|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
25.4.2009 1:16:48   
Ilhana RR
evo mene sa jednim pitanjem, nedavno sam na snizenju nasla platnene pelene... po 5 km bile i uzmem sve sto su imali, to jest 3 kom haha... uglavnom ja to nikad nisam koristila i neznam kako se koristi... ako moze neko na pp da mi objasni posto nisam toliko cesto na rr radi manjka vremena...

Kako i sta mi jos treba?

pozdrav!!!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: platnene pelene
25.4.2009 2:58:02   
camm
koliko sam cula peru se na 60 stepeni ne peglaju se
i nema bakterija u njima.znaci nema peglanja  eh sad meni je sve malo ovo strano
jer ja svojoj curici sve peglam.user posted image



a mimina cura ce ti dati pravi odgovor za platnene.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: platnene pelene
25.4.2009 22:19:55   
Ilhana RR
to sam i ja cula neku noc :P

ni ja svojoj maloj nista nepeglam sem kosuljica radi izgleda hehe

nego gledala sam po nekim albumima po netu sto su raja pravili same ove kao sto mamina cura radi i ima nesto sto se zove soaker... vjerovatno je to ono sto kupi mokracu... neznam sad kako doci do toga... nisam to nigdje vidila...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: platnene pelene
25.4.2009 23:33:51   
triplemama
Zavisno kakve su ti to pelene, imaju neke kojima ja vanjski sloj napravljen od platan običnog pamuk, bambus i sl.te propuštaju a imaju one koje su napravljene od PUL-a te ne propuštaju i one kao malo šuškaju.
Sad zavisi koje imaš.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: platnene pelene
26.4.2009 12:45:39   
Ilhana RR
ovako izgledaju

user posted image

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: platnene pelene
26.4.2009 13:10:26   
manuela RR
E sad bih i ja da kupim takve...da probam te platneneuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: platnene pelene
26.4.2009 20:39:25   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Ilhana

ovako izgledaju

user posted image

Imas li link stranice koji su ti prodali cisto da vidis sta si kupila? Meni izgledaju kao pocket pelene koje bi trebale imati umetak. E sad da li je vanjski sloj promociv ili ne promociv ne mogu znati preko slike. Izgledaju mi i kao pelena u velicini tako da ne znam kolika ti je curica i kolika joj je pelena. Cak mi se i ne svidja ovaj prvi sloj do guze, jer mi se cini da je sintetikauser posted image Moras znati sta kupujes pa bilo kako jeftino bilouser posted image Cak nemaju ni usiven dodatni cicak za preklapanje pa moras paziti kod pranja da ih zakopcas kao kad koristis jer ce ti kupiti ostali ves po masini
Upotreba je jednostavna. Ja bi uradila prvo malu probu. Stavi joj unutra mali peskir - pamucni - i stavi joj na guzu kao da stavljas i jednokratne. Zakopcaj i pusti par sati. Ako pustaju - trebaju cover preko - ako ne onda su prave pocket pelene. Posto imas par komada testiraj ih sve pa ih operi u masini i osusi. Peru se na 60 stepeni i ne peglaju se - ako su propustajuce mogu se prati i na 90 ali nema potrebe. Ja svoje nekad i otkuham. Ali rijetko.
Mozes mi se onda ponovo javiti.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: platnene pelene
26.4.2009 20:53:28   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: manuela

E sad bih i ja da kupim takve...da probam te platneneuser posted image user posted image user posted image user posted image


Mozes mi se slobodno obratiti na pp ili e-mail. Bilo bi mi veoma drago da bude jos jedna guza u pamukuuser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: platnene pelene
26.4.2009 21:43:01   
Anoniman
Evo mom Alimu je upravo jedna o tvojih kreacija, super su lake za upotrebu-ma ekstra... Al već nam je cover okračao,zadebljale se nogice pa zakopčajem samo gornje drikere. Pozdrav od nas

(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 484
   RE: platnene pelene
26.4.2009 21:50:27   
Ilhana RR
nisu bas kao na slici... sad cu vidjeti ako je masina oprala da ti slikam i pokazem...

protapaju probala sam vec, kad stavim peskircic onda neprotapavju...

a jel ti prodaje svoje ili?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: platnene pelene
26.4.2009 22:01:47   
Ilhana RR
Evo unutrasnje slike user posted image
i vanjska je kao sto ti kazes bez drugog cicka...

pise na njima da su 100% pamucne unutrasnji i vanjski dio platna...

Mala ima oko 11,5 kg i oko 80 cm je duga... sace joj godina ako Bog da =)

a sto se tice snizenja neznam sto su bile na snizenju ali su prije snizenja kostale 30 km komad... a velicina je od 9 kg do 13 kg i taman su joj...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: platnene pelene
26.4.2009 22:09:23   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: mamina cura

IZVORNA PORUKA: manuela

E sad bih i ja da kupim takve...da probam te platneneuser posted image user posted image user posted image user posted image


Mozes mi se slobodno obratiti na pp ili e-mail. Bilo bi mi veoma drago da bude jos jedna guza u pamukuuser posted image


Poslala sam ti PP user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: platnene pelene
26.4.2009 22:18:13   
boogy woogy
Zivjele platnene peleneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I nasa Mamina curauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: platnene pelene
26.4.2009 22:22:16   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Breskva

Evo mom Alimu je upravo jedna o tvojih kreacija, super su lake za upotrebu-ma ekstra... Al već nam je cover okračao,zadebljale se nogice pa zakopčajem samo gornje drikere. Pozdrav od nas


Ma ovo su nasi bosnjaci pa debele none. I ja mojoj Heni kopcam zadnji driker oko nona, nisam nikad mogla manjeuser posted image
Inace u pocetku bebe brze rastu pa im krace traju najmanje velicine. Uskoro cu ja momku poslati L coveruser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: platnene pelene
26.4.2009 22:29:33   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Ilhana

Evo unutrasnje slike user posted image
i vanjska je kao sto ti kazes bez drugog cicka...

pise na njima da su 100% pamucne unutrasnji i vanjski dio platna...

Mala ima oko 11,5 kg i oko 80 cm je duga... sace joj godina ako Bog da =)

a sto se tice snizenja neznam sto su bile na snizenju ali su prije snizenja kostale 30 km komad... a velicina je od 9 kg do 13 kg i taman su joj...

Hajde slikaj mi i drugu stranu bas me zanima kako ih skracuju na najmanju velicinu.
Eh draga ako su od pamuka sa vanjske i unutarnje strane onda moraju propustiti, ako ti nisu propustile sigurno si je brzo presvukla. Ja svoju ostavim i do 3 sata u peleniuser posted image A 30km kom je bas velika cijena... Kako mogu pasti na 5KM to je kod nas nemoguce kad se radi o bilo kojem proizvodu. user posted image Preko ovih moras imati cover inace ces stalno imati smoceno sve.
Pazi da cicak zakopcas kad peres. Ja vise ne koristim cicak jer nema dovoljno kvalitetnog za kupiti. Meni su sad laksi drikeri za montirati na guzu a i Hena ih ne moze skinuti sto je radila sa cickomuser posted image
Ja radim stalno, malo ovo malo ono, sta mi padne pod ruke. Mozes mi se javiti na pp ili e-mail.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: platnene pelene
26.4.2009 22:35:00   
Ilhana RR
u peleni ima i nesto sto suska, vjerovatno je to neki zastitni sloj a propustaju... jednom sam je stigla presvuci prije nego sto se upiskila, mislila sam da nisu tada propustile al zato je propustila direktno na tepih u sobi svojoj hahaha...

user posted image
evo vanjske... vidis ovo sto je bijelo to je ko drugi dio cicka...

zaboravi reci da su tanke, nisu debele...

< Poruku je uredio Ilhana -- 26.4.2009 22:36:44 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: platnene pelene
26.4.2009 22:43:15   
mamina cura
Kad pipnes vanjski dio, da li je pamuk ili malo plasticno? U peleni ne bi smjelo nista da suska jer se zastitni sloj mora staviti sa vanjske strane i tako je jedino pelena ne propusna. Obavezno stavljaj unutra po peskir ili dvije tetra pelene inace ti ode cilim u helacuser posted image Nisam bas zadovoljna ni njenim izglednom niti kako se pokazala.
Sigurno je u pitanju two size pelena kao M-L pa se stima samo velikim cickom.
Ma na kraju ako ti i ne budu valjale probaj ih koristiti za odvikavanje od pelena. Tad je i fazon da bebe osjete mokro i cim se jednom popiski da joj smeta i da joj odmah skines pelenuuser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: platnene pelene
26.4.2009 22:51:48   
Ilhana RR
ima unutra izmedju vanjske i spoljne strane, znaci ko da je najlon ili nesto izmedju tih pamucnih strana tako reci... stavljala sam peskirice i bolje je kad ima peskirica...

ma ja i ja sam to kontala... kao pelene za odvikavanje... ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: platnene pelene
26.4.2009 23:07:45   
mamina cura
Ja sam davno, jos u svojim pocetcima primjene platnenih pelena, pokusala staviti ne promocivi sloj izmedju da se ne vidi. Cinilo mi se u pocetku da sam uspjela ali ne, pelene su mi propustale tako sto su prenosile preko pamuka iznutra kod nogica na vanjski pamuk. Na kraju sam izrezala unutrasnji dio i koristila bez. Tada nisam imala PUL i sad se ne mogu zamisliti bez njega. To je taj vodonepropusni ali zracnopropusni materijal o kojem sam pricala na ZF kojeg su izmislili Amerikanci samo za pelene i svi ga koriste. Jako je tanak i dobar i poslije mnogih pranja. Od njega se rade zastitne gace a i stavlja se kao zadnji sloj na pelene tako da postaju nepromocive a unutar njih koza dize i odrzava se normalna temperatura.
Meni je to vise srodna tema jer sam na faksu imala predmet Fizika zgrade gdje se takva folija primjenjuje i na sloj ispod krovauser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: platnene pelene
26.4.2009 23:59:42   
triplemama
Mamina cura meni se ovo kod naše Ilhane čini kao klasična pocket pelena ali bez uloška, i zato joj propušta.
Ilhana hajde pliz nam vidi kako se zovu te pelene, ko je proizvođač? Pa da malo prošnjuhamo

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: platnene pelene
27.4.2009 0:08:39   
Ilhana RR
evo ti njihova stranica ;)

http://nickisdiapers.com/

pa snjuhaj koliko hos... :P a naziv pelene nemam pojma jer sam bacila embalazu...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: platnene pelene
27.4.2009 0:16:04   
triplemama
Piše li išta na peleni (neki naziv firme)?
Tamo na onoj stranici je kamaru pelena raznih proizvođača

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: platnene pelene
27.4.2009 0:19:56   
Ilhana RR
Nope, nema nista sve sam pretrazila...  evo sad cu i ja da vidim koje su... ja cim sam kupila bacila embalazu jer sam ih prvo oprala... prije upotrebe prvi put jer ipak je to na intimnom mjestu...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: platnene pelene
27.4.2009 0:24:08   
triplemama
Hajde pa kada nađeš stavi direktan link

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: platnene pelene
27.4.2009 8:58:08   
Ilhana RR
mislim da sam skontala sto su bile tako jeftine... izasao model iz prodaje... kad izlazi iz prodaje nesto onda to bude buzasta samo da bi se prodalo... 

a mamina cura, zaboravi ti reci 30 km po komadu je nista... ovde u nasem gradu sam vidila da obicne bijele kostaju 80 km komad... nenormalni ljudi majke mi...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Sex u troje
teacher75

Da li ste probali sex u troje?

Da i svidjelo mi se (16%)

Ne, ne bih nikada (67%)

Ne, ali bih voljela (17%)

Da, ali mi se nije svidjelo (1%)


Broj svih glasova: 114

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *