|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
28.8.2008 17:45:10   
mamina cura
Meni su to ipak preskupe peleneuser posted image  Pocket pelena je na slican fol, umece se tetra i jako se brzo susi. A nikad nisam u svoj cover stavila samo tetruuser posted image  
A danas sam zavrsila novu gomilicu pa javim kad budem stavila slikice. Preslatke su.user posted image
I da, kupila sam listice i poceli smo ih koristiti jer je stolica postala za mamu jako nepodnosljivauser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: platnene pelene
28.8.2008 19:47:13   
triplemama
u DM imaju einmalwaschlapen od Babylove i ja te koristim kao listice, a ja ih i perem 2-3 puta ako nisu ukakljene

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: platnene pelene
28.8.2008 21:24:08   
mamina cura
Evo stizu nove "very happy"  pelene. Malo smo si dali oduska u slikanju pa ima mnogo togauser posted image
Tako to izgleda na maloj guzi
http://public.fotki.com/naidah/najnoviji-kontigent-/
user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: platnene pelene
28.8.2008 21:36:58   
boogy woogy
Hahahauser posted image user posted image preslatke su!! Bas mi je super sto sam ih vidjela....cujemo se sutrauser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: platnene pelene
28.8.2008 22:07:08   
mamina cura
Ne znam da li cu ih dati toliko su nam se dopaleuser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: platnene pelene
30.8.2008 14:54:24   
Hannah
@Triple mama

A gdje si kupila te velike covere? Pitala sam u Mališi u Merkuru na Otoci i rekli su da ih nemaju...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: platnene pelene
30.8.2008 17:01:17   
mamina cura
Mislim da je ona narucivala direktno preko Citluka, ali neka ti ona odgovori.user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: platnene pelene
5.9.2008 23:12:12   
triplemama
Hannah imaš PP

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: platnene pelene
5.9.2008 23:40:56   
sanny
Ja sam ispocetka koristila LIbero marku pelena (neznam jeli van DK poznata) pa smo onda presli na pampers. I skoro sam pocela da kupujem ove neke ekoloske ili bio pelene, znaci isto kao pampers samo bez neki kemikalija potpuno pririrodno. Mada su jako skupe kao recimo 2 pakketa pampersa. Ali i to bi nekako nego meni toliko smrde da ja neznam kako cu. Prosto smrde neznam kako bi se drugacije izrazila. Kupujem joj i ekoloske maramice za brsianje i one su OK ali ove pelene uzas..
jeli neko od vas imao slicno iskustvo

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: platnene pelene
6.9.2008 0:16:35   
neki
Joj zene ja cu poluditi od ovih pelena,ma toliko mi se svidjaju da nemate pojma.Heeej kako su bebare slatke u njima...Samo se meni jos ne isplati dati veliku cifru odjednom za te pelene,ali vidjecu sta se moze uraditi.U svakom slucaju,BRAVO za pelene i vas trud,zene svaka vam cast!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: platnene pelene
6.9.2008 9:26:29   
mamina cura
Ne moraju se pelene odmah kupiti, mogu se i mjesecno dopunjavati i naravno kombinovati sa jednokratnim kao sto sam ja radila u pocetku. Ja sam do sada kupila svega 3 paketa jednokratnih a taj treci mi stoji otvoren i skoro pun.
Sigurno jeste trosak u pocetku veci nego kod jednokratnih ali se sa vremenom visestruko isplati a da ne govorim sto ih mogu koristiti i druga djeca - ja svoje pelene dalje prosljedjujem.

Nikada ne treba gledati prvo finansijsku stranu, mada je povoljna za ove pelene, treba prvo gledati zdravlje vase bebe i niko me ne moze ubijediti da platnene nisu zdravije za vase bebe od jednokratnih.

Moj je savjet svim mamama da ako mogu da barem probaju i vide kako to nije toliko tesko kao sto misle. Sigurno ne oduzimaju toliko vremena, meni je teze raditi kucne poslove nego pelene i radim sa njima kao i ostali ves. I sad kad mi je malena veca koristi dnevno manji broj pelena.

A koliko su slatke i mekane to morate osjetiti.

< Poruku je uredio mamina cura -- 6.9.2008 9:27:14 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: platnene pelene
21.9.2008 12:20:03   
triplemama
hop user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: platnene pelene
22.9.2008 17:49:18   
mamina cura
I'm backuser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: platnene pelene
22.9.2008 22:07:50   
rozi
Nadam se da ste se lijepo proveli,  barem onih suncanih dana:) user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: platnene pelene
22.9.2008 22:16:31   
mamina cura
Znam da nije bas mjesto ali moram se pohvaliti preljepim vremenom, samo nam je jucer padala malo kisa ali smo se ipak kupaliuser posted image  Sve je bilo najljepse i nikada se nisam ovako odmorila. Turska je stvarno idealna i za malu djecu i svakome bih je toplo preporucila. Zao nam je sto smo se morali vratiti user posted image  u ovu zimu user posted image  
Koristila sam platnene pelene u kombinaciji sa jednokratnim. Nisam mogla vjerovati kako se tamo sporo suse pelene, nekad i po tri danauser posted image  Prala sam na ruke i koristili smo uglavnom na plazi kad nam i nisu trebaleuser posted image  Potrosila je pola paketa jednokratnih za 15 dana a to je nekih 20 tak kom.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: platnene pelene
23.9.2008 0:42:02   
triplemama
Baš smo te poželili MC user posted image user posted image user posted image
Tamo je vlažnost velika pa zato se suše 3 dana, a pogotovu što gotovo cijelu noć zaljevaju travnjake oko hotela.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: platnene pelene
23.9.2008 14:36:53   
mamina cura
Grozno su se susile prvu sedmicu kad su bila velika isparavanja i vrucine, ali drugu sedmicu se klima malo promjenila, bila je normalna i puno svjezija i pelene su se pocele susiti preko noci. Ipak smo uzivali u platnenim a meni nije bio veliki problem jer je kakila uglavnom u jednokratneuser posted image . Meni je njihov smrad neizdrziv i divim se svim mamama koje to mogu izdrzatiuser posted image
Raste li EMIRU guza? Nama se nikako ne smanjuju peleneuser posted image  cura ide uvisinu. Cak sam i Timuru stavljala njene pelene jer se bio malo prehladio pa su se male nezgode znale na spavanju desavatiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: platnene pelene
24.9.2008 0:39:06   
triplemama
Ma i Emir ide samo u visinu user posted image . Nije mu ni jedna okraćala samo su mu sada malo pliće

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: platnene pelene
4.10.2008 17:44:19   
rozi
Ja po danu stavljam platnene, a po noci jednokratne , jer me strah ako propusti da se nece prehladiti, mada mi se veoma rijetko desi da pusti kako je malo narastao.
Danju mu mijenjam svaka 2 sata, cak i cesce ako primijetim da je piskio. Medjutim nekada mu se desi da spava 3-4 sata u komadu i ne ne znam dali bi ga budila da mu promijenim pelenu ili ne. Kako vi radite?

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: platnene pelene
4.10.2008 22:30:48   
boogy woogy
Hej mamina cura, moram poruciti jos koju zastitnu! Rozi, ovo ti je ujedno odgovor na tvoje pitanje. Imaju super zastitne gacice/pelene od PUL materijala. Pitaj maminu curuuser posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: platnene pelene
5.10.2008 22:18:40   
rozi

Imaju moje pelene Pul, ja sam dobila tzv''all in one'', evo ove:
http://www.amazon.com/One-Size-Cloth-Diaper-Value-Package/dp/B00130A5JM/ref=pd_sbs_a_5
tako da ne stavljam pelenu pa preko zastitne. Citala sam da PUL prpusta zrak, pa se malo bojim da ce  se prehaditit, jel je jos mali.  Milsim da nece, ali eto da cujem i vasa misljenja. user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: platnene pelene
5.10.2008 22:47:24   
boogy woogy
Ne brini Rozi, ne moze se beba prehladiti. To sto PUL, kako ti kazes "propusta zrak", znaci da se bebina guza ne moze potpariti, koza dise bas kao da je u pamucnom vesu ali ne znaci da joj je "propuh" po guziuser posted image Ne znam kakve su tvoje pelene i da li mogu "durati" cijelu noc. Ja koristim pocket-pelene u koje stavim dva uloska (citaj tetra pelene) i stavim PUL zastitni cover.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: platnene pelene
6.10.2008 8:56:38   
rozi
Ja po noci stavim jednokratnu, jer cesto prespava citavu noc, pa ne bih da se brinem, a sa prvim budjenjem pa do nevecer je u platnenim.  Na pocetku su mi znale propustiti, ali vjerovatno sto je bio bas mali, a pelene su od rodjenja pa do 15 kg. Od 3. mjeseca mi se veoma rijetko desi, ali opet ne smijem po noci.
Hvala na savjetima user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: platnene pelene
6.10.2008 12:53:56   
triplemama
Ma i mi smo tako, ali se poslije opustiš i znaš da su pouzdane. Rozi ako ti bude koja viška tu smo user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: platnene pelene
7.10.2008 10:03:21   
rozi
user posted image user posted image user posted image  Bi ozbiljno.  da imam. Ja sam se zeznula sto nisam jos kupila, ovih Mommy's touch,  potrosim ih za
1,5 dan, tako da masina stalno radi, ali sam uhvatila sistem kako da ih perem, pa vise ne vrte same.
Mozda sma i pisala ovo, naprskam ih mjesavinom  octa , vode i etericnog ulja, odlazem i same stavim na ispiranje. Valjda ih ocat skoro pa opere, jer sam jednom vadila, uopste ne smrde, samo ostanu flakice. Kad zavrsim ispiranje dodam jos nesto da dopunim masinu (najcesce nasu posteljinnu) i onda perem normalno na 60, pa jos jedno ispiranje i jos jedna centrifuga da se brze osuse.  

Ako ko hoce imam 2 covera Bambino mio, jedan je 3-5 kg, a drugi 5-7kg , nisam ih 2-3 puta upotrijebila, Damiru su se urezivali u kozu, pa je plakao kad bi mu stavila, tako da sam na kraju odustala od njih.  Vidim da su neki zadovoljni sa njima, ali meni nikako nisu stimale. Ako neko ima malu bebicu, a hoce da proba nek javi adresu poslacu.user posted image                                                            

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *