|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 21:50:46   
mama75
Hm to je vec tezi dio. Mi smo mala firma i imamo externo advokata, tako da bih njega morala pitati za te stvari. Ali obzirom da je u firmi zaista sve po zakonu i pravilima, mozda imam sanse da se izvucem. Hajde me samo malo uputi molim te na sta da se pozovem, jel na zakon o radu ili sta? 

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:02:05   
veeseelaa
ma ja bi nazvala pretpostavljenog i rekla da je haos i da ne možeš doći, da nemaš gdje djecu itd Ako je imalo normalna osoba reći će ti da ne dolaziš na posao, pa ja 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:11:22   
N_N
Najgore je što se PDV i godišnji obračuni ne odgađaju.... a koliko je raje što MORA i sutra i sve naredne dane na posao..

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:14:16   
teacher75
nadam se da ce DM sutra raditi, ostale nam jos 3 pelene

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:18:37   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: N_N

Najgore je što se PDV i godišnji obračuni ne odgađaju.... a koliko je raje što MORA i sutra i sve naredne dane na posao..


pa jeste, al ko ne mora da ide i može se "izvući" odlično!



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:23:05   
Lady26
Ja idem aBd na posao...trola radi tako da nemam radi cega ostajati kuci...
A tata mi rece da je cuo na tv-u, da zene koje imaju djecu mladju od 7 godina nisu obavezne doci na posao...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:23:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75

Hm to je vec tezi dio. Mi smo mala firma i imamo externo advokata, tako da bih njega morala pitati za te stvari. Ali obzirom da je u firmi zaista sve po zakonu i pravilima, mozda imam sanse da se izvucem. Hajde me samo malo uputi molim te na sta da se pozovem, jel na zakon o radu ili sta? 

hm...
milim jedino u vezi čega možeš pitati za isto je iz zakona o radu...
jer se parvilnikom o radu ili kolektivnim ugvorom raspoređuju dani koji su plaćeni a može se odsustvovati...savki pravilnik te dane rapoređuje u drugačijem broju...znači zavisi do fimre...al se isti mogu koriti samo u toku jedne klendarske godine.

zakon o radu

Clan 46.

Zaposlenik ima pravo na odsustvo sa rada uz naknadu place do sedam radnih dana u jednoj kalendarskoj godini - placeno odsustvo u slucaju: stupanja u brak, porodaja supruge, teze bolesti i smrti clana uze obitelji, odnosno domacinstva. Clanom uze obitelji, u smislu stava 1. ovog clana, smatraju se: supruznici odnosno vanbracni supruznici, dijete (bracno, vanbracno, usvojeno, pastorce i dijete bez roditelja uzeto na izdrzavanje), otac, majka, ocuh, maceha, usvojilac, dedo i nana (po ocu i majci), braca i sestre. Zaposlenik ima pravo na placeno odsustvo i u drugim slucajevima i za vrijeme utvrdeno propisom kantona, kolektivnim ugovorom ili pravilnikom o radu.

Eh sad...
ovo što je ''prodato'' pod slobodne dane u slučaju vanrednih situacija za majke sa djecom do 7 godinae..je nešto skorz drugačije...
Naime to je u sakldu s azakonom o zašitit i spašavanju ljuid i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nepogoda. Ovaj zakon daje pravo civilnim zaštitama za mobilizaciju ljudi u ove svrhe navede zakonom.
pa to sve glasi ovako
Članak 11.
U zaštiti i spašavanju dužni su sudjelovati radnosposobni građani od 18 do 60
godina života (muškarci), odnosno od 18 do 55 godina života (žene).

No nas niko nije mobilzirao za spašavanje, mi samo idemo na posao za koji dobivamo plaću i nema opasnosti za nas ako odemo na radno mjesto.

a ovo da su majke sad jecom do 7 godina oslobođene radne obaveze nema nigdje zakonom rečeno ali ima ovo

Članak 12.
U civilnu zaštitu ne raspoređuju se:
1) osobe na službi u Oružanim snagama Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu:
Oružane snage BiH)
2) službenici i namještenici tijela unutarnjih poslova, pripadnici policije i
kazneno- popravnih zavoda
3) trudnice, majke i samohrani roditelji koji imaju jedno dijete mlađe od sedam
godina života, odnosno dvoje ili više djece mlađe od 10 godina života, kao i skrbnici
djece bez roditelja tih godina života

4) skrbnici starim i iznemoglim osobama
5) osobe proglašene nesposobnim za služenje u civilnoj zaštiti.

U skladu sa ovim...možeš se nadati da je tvoj poslodavac u Parvilniku o radu napisao...da u skladu s ačlanom 46. Zakona o radu majci sa djetetom do 7 godina (odnosno dvoje ili više djece mlađe od 10 godina života,) u slučaju proglašenja stanja prirodne i druge nesreće daju se plaćeni dani odustav u trajanju od _ dana( ili dok se ne povuče odluka o proglašenju istoga)


Eto nadam se da vam je jasno da slabo tko to ima u pravilniku...
i da ovo što cijeli dan spominjete sa djecom do 7 godina ne vrijedi tek tako jer se to odnosi smao na obavezu oslobađanja do mobilizacije u ovim situacijama

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:25:10   
N_N
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: N_N

Najgore je što se PDV i godišnji obračuni ne odgađaju.... a koliko je raje što MORA i sutra i sve naredne dane na posao..


pa jeste, al ko ne mora da ide i može se "izvući" odlično!





Ma naravno, ali mi bezveze da se ne proglasi vanredno stanje user posted image , da se rokovi prolongiraju isl. ali.....šta se može.



_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:25:16   
Lady26
Eto, taman Hanady to pojasni user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:27:15   
anidla
ja zaista ne znam otkud vam to da ce sutra JU djeca Sarajeva raditi? ja sam danas citav dan gledala Hayat i bar 10 puta su ponovili da NECE raditi user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:27:49   
veeseelaa
pa ispade da svi sutra idu na posao?

ne kužim???'' ne rade vrtići a roditelji moraju na posao, pa ko da im čuva djecu???


< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.2.2012 22:29:22 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:31:13   
Lady26
Vesela, na posao nisu obavezni da dolaze samo zaposlenici koji zive van Sarajeva, tako rekose na tv-u...moje kolege sa Pala, Kiseljaka i sl. nece ni pokusavati doci....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:32:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ispade da svi sutra idu na posao?


odluku o tome dali će se raditi ili ne donosi pojedinačno ili nadležno ministarstvo ili poslodavac...na osnovu odluke vlade kantona tj županije...
ministar obrazovanja donio je odluku za škole...
Rektorat donio odluku za Univerzitet sarajevo...
Direktorica Ju djeca sarajeva uz sagalsnot ministartva donosi odluku o tome...
samo ona nije sav načisto...
Tvoj poslodavac je donio odluku da ne radite jer vama to neće donijeti štete u vodu materijalnih šetata i gubitaka.
poslodvaca od N_n nije donio takvu odluku jer bi njihovoj firmi to sonijelo štete u vodu kazni ako ne ispoštuju rokove zakonske ...

naime evo na forumu imamo tetu iz vrtića dunja sa otoke...
najprije su joj javili da ne radi...
zatim da radi, ali joj je glavna teta rekla da ne dolazi dok ne vidi koliko djece će doći pa će joj javiti...
zatim joj je opet javila da ne radi niko...
Ovo je već neozbiljno ponašanje prema nastaloj situaciji.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:35:18   
N_N
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ispade da svi sutra idu na posao?

ne kužim???'' ne rade vrtići a roditelji moraju na posao, pa ko da im čuva djecu???




Evo konkretno mm i ja sutra moramo na posao. Svekrva će uzeti GO odmor da čuva B jer vrtić ne radi do srijede. Da ona ne može mm bi uzeo GO jer ja nema šanse da mogu (zbog rokova naravno, do 29.02. ne mogu "priuštiti" ni bolovanje) ali šta da ni mm ne može ni svekrva.... šta onda. Stvarno grozno, nigdje logike, proglasi vanredno stanje i ćao! Kako i dijete odvesti u vrtić kad i mi odrasli jedva koračamo user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:35:31   
Visnja RR
danas su rekli da svi koji moraju dovedu djecu u vrtic i na osnovu tog broja ce odluciti sta dalje ...da li ce raditi samo neki vrtici ili svi..mozda ce npr u jedan vrtic na otoci ici djeca iz okolnih vrtica//// ovo je receno iza 15 h zar je opet nesto novo receno??? bas su grozni igraju se ljudima

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:37:04   
Lady26
Na dnevniku u pola 8 je receno da vrtici NE rade....
Stvarno su grozni... user posted image
Zehabavaju narod!

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:37:43   
anidla
dovedite meni djecu ja cu ih cuvatiuser posted image user posted image

user posted image user posted image besplatno user posted image



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:37:50   
N_N
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


poslodvaca od N_n nije donio takvu odluku jer bi njihovoj firmi to sonijelo štete u vodu kazni ako ne ispoštuju rokove zakonske ...




Ako mi ne bi radili nanijeli bismo štetu i kazne još najmanje 60 firmi...

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:39:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lady26

Vesela, na posao nisu obavezni da dolaze samo zaposlenici koji zive van Sarajeva, tako rekose na tv-u...moje kolege sa Pala, Kiseljaka i sl. nece ni pokusavati doci....


ma kužim.... al ne kužim kako poslodavci nemaju sluha za mame sa malom dječicom, osobito one koje žive daleko od radnog mjesta


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:40:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


poslodvaca od N_n nije donio takvu odluku jer bi njihovoj firmi to sonijelo štete u vodu kazni ako ne ispoštuju rokove zakonske ...




Ako mi ne bi radili nanijeli bismo štetu i kazne još najmanje 60 firmi...


e pa to je ono što rekoh...nisma imala uvid točno što tvoja firma radi...sad shavatm vodite jnjige firmama i zakonski rokovi enventualno neispoštovani njima bi donijeli štetu...a vam i veće gubitke u vidu odlaska kominteanata...
zato tvoj poslodavac iej mogao donijeti odluku da se ne radiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:41:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


poslodvaca od N_n nije donio takvu odluku jer bi njihovoj firmi to sonijelo štete u vodu kazni ako ne ispoštuju rokove zakonske ...




Ako mi ne bi radili nanijeli bismo štetu i kazne još najmanje 60 firmi...


ma da, računovodstvo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:44:19   
Lady26

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Lady26

Vesela, na posao nisu obavezni da dolaze samo zaposlenici koji zive van Sarajeva, tako rekose na tv-u...moje kolege sa Pala, Kiseljaka i sl. nece ni pokusavati doci....


ma kužim.... al ne kužim kako poslodavci nemaju sluha za mame sa malom dječicom, osobito one koje žive daleko od radnog mjesta


Ja licno, da mm ne cuva Lanu ne bih ni pomislila ici na posao...mada ja bih mu trebala sutra kuci, on ima posla oko kuce, sad pogotovo jer nam se srusila garaza, tj krov, pa se bojimo i za krov kuce, treba to sve ocistiti a njih dvoje su sutra sami...
Mogu lako uzeti godisnji ili sl, ali posto moje kolegice nece dolaziti, ja sam "najbliza" poslu i idem...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:46:55   
N_N
Ma samo da je sa prevoznim sredstvom otići nekako, to mi je sada najveći problem, budući da su ceste u haosu.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 22:48:07   
D_K

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Lady26

Vesela, na posao nisu obavezni da dolaze samo zaposlenici koji zive van Sarajeva, tako rekose na tv-u...moje kolege sa Pala, Kiseljaka i sl. nece ni pokusavati doci....


ma kužim.... al ne kužim kako poslodavci nemaju sluha za mame sa malom dječicom, osobito one koje žive daleko od radnog mjesta


Ja licno, da mm ne cuva Lanu ne bih ni pomislila ici na posao...mada ja bih mu trebala sutra kuci, on ima posla oko kuce, sad pogotovo jer nam se srusila garaza, tj krov, pa se bojimo i za krov kuce, treba to sve ocistiti a njih dvoje su sutra sami...
Mogu lako uzeti godisnji ili sl, ali posto moje kolegice nece dolaziti, ja sam "najbliza" poslu i idem...



covjece user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Zima/snijeg/radosti/vanredno stanje u BiH!!!
5.2.2012 23:19:15   
mama75
Hanady hvala puno na iscpnom odgovoru (koji me nije nimalo obradovao user posted image ). Eh, moja idrektorica je OK, ali ja sutra def moram otici iz slicnih razloga kao N_N, tj da pripremim papire za firmu koja nam vodi racunovodstvo. A od utorka nemam nikakve prevazne poslove koji ne mogu sacekati, zato sam pitala kako da spomenem ovaj zakon. mm srecom ne radi - on je jaaako fin direktor pa rekao svojim zaposlenicima da ne moraju dolaziti do daljnjeg (tj dok god on mora cuvati djecu user posted image  user posted image ). 

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *