|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  826 827 [828] 829 830   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:14:30   
salmy
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: salmy

Mi smo se rijesili cuce,i nemam problem.Flasicu koristi jos uvijek.A desi se cjeli dan da je ne trazi.Pije iz case.Samo meni je problem noc,probudi se cesto zedan(a nece vodu)Tako da uvijek imam caj na radijatoru da mu ponudim.Uzme gutljaj dva i nastavi spavat.Znam da to nije dobro zbog secera,ali sta mogu


mi smo se bez problema rijesili flasice, ali cuce? a-a, dijete je opsjednuto s njom...

ne znam vise sta da radim user posted image

bili smo cak jedan dan bacili sve cuce iz kuce...i jedva je zaspao bez cuce, ali kad se probudio u 4 ujutro, vristi dijete, trazi cucu, place,moli....pretesko majke mi....to je trajalo 2 sata!

na kraju smo morali dizati bracni krevet da vidimo da nije koja ostala ispod, i nadjemo jednu...jao te njegove srece,ljubi cucu, pa mene pa mm, i sve tako dok nije zaspao

Neces vjerovati ja sad imam 5 u kuci,On je bio opsjednut vjeruj,u zadnje vrijeme je imao po 2 u ruci,pa ih mjenjauser posted image
Kad smo se vidjeli sa stomatologom prvo sto je rekao je bilo:ako hocete da djete ima prave desni i zube,bacajte cucu odmah
 
Sutra dan ja radila on bio sa mm,Sakrio mu sve cuce,ovaj je plakao cjeli dan..trazio molio...mm nije dao,Kriza je potrajala 2 dana i prestala,u noci sam ga vidjela kako cucla prst(dusa mi se kidala) ali  nisam dala

I tako je prestao traziti,sad ih vidi,igra se sa njima,daje lutki....ali u usta nece.Samo kaze fuj cuca

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 20676
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:14:34   
Neca xxx
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Kada je vrijeme za prvi pregled kod stomatologa. Moja L ce uskoro napuniti dvije godine i jos uvijek nismo isli.


ja sam išla jednom, negdje kad je malena imala mislim 1,5 godinu...
sad smo kontali sljedeće sedmice aBd otići na pregled
što ranije to bolje, treba se dijete upoznati sa instrumentima, sa doktorom, opustiti se itd
ne mora biti ništa konkretno al čisto upoznavanje je sasvim ok jako rano po meni obaviti



U potpunosti se slazem Veeseelaa. Ja vec odavno planiram da je odvedem kod nekog djecijeg stomatologa. Cisto da joj pregleda zubice i da se Lana upozna sa posjetama zubaru. Kod koga ste vi isli? Pocy, gdje ti mama radi? user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20677
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:19:07   
veeseelaa
ja sam je vodila kod mog stomatologa, na Č.vili, privatno
onako malo sjedila na stolici, malo  čačkala instrumente, malo dr bacio pogled itd
sad je već veća i stalno pričamo o zubima user posted image i ja i mm
kako se zubi trebaju prati, kako se treba ići na pregled
tako kad smo skoro bili kod pedijatra jer je kašljala, ona kaže pedijatrici, ja sam doškila da pregledam zube user posted image i iskezi se, veli vid kako su mi lijepi user posted image
popadali smo od smijeha
sva je u folu da će ići kod stomatologa, da pregleda Ajši zube da ne bole itd
Treba dijete pripremiti s pričom o čika zubaru
mada u vrtiću im stalno govore o zubarima, o higijeni zuba i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 20678
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:21:24   
teacher75
ja cu svoju odvesti kad dobije gornje trojke i petice pa da taman fino prekontrolise, sad je jos krezava pa kontam da je rano

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20679
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:24:42   
Anoniman
Dobro jutro

vidim jos pricate o zubimauser posted image user posted image
ima li potrebe da citam od sinoc ili se sve vrti u kruguser posted image user posted image user posted image

ja govorim vec godinu dana kako moram A. odvesti...dobila sam i br. tel. i preporuku od jedne forumasice...a nikako da ga odvedem...grozna sam...znam

moj A. se sinoc probudio u goloj vodiuser posted image ...morala sam ga tuto kompleto presvuci...nemam pojma sta bi...sve isto kao i inace...pidzama...tanki jorgancic i to samo noge pokrivene...sta mu bi....pojma nemam



(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 20680
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:24:57   
Neca xxx
Mi vec imamo sve zubice osim petica, pa mislim da je pravo vrijeme za posjetu stomatologu. Ako neko zna nekog finog djecijeg stomatologa koji fino pristupa djeci, neka mi javi, pls.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20681
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:32:26   
Neca xxx
IZVORNA PORUKA: dadada

dobila sam i br. tel. i preporuku od jedne forumasice...


Dadada, hajde podijeli samnom tu preporuku i broj telefona. user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20682
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:33:13   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja mama kao dječiji specijalista stomatolog


e pa ti nam onda možeš odgovoriti na mnoga pitanja user posted image
ne reče slažeš li se sa ranije mojim iznesenim postovima a vezano za zube, kod odraslih u tom slučaju?



a šta ti ono bijaše, ljubim ti, pitanjeuser posted image user posted image



ma pisale smo sinoć o kvalitetu zuba i sl, ja sam rekla da bez obzira na genetiku ukoliko se od malena redovito posjećuje stomatolog da se mnoge bolesti zuba mogu izbjeći il na vakat započeti sa liječenjem istih, tako da se ne dodje u situaciju da se kod zubara pojavimo u momentu kad je sve gotovo il su zubi za vadjenje il za navlake i sl a mi mlade, smatram mladom osobom ženu sa 30 godina

inače nemam veze sa zubarstvom user posted image



ovo svakako stoji..ali ima puno i do genetike..ali u svakom slucaju, bolje ce proci neko sa genetksi losom predispozicijom ko stalno ide kod stomatologa i pere zube, nego neko ko isto ima losu genetiku i pri tome ih zapusti..
ko je sretan pa ima dobru genetiku i stalno perka zube ih blago mu se 'vako ko meni user posted image

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Pocahontans, da tebe onda pitam posto ti je mama strucnjak.  Kada je vrijeme za prvi pregled kod stomatologa.


vrijeme za prvi pregled je čim djetetu niknu prvi zubi..medjutim, u praksi je ovo nidje veze, pa se preporucuje da se obavi pregled cim prije, s godinu dana ili najkasnije s dvije...dok dijete nema strah i dok ga nista ne boli..roditelji obicno odvedu djecu prvi put kod stomatologa kada dijete ima karijes, kada vec zub boli a tada je vec kasno..i sta se dogadja? dijete automatski veze bol i strah za stomatologa i odatle potice ovaj nas balkanski strah od "zubara" (usput, ovo je jako nepravilan termin za istoguser posted image )...

tako da, cim prije to boljeuser posted image za pocetak nek gleda one instrumente, nek se voza na onoj stolici i td. da zavoli to sve i onaj miris...



_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20683
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:33:15   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: škorpija

pocy, a što cuca ne valja za zube, jel se kvare iliuser posted image


pa mogu se deformisati ako se koriste max nakon 3 godine zivota (preporučljivo je da se svega kutarišete do 2 godine ko može)...
a flašica je još gora..hem ostaju naslage mlijeka po zubima i dijete s tim zaspe neopranih zuba i Bog te veselio dobije tzv. "karijes flašice" (googlajte sta je to user posted image - oni crni zubi, crne linije preko frontalnih zuba tipične za mliječne zube!) -

IZVORNA PORUKA: teacher75

i nama ce biti problem da se rijesimo cuce i dekice, sa sikom nismo imale nikakvih problema, jednostavno cuca zamijenila siku, al sada obavezno kad hoce da zaspi trazi cucu i dekicu i histerise, ili kad se udari, padne itd... odamh pita gdje je cuca i dekica i tako se smiruje. a dekica odrpana, krpljena 100 puta, isflekana, jedva je operem, ninasta ne lici. probudi se nocu uvijek 1-2 puta i trazi cucu kad joj skonta da je ispala



a zasto se mroate kutarisati i dekice? moras joj ponuditi najbezbolniju alternativu..meni je dekica poput plisanog mede..i mi imamo dekicu i sto kazes, ne mogu da je operem user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 20684
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:33:17   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Neca xxx

U potpunosti se slazem Veeseelaa. Ja vec odavno planiram da je odvedem kod nekog djecijeg stomatologa. Cisto da joj pregleda zubice i da se Lana upozna sa posjetama zubaru. Kod koga ste vi isli? Pocy, gdje ti mama radi? user posted image


na žalost, ne radi privatno, tako da je vjerujete mi ni ne pomisljam reklamirati..nikakve koristi nema u drzavnoj ustanovi od ovog mog pisanja, samo vise posla, a ista plata user posted image salim se, radi u vrazovoj, ali pravilo je da ako tu pripadas, primice te...standardno...

i da, koliko znam u Sa nema niti jedan privatni stomatolog, a da je bas specijalista za djecu..privatnici se ne mogu peglati s djecom u gro slucajeva, pa poneko samo prime..uglavom rade samo odrasle i estetiku user posted image odraslom kazes "zini" on zine, a s djetetom moras cirkus izvoditi samo dok zine, a o popravku i rizicima koje moja mama nosi da ne pricam..jos kad imate nekooperativno dijete i roditelja uzas zivi.. moja mama bi bila kim kardashian user posted image po bogatstvu da je otvorila privadnu ordinaciju ..ali eto nije..nema ona tu privatly žicu user posted image titna škola komunističko socijalistička user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 20685
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:34:06   
gvendolina
kod nas nije upalila ta metoda nasilnog odvajanja od cuce,jednom smo pokusali jer ju je sam bacio u ljutnji i ja sam je sakrila.ali kad je doslo vrijem spavanja poceo je traziti i plakati,nije mogao zaspati pa sam ga cak morala i ljuljatiuser posted image ai kada je napokon zaspao jecao je u snuuser posted image ,bilo mi ga zao pa sam mu sutradan ponovo dala. Drugi put kada smo posli u kupovinu j asam ponovo spomenula da bi trebali baciti cucu i da nam ne treba jer on je veliki djecak,obecala sam mu da cu mu nesto kupiti ako je baci.On je pristao i cim smo dosli kuci on je sma bacio u smece.Ali kada je doslo vrijem spavanj apoceo je traziti i isao i do kante,ja sam je naravno vec spraznila i rekla mu da je smetljarko odnio cucuuser posted image Malo se kmezio ali ga ej proslo brze nego sto sma se nadala,jest da i dan danas zna spomenuti da ce ubiti smetljarka koji mu je odnio cucuuser posted image A neku vece bili ko dprijatelja i on cucu od njihovog malenog stavio usta i dosao do mene da mi pokaze, ali je brzo bacio nije mu vise zanimljivo...tako da smo se definitivno odvikliuser posted image
A flasicu jo suvijek koristi i pije samo mlijeko pred spavanje,iako znam da mu jako steti zubicima ne znam kada cu mu to ukinutiuser posted image

za pelene samo da vas utjesim da mi iako ih ne nosimo od ljetos jos uvijek ima nocnu,on se ne budi po noci da trazi tutu...a ja ga ne mogu buditi jer je ters kad se sam probudi a mogu zamisliti kakakv bi bio da ga ja budimuser posted image U zadnje vrijem rijetko se desi da se upiski po noci,ali ja jos n ezelim da rizikujem da bude mokar pa da se prehladi....planirala sam da kada potrosimo ovaj paket pelena ukinemo i nocnu


anidla smo da kazem da sam prvi put ovdje procitala ono masanla,kako vec kazete masala...prvi put to cujem,bas mi segauser posted image
a za  ove user posted image   sam i ja nedavno pitala,kod mene ih takodje nije bilouser posted image user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 20686
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:36:55   
veeseelaa
i da, koliko znam u Sa nema niti jedan privatni stomatolog, a da je bas specijalista za djecu..privatnici se ne mogu peglati s djecom u gro slucajeva, pa poneko samo prime..uglavom rade samo odrasle i estetiku user posted image odraslom kazes "zini" on zine, a s djetetom moras cirkus izvoditi samo dok zine, a o popravku i rizicima koje moja mama nosi da ne pricam..jos kad imate nekooperativno dijete i roditelja uzas zivi..


slažem se al ništa nije džabe.... ja b platila vrijeme stomatologu
obično tamo gdje idu roditelji treba i dijete odvesti jer već si "njihov"


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 20687
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:37:27   
rose
IZVORNA PORUKA: dubravka01

Jutro i od nas,

Vidim o dudama i flašicama jutros.
Mi dudu ukinuli kad ju je O. sam počeo da lansira iz usta..vidim nije mu više zanimljiva i jednostavno mu je prestanemo davati.
A flašica,ima onu s kljunom i ne voli je, ma ni naopako s njom, tako da smo na ovoj običnoj s tim da O. nikad još sam sebi ne drži flašicu dok pije user posted image uvijek mu je ja ili mm pridrzavamo on se napije koliko hoce i to je TO!



S drzi flasicu sama odavno i tako se i uspavljuje (jedino je drzim kad joj dajem da pije vodu...dudu odbacila s neka 4 mjeseca i otkrila palac user posted image  a iz case s kljunom nece da pije user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 20688
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:39:32   
rose
IZVORNA PORUKA: MALA1994

tiki poslala bih je i ja da sam stigla ali mi je zbrisala...user posted image

chuci koliko je Ajsi sada?ja ne znam moji piju po noci jos uvijek i budu im pelene bas pune..ne znam kako cemo to rijesiti user posted image

mame koje su odvikle djecu od pelene kazu da su odmah i nocnu a ja ti nisam bas pametna po tom pitanju




meni sad pade na pamet da su mozda skinule pelenu pa djeca kad se upiske to ih probudi i onda zovu da ih se presvuce i postepeno se naviknu da se bude prije nego se upiske??? ovako u peleni , pelena maksimalno upija i nije im neugodan osjecaj pa prespavaju do jutra?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 20689
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:39:33   
ladyblue RR
odoh ja na palninu.

ostajte mi pozdravljene do nedelje

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20690
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:39:37   
veeseelaa
pa mogu se deformisati ako se koriste max nakon 3 godine zivota (preporučljivo je da se svega kutarišete do 2 godine ko može)...
a flašica je još gora..hem ostaju naslage mlijeka po zubima i dijete s tim zaspe neopranih zuba i Bog te veselio dobije tzv. "karijes flašice" (googlajte sta je to user posted image - oni crni zubi, crne linije preko frontalnih zuba tipične za mliječne zube!) -


a može li se isto skinuti kod stomatologa????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 20691
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:47:39   
anidla
IZVORNA PORUKA: gvendolina




anidla
a za  ove user posted image   sam i ja nedavno pitala,kod mene ih takodje nije bilouser posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

skorpia, cucemo se preko tel. pa cu ti sve reci za djecjeg stomatologa.



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 20692
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:51:06   
Hanady RR
Dan žene....

ladybluer lijep porvod na bjelašnici...
Emy nisma uzela broj...pa nismo se akibeti ni čule ona toliko posla ima užas...user posted image

danas bi se trebale i dvijeti ako uspijem konkrettno sa sekom porzborit uzmeme broj...

vesela...
sve na jednu stranu al litar mlijeka u toku noći je previše i nepotrebno djetetu od 3 godine...
drugo...zubaru se dijete vodi s aprvim ratom zuba a onda kada su svi tu idu se staviti i žaštita na zubiće pogotovo djeci koja još piju noću sok ili mlijeko u krevetu...

Moja H je sa 2 godine dobla zaštitu zubića jer je pila sok oko 2 u noći tada...sada njoj ispadju mliječni zdrav zdravi i prelijepi zubići...sad sam u drugom dumanu petice su joj izašle trebala bi staviti zaštitu na njih al još jedna nije skroz izašla pa čekamo po preporuci stomatologa kome ona od druge godine ide svako 3 mjeseca...nekad samo na pregled i da zubarki donese poklončića a ona jj ''najiriše'' zubiće...tako i mlađa...
dok farah nema potrebe za zaštitiom jer nakon pranja zuba ona ništa više ne unosi...
ona se sa flašom jako karatko družila i noću pila nije...

eh ona koristi cucu za spavanje navčer...
s tim što mi cucu otkuhamo svako veče i takvu je otkuhanu damo za spavanje prije čega su oprani zubi...po preporuci stomatologa...inače korištenje cuce je baš malo recimo u 24 sata ona je koristi 30 minuta da zaspe i izbaci je...al nam je u planu do rođkasa da se pozdravimo sa njiom...kupil semo joj ukrasnu kutiju i još malo pa će na ormar da spavauser posted image

pelena ...nemama poseban savijet al mi je logično da sa toliko tečnosti noći ne može noć porvesti bez pelene...ali tolika tečnost zaita vam netreba...smanji tečnost smaim tim će doći sve suhlje pelene i bićete spremni da je skinete...
ja sam obe do pelen odvikla skidanjem i noćne i dnevne odamh...kad je nema nema je i tačkauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20693
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 11:55:36   
chuci
IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: MALA1994

tiki poslala bih je i ja da sam stigla ali mi je zbrisala...user posted image

chuci koliko je Ajsi sada?ja ne znam moji piju po noci jos uvijek i budu im pelene bas pune..ne znam kako cemo to rijesiti user posted image

mame koje su odvikle djecu od pelene kazu da su odmah i nocnu a ja ti nisam bas pametna po tom pitanju




meni sad pade na pamet da su mozda skinule pelenu pa djeca kad se upiske to ih probudi i onda zovu da ih se presvuce i postepeno se naviknu da se bude prije nego se upiske??? ovako u peleni , pelena maksimalno upija i nije im neugodan osjecaj pa prespavaju do jutra?


moja se prepadne pa počne plakati kad se probudi mokra. desilo se par puta da se na dnevnom spavanju upiški, jer joj tada ne stavljamo pelenu, pa joj po noći ne smijem ne staviti.
hajd polahko, vidim i drugima se to dešava.
ovo za stomatologa trebam i ja što prije odvesti ajšu. ali ja imam toliki strah da ne znam kako ću. muka mi bude od onog zvuka bušilice joooj


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 20694
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 12:00:16   
Neca xxx
IZVORNA PORUKA: pocahontas

[tako da, cim prije to boljeuser posted image za pocetak nek gleda one instrumente, nek se voza na onoj stolici i td. da zavoli to sve i onaj miris...




E da i ovo vidim, da mi neko kaze da voli onaj miris stomatoloske ordinacije. user posted image user posted image  Ja cim osjetim taj miris, panika me uhvati. user posted image

A pretpostavila sam da ti mama radi u nekom domu zdravlja i da ces joj ti svojom reklamom samo donijeti jos vise posla za iste pare. user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 20695
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 12:04:20   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: chuci


ovo za stomatologa trebam i ja što prije odvesti ajšu. ali ja imam toliki strah da ne znam kako ću. muka mi bude od onog zvuka bušilice joooj


Ista sam ti takvauser posted image I bas bi mi bilo zao da taj strah prenesem i na A,najbolje je da ja i ne budem tu...meni je muka od onog "mirisa" Moram se nakaniti da ga odvedem da mu urade taj premaz,nadam se da ce imati neke fajdeuser posted image

a da li iko od vas daje one tabletice naf za zubice,neki od mojih prijatelja ih daju i kazu djeci super zubici...nisam pametna...pocy sta mama kazeuser posted image


< Poruku je uredio gvendolina -- 13.1.2012 12:05:25 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 20696
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 12:04:36   
many
IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: MALA1994

tiki poslala bih je i ja da sam stigla ali mi je zbrisala...user posted image

chuci koliko je Ajsi sada?ja ne znam moji piju po noci jos uvijek i budu im pelene bas pune..ne znam kako cemo to rijesiti user posted image

mame koje su odvikle djecu od pelene kazu da su odmah i nocnu a ja ti nisam bas pametna po tom pitanju




meni sad pade na pamet da su mozda skinule pelenu pa djeca kad se upiske to ih probudi i onda zovu da ih se presvuce i postepeno se naviknu da se bude prije nego se upiske??? ovako u peleni , pelena maksimalno upija i nije im neugodan osjecaj pa prespavaju do jutra?
moja djevojcica ne nosi pelene,i odmah smo ukinulii nocnu jer kada je pocela ici na tutu i navece se budila , da piskii bez obzira sta je imala pempas,tako da smo se isto vremeno ostavili i nocne pelene! i da jednom se desilo da s eupiuskila na dnevno spavanju,a noci niti jednom...user posted image user posted image za nas
user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 20697
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 12:08:07   
bananica
pocy, kaze li mama da i mi mozemo dodjiuser posted image

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 20698
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 12:13:54   
bananica
jesam uzasna i ljuta sama na sebeuser posted image user posted image user posted image
samo se meni moze desiti da izgubim kreditnu karticuuser posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 20699
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 12:15:35   
Neca xxx
Mi imamo karton u DZ Omer Maslic. Da li to znaci da moramo tamo ici i stomatologu?
Da li neko od vas vodi dijete u Omer Maslic? Znate li mi preporuciti nekog dobrog stomatologa?

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 20700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  826 827 [828] 829 830   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  826 827 [828] 829 830   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

dojenje
skorpi

Da li je nekad neko koristio nesto za podsticanje mlijeka i sta ste koristile?

caj (71%)

"neku posebnu hranu" (5%)

nesto trece ;) (25%)


Broj svih glasova: 85

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *