|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
31.1.2009 23:38:03   
mamina cura
Kao da gledam svog Timura kad je bio beba. Vidi se koliko je njegovanuser posted image
A mislim da mu nije velika pelena jer ima lufta izmedju nogica, ili nisi dovoljno zakopcala. user posted image

Saljem ti pp sa malom molbomuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: platnene pelene
1.2.2009 0:28:45   
rozi
MC, imam malo lufta, ali mi godi , jer imam nekoliko koje ga malo stegnu, pa mu onda obucem ovu . Nema veze, kad malo poraste bice mu taman, ovo i jeste ''large'' , pa sam i ocekivala da bude malo veca.


E sad ima jedno pitanjce za vas, zadnih dana mi se cesto desi da pelenice puste ( na ova tvoja, ona je nova ). Ne znam da li je on poceo puno piskiti ili sam ih ja pokvarila przenjem na radijatorima, dok je bio onaj minus bili su bas vreli da ih ne mozes dotaknuti. Osim toga radim ispiranje , pa pranje , pa opet ispiranje i onda ponovim centrifugu da se mogu prije osusiti.
Danas sam mu morala mijenjati svakih sat, pa sam se i ja umorila , a i on iznervirao.  Trenutno ih susim u sobi pored radijatora.. Mozda se nekupilo deterdzenta ili nesto drugouser posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: platnene pelene
1.2.2009 12:15:44   
mamina cura
Moram ti priznati da imam isti problem sa pocket pelenama sa pulom. Kako rastu tako i mokre vise. Ja sad stavljam +ulozak na pelenu, ne unutar i tako duze traje. Preko noci moram staviti i dva. Sad sam joj radila uloske sa prvim slojem od bambus velura i dva debela pamuka. Jedva stane pod masinu kad optracujem. Ulozak koncentrise drugacije mokracu i neda da izlazi van osim ako je bas puna pelena. user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: platnene pelene
1.2.2009 14:24:03   
boogy woogy
Evo kako mi rjesavamo problem: kada mamin pisonja pisa vise i cesce (a to smo upratili da radi u jutarnjim satima) onda nosimo obicne pocket-ice sa vise ulozaka i PUL cover preko koji fino sve to cuva.
U toku dana i popodne kada manje piski (a i cesce ga stavljam na tutu) onda idu obicne pocket AIO sa PUL-om. user posted image Ove su nam super jer se brza i lako skidaju/oblace kad je bebac aktivan tako da prakticno to mogu sve uraditi stojeciuser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: platnene pelene
1.2.2009 22:54:53   
rozi
Ma ovaj moj pisonja je i danas bio pravo aktivanuser posted image user posted image user posted image . Sada sam ih pokupila sve i opracu ih prvo sa deterdzentom, a poslije jos 2 puta bez deterdzenta, pa u susilicu nek se malo skupe.  Mozda se skupilo u njima deterdzenta.

boogy woogy , kod mene su sve AIO, ali cu probati ovo sto mamina cura kaze, stavicu preko jos jednu manju pelenu.  
Hvalauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: platnene pelene
5.2.2009 15:05:18   
salmana
Hej zene kako vi rjesavate nakupljeni deterdzet u platnenim? I mogu li mazati guzu a da mi krema ne zamasti pelenice?

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: platnene pelene
5.2.2009 15:15:18   
mamina cura
Ja imam uglavnom pocket pelene i nemam takvih problema. Ali probaj stavljati manje deterdzenta ili vrati na jos jedno ispiranje. Ne znam koje pelene imasuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: platnene pelene
5.2.2009 18:36:44   
rozi
Ja uvijek radim duplo ispiranje, a jednom mjesecno ih dodatno operem jednom ili dva puta bez deterdzenta.  user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: platnene pelene
5.2.2009 18:38:39   
rozi
A sto se tice kreme, meni nista ne ostane na pelenama, svaki puta mazem guzuuser posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: platnene pelene
18.2.2009 18:39:26   
kristijan
što niko ne piše o pelenicama ja sam prije par dana naručila s e bay jeftino da probam

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: platnene pelene
18.2.2009 21:39:05   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: salmana

Hej zene kako vi rjesavate nakupljeni deterdzet u platnenim? I mogu li mazati guzu a da mi krema ne zamasti pelenice?


Ja stavljam sirce umjesto omeksivaca, ono dobro "izvuce" ostatke deterdzenta iz vlakana platna. Takodjer, duplo ispiram. A sto se tice kreme, svaki put se dobro opere mada iskreno mislim da kod beba koje su na platnenim pelenama ne treba puno ni stavljati kremu jer im se manje isusuje i osipa guza od onih koje koriste jednokratne.

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: platnene pelene
3.3.2009 19:52:47   
dina_89
user posted image






evo ja pokusala sasiti jednu pelenicu za moju princes user posted image


kako vam se cini nadam se da ce slijedeca biti bolja

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: platnene pelene
3.3.2009 20:03:29   
marija m
ove su mi pelene ok,samo sto sam ih ja kupovala,jer neznam siti,a i paket pelene su mi pampers ok.


_____________________________

MAMINE OKANE

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: platnene pelene
3.3.2009 20:25:15   
triplemama
dina_89 med medeni je pelenica user posted image user posted image , šta ćeš staviti za kopčanje?

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu marija m)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: platnene pelene
3.3.2009 20:33:51   
dina_89
hvala user posted image  meni je bas drago sto sam uspjela sasiti a za kopcanje sam mislila kupiti cicak to mi izgleda najjednostavnije

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: platnene pelene
3.3.2009 23:54:43   
mamina cura
dina_89 super je pelena user posted image user posted image user posted image  Tako mi je drago da jos uvijek ima negdje mama koje zele da obuku svoje bebe u platnene. user posted image
Za kopcanje uzmi cicak ovdje nemas drugu soluciju. Da si mi blize rado bih ti stavila koji drikeruser posted image  Slikaj nam i medenu curicu.
Tu sam da pomognem ako sta treba.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: platnene pelene
8.3.2009 20:54:56   
mamina cura
Evo kako sam ja provela vikenduser posted image Ja stvarno uzivam u svakoj novoj

http://public.fotki.com/naidah/najnoviji-kontigent-/ prvih 16 slikica.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: platnene pelene
22.3.2009 12:31:32   
kristijan
kjasne nemam riječi nego jesi to odustala od prodaje u bih ili ti forum ne dopušta mogu ti reći da si se poboljšalauser posted image user posted image user posted image pratim radove i na ostalim forumima jako mi je žao što žene u nas ih slabo koristeuser posted image user posted image user posted image ja ih obožavam

_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: platnene pelene
22.3.2009 15:38:45   
mamina cura
Radim ja i dalje. user posted image Upravo sam ostala bez nitni i gumica za zastitneuser posted image
Zao mi je sto ovo moram napisati ali je istina. Puno vise radim sa Hr i cak Srbijom. Tamo su mame puno vise zagrijane i zeljne da su im bebe samo u platnenim pelenama. Drugacije shvataju problem jednokratnih od nasih mama i puno zdravije razmisljaju. Upoznala sam jako puno mama u Hr koje narucuju pelene iz cijelog svijeta, jako drze do svoje bebe i u drugim stvarima.
Ne bih da vrijedjam ni nase mame, ipak sam jedna od njih, ali ja sam uvijek malo drugacije razmisljala i nisam se povodila nicijim standardima. Ideja zdravog odrastanja ce uvijek postojati i ja cu je propagirati.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: platnene pelene
22.3.2009 16:58:22   
ana01
pozdravcek...user posted image
evo i nas, i mi smo tu, ukljucili se i koristimo platnene peleniceuser posted image , cura je super zadovoljna, u pocetak sam se bojala da ne bude mokra i nezadovoljna, ali redovito je povijam i curici to pase, ne buni se dapace, nekako platnene bolje upiju nego pampersice...
evo moramo se pohvaliti da sam narucila pelenice od tete sivalice- mamina cura...i sve pohvale, jako su mene i super upijaju, tako da sa njom necete pogrjesiti..

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: platnene pelene
7.4.2009 11:16:23   
FLORA
Zdravo vrijedne mame.
Ja sam se skoro učlanila, ali sam redovno čitala vaše rasprave. Super steuser posted image user posted image
I ja namjeravam da koristim platnene pelene za svoju bebu koja treba da dođe u aprilu. Sinu sam koristila pampers i nije imao nikakvih problema, ali sada svašta čitam za te hemikalije pa bolje je zdravo se povijati user posted image . Želim da pitam iskusne mame koje su najbolje, po meni su nekako te pocket jer ne trebaju cover, sve je u jednom šta mislite vi?
Mamina cura je, nemam šta drugo reći nego user posted image  SUPER!Najpovoljnija što se tiče cijena pelena.
Moj hobi je takođe šivanje.
Inače radim ( ne radim sad) sa djecom  sa posebnim potrebama. Prije fakulteta sam završila tex. teh. školu i stvarno to volim. Pa možda koju sašijem i bebi, al problem je u materijalu gdje nabaviti......i drukeri itd.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: platnene pelene
7.4.2009 18:27:48   
mamina cura
Svako malo dodjem na temu ali nemam skim prozboriti malo o temama koje mene interesuju.
Drago mi je da cete koristiti planene user posted image user posted image user posted image
Pocket pelene jesu prakticnije ali puno ce brze promociti od ostalih varijanti. Po meni je najbolje imati svakakvih, debele za noc, malo tanje za dan koje se brzo suse i obavezno nekoliko pocket za van user posted image
Materijale jeste tesko nabaviti ali kad se covjek potrudi i voli sto radi nista nije tesko. Samo neka je za male guzeuser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu FLORA)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: platnene pelene
7.4.2009 23:41:55   
triplemama
Pocket brže popuštaju jer se češće peru na 60 stepani a coveri se baš rijetko uprljaju pa se ih i rijeđe pere zato mogu trajatiii

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: platnene pelene
16.4.2009 13:55:17   
mamina cura
Gel iz pelena veoma štetan za bebu!
10:48 15.04.2009. / Izvor: Alo
Jednokratne dečje pelene sadrže opasne hemikalije, poput kancerogenog dioksina, visoko toksičnog natrijum-polakrilata i tributila, koji prodire lako kroz kožu i ima dejstvo slično hormonima, upozoravaju farmaceuti i pedijatri.

Simptomi su osip, alergijske reakcije na genitalijama bebe, groznica, povraćanje, a ukoliko beba proguta samo pet grama poliakrilat gela iz pelena, to može biti fatalno za nju!

Popularnost komfornih jednokratnih pelena poslednjih godina sve više opada posle upozorenja brojnih nevladinih organizacija, u kojima su farmaceuti i lekari, na štetno dejstvo hemikalija koje se dodaju u procesu proizvodnje, kako bi pelene bile brzoupijajuće i „bele kao sneg“.

Da bi se proizvela jedna superupijajuća pelena, potrebno je i do 50 hemikalija, koje teško da mogu biti potpuno bezbedne za bebu koja ih nosi 24 časa, dve godine u proseku.

- Natrijum-poliakrilat je zbog izuzetne moći vezivanja vode osnovni sastojak adsorbensa koji je zaslužan što pelena ostaje suva. Međutim, adsorbens se pokazao kao uzročnik sindroma toksičnog šoka, zbog čega je njegova upotreba u izradi tampona za žene zabranjena, ali ne i za bebe - priča farmaceut Vukosava Stevanović iz Udruženja „Farmaceutsko jezgro“.

Osobina natrijum-poliakrilata je da može da upije sto puta veću količinu tečnosti od svoje težine, što može biti razlog povlačenja vode iz bebine kože.

- Gel takođe može biti uzrok alergijskih reakcija na genitalijama bebe, što može uzrokovati kožne iritacije, groznicu, povraćanje i infekcije, a za bebu može biti fatalno ako bi progutala pet grama gela - navodi Stevanovićeva.

Na listi hemikalija u pelenama za bebe je i dioksin, koji je prema listi organizacije EPA najopasniji od svih hemikalija koje se povezuju sa izazivanjem kancera. Tu je i tributil, poznat kao visokotoksičan zagađivač životne sredine, a utoliko više opasan i po ljude, jer i u najmanjim koncentracijama na površini kože izaziva oštećenja imunog sistema, utiče na hormonalni sistem, a sumnja se i da može izazvati sterilitet kod dečaka.

- Postoje podaci i da pelene za jednokratnu upotrebu mogu uzrokovati iritaciju oka, nosa, grla, uključujući i mogućnost bronhospazma i napada astme. Povećanje temperature skrotuma zbog plastičnog sloja u ovim pelenama može biti uzrok kasnijeg steriliteta dečaka - poručuju farmaceuti iz „Farmaceutskog jezgra“.

U dodiru sa fekalijama još opasnije

Da suvo ne znači i čisto, slaže se i pedijatar dr Mirjana Mićović iz beogradskog DZ Stari grad. „Natrijum-poliakrilat povećava propusnost kože deteta i olakšava prodor toksina iz hermetički zatvorene pelene, gde je temperatura uvek minimum dva stepena viša od temperature tela“, kaže dr Mićović i dodaje da danas više od 54 odsto dece u prvom mesecu života dobija osip, a koristi jednokratne pelene.

„Svetska zdravstvena organizacija iznela je preporuke da se koriste pamučne pelene“, ističe dr Mićović. Prema njenim rečima, u kontaktu sa urinom i fekalijama , hemikalije dodatno reaguju, a bebina koža sve to upija.

Kako se postiže „savršenost“ pelena

- Nepropustljivost - organohlorin, natrijum-poliakrilat
- Mekoća i savitljivost - polietilen i polipropilen, tributil
- Lep miris - sintetički parfemi
- Blistava belina - dioksin
- Klizajući efekat - uljani losion sintetičkog porekla

Pronasla sam tekst na drugom forumu pa sam samo kopirala - zato je na ekaviciuser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: platnene pelene
17.4.2009 11:08:42   
Hannah
Dobar tekst user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *