|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
31.5.2009 19:41:34   
mamina cura
Fali mi uvijek vremenauser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: platnene pelene
31.5.2009 19:44:53   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

cao drage mame, i svaka cast za temu. Nisam ni razmisljala o platnenim pelenama, ali kada vidjeh vase slike i bebace u njima odusevila sam se. Ja bih probala, malo sam iscitala i vidim da neke i same siju, e ja za to nisam stvorena,nesmijem ni zamisliti na sta bi to licilouser posted image .Interesuje me da li se negdje mogu kupiti ? Moj bebac ima 9 mjeseci i piski i kaki meni se cini non stop, ja i po 2 jumbo paketa potrosim mjesecno , tako da bih volila i zbog finansija preci na platnene. Interesuje me koliko bi ih morala imati za pocetak i koliko kostaju i gdje ih nabaviti. Hvala vam na odgovorima unaprijed.

Poslala sam ti e-mail  pa ako ne stigne viciuser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: platnene pelene
31.5.2009 20:10:52   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Fali mi uvijek vremenauser posted image  

hehe kome ne fali :P

za koliko mozes sasiti pelenu?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: platnene pelene
31.5.2009 20:20:25   
mamina cura
Za jednu pelenu mi treba oko sat vremena - nekad vise nekad manje. Ali problem nije u jednoj peleni nego me zatrpaju sa 10 pelena i tad ne znam vise gdje samuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: platnene pelene
31.5.2009 22:09:00   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Za jednu pelenu mi treba oko sat vremena - nekad vise nekad manje. Ali problem nije u jednoj peleni nego me zatrpaju sa 10 pelena i tad ne znam vise gdje samuser posted image


hehe super znaci kad dodjem dole i narucim ako Bog da zacas mi ti to sredis =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: platnene pelene
31.5.2009 23:02:36   
mamina cura
Ako budem tu user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: platnene pelene
1.6.2009 9:57:55   
mamma mumi
mamina cura nisam dobila mail. Mi smo se juce osunetili i bas kontam sto bi mi dobre sada bile te platnene pelene, ali....

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: platnene pelene
1.6.2009 10:51:39   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

mamina cura nisam dobila mail. Mi smo se juce osunetili i bas kontam sto bi mi dobre sada bile te platnene pelene, ali....


Cestitam na sunecenju user posted image
Evo ti moj mail platnene.pelene@gmail.com pa mi posalji poruku i ja odmah odgovaram, jer drugacije se izgleda ne moze barem za saduser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: platnene pelene
12.6.2009 1:09:09   
milenium
Ovdje sve nešto o šivanju,platnu,naručivanju.Ja sam htjela baš isključivo razgovarat o bambino mio a o tome ovde skoro ništa nema pa ću otvorit posebno temu,samo o tim pelenama.user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: platnene pelene
12.6.2009 1:19:07   
milenium
Zašto je zakljčana tema bambino mio?ne želim razgovarat ni čitat duuuuuuuuge stranice o nekim drugim pelenama kad ja imam te.Trebalo mi je sat ipol da pročitam ove str o pelenama da bi bambino mio spomenuli 2 puta.user posted image a meni treba mnogo savjeta o ovim pp jer ih tek počinjem koristiti.sigurna sam da ima dosta mama koje ih koriste.pa eto ako netko želi da se javi,bila bi zahvalnauser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: platnene pelene
12.6.2009 1:25:13   
milenium
zašto je problem nova tema,štednja stranica što liuser posted image nitko od nas ovdje nema vremena na bacanje,imam malu bebu i ne mogu tražiti rečenice na drugim postovima gdje se spominje BM-PP.Zato bih ja htjela str samo o tim pp.na kraju krajeva,i roda ima svoju str samo o jednim pp,a kod nas na tržištu nema druge marke nego ovih,i onih što tete šivaju,pa rekh da pričamo o ovim koje imamo u našim buticima ili DM-ovima!user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: platnene pelene
13.6.2009 1:46:37   
Visnja RR
sve mi imamo ovdje male bebe ...i nije lose iscitati vise od onog sto trazimo user posted image
ali ako bas nemas vremena ni zivaca za citanje onda u pretrazivac ukucas zeljeni pojam i izbacice ti stranice gdje se pise bas o tome sto zelis znati...

vozdrica user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: platnene pelene
13.6.2009 1:57:37   
milenium
Gdje je na rr pretraživač?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: platnene pelene
13.6.2009 14:40:14   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: milenium

Gdje je na rr pretraživač?


pogledaj ovu zelenu lijinu na vrhu stranice gdje pise Moja ringeraja , zatrudnjivanje, trudnoca, bebe, Dijete ...
e odmah pored imas taj mali prozorcic...u njega upises zeljeni pojam i izbacice ti sve sto ima na RR o njemu...
ako zapne opet pisiuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: platnene pelene
13.6.2009 16:58:37   
triplemama

IZVORNA PORUKA: milenium

Zašto je zakljčana tema bambino mio?ne želim razgovarat ni čitat duuuuuuuuge stranice o nekim drugim pelenama kad ja imam te.Trebalo mi je sat ipol da pročitam ove str o pelenama da bi bambino mio spomenuli 2 puta.user posted image a meni treba mnogo savjeta o ovim pp jer ih tek počinjem koristiti.sigurna sam da ima dosta mama koje ih koriste.pa eto ako netko želi da se javi,bila bi zahvalnauser posted image


Evo imam ja bambinomio par komada ako te nešto interesuje pitaj, a uskoro ih prodajem jer se skidamo sa pelena user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: platnene pelene
14.6.2009 17:02:15   
milenium
Meni su se bambino mio tako smanjile i podebljale da mu ja više ne mogu zakopčati bodić preko.I sve mi se čini da će mu u njima biti vruće nego u pampersu.a i coveri se na prvu čine veliki ali kad se stavi pelena,onda postaju jako mali,ja kupila 3 i sva tri mala,da sam znala vratila bi ih al sam sva tri oprala,nažalost.user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: platnene pelene
14.6.2009 17:05:42   
milenium
Sve mi je nekako debelo,malo,čini se neudobno,a i one pelene i nisu nešto mekane,više su grube,tvrde i debele.jel još itko koristio ove i koliko dugo? Sve mi ga žao ljeti u njih stavljatuser posted image  

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: platnene pelene
14.6.2009 22:24:35   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: milenium

Meni su se bambino mio tako smanjile i podebljale da mu ja više ne mogu zakopčati bodić preko.I sve mi se čini da će mu u njima biti vruće nego u pampersu.a i coveri se na prvu čine veliki ali kad se stavi pelena,onda postaju jako mali,ja kupila 3 i sva tri mala,da sam znala vratila bi ih al sam sva tri oprala,nažalost.user posted image

Ne moze se pelena smanjiti. Ako mu ne mozes zakopcati body onda uzmi veci jer je platnena pelena bilo koje vrste ipak veca od jednokratnih jer nesto mora pokupiti svu mokracu. U njima ne moze biti toplije nego u jednokratnim to je znanstveno dokazano. U jednokratnim pelenama je toplije zbog njihovog sadrzaja i ne dozvoljavaju da koza dise sto se desava u platnenim pelenama. Imas velicine cover-a i kilazu prema kojoj se uzimaju. Ja nikada ne bih uzela odmah tri covera a da joj nisam probala velicinu. Probaj uzeti veci cover.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: platnene pelene
15.6.2009 0:45:48   
milenium
Kako se ne može smanjit kad se meni smanjile,dok su još bile nove i neoprane prelazile su preko covera kad sam mjerila,a kad sam oprala veći cover nego pelena.Pošto ima 9ipo kg uzela sam covere od 9-12 kg al su izgleda mali(s pelenom,a bez pelene kad se mjeri sam izgleda taman,čak i velik)a uzela sam odmah 3 jer sam kontala tko zna kad ću opet nać vremena skoknut do mostara.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: platnene pelene
15.6.2009 9:11:20   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Za jednu pelenu mi treba oko sat vremena - nekad vise nekad manje. Ali problem nije u jednoj peleni nego me zatrpaju sa 10 pelena i tad ne znam vise gdje samuser posted image


mamina cura ja sam zaista odusevljena ovim sto ti radis,svaka cast.Gledala sam te i u zf i slazem se sa svim onim sto kazes.Ja ne mogu da izdrzim da nosim ulozak par dana u mjesecu,a mogu misliti kako je jadnim bebicama, 2 godine pelene 24 h na guziuser posted image
Mi takodje planiramo koristiti platnene pelene,trenutno zbog tehnickih razloga koristimo jednokratne.Ali se nadamo da cemo brzo preci na pamuk i da ces i nama moci spremiti ove slatke pelenice da se foliramo:)
Mozes li mi molim te reci koliko se moze koristiti jedna velicina pelena koje napravis i koliko je komada otprilike potrebno.

Puno pozdrava od srca,cujemo seuser posted image




_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: platnene pelene
15.6.2009 20:05:46   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: milenium

Kako se ne može smanjit kad se meni smanjile,dok su još bile nove i neoprane prelazile su preko covera kad sam mjerila,a kad sam oprala veći cover nego pelena.Pošto ima 9ipo kg uzela sam covere od 9-12 kg al su izgleda mali(s pelenom,a bez pelene kad se mjeri sam izgleda taman,čak i velik)a uzela sam odmah 3 jer sam kontala tko zna kad ću opet nać vremena skoknut do mostara.


Na njihovoj stranici imaju pelene size 1 do 7kg i size 2 7-16kg. Unutrasnja pelena mora biti manja od covera jer inace je nebi cover prekrivao i mokraca bi izlazila van. Ne znam sta si trebala mjeriti, pelena se jednostavno proba na bebi. http://www.bambinomio.com/v06/prd/cov.cgi to je njihova stranica. Pelena ako je pamucna moze se jako malo skupiti a cover ne bi trebao nikako jer se radi o takvom materijalu. Mislim da bi trebala zvati njihovo predstavnistvo i zaliti se.
Kad mu sve stavis na guzu, i stavis cover preko pusti ga malo vremena. Ako mu ostaju crveni tragovi od covera ili ako ne mozes nikako zakopcati onda to nije uredu. Ja inace ne volim njihov nacin platnenih pelena i nebi ih nikada koristila. Nisam ni probala ali jednostavno mi se ne dopada i jako su skupi, precjenjeni.



_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: platnene pelene
15.6.2009 20:12:19   
mamina cura
gvendolina hvala na lijepim rijecima, jako mi je drago da imam istomisljenike u mnogim mamama user posted image
Ja stvarno koristim platnene uloske za sebe i ne vidim u tome nikakvu grozotu vidim samo svoje zdravlje.
Pelene su uvijek tu, samo me potraziteuser posted image
Pelena ima raznih velicina, od OS - one size pelene koja se koristi od rodjenja do tuta treniga, po velicinama S,M i L koje se rade na odredjenu kilazu i tzv two size koje su na dvije velicine i sve se stima drikerima i zakopcava. Postala sam pravi protivnih cicka sa iskustvom i drago mi je sto sam presla na drikere.
Koliko komada? Mozes imati na pocetku 10kom i kombinovati sa zastitnim upocetku. Ako se odlucite samo za platnene onda oko 25kom da bi ih prala dva puta sedmicno.
user posted image



< Poruku je uredio mamina cura -- 15.6.2009 20:13:27 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: platnene pelene
15.6.2009 20:12:52   
mamina cura
sorry  dva puta istouser posted image



< Poruku je uredio mamina cura -- 15.6.2009 20:14:09 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: platnene pelene
19.6.2009 15:32:18   
Anoniman
mogul se otkuhavati ove pelene, i popuštaju li boju? Ja ih za sada perem na 60 stepeni ali se ne operu dobrouser posted image

(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 549
   RE: platnene pelene
21.6.2009 18:46:45   
mamina cura
Nadala sam se da ce se neko osim mene javitiuser posted image ali nikoga....
Platnene mozes otkuhati ali ne cesto. Jedini problem kod otkuhavanje su drikeri koji su ipak plasticni i ne znam kako ce se ponasati pri otkuhavanju. Ja svoje nekad operem na 70 stepeni, nisam nikada otkuhavala. Ako ti je pelena ostala flekava nakon kakice mozes je osusiti na suncu koje najbolje vadi fleke ili jednostavno opet operes. Meni su ostajale fleke od kreme, i nekada od jake stolice.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *