortu, bila je malo je reći dobr, predobra, Elma veliko hvala, za sav trud.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
1.2.2010 14:32:50   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mama alma

Samo da zahvalim našoj mamy1 za tortu, bila je malo je reći dobr, predobra, Elma veliko hvala, za sav trud.


de nam koju sičicu da je vidimo ženo...

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
3.2.2010 14:40:01   
mišur
Eh da sam u Sarajevu, odmah bih angažovala mamy 1 za neku torticuuser posted image
Bar bih znala da je domaća...
Ovako, ovdje ima izbor super, ali sve nešto mislim da to ipak nije kao domaće.

Luki će ubrzo drugi rođendan i ja sam imala ideju da mu napravim ovu tortu

user posted image


On je veliki obožavalac Tomice!

E sad...Bila sam na jednom rođendanu i vidjela ovu tortu, pravila je mama tog dječaka.
Kaže da je smjesa sa plazmom i da je to najjednostavniji dio, a najteže je naravno oblikovati i ukrasiti.
Uskoro ćemo se opet sresti na jednom rođendanu, pa ću vidjeti kako je sve napravila i tako i ocijeniti da li ću ja to moći...user posted image Obzirom da nemam pojma sa pravljenjem kolačauser posted image user posted image user posted image

E mene zanima, je li neka od vas pravila ovu tortu, imate li kakvih savjeta koju je vrstu torte najbolje izabrati za ovaj oblik, kako ovo ukrasiti, čime....????
Sve primjedbe, sugestije, prijedlozi su dobro došli, jer ih upućujete nekome ko nema pojma šta da radi i odakle da krene, a ima željuuser posted image user posted image user posted image


I još nešto, ako je neko slučajno pravio tortu u obliku Dore, i ona dolazi u obzir...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
3.2.2010 15:41:30   
milenium
meni isto djeluje nekako umjetno,ja isto volim domaće,bez ovih nekih boja itd,pogotovo kad pravim za djecu.na izgled je sve to fino al zdravouser posted image  ja čak ni kremfix ne volim koristiti ako pravim djeci,rađe umješam brašna da se zgusne.domaće je zdravouser posted image

ja bi ovako napravila lokomotivu(npr košto praviš auto)a auto praviš tako što napraviš 2 torte četvrtaste,jednu manu jednu veću i staviš jedna na drugu,machmalow bude kotači.e sad samo za kokomotivu nemoj taj drugi kat stavljat na sredinu nego skroz na kraj(vidiš kao ovdje na slici di je glava od tomice),i malo onaj prednji kraj osječeš a ostalo dekoriraš crtanjem po torti,oči,glava i to.user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
3.2.2010 17:19:59   
mamica87
user posted image user posted image user posted image ovu sam pravila kada smo ga osunetiliuser posted image


_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
3.2.2010 17:30:15   
Mya_81 RR
Mamice, dobro si ti ovo odradila user posted image Svaka čast user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
3.2.2010 17:42:49   
mamica87
Hvala mya_81user posted image .Prvi put da mi fondant ispadne kako treba inace svaki put zavrsi u kanti za smeceuser posted image user posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
3.2.2010 18:04:02   
myb@by
Mamice odlicno si napravila tortu,svaka cast user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 14:18:55   
mišur
IZVORNA PORUKA: milenium

meni isto djeluje nekako umjetno,ja isto volim domaće,bez ovih nekih boja itd,pogotovo kad pravim za djecu.na izgled je sve to fino al zdravouser posted image  ja čak ni kremfix ne volim koristiti ako pravim djeci,rađe umješam brašna da se zgusne.domaće je zdravouser posted image

ja bi ovako napravila lokomotivu(npr košto praviš auto)a auto praviš tako što napraviš 2 torte četvrtaste,jednu manu jednu veću i staviš jedna na drugu,machmalow bude kotači.e sad samo za kokomotivu nemoj taj drugi kat stavljat na sredinu nego skroz na kraj(vidiš kao ovdje na slici di je glava od tomice),i malo onaj prednji kraj osječeš a ostalo dekoriraš crtanjem po torti,oči,glava i to.user posted image


milenuiom,


hvala, hvala, hvala.....user posted image user posted image user posted image user posted image

Punoooooo si mi pomogla već samomom idejom o dvije torte...Vjeruj da sam ja totalni, ali baš totalni laik za kolačeuser posted image
Još mi treba par tvojih savjeta, ako si voljna da mi pomogneš:user posted image
1. koju tortu napraviti? koja najbolje paše, obzirom da bi trebale ići jedna na drugu?
2. čime ovo ukrasiti? Meni pojmovi kao kremfix ili fondant ništa ne znače, jer sam ja do sada šarala samo šlagomuser posted image Kako ti miješaš brašno za ovu najmenu?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 14:31:39   
mamine oci
ako neko zna i ume nek prebaci iz mog rr albuma tortu koju je fatih dobio za rodjendan od hanuma rr a pravila je mama1 hvala, meni nece da se prebaci nikakao...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 14:34:36   
milenium
ja sam danas misla pravit jednu tortu što je netko postavio na receptima(kinder torta),ali samo koru a kremu ću od nekog svog kolača,kore su crne a krema bjela. ovako moreš kremu,u pola litra mlijeka stavi 9 kašika brašna i mjepšat na laganoj vatri dok se ne zgusne.neš virovat kako bude gusto(gušće nego puding),kad se krema ohladi u to dodaj 1 margarin(margarin prije isjeckaj na male komadiće da ti ga je lakše miksat mikserom,i kad izmiksaš to dodaj u onu kremu i opet sve zajedno promješaj da izjednačiš i gotovo.

ako će ti torta bit velika onda sve duplo da bude više kreme,ja ću za tortu duplo pošto je ovo mjera za kolač,znaši litar mlijeka,18 kašika brašnaitduser posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 14:36:01   
milenium
neće ni meni da se prebaci slika mamine oči

< Poruku je uredio milenium -- 4.2.2010 14:39:01 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 14:37:56   
milenium
.

< Poruku je uredio milenium -- 4.2.2010 14:38:18 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 14:55:19   
milenium
Kinder torta

meni je odlicna i cesto je pravim

za koru:
6 jaja
6 kasika secera
6 kasika brasna
1 prasak za pecivo
2 kasike kakaa
6 kasika tople vode

odvojiti zumance od bjelanceta, umutiti zumance i secer pa dodati vodu brasno i prasak za pecivo zatim dodati kakao i umuceni snjeg od bjelanaca.Ispeci koru u velikoj tepsiji i popoloviti je.

za kremu:
5 dl. vrhnja slatkog
1 zelatin

umututi vrhnje i dodati zelatin

preliv :
200 g cokolade
2-3 kapi ulja
1/4 margarina
o,5 dl vode

sve dobro ukuhati


kada je kora gotova premazati je sa polovicom kreme a po njoj tanki sloj posuti cokolade i kada se cokolada stvrdne nanjeti drugi dio kreme a na nju staviti drugi dio kore i preliti koru cokoladom
i gotovo
prijatno

evo ja bi ovu koru. a kremu onu s brašnom,i zaboravih,kad staviš margarin stavi i 1 vanil.šećer i 4 kašike običnog šećera.user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 14:59:36   
milenium
i bila sam pronašla na ''kolačima''svoj kolač crne ledene kocke i sliku sam stavila pa da ti pokažem kako bi to izgledalo,samo što bi ti stavila još 1 koru na to.al NIGDI slike,na onom mjestu di je bila piše Xuser posted image  možda tebi otvori.na 20 i nekoj str. e odo sad baš opet vidit oće mi otvorit
user posted image aha!evo ga,ovako bi to itzgledalo kora ,krema,pa opet kora crna,pa na vrk opet krema i završit sa šlagom,pisat i šarat kako hoćešuser posted image   e odo ga ja baš pravituser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 4.2.2010 15:09:50 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 15:11:12   
mama Nataša
Ja vam baš nemam neki recept al imam nešto drugo - ukrašavanje torte pavim pravcijatim cvjećem!

To je bilo ima 20 godina kad je sin moje rodice slavio prvi rođendan. Torta je bila na tri sprata, bijela izvana, a ne sjećam se koja je tačno vrsta torte bila al nije ni bitno!

Znači, pravo cvijeće se 'ušećeri' već nekako a vizuelno izgleda kao da je zaleđeno, valjda se šećer kristalizira i doima kao kristalići leda.

E jesam objasnilauser posted image user posted image user posted image

Ah eto, ako koga zanima, ja odma tetku zovem da pitam kako se to radi! Znam da nije komplikovano a vrlo je efektno. Iskreno, ja ljepšu nisam vidjela, uključujući i onu na pet spratova što smo imali na vjenčanju!


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 21:36:25   
mišur
IZVORNA PORUKA: milenium

Kinder torta

meni je odlicna i cesto je pravim

za koru:
6 jaja
6 kasika secera
6 kasika brasna
1 prasak za pecivo
2 kasike kakaa
6 kasika tople vode

odvojiti zumance od bjelanceta, umutiti zumance i secer pa dodati vodu brasno i prasak za pecivo zatim dodati kakao i umuceni snjeg od bjelanaca.Ispeci koru u velikoj tepsiji i popoloviti je.

za kremu:
5 dl. vrhnja slatkog
1 zelatin

umututi vrhnje i dodati zelatin

preliv :
200 g cokolade
2-3 kapi ulja
1/4 margarina
o,5 dl vode

sve dobro ukuhati


kada je kora gotova premazati je sa polovicom kreme a po njoj tanki sloj posuti cokolade i kada se cokolada stvrdne nanjeti drugi dio kreme a na nju staviti drugi dio kore i preliti koru cokoladom
i gotovo
prijatno

evo ja bi ovu koru. a kremu onu s brašnom,i zaboravih,kad staviš margarin stavi i 1 vanil.šećer i 4 kašike običnog šećera.user posted image



Još jednom hvala.....user posted image
Djeluje mi jednostavno, pa ću valjda znati napraviti...user posted image
Pokušaću ovih dana napraviti, čisto da se malo upraksam prije prave torte, pa ti javim kako mi je uspjela...user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 23:41:51   
milenium
evo mišure ja je napravila samo da tebi pkažem kakva bi izgledalauser posted image -upravo je jedemuser posted image pravila sam znaći:kora-krema-kora -krema-čokolada i po čokoladi sam šlag.nisam htjela da bude šlag direkt na kremi nego sam htjela da bude crno bjelo crno bjelo...user posted image

user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 4.2.2010 23:44:15 >

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 23:45:08   
sporty mamaa
Milenium je li ovo kinder torta??? Ne vidim ti ja nigdje taj cokoladni sloj preko kore, kako si to radila??????

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 23:46:13   
milenium
mama nataša sve je to fono nego oklen mi cviće uva dobauser posted image kad prispije pitat ću te,na prolićeuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 23:48:26   
milenium
nije kinder ,pisala sam gore.kore su iste ko u kinder torte a krema je od ovog kolača što ja pravim(imaš i sliku kolača).iđe:crna kora-bjela krema-crna kora-bjela krema-otopljena čokolada-šlag!user posted image pisala sam danas kako ću je pravit imaš recept gore.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: najljepsa torta za prvi rodjendan
4.2.2010 23:48:48   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamine oci

ako neko zna i ume nek prebaci iz mog rr albuma tortu koju je fatih dobio za rodjendan od hanuma rr a pravila je mama1 hvala, meni nece da se prebaci nikakao...


[link=http://album.ringeraja.ba/index.php?page=image&ID=12504#imageShow][/link]

user posted image
prekrasno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Hanady -- 4.2.2010 23:54:12 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *