|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
8.10.2008 0:42:40   
triplemama
Koji ti je omjer eteričnog ulja ocata i vode

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: platnene pelene
8.10.2008 10:40:26   
rozi
1:5 , ja stavim 100 ml octa i 400ml vode,dodam u to 10 kapi lavande, mada sam citala da je najbolji cajevac, moracu ga kupiti. Cak i kad se ukaki nista ne ispirem , vec pokupim maramicom ono sto se moze pokupiti, poprscem i u kantu. Za sada super funkiconise.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: platnene pelene
8.10.2008 12:48:27   
boogy woogy
Super recept! Hvala Roziuser posted image Znaci samo poprsces, ne kiselis u kanti sa tom otopinom?

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: platnene pelene
8.10.2008 21:45:36   
rozi
Aha, samo poprscem i u kantu, pa onda  na ispiranje , nek masina odradi posao umjesto nas :) , poslije mozes slobodno dodati jos nesto u masinu sto nije puno prljavo, zbog manje doze deterdzenta,pa na 60 . Ja najcese stavim komad posteljine sa bracnog , carsaf ili plahtu.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: platnene pelene
8.10.2008 22:21:31   
Amrino
Hej- negdje sam procitala da je za pamucne pelene najbolje staviti pola doze deterdjenta a pola sode bikarbone a sirce staviti umjesto omeksivaca...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: platnene pelene
8.10.2008 22:29:46   
boogy woogy
Cao Amrino, naravno mame koje se bave platnenim pelenastvom uglavnom i koriste sirce umjesto omeksivaca. Ustvari, posto ja licno imam alergijski tip koze, koristim sirce i kad perem nase stvari. Uopste se ne osjeti miris sirceta, samo miris deterdzenta. Meni super mirise Nila soft, za osjetljive tkanine.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: platnene pelene
8.10.2008 22:33:35   
rozi
Moze i tako, ali onda bih morala rucno ispirati , mrsko mi user posted image user posted image user posted image . S obzirom da mi je odvod u zidu i ne vidim sta izlazi user posted image user posted image user posted image .
Ja sam negdje procitala za ovu verziju, probala i super je, treba mi samo par sekundi i pelena je u kanti. Posto imam onu vrecu od PUL/a ( vidjela sam da ih i mamina cura sije ) , ona mi stoji u kanti, poslije je samo istresem u masinu i nema prljavog posla. S obzirom da ocat odradi pola pranja , ja stavim cetvrtinu doze deterdzenta.
Ove moje su bas mekane , pa mi ne treba omeksivac, a i ja sam citala da se moze dodati ocat umjesto omeksvaca.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: platnene pelene
26.10.2008 7:34:48   
andji
Ja sam sergeju stavljala te platnene(ako mislimo na iste,ona tetra pelena i ona švedska pelena što se veže) ali preko pampersa 4 mjeseca radi kukića,tkz ČVRSTO POVIJANJE,i posle smo otišli na kontrolu kukića i sve je bilo ok,i dr mi je rekao da nema potrebe više da ih stavljam.A ovako umjesto pampersa nisam nikad,smatram da bi mi bio dodatni posao oko pranja i peglanja a to mi svakako nije trebalo.jer se nisam na početku mogla izborit ni sa osnovnim obavezama

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: platnene pelene
26.10.2008 19:22:26   
Visnja RR
draga andji nisu to iste pelene... prelistaj ovu temu i vidjeces kako neke vrijedne zenice siju te pelene koje se koriste umjesto pampersa a nisu tetra ni svedske ... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: platnene pelene
26.10.2008 19:25:48   
andji
a višnja ja mislila da je to isto,bravo za njih,ali ja sam sa šivenjem nula bodova,ja ti to i neću da naučim,jer ako naučim valja mi to radit non stop,ljenguza sam ja po nekim pitanjimauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: platnene pelene
26.10.2008 20:53:15   
boogy woogy
Anji ne moras to ti siti, mozes poruciti. Ja sam kupila od mamine cure i super su! Brze i lakse se oblace od pampers, peremo ih bez po muke, ne peglamo a bebine guze uzivaju u 100% pamuku, okolinu cuvamo, brze bebe nauce na tutu i ustedimo do 60% novca!!!

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: platnene pelene
1.11.2008 13:00:34   
mamina cura
http://bebe-i-mi.com/djeca/38-djeca/399-platnene-pelene-sivanje-po-narudzbi.html

za hrvatsko trzisteuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: platnene pelene
2.11.2008 19:07:36   
mamina cura
Evo jedna iz najnovijeg kontigentauser posted image  http://public.fotki.com/naidah/najnoviji-kontigent-/dscf0824.html imaju tri slikice samo klikaj next.
Dosla nam je presa, imamo najnoviji kupljeni snit a nabavili smo i endlericu. Samo mi fali jos koji par ruku pa da sve zavrsim sto sam zamislilauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: platnene pelene
2.11.2008 20:04:14   
kristijan
radiš li odsad one size i dali imaš mutaquin pelene(split)?

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: platnene pelene
2.11.2008 22:10:46   
triplemama
 
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Evo jedna iz najnovijeg kontigentauser posted image  http://public.fotki.com/naidah/najnoviji-kontigent-/dscf0824.html imaju tri slikice samo klikaj next.
Dosla nam je presa, imamo najnoviji kupljeni snit a nabavili smo i endlericu. Samo mi fali jos koji par ruku pa da sve zavrsim sto sam zamislilauser posted image


MC pa ova je prava Swaddlebees  user posted image  i super je, fantastično. Baš mi je drago što ti je stigla presa.
Imaš PP

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: platnene pelene
3.11.2008 9:22:54   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: kristijan

radiš li odsad one size i dali imaš mutaquin pelene(split)?

Za one size cekam kupljeni CB krojuser posted image  pa ce biti uskoro. A mutticu mogu uraditi ali samo po velicinama i po darling diaper kroju. Bice za koji dan nova pelenauser posted image

A sad utisci nove pelene koja je prespavala sa curom. Super fitt-a, drikeri su me odusevili. Pocket je pelena pa sam je dobro napunila. Ujutro otvorim kad imam sta vidjeti - cisto zlatouser posted image  Morala je mamina cura da stavi pecatuser posted image  Ni papiric nije mogao sve da pokupi jer se bas istovarila. Ali nije proslo vani i sve je zavrsilo u peleni. Jako je mekana i kroj je odlican. Sasila sam velicinu M, dva reda drikera a zakopcala sam na zadnji i predzadnji sa druge strane.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: platnene pelene
3.11.2008 21:19:16   
kristijan
krasni su ti ovi pleteni radovi jel se može znati cijena? i ako može cijena muttica?

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: platnene pelene
4.11.2008 1:23:48   
triplemama
MC jesi li probala isplesti vuneni cover?

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: platnene pelene
4.11.2008 14:34:58   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: kristijan

krasni su ti ovi pleteni radovi jel se može znati cijena? i ako može cijena muttica?


Sve sto te zanima slobodno me pitaj preko pp-a. A mutt-icu pravu cu moci siti kad mi triplemama skine Dolisin snit i zaista ne znam cijenu jer ne znam koliko je komplikovana. Vjerujem da ce biti jeftinija nego Dolisina jer smo mi ipak u BiH.user posted image

Vuneni cover bi mogla isplesti, nisam nikada ni probala jer nisam mogla naci lanolin, ipak cu ja PUL a mogu ti iskreno reci da to nebi bilo lose ovako zimus nosati po kuci bez gegica samo hlace. Eh, da je samo vise vremena i rukuuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: platnene pelene
4.11.2008 15:01:59   
triplemama
Ma i ja sam kontala zbog zime. Pa i one dugih nogavica. Lanolina ima u svakoj apoteci koja pravi kreme i u DM-ovoj kremi za bradavice. Ma da ti imaš makar 4 ruke sve bi  to bilo user posted image .

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: platnene pelene
4.11.2008 15:23:55   
mamina cura
E dragauser posted image
koliko imam preljepih krojeva za pletenje samo sam kratka sa vremenom. Probala sam traziti lanolin u apoteci ali mi nisu htjeli dati jer im dolazi u velikim kantama i nisu htjeli da mi "odvade"user posted image  Daj kupi mi u Tz pa kad budes dolazila ponesi, tako se radujem da cu vas opet vidjetiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: platnene pelene
4.11.2008 19:01:37   
kristijan
super za pelene inače cijena mutaquin pelena je 75 kn to je negdje od 18-20km javi kad kreneš s timuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: platnene pelene
4.11.2008 20:50:00   
mamina cura
Probala sam veceras ali su me djeca i umor toliko ometali da sam pojedine slojeve pograsno stavilauser posted image  


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: platnene pelene
6.11.2008 0:35:12   
mamina cura
Prva mutt-ica ali varijanta sa otvorom za umetak, moja omiljna varijanta i velicina M.
http://public.fotki.com/naidah/najnoviji-kontigent-/dscf0868.html imaju tri slikice.
Inace prve macice bacaju u vodu a mi cemo ipak u masinu za vesuser posted image  Preslatka je

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: platnene pelene
12.11.2008 13:51:29   
mamina cura
Kako ja ni bolesna ne mogu odmaratiuser posted image  evo prve Fuzzi Banz like http://public.fotki.com/naidah/najnoviji-kontigent-/dscf0927.html

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nakon porodiljskog.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *