|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kupovina putem interneta
4.9.2011 10:46:17   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

1. Potrebno je imati kreditnu karticu ili debitnmu karticu koja ima 3 broja na poleđini (UnicreditBank, RZB i sl.)
2. Registrovati se na paypal.com, ovo nije obična registracija na sajt, ovdje se radi o novcu pa treba imati što bolji password.Svi podaci moraju biti tačni.
3. Registrovati se na ebay.com

Ukoliko imate jos nekih nejasnoca, pitajte


IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: teacher75

1. Potrebno je imati kreditnu karticu ili debitnmu karticu koja ima 3 broja na poleđini (UnicreditBank, RZB i sl.)
2. Registrovati se na paypal.com, ovo nije obična registracija na sajt, ovdje se radi o novcu pa treba imati što bolji password.Svi podaci moraju biti tačni.
3. Registrovati se na ebay.com

Ukoliko imate jos nekih nejasnoca, pitajte


godinama koristim ebay tako da mogu dati i par savjeta na sta treba obracati  paznju da se ne zeznemo, nego sto se tice placanja ja to obavljam preko paypal kazu da je najsigurniji nacin placanja preko intrneta ili jednostavno dogovorim se s prodavaocem da mi posalje preporuceno tako da ja pre nego preuzmem robu moram da plati.


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: noa

hvala draga sad cemo u kupovinu

moja prijateljica se tako ustelila da uopce ne ide u prodavnice kod nas vec sve narucuje preko ebay-a uglavnom iz amerike robu, i za sebe i za . predivne stvarcice, ganja aukcije i redovno prati, naleti na pravo jeftine i povoljne a predivne stvari, sto je najvaznije niko to ovdje nema, a ne kad izadjemo u setnju, vidimo pola svojih stvari na drugim bebama...ja kad nersto trazim lijevo ukucam na engleskom sta mi treba, napisem detalje (starost, spol itd...), zatim gore uskucam da mi izlista stvari od najjeftinije ka najskupljoj (price+ shipping-lowest first) i onda trazim....bude i divnih i jeftinih stvari koje nemaju shipping za BiH, tu se redovno razocaram, al ako imate nekoga u EU, mozete naruciti na njihovu adresu





_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: kupovina putem interneta
4.9.2011 10:51:49   
Amelaa RR
Eh...ovo je postala jedna velika moja slabost...ili ovisnost...al fakat...
Ebay... sve kupujem tamo...od makeup-a, odjece, cak sam i svoj zadnji telefon kupila na ebay...koji je ovdje 620KM a ja mene je izaso 375KM..
Tamo se mogu naci predobre stvari za troduplo jeftinije nego ovdje... npr. Salomon patike za trcanje koje sam u merkatoru probala i bile su 275KM...sam kupila na ebay-u za 70KM s postarinom...

ebay rulesss

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 4.9.2011 10:53:29 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: kupovina putem interneta
7.9.2011 18:44:47   
Bambi09
Chery sta bi s tvojim socivima? Jesi dobila?
Ja razmisljam da se registrujem na paypal, ali sam nesto nepovjerljiva user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: kupovina putem interneta
9.9.2011 14:50:42   
Mila_80
jedna mi stvar nije baš jasna oko ove kupovine putem interneta...naručila bih parfem sa www.strawberrynet.com i košta 48 eura a kad promjenim valutu na toj stranici u dolare košta 59 dolara što je kad pretvorim u marke jeftinije za više od 10 KM user posted image ...eh sad logika neka bi bila da naručim u dolarima ili možda ne user posted image user posted image  koliko se naplaćuje konverzija u KM...pomagajte

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: kupovina putem interneta
9.9.2011 14:56:02   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Bambi09

Chery sta bi s tvojim socivima? Jesi dobila?
Ja razmisljam da se registrujem na paypal, ali sam nesto nepovjerljiva user posted image


Nemoj biti. Paypal-om su tvoje pare sigurnije nego u bilo kojoj "zemaljskoj" banci, a ebay ce ti pokriti troskove ako te prodavac zezne, artikal ne stigne i slicno. Zaista su male sanse da ces te zeznuti.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: kupovina putem interneta
17.9.2011 14:25:32   
melly__
Da malo podignem temu user posted image
Pitanje : koja kartica treba,ja imam ovu iz raiffasen banke,debitnu maestro,zute je boje,moze li ona ???
pozz


_____________________________

17.06.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: kupovina putem interneta
17.9.2011 14:49:06   
palachinken
Ako na poledjini ima ona tri broja, onda moze

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: kupovina putem interneta
17.9.2011 19:50:05   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: palachinken

Ako na poledjini ima ona tri broja, onda moze


Izvini koja tri broja??? Kod mene na prednjoj strani ima onih 16 brojeva (4 puta po 4 broja) a na drugoj strani gdje stoji moj potpis, ima 7 brojeva (4 plus 3)???


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: kupovina putem interneta
17.9.2011 21:06:10   
Nunichi
Meni nije jasno...kako neke stvari samo dodju na adresu, a za neke moras platiti porez? user posted image user posted image

Neki dan sam platila 70 km poreza na obicnu duxericu. user posted image user posted image user posted image Jos me zvali iz Sa, da im posaljem tonu nekih kopija i papira...stvarno peglanje.
Ispala je skuplja pita nego tepsija. Mm kaze nosice je samo u svecanim prilikama. user posted image user posted image user posted image
I jos jednom mi se desilo da me porez zakine. user posted image
A ostalo samo fino dodje na adresu ili postu. Nije mi jasno u cemu je caka.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: kupovina putem interneta
17.9.2011 21:19:04   
Aiša
Imam i ja pitanje: Kako sam nova u ovome, nije mi jasno nešto.
Danas sam gledala neku robu i kao naručila nešto, ali čekam sada onaj Paypal kod, valjda će biti na izvodu početkom narednog mjeseca, pa me zanima kako ću znati koliko će me koštati isporuka, jer je taj komad odjeće 7 funti. Za isporuku piše

Economy Delivery from outside UK £3.99, Each Additional £3.99
Standard Int''l Postage £4.99, Each Additional £3.99


pa mi opet nije jasno koliko mogu očekivati da će mi naplatiti na krajuuser posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 19:27:45   
bananica
moze li mi neko pomoci???
upravo pokusavam nesto naruciti, ali mi odbijaju naplatitiuser posted image

razlog pise ovo

Code: 2 Reason Code: 27 The transaction has been declined because of an AVS mismatch. The address provided does not match billing address of cardholder.

zna li neko sta je u pitanju?

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 19:30:00   
leona81
IZVORNA PORUKA: Aiša

Imam i ja pitanje: Kako sam nova u ovome, nije mi jasno nešto.
Danas sam gledala neku robu i kao naručila nešto, ali čekam sada onaj Paypal kod, valjda će biti na izvodu početkom narednog mjeseca, pa me zanima kako ću znati koliko će me koštati isporuka, jer je taj komad odjeće 7 funti. Za isporuku piše

Economy Delivery from outside UK £3.99, Each Additional £3.99
Standard Int''l Postage £4.99, Each Additional £3.99


pa mi opet nije jasno koliko mogu očekivati da će mi naplatiti na krajuuser posted image


4.99 ce naplatiti jednu stvar, a svaku dodatnu 3,99, trebalo je na samom kraju narudzbe da stoji puna cijena sa postarinom

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 19:30:57   
bananica
leona pomozi i meni, sta da radimuser posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 19:34:54   
leona81
IZVORNA PORUKA: bananica

moze li mi neko pomoci???
upravo pokusavam nesto naruciti, ali mi odbijaju naplatitiuser posted image

razlog pise ovo

Code: 2 Reason Code: 27 The transaction has been declined because of an AVS mismatch. The address provided does not match billing address of cardholder.

zna li neko sta je u pitanju?



http://www.mobilestorm.com/knowledge/idx.php/0/143/article/What-is-an-AVS-Mismatch-.html
kada si se registrovala stavila si vjerovatno drugu adresu, tj billing address i sad zelis da narucis nesto na drugu adresu pa se javlja greska jer billing adresa i adresa za dostavu nisu iste...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 19:56:58   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ako na poledjini ima ona tri broja, onda moze


Izvini koja tri broja??? Kod mene na prednjoj strani ima onih 16 brojeva (4 puta po 4 broja) a na drugoj strani gdje stoji moj potpis, ima 7 brojeva (4 plus 3)???



user posted image

Druga slika, pored ova zadnja 4 broja imaju 3 cifre na bijelog podlozi koje su na ovoj slici zamagljene.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:01:57   
bananica
IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: bananica

moze li mi neko pomoci???
upravo pokusavam nesto naruciti, ali mi odbijaju naplatitiuser posted image

razlog pise ovo

Code: 2 Reason Code: 27 The transaction has been declined because of an AVS mismatch. The address provided does not match billing address of cardholder.

zna li neko sta je u pitanju?



http://www.mobilestorm.com/knowledge/idx.php/0/143/article/What-is-an-AVS-Mismatch-.html
kada si se registrovala stavila si vjerovatno drugu adresu, tj billing address i sad zelis da narucis nesto na drugu adresu pa se javlja greska jer billing adresa i adresa za dostavu nisu iste...



jesam, a zar moraju biti iste adrese, nema mi to veze nikakve?
sta sada?? da promijenim adresu dostave, tj da bude ista kao na kartici??
kako sam do sada mogla narucivati?

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:04:30   
Hannica
Eh,ako ikad skontam kako se narucuje preko Ebay ja i moj co'ek cemo bankrotirati.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:06:45   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Meni nije jasno...kako neke stvari samo dodju na adresu, a za neke moras platiti porez? user posted image user posted image

Neki dan sam platila 70 km poreza na obicnu duxericu. user posted image user posted image user posted image Jos me zvali iz Sa, da im posaljem tonu nekih kopija i papira...stvarno peglanje.
Ispala je skuplja pita nego tepsija. Mm kaze nosice je samo u svecanim prilikama. user posted image user posted image user posted image
I jos jednom mi se desilo da me porez zakine. user posted image
A ostalo samo fino dodje na adresu ili postu. Nije mi jasno u cemu je caka.




e, moja nuni oplakah, sreća pa je za muža, da je za tebe, oj pa ne bi ostala od jezika, hahhahah

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:11:18   
leona81
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: bananica

moze li mi neko pomoci???
upravo pokusavam nesto naruciti, ali mi odbijaju naplatitiuser posted image

razlog pise ovo

Code: 2 Reason Code: 27 The transaction has been declined because of an AVS mismatch. The address provided does not match billing address of cardholder.

zna li neko sta je u pitanju?



http://www.mobilestorm.com/knowledge/idx.php/0/143/article/What-is-an-AVS-Mismatch-.html
kada si se registrovala stavila si vjerovatno drugu adresu, tj billing address i sad zelis da narucis nesto na drugu adresu pa se javlja greska jer billing adresa i adresa za dostavu nisu iste...



jesam, a zar moraju biti iste adrese, nema mi to veze nikakve?
sta sada?? da promijenim adresu dostave, tj da bude ista kao na kartici??
kako sam do sada mogla narucivati?



neko vjerovatno trazi da budu iste a neko ne...jesi narucivala s te stranice dosad normalno? 

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:23:21   
bananica
IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: bananica

moze li mi neko pomoci???
upravo pokusavam nesto naruciti, ali mi odbijaju naplatitiuser posted image

razlog pise ovo

Code: 2 Reason Code: 27 The transaction has been declined because of an AVS mismatch. The address provided does not match billing address of cardholder.

zna li neko sta je u pitanju?



http://www.mobilestorm.com/knowledge/idx.php/0/143/article/What-is-an-AVS-Mismatch-.html
kada si se registrovala stavila si vjerovatno drugu adresu, tj billing address i sad zelis da narucis nesto na drugu adresu pa se javlja greska jer billing adresa i adresa za dostavu nisu iste...



jesam, a zar moraju biti iste adrese, nema mi to veze nikakve?
sta sada?? da promijenim adresu dostave, tj da bude ista kao na kartici??
kako sam do sada mogla narucivati?



neko vjerovatno trazi da budu iste a neko ne...jesi narucivala s te stranice dosad normalno? 



ovo bi bio prvi put da narucujem, sad su me i blokirali jer sam promijenila adresu i opet pokusala naruciti, jojjj jesam smotana

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:40:50   
Bambi09
palachinken hvala ti puno, skontala sam brojeve i prijavila se... eh sad samo cekam prvi izvod da vidim taj neki kod sto ce mi pisati na izvodu da se verifikujem 100% ... sms-om sam provjerila i stvarno su mi skinuli s racuna onih 1,3... $ radi te verifikacije... tamo pise da ce mi vratiti taj iznos cim ukucam taj famozni kod...
nego jestel znali da je pokrenut PIKPAY... Trenutno samo neke firme imaju registrovane cije usluge se mogu placati pikpay-om, a za fizicka lica ce biti naknadno omoguceno... npr. BIHAMK moze se placati putem pikpay.ba user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:41:09   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Meni nije jasno...kako neke stvari samo dodju na adresu, a za neke moras platiti porez? user posted image user posted image

Neki dan sam platila 70 km poreza na obicnu duxericu. user posted image user posted image user posted image Jos me zvali iz Sa, da im posaljem tonu nekih kopija i papira...stvarno peglanje.
Ispala je skuplja pita nego tepsija. Mm kaze nosice je samo u svecanim prilikama. user posted image user posted image user posted image
I jos jednom mi se desilo da me porez zakine. user posted image
A ostalo samo fino dodje na adresu ili postu. Nije mi jasno u cemu je caka.



porez ili carinu? kod nas se plaća carina na sve vrijednosti pošiljke preko 120$. isto tako, zavisi i od toga šta pošiljaoc stavi kao naznaku kada šalje. ako stavi da je poklon ona najčešće ne carine.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:42:44   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: Bambi09

palachinken hvala ti puno, skontala sam brojeve i prijavila se... eh sad samo cekam prvi izvod da vidim taj neki kod sto ce mi pisati na izvodu da se verifikujem 100% ... sms-om sam provjerila i stvarno su mi skinuli s racuna onih 1,3... $ radi te verifikacije... tamo pise da ce mi vratiti taj iznos cim ukucam taj famozni kod...
nego jestel znali da je pokrenut PIKPAY... Trenutno samo neke firme imaju registrovane cije usluge se mogu placati pikpay-om, a za fizicka lica ce biti naknadno omoguceno... npr. BIHAMK moze se placati putem pikpay.ba user posted image



pretpostavljam da si se registrovala na e-bay. nemoj zaboraviti da povežeš paypal i e-bay račune jer nećeš moći naručivati.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:46:53   
Bambi09
Da, ranije sam se registrovala na ebay.com, ali nisam jos uvijek nista narucivala, samo smekam, a kad dobijem taj kod i kad verifikujem racun, oprobat cu nesto i da narucim, da vidim i ja kako to fercera... A kako da povezem ebay i paypal, mislis da u svom profilu na ebay-u upisem negdje paypal racun?

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: kupovina putem interneta
19.9.2011 20:49:17   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: ladyblue

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Meni nije jasno...kako neke stvari samo dodju na adresu, a za neke moras platiti porez? user posted image user posted image

Neki dan sam platila 70 km poreza na obicnu duxericu. user posted image user posted image user posted image Jos me zvali iz Sa, da im posaljem tonu nekih kopija i papira...stvarno peglanje.
Ispala je skuplja pita nego tepsija. Mm kaze nosice je samo u svecanim prilikama. user posted image user posted image user posted image
I jos jednom mi se desilo da me porez zakine. user posted image
A ostalo samo fino dodje na adresu ili postu. Nije mi jasno u cemu je caka.



porez ili carinu? kod nas se plaća carina na sve vrijednosti pošiljke preko 120$. isto tako, zavisi i od toga šta pošiljaoc stavi kao naznaku kada šalje. ako stavi da je poklon ona najčešće ne carine.


Ma carinu, do mene je. user posted image user posted image
A nisam sigurna, cini mi se da je dux 50-60 funti... nemam pojma kakvu je mm naznaku stavio.
Uglavnom od sad ce sve biti pokloni. user posted image
Hvala ladyblue

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nakon porodiljskog.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *