|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  396 397 [398] 399 400   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:15:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: Iman83

Dadada, uvela sam joj proso ponovo u prehranu/ jela ga je kad je bila mala...bogato je željezom...i sad joj u sve stavljam proso.

Moraću malo na crvenom mesu poraditi!



Sta je proso?user posted image

ja sam joj u pocetku, prvih par mjeseci davala proso, tj, stavljala pomalo u povrce pa onda se nekako odvukla, prestala, mogla bih opet poceti

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 9926
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:16:13   
R&T@
Sad i neki bungur...user posted image

Odoh ja spavati...ne razumijem bosanskiuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9927
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:16:29   
teacher75
ne znam ni ja sta je bungur

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 9928
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:17:56   
mama75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Iman83

Sad čitam- češnjak: bogat željezom, C vitaminom itd...user posted image user posted image user posted image

A mi ga uveli svaki dan u ručak...smrdi mi dijete na kilometreuser posted image



i bungur...
bungur je super...
nama je pravo pomogao...ja njime sada zasipam supice...nekad smao njega...nekad pola-pola bungur domaća tarhana...a nekada i s aslovim ili zvjezdicama pa malo bungura...al njega obaveznouser posted image

Sta je bungur?
I da citiram tajru: sta je proso, je li to jecam?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9929
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:18:43   
Anoniman
Joj Hanady sto me nasmijauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

odoh vam spavati...gute nacht meine damen...ovo da se Tajra  polako prilagodiuser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 9930
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:19:47   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Iman83

Sad čitam- češnjak: bogat željezom, C vitaminom itd...user posted image user posted image user posted image

A mi ga uveli svaki dan u ručak...smrdi mi dijete na kilometreuser posted image



i bungur...
bungur je super...
nama je pravo pomogao...ja njime sada zasipam supice...nekad smao njega...nekad pola-pola bungur domaća tarhana...a nekada i s aslovim ili zvjezdicama pa malo bungura...al njega obaveznouser posted image

Sta je bungur?
I da citiram tajru: sta je proso, je li to jecam?


http://www.google.com/search?q=prosource&hl=en&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=6AjUTvGDG8ytsAblxbzPDg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBAQ_AUoAQ&biw=1366&bih=667#hl=en&tbm=isch&sa=1&q=proso&pbx=1&oq=proso&aq=f&aqi=g10&aql=&gs_sm=s&gs_upl=1329l2083l0l4009l4l4l0l0l0l1l223l707l0.2.2l4l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=9235882bbc764d4f&biw=1366&bih=667

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9931
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:21:02   
mama75
Hvala Tiki, ovo sam i ja nasla. Nego gdje se kuouje, ako se sprema i sl. To me zanima.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9932
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:24:33   
Anoniman
Ja sam ga kupovala u DM-u, a sto se tice spremanja stavljala sam ga u sve i svasta, od supica do corbica, a moze i sam na vodi da se kuva isto kao riza pa da se sluzi kao prilog.

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 9933
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:25:03   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mama75

Hvala Tiki, ovo sam i ja nasla. Nego gdje se kuouje, ako se sprema i sl. To me zanima.

ja sam kupovala u dm-u, ubacim par kasika pred kraj kuhanja povrca i kuha se cini mi se 15ak minuta, ima uputstvo na kesi

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9934
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:25:35   
R&T@
Bungur/Bungur je naziv za zdrobljena cjelovita zrna pšenice...

to rece gospodin googleuser posted image

Proso nije isto sto i jecam...

I odoh da spavam jer mi je dosta semantikeuser posted image

< Poruku je uredio tajra -- 28.11.2011 23:27:15 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9935
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:26:23   
Anoniman
Saznah i ja sta je bungur, mada kod nas se to zove nekako drugacije, a sad ne mogu da se sjetim kako

"Bungur je naziv za zdrobljena cijelovita zrna pšenice.
Bungur je izuzetno zdrava zamjena za rižu. Priprema se na isti način kao i riža u svim slanim i slatkim jelima. Npr. Prilog mesu, sarma, punjene paprika, sutlija, slatko zito, itd. "

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9936
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:30:11   
Hanady RR
Bugnur vam je 6 Km u bademu ga kupujem...
sa povrćem je super...
sa mesom...
zaspete supu...
to je pšenica zdrobljena...

a proso ste 100% jele...kukuruzna proja vam s epravi od djela prosa...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9937
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:30:42   
Hanady RR
Bungur se zove i bulguruser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9938
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:32:19   
Hanady RR
6 km je kesica od 500 gr...meni može biti mjesec...ako ne spremam na fazon riže sa piletinom...to je dobra kombinacija...

mi smo uveli i kus-kus...njega smao potpipim u mlaku vodu nabubri pa ga sa salatama mješma...ili sa mesom...začinim po želji

i njega u bademu kupujemuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9939
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:33:43   
mama75
Ovaj bungur znaci u supu stavljas i dobar je za sta?
Tajra upoznala sam ti radnu kolegicu neki dan tj noc user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9940
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:40:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75

Ovaj bungur znaci u supu stavljas i dobar je za sta?
Tajra upoznala sam ti radnu kolegicu neki dan tj noc user posted image



kad skuham supu onda zaspem za njim...
brzo nabubri i taman je na recimo pola pretisa 4-5 kašika istog...
dobar je za porbavu, ima kalij, b vitamin, željezo, a nema puno mansoća i kalorija...
sprečava aricnome, zatvore u rpobavi, odličan izvor vlakana , jako bogat željezom uglavniom pa smo ga mi zato i uveli ali i drugi menerali kao što je magnezij.
inače svaki obrok koji obiluje nitratima super je kombinovati sa bungurom jer ona ima svojstvo d aveže nitrate tako da im smanji dejstvo u organizmu ...djelovanje nitrata i nitrita je usko vezamno s apojavom tumora. dalje kod dijabetisa je dobra...kod srčanih bolesti...čak reguliše i krvi pritisak...
elem zdrava žitarica smao takouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9941
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 23:42:30   
Anoniman
tj noc


ža gdje ti majka malodobne djece po noci hodas, a? user posted image
Kako su princezice, cesto pomislim na tvoju mladju i onaj plac u BBI posto Luka identicno place, ona tuzna faca da bih i ja plakala sa njimuser posted image

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 9942
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 0:10:59   
mama75
IZVORNA PORUKA: jelenaT

tj noc


ža gdje ti majka malodobne djece po noci hodas, a? user posted image
Kako su princezice, cesto pomislim na tvoju mladju i onaj plac u BBI posto Luka identicno place, ona tuzna faca da bih i ja plakala sa njimuser posted image


E draga, znaci i kod tebe mladje dijete namazano? user posted image Moje cure dobro hB, velike obje pa mama moze u nocne provode rahat. I zdrave sto mi je najvaznije. Povremeno uletim ovdje, vidim da ti jos nisi mirna user posted image Ma nije ti lako, ipak su to 2 bebice. Je li Luka lijep kao seka? Hoces li dolaziti u subotu na BB, da kafu popijemo? Jesi li vidjela onu Lady sta uradi, jos malo pa ce u tvoje farmerice stati user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9943
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 0:13:17   
mama75
E sto ova Hanady nafali bungur... Sutra aBd odmah u Badem idem. Posto kod mene djeca najvise vole supu i rizu, mizlim da ce im se ovo svidjeti. 

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9944
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 0:20:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75

E sto ova Hanady nafali bungur... Sutra aBd odmah u Badem idem. Posto kod mene djeca najvise vole supu i rizu, mizlim da ce im se ovo svidjeti. 


vjeruj spomenut ćeš meuser posted image

a starno je zdrav...i sama sma s esa istim upoznala kako sam imala porblem sa djecom...
sada kod mene dolaze i tuđa djeca d ajedu ''moju supu''

i zaovi i seki sam ga ovako ''uvalila''user posted image

sad je neizostavan svimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9945
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 0:27:26   
mama75
Da ti nemas negdje neku oranicu zasijanu bungurom user posted image I btw dobri ti oni rolati, evo printam ih odmah user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9946
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 0:34:00   
Hanady RR
nemam bungur al sma nabavila sjeme bamjeuser posted image
iz turske pravo meniuser posted image
suprug me porgalio blesom...al meni nešto puno da dajem 7-8 KM na pijaci za konac u neki vakat...rkeo nanizat ću ja sebi samauser posted image

Rolati su ludilo...meni večeras gosti bili nakon posla...dok oni kafu popiše ja iznijela rolateuser posted image kaže muž odakle ti ovo...pa reko iz kuhinjeuser posted image

a i pred đoletov kocert sma imala goste ovo su jeliuser posted image
a i na rođendan armanu sma po jedan nasparvila...nek se nađeuser posted image

fakat brzo iduuser posted image i za napraviti i za pojestiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9947
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 0:37:48   
mama75
E bamija je i meni nekako poskupa. Doduse ja s njom samo begovu corbu pravim, pa mi dugo traje. A bas smo neku noc se zezali na temu bamije: prica nasa prijateljica strancu jednom o sogan-dolmi, kako je to zahmetli za napraviti ali njen muz voli pa eto ona njemu parvi. a mm na to: eee, meni zena bamiju filuje! user posted image
Inace Hanady, znas li koje je ljekovito djelovanje bamije?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9948
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 0:46:19   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

i izet je tjerao Bubu da puni bamjuuser posted image

a pored toga što je afrodizijakuser posted image
dobra je erozije na žekudcu ko imauser posted image i C vitamina kao i a vitamina...
a kažu da je kleoptar poznata po svojoj ljpoti bila jer je jela bamjuuser posted image

mi je jedmo u begovoj al moji je plaho vole sa mesom teleće koljeniceuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9949
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 8:07:31   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: dadada

nego jeste vi skinuli "rolku"user posted image



nismo, niti imamo namjeru sad za sada...predomislili smo se..nema problema, doduše nije mu se kožica skroz downstairs svukla, ali i to će se dogoditi uskoro valjda user posted image
sto pitas? imate li vi namjeru to odrađivati?user posted image user posted image

dajete li vi djeci sada D3 kapi? daje li se to uopće više i do kada?

opet nam i noJa tuta svira bez prestanka..majke mi ću onima u TL sve na kamaru..pa kako da i ova druga ima taj feleruser posted image ...danas je vraćam i definitivno uzimam nešto drugo...user posted image a bas nam je bila dobra, R. obavi posao i odmah ustaje i sav sretan javlja kak je pikio i da tuta peJa user posted image

tajra, a zasto si ti tamo svuda bila a mi nismo? user posted image user posted image hoćemo i mi tamo da idemo user posted image daj raport sta si kupila? i mi cemo aBd u ljubljanu u januaru, čula sam da su tada bas užasno dobra sniženjauser posted image
gdje ste spavali? hoteli ili imate la familiju? joj mene mahaluše user posted image user posted image

vi jucer spominjete nespavanje popodne i to se nama desilo jučer po prvi put u dvoipolgodišnjem zivotu user posted image ali ok je bio, nije bilo tako strašno...i onda se tako onesvijestio sinoć, samo što mu je glava dotakla jastuk...duša moja mala user posted image

i od kad znamo za sebe uvijek u povrću jedemo proso i bulgur, kako kad..kombinujem! kupujemu u DM-u i jedno i drugo! čula sam za ta čuda bas ovdje na forumu kada smo krenuli sa uviđenjem guste hrane i to od Amrino-imala je ona dobrih kulinarskih savjeta i preporuka! a jedna druga forumašica napisa jednom kako ona svom djetetu ne daje proso jer je to "hrana za ptice"user posted image niđe veze...moj R. je mala ptičica onda jer od svog 7 mjeseca tamani proso user posted image user posted image


< Poruku je uredio pocahontas -- 29.11.2011 8:11:12 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  396 397 [398] 399 400   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  396 397 [398] 399 400   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

bosonogi
vila_7

Da li svoju djecu pustate ljeti da hodaju bas bosonogi npr.na selu po travi?

da (67%)

ne (33%)


Broj svih glasova: 167

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *