|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
7.5.2009 21:38:57   
mu be da
hmmmm.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..ja sam nova na forumu i prvi put da nesto i napisem...ustvari vec duze vrijeme samo citam razne forume jer me ama bas sve interesuje jer imam  bebaca  kojem je 7 mjeseci i svasta sam interesantno nasna na RR, a nemogu da se ne ukljucim u ovu temu jer  dakako DOJIM  SVOJU bebu i koristim platnene pelene ali stari nacin povijanja(kada idemo vani koristimo pampers),i dugo trazim ove moderne platnene pelene ali nemogu nigdje da ih nadjem  kupiti u Zenici......AKO IKO ZNA GDJE SE MOGU NACI   ....MOLIM POMOZITE .user posted image user posted image user posted image user posted image ....JER IH JAKO ZELIMO.....user posted image user posted image user posted image user posted image JAKO......

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: platnene pelene
7.5.2009 22:08:49   
Romali
Možda u DM- u ...?
Ili da jednostavno kontaktiraš maminu curu ( naći ćeš je na ovoj temi ). Ona šije te platnene pelene pa vidi s njom detalje.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mu be da)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: platnene pelene
7.5.2009 22:09:57   
Ilhana RR
evo ja ganjam maminu curu ali je nikad nema online... platnene.pelene@gmail.com je mozes dobiti inace

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: platnene pelene
8.5.2009 13:08:44   
mamina cura
Ma tu sam, prodjem forumom kao brzi vozuser posted image pa me ne mozete uhvatiti user posted image
Svima cu rado pomociuser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: platnene pelene
11.5.2009 15:48:17   
Amyna
Evo mamina cura, mozda ne bi bilo lose da malo komuniciramo preko foruma da se ova tako zanimljiva tema ne bi ugasila. Pelene iz finske su vec kod mene, nemam link.Imaju neku prljavo bijelu boju i umetak nasiven, zovu se ImseVimse i bas su minijaturne. Iskoristicu ih vjerovatno za umetke.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: platnene pelene
11.5.2009 15:52:42   
manuela RR
Evo da i ja ažuriram temu,ja juče dobila pelene od mamine cure i oduševljena sam!!!
Emir mi je tako sladak u njima,a sinoć je tako lijepo spavao,ne znam da li je do pelena,al ja mislim da jeste,ma pelene su superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mi smo prezadovoljni!user posted image user posted image user posted image user posted image
Pozdrav za maminu curu!


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Amyna)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: platnene pelene
11.5.2009 16:06:43   
Amyna
Kad sam pitala za odrzavanje, mislila sam na odrzavanje covera. Da li se on pere u masini na 60 stepeni ili drugacije.

(odgovor članu Amyna)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: platnene pelene
11.5.2009 18:30:25   
mamina cura
Amyna Evo ti link na njihovu stranicu http://www.imsevimse.co.uk/shop.pab?category=88 imas newborn i one size pelene. Pogledaj malo kako se koriste. Cover je najbolje rucno prati ili u masini na 60 ali rijetko zbog pul-a i to samo ako se zaprlja kakicom. Inace se samo zraci na vazduhu. Ja imam nekoliko i kad mi je jedan u upotrebi drugi se zraci na striku. Jako rijetko ih kakica uprlja - ustelile smo se obadvijeuser posted image

manuela  tako mi je drago da su stigle pocela sam se brinutiuser posted image Drago mi je da se svidjaju i momku. Eh, kad bi svaka mala guza mogla osjetiti ljepotu i mekocu pamuka  sigurno bi imala sta reci user posted image

< Poruku je uredio mamina cura -- 11.5.2009 18:31:17 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Amyna)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: platnene pelene
12.5.2009 8:18:05   
FLORA
Gdje ste mame? Stigla je moja druga srećica na svijet 22.04.2009.godine pa da vam se javimo. user posted image user posted image
I dalje tražimo pp a nikako da se odlučimo koje da uzmemo.user posted image Pomozite namuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

sreća moja 29.10.2000.
sreća moja 22.04.2009.

(odgovor članu mu be da)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: platnene pelene
15.5.2009 0:29:29   
triplemama
Imamo nove predivne peleniceeee user posted image mamina cura
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu FLORA)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: platnene pelene
29.5.2009 10:24:52   
Ilhana RR
Jao sad sam u dilemi... Bila sam u lamijinom obdanistu i rekli su da se smiju koristiti samo pelene jednokratne i da nemozemo koristiti platnene pelene u obdanistu... a davat cu 20 eura mjesecno za te jednokratne samo tu sto se potrosi...
sad neznam dal da pocnem sa platnenim jer i nako planiram do nove godine da je odvadim od pelene...

Sledece dijete ako Bog da defenitivno cu od pocetka platnene pelene.. ali neznam sta sad da radim, sta mislite vi? Ona ce biti vecinom po 9 sati u obdanistu.... svakim danom, cak i vikendom nekad...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: platnene pelene
29.5.2009 11:36:59   
Hannah
Zavisi od tvoje finansijske situacije. Ako imaš dovoljno novca kupi i platnene, a dovoljno je ako će ti dijete biti u njima 15 h dnevno...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: platnene pelene
29.5.2009 21:17:10   
mamina cura
Nisam ni znala da imaju propise za peleneuser posted image Zar mogu i smiju zabraniti koristenje odredjenih pelenauser posted image Nevjerovatno. Nebi im ja ostala duzna.user posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: platnene pelene
30.5.2009 16:26:22   
ns.mery
htjela sam da pitam dali te platnene pelene imaju velicine ili sta ....jer bebe rastu 
da li svaki mjes treba druga velicinauser posted image

_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: platnene pelene
30.5.2009 17:23:33   
manuela RR
Ja sam uzela two-size pelene tako da im se veličina može mjenjati kad bebač poraste,a za novorođenče mislim da je ipak potrebna manja veličinauser posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ns.mery)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: platnene pelene
30.5.2009 17:30:23   
ns.mery
manuela  sa koliko si pocela mjes. stavljti te pelene two-size i koliko dugo ta velicina moze biti

_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: platnene pelene
30.5.2009 17:32:35   
manuela RR
Pa stavljam već jedno mjesec dana,
One mogu biti dugo dok se ne odvikne od pelena,samo mu kako raste i deblja pomjeriš dugmiće i to je touser posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ns.mery)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: platnene pelene
30.5.2009 17:39:21   
ns.mery
manuela koliko je tvoja beba imala mjeseci, kada si pocela te stavljati sto se pomjeraju

_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: platnene pelene
30.5.2009 17:47:50   
manuela RR
Pa 5,5 mjeseci,al mogla sam ja njih i prije koristiti sa 4 mjeseca.

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ns.mery)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: platnene pelene
30.5.2009 18:22:24   
Anoniman
Evo da kažem i ja kojuuser posted image i ja sam kupila two size u 2 mjesecu a sad moj mali ima 4,5 i još mu mogu, cover (taj nepropustivi dio) koji ide preko tih pelena mu je okračao pa valja mi kontaktirat maminu curu da pravi veći.

(odgovor članu manuela RR)
  Neposredna veza do poruke: 520
   RE: platnene pelene
30.5.2009 20:31:42   
mamina cura
Mamina cura je malo bolesna pa me nema ali opravdanouser posted image
Pelene se mogu raditi u OS=one size velicini - koja je namjenjena za koristenje od rodjenja do tuta treninga.
Mogu biti i po velicinama od NB = new born do L = large. A postoje i two size - dvije velicine. Koju varijantu odabrati ovisi o bebici. Ako se jos nije rodila ili jeste ali tek najbolje su OS. Ako je bebica vec narasla, neka sredina, uzmete two size. Ako je bebica vec velika oko 8kg i dalje najbolje su L pelene.
Cover-i odnosno zastitne pelene se rade u velicinama samo i one kad okracaju moraju se uzeti vece. Moja sa skoro 10kg nosi cover M vel jer je tako gradjena, sitna je i ide vise u visinu nego sirinu.
Nadam se da je sad mnogo jasnije. Neke bebe brze rastu neke sporije ali opste je misljenje da beba dostigne svoj maximum debljine oko 6mj ili malo kasnije i onda ide u visinu tako da se mnoge mame prepadnu kako ce im trebati vece pelene jer su dostigle najvecu velicinu ali ne bude tako. Pelene su jako rastezljive i lako se prilagodjavaju maloj guzi. Ja svojoj curi bukvalno mogu obuci NB pelenu da je lijepo zakopcam. Nije bas za nju ali joj moze. Tako pelene rade, posebno ove sa kopcanjem na bok.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: platnene pelene
30.5.2009 21:24:45   
Anoniman
poslala sam ti pp mamina cura javi ako nisi dobila, pošto ove poruke nešto zezaju... Pa ću ponovo na mail ili mob. Pozdrav

(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 522
   RE: platnene pelene
30.5.2009 21:50:18   
mamina cura
dosla mi je obavijest na mail a poruke nigdjeuser posted image Evo vam svima moj mail tako je puno lakse platnene.pelene@gmail.com a ako imate otvoren mail tu mozemo i chat-atiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: platnene pelene
30.5.2009 22:00:51   
mamma mumi
cao drage mame, i svaka cast za temu. Nisam ni razmisljala o platnenim pelenama, ali kada vidjeh vase slike i bebace u njima odusevila sam se. Ja bih probala, malo sam iscitala i vidim da neke i same siju, e ja za to nisam stvorena,nesmijem ni zamisliti na sta bi to licilouser posted image .Interesuje me da li se negdje mogu kupiti ? Moj bebac ima 9 mjeseci i piski i kaki meni se cini non stop, ja i po 2 jumbo paketa potrosim mjesecno , tako da bih volila i zbog finansija preci na platnene. Interesuje me koliko bi ih morala imati za pocetak i koliko kostaju i gdje ih nabaviti. Hvala vam na odgovorima unaprijed.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: platnene pelene
30.5.2009 22:31:48   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Nisam ni znala da imaju propise za peleneuser posted image Zar mogu i smiju zabraniti koristenje odredjenih pelenauser posted image Nevjerovatno. Nebi im ja ostala duzna.user posted image



MA i mene je zacudilo jer inace po svojoj volji imas pelene ali ovo privatno obdaniste i odlucili da se daje 20 eura mjesecno za djecu koja koriste pelene i tako da se nesmiju nijedne druge koristiti... ali ipak cu uzeti nekoliko da ja imam kod kuce... neznam kako si sa vremenom mamina cura?


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Smirenje


Da li ste uzimale ili uzimate ljekove za smirenje i koje i da li deluju po vasem misljenju

jesam i to (59%)

ne nisam (41%)


Broj svih glasova: 101

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *