|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kupovina putem interneta
29.9.2011 18:26:52   
Bambi09
A zene drage s kojeg e-baya kupujete, sa .com ili .de ili .uk???

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: kupovina putem interneta
29.9.2011 18:44:01   
palachinken
IZVORNA PORUKA: Bambi09

A zene drage s kojeg e-baya kupujete, sa .com ili .de ili .uk???


.com  i .co.uk. Britanci su mi trenutno najdrazi, jer je funta tanka (2,2KM) a stvari stizu u roku od 7-14 dana. Eurski ebay se ne isplati.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: kupovina putem interneta
7.10.2011 12:18:31   
Mila_80
eh upravo sam obavila svoju prvu internet kupovinu....user posted image ...naručila sam sat sa ASOS.com...nadam se da će uredno stići i da me neće cariniti...user posted image

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: kupovina putem interneta
7.10.2011 20:24:13   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Bambi09

A zene drage s kojeg e-baya kupujete, sa .com ili .de ili .uk???


com i global

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: kupovina putem interneta
15.10.2011 13:18:31   
Cenzura83
Cure, ja nikako nisam mogla da platim lh trakice karticom, javlja mi neto town/city is required, a poslije mi javlja da je kartica odbijena. Ne mogu da skontam gdje je trik.nisam išla preko pay pala, neko direktno putem vise elektron.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: kupovina putem interneta
20.10.2011 9:57:22   
Mila_80
Stigao mi sat sa ASOS-a, uredno, bez carine ...jeeeeuser posted image

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: kupovina putem interneta
20.10.2011 14:38:03   
zagy
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Eh taman cu i ja tako. user posted image

Evo sta sam izabrala.

http://www.ebay.com/itm/2011-Women-2-in-1-Faux-Fur-Winter-Long-Coat-Outerwear-/220844670945

http://www.ebay.com/itm/Hot-Sale-Fashion-Lady-Rabbit-Hair-Grey-Lady-Coat-Belted-/180682145680



Jedno pitanje, jesi li naručivala ove stvari za koje si linkove stavila, i meni se jako sviđaju, pa da vidim iskustva.user posted image

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 12:33:23   
Anoniman
Kako se kod nas obracunava carina kad se kupuje online
cula sam razne price
od onih koji nista nisu platili carinu do onih da su vise platili carinu nego proizvod...kao i da se prilikom carinjenja ne gleda vrijednost robe...vec oni sami  procjenjuju vrijednost robe
gdje ja mogu dobiti tacne informacije...ne bih da se nemilo iznenadim...a jako mi se svidjaju jedne cizme...jednostavno...moram ih imatiuser posted image

(odgovor članu zagy)
  Neposredna veza do poruke: 208
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 16:22:20   
M kao Mama
dadada mislil da na kožne stvari uzimaju carinu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 16:34:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

dadada mislil da na kožne stvari uzimaju carinu
ma sve zavisi ko taj dan radiuser posted image ...izgleda
jer sam cula razne price...od ljudi koji cesto kupuju online...da im se recimo jedna posiljka uopste necarini...a onda sljedeca, da...nigdje veze...a uopste ne gledaju vrijednost robe...po kojoj oni logici procjenjuju robu...pitanje je sad...mogu samo moliti boga da tad musko bude radilouser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 210
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 19:04:36   
Hannan
Dadada, taman si dobro rekla, bude onako kako se ko potrefi taj dan. Po nekom zakonu ne bi trebali cariniti paket vrijednosti ispod 200KM, ali to pravilo ne vazi, nego nekad carine sve preko 50Km, nekad preko 100...kako im se cefne.
I da, najbolje je imati racun uz robu jer tada na osnovu njega carine( ako nema racuna onda oni sami postavljaju cijenu artikla), a ti sebi izracunas 33%od cijene cizmica, plus papirici koje oni popune par markica, plus otvaranje posiljke 3,5KM.
Meni je najmrza ova fora otvaranje posiljke 3,5km, mislim zavire ti u paket, nista ne nadju za cariniti ali ipak naplate te 3,5KM.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:01:07   
w.pooh
Ja danas naručila jedne čizmice, zamolila prodavača da napiše da je poklon pa ćemo vidjeti user posted image
Jednom sam naručivala neku kozmetiku i parfem, ništa nisam platila, drugi put neke stvarčice user posted image isto ništa carine nije bilo, tako da se iskreno nadam da ni ovaj put neće biti user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:02:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: w.pooh

Ja danas naručila jedne čizmice, zamolila prodavača da napiše da je poklon pa ćemo vidjeti user posted image
Jednom sam naručivala neku kozmetiku i parfem, ništa nisam platila, drugi put neke stvarčice user posted image isto ništa carine nije bilo, tako da se iskreno nadam da ni ovaj put neće biti user posted image
hajde mi javi ako ti spucaju carinu...koja je inace vrijednost cizama...je li preko 100 eura

(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 213
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:04:17   
w.pooh
ok... ma nije, svega 30$ al izgledaju kao 100 eura user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:27:18   
Nunichi
Meni su rekli da preko 50 km carine. Tako da smo na duks od 50 funti platili 70 km carine. Pa eto ti sebi preracunaj. user posted image

Meni je stigla bundica...na postu, bez carine. Jeeee user posted image
Jaknu jos cekam.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:35:05   
Anoniman
nista manje nisam konfjuzd neg sto sam bilauser posted image
strah me da mi nespucaju carinu od 100 km...cizme kostaju 150 dolara + postarina...sve skupa bi me trebalo izaci oko 260 km...bez carine...i hajde...to jos mogu podnjeti...nekako...al ako mi stave carinu od 100 km...roknula bih se momentalno

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 216
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:40:12   
Anoniman
Nune koliko si platila bundicuuser posted image ja bi istuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 217
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:45:51   
Anoniman
Ja ne kontam o kakvoj vi carini pricate ,jel u  posti otvaraju pakete ili to neki porez na nesto...Sta s e desi kad bih ja poslala paket postom.(jednom jesami nikad stigao nije)a o pismima da ne pricam...


< Poruku je uredio MarinaDK -- 6.11.2011 21:47:14 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 218
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:50:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Ja ne kontam o kakvoj vi carini pricate ,jel u  posti otvaraju pakete ili to neki porez na nesto...Sta s e desi kad bih ja poslala paket postom.(jednom jesami nikad stigao nije)a o pismima da ne pricam...

da...tj. zavisi ko radi taj danuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 219
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:55:57   
Anoniman
A sta je sa military adresama...je li njih carine...ne...jel de...ameri sve moguuser posted image ...ima li iko da tako nabavlja...ja znam neke ljude koji za amere rade...sta mislite...mogu li ja njih iskoristitiuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 220
   RE: kupovina putem interneta
6.11.2011 21:58:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Ja ne kontam o kakvoj vi carini pricate ,jel u  posti otvaraju pakete ili to neki porez na nesto...Sta s e desi kad bih ja poslala paket postom.(jednom jesami nikad stigao nije)a o pismima da ne pricam...

da...tj. zavisi ko radi taj danuser posted image

user posted image user posted image user posted image  Pa to je protivzakonito,barem ovdje,jedino u slucaju da tokom skeniranja primjete nesto opasno ili uznemirujuce,onda smiju otvoriti paket  inace nema sanse....


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 221
   RE: kupovina putem interneta
7.11.2011 10:31:33   
Hannan
Ma ne otvaraju u posti, nego na carini, sva posta prolazi carinu, male paketice valjda samo provuku kroz one datektore kako se zove sto pisti na sumnjivo, ostalo idu par- nepar metodom:) pa neke otvaraju neke ne. Ja cesto narucujem ali pazim da mi ne bude preko 50KM, da ako je obuca zamolim da mi ne salje u kutiji, jer odmah kutija stvara sumnju.
Znam curu koja je kupila u par dana par stvari, i sve je za jedan dan doslo na carinu, ni jednom paketu nije bila vrijednost preko 50KM, ali su oni kad su vidjeli isto ime i adresu sev sastavili u jedan veliki paket i ocarinili.
Posilje iz Kine se vecinom ne carine, ili samo platis otvaranje od 3,5KM

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: kupovina putem interneta
7.11.2011 10:40:50   
Anoniman
znaci otvaraju na aerodromu ,ja nikako da skontam  ili na granicnom prelazu npr Gradiska...Apsurdno fakat to je kradja ,ovdje jane smijem otvoriti sestrinu postu po pravilu

(odgovor članu Hannan)
  Neposredna veza do poruke: 223
   RE: kupovina putem interneta
7.11.2011 10:45:41   
Anoniman
Marina de pogledaj ovu bundicu sto je Nunichi narucila ima li u HM,lindexu itd pa da saljem rodici slikuuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 224
   RE: kupovina putem interneta
7.11.2011 10:57:01   
Anoniman
koju  ona sa dva lica  i onu  kratku

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nakon porodiljskog.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *