|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kupovina putem interneta
31.10.2010 0:39:47   
mama75
Izvini, HM joj u Bosnu dostavio? I platila pouzecem? Ako je tako, ima da se obucemo, a tebi Majisha cokolada za mustuluk!!! Inace, sve sto sam narucila preko interneta morala sam odmah platiti, tako da ti ne mogu pomoci oko tvog pitanja.

(odgovor članu Majisha)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: kupovina putem interneta
31.10.2010 10:40:45   
Majisha
Meni je tako rekla, samo što ona nije očekivala da će joj isporučiti, onako se zezala sa prijateljicom, naručivale... Kad ono stiglo - one, naravno, nisu htjele preuzeti narudžbu, jer su Boga pitaj koliku vrijednost naručile ), ali suitatmorale platiti poštarinu u oba pravca, jer su vratile robu... pitat ću je za detalje kad je vidim... pa javim...
A kojom ste karticom plaćali? ja imam UniCredit maestro, jel može tom - i kako to ide - nikad nisma naručivala, a tako bih htjela neke stvari iz Dorothy Perkinsa ...user posted image ...user posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: kupovina putem interneta
31.10.2010 15:23:44   
mama75
Ah Dorothy... jos uvijek patim sto su zatvorili tu prodavnicu u Sa user posted image Ja sam narucivala preko e-bay, nisam nikada iz neke prodavnice direktno. Tamo sam se registrovala, dala broj kartice (i moja je Uni Credit), ali sam stavila karticu na koju nemam stalni priliv novca, nego samo ono sto ja uplatim, ipak me strah nekih kradja i sl. Najbolje je da se registrujes i za onaj PayPal jer je teako sigurnije i banka ti ne uzima proviziju za transakciju novca, sto je inace dodatni trosak. Narucila sam robu, odmah mi je pisalo koja je cijena dostave za BiH. Taj iznos su skinuli sa kartice i onda sam jos platila u posti prilikom preuzimanja robe troskove carine, tj nije prava carina nego samo 9KM trosak jer su na nasoj carini pregledali paket. Eto, to je moje iskustvo. A ti javi za HM, bas bi me obradovalo da mogu da narucim neke njihove stvarcice. 

(odgovor članu Majisha)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: kupovina putem interneta
31.10.2010 15:34:49   
mama2009
V                                 
IZVORNA PORUKA: mama75

Ah Dorothy... jos uvijek patim sto su zatvorili tu prodavnicu u Sa user posted image Ja sam narucivala preko e-bay, nisam nikada iz neke prodavnice direktno. Tamo sam se registrovala, dala broj kartice (i moja je Uni Credit), ali sam stavila karticu na koju nemam stalni priliv novca, nego samo ono sto ja uplatim, ipak me strah nekih kradja i sl. Najbolje je da se registrujes i za onaj PayPal jer je teako sigurnije i banka ti ne uzima proviziju za transakciju novca, sto je inace dodatni trosak. Narucila sam robu, odmah mi je pisalo koja je cijena dostave za BiH. Taj iznos su skinuli sa kartice i onda sam jos platila u posti prilikom preuzimanja robe troskove carine, tj nije prava carina nego samo 9KM trosak jer su na nasoj carini pregledali paket. Eto, to je moje iskustvo. A ti javi za HM, bas bi me obradovalo da mogu da narucim neke njihove stvarcice. 



Zar pay pal moze za teritoriju BiH


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: kupovina putem interneta
31.10.2010 16:22:20   
leona81
moze

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: kupovina putem interneta
31.10.2010 22:30:09   
mama75
Moze, provjereno vise puta. Samo je bitno koju karticu imas, ima neki fol sa onim serijskim brojem, ne sjecam se tacno. Ali, sve to mozes provjeriti kada se budes registrovala na e-bay. Inace ako ne placas preko pay pal-a onda banka bas uzme puno para za tu transakciju, pa je u tom slucaju najbolje da ti neko od rodbine ko zivi vani plati sa svog racuna, a oni ti dostave na tvoju adresu ( i ovo moze, isprobanouser posted image )

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: kupovina putem interneta
31.10.2010 22:46:00   
mama2009
bila bih jako zahvalna kad bi mi neko objasnio kako polsati novac na pay pal

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: kupovina putem interneta
31.10.2010 22:49:57   
teacher75
IZVORNA PORUKA: mama2009

bila bih jako zahvalna kad bi mi neko objasnio kako polsati novac na pay pal

ako saljes na e- mail onda moras imati account na pay palu, a ako taj kome saljes ima takav account da moze praviti link sa kreditnom karticom, onda mozes kreditnom karticom


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: kupovina putem interneta
8.12.2010 12:17:34   
mamanaa
drage moje zanima me da li je neka od vas naručivala fotoaparate i laptope i sličnu tehniku an e-bayu, kakva su vaša iskustva i da li se i zato mora platiti carina???
te da li mi neko može objasniti proceduru registracije na paypal šta mi je sve potrebno...
unaprijed hvala...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: kupovina putem interneta
8.12.2010 12:30:33   
mamina princeza
Sto se tice carine to ti je kako njima padne na pamet. dobivali smo i npr robu u iznosu od 200 bez carine dok su na neku drugu od 80 racunali carinu. Tako da nema pravila pa u sustini uvijek moras imati u vidu varijantu da ces carinu i porez platiti.

Sto se tice registracije na Paypal ja sam se davno registrovala i ne sjecam se bas tacno al znam da smo na njohovj stranici popunjvali registraciju i onda je paypal slao cetverocifreni broj mojoj banci koji sam kasnije unijela kao sifru. Mora simati svoj accaunt registrovan kod pay pala koji svaki put koristis kada vrsisi placanje.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamanaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: kupovina putem interneta
8.12.2010 14:14:49   
babina beba
Ja sam sa amazon.uk narucila maloj haljinu i maicu i stiglo je za 6-7 dana (neki dan).  Sadrzaj u kesi je kostao 35 funti! Donijeli su na vrata. Samo su mi shipping naplatili iz radnje iz koje sam narucila i to je to!

< Poruku je uredio babina beba -- 8.12.2010 14:16:47 >

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: kupovina putem interneta
8.12.2010 14:17:28   
leona81
IZVORNA PORUKA: babina beba

Ja sam sa amazon.uk narucila maloj haljinu i maicu i stiglo je za 6-7 dana (neki dan).  Sadrzaj u kesi je kostao 35 funti! Donijeli su na vrata. Samo su mi shipping naplatili iz radnje iz koje sam narucila i to je to!


i koliko je shipping?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: kupovina putem interneta
8.12.2010 14:19:42   
babina beba
Leona81, na robu koja je kostala 27,5 funti, 6.5 funti je shipping!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: kupovina putem interneta
8.12.2010 15:50:09   
Hannan
Ja sam jedno vrijeme jako puno stvari kupovala  preko ebay, ako je nesto sitno tipa jedne kutijice nakita, nekih kablova, znaci sve sto je u koverti, jako je mala mogucnost placanja poreza.Koliko sam ja sa svojim prijeteljima skontala za te male posiljke idu metodom slucajnog uzorka i ako bas tvoju kovertu otvore placas pregled paketa oko 3 KM ako nije neka vrijednost koja se carini. Vece posiljke, imaju jako veliku vjerovatnocu da ces platiti porez, mi smo do sad uzimali nekoliko puta te neke vece tehnicke stvari, svaki put platili...e npr nismo platili cini m ise ni jednom za CD...jos mi naumpade ako se artikal kupi iz radnje koja prodaje na ebay oni vecinom stave i racun, to je sigurno placanje carine.




_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: kupovina putem interneta
9.12.2010 10:48:34   
leona81
hvala punouser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: kupovina putem interneta
12.12.2010 19:13:26   
bananica
ja nikako da skuzim kako se placa kad se narucuje preko ebay-a ili amazona-a????htjela bih kupiti one moxie girlz,ali stvarno nemam pojma kako da to sve uradim, pomozite mii, molim vas

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: kupovina putem interneta
12.12.2010 20:56:28   
Hannan
Pa vecina prodavaca ima opciju placanja preko pay pal, i to je za nas u BiH najjeftinija varijanta, neki imaju opciju placanje preko banke,al iti je to preskupo jer banka uzima oko 20Km provizijem. moras imati devizni racun ...elem to ti je komplikovano.
Prijavi se na pay pal i sve iz kuce rijesis, za 2 min i kupis i platis :)oni uzmu nesto minimalno provizije, manje od 1KM.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: kupovina putem interneta
12.12.2010 21:07:56   
lusesita
Pozdrav svima!
Da li je iko narucivao UGG original cizme preko ebaya ili nekog sajta?
Koliko je to rizicno?

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: kupovina putem interneta
13.12.2010 0:00:29   
bananica
IZVORNA PORUKA: Hannan

Pa vecina prodavaca ima opciju placanja preko pay pal, i to je za nas u BiH najjeftinija varijanta, neki imaju opciju placanje preko banke,al iti je to preskupo jer banka uzima oko 20Km provizijem. moras imati devizni racun ...elem to ti je komplikovano.
Prijavi se na pay pal i sve iz kuce rijesis, za 2 min i kupis i platis :)oni uzmu nesto minimalno provizije, manje od 1KM.


ja sam vec kupila, samo platiti ne znamuser posted image user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: kupovina putem interneta
13.12.2010 0:01:43   
anidla
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: Hannan

Pa vecina prodavaca ima opciju placanja preko pay pal, i to je za nas u BiH najjeftinija varijanta, neki imaju opciju placanje preko banke,al iti je to preskupo jer banka uzima oko 20Km provizijem. moras imati devizni racun ...elem to ti je komplikovano.
Prijavi se na pay pal i sve iz kuce rijesis, za 2 min i kupis i platis :)oni uzmu nesto minimalno provizije, manje od 1KM.


ja sam vec kupila, samo platiti ne znamuser posted image user posted image



i ja bih voljela da znam kako ovo funkcionise i kako da se prijavim na ovaj pay pal user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: kupovina putem interneta
13.12.2010 0:18:52   
Hannan
Joj Bananice,ne znma jesi li preko ebay kupila i nadam se da si upoznata da ukoliko ne platis u odredjenom roku, koji zavisi od prodavca mozes imati neke negativne poene od ebay.
Ne bih da bude da nesto pametujem , da me pogresno ne razumijete, ali  bih svima preporucila da dobro iscitate sve one njihove upute, sankcije i sve sto stoji u njihovom ugovoru...mm je na ebay reg. nekih 6-7g i vjerujete neki dan je "otkrio" da ima opcija da 2h od kupovine mozes povuci kupovinu i da prodavac nema pravo da te tuzi za neplacanje.
Na pay pal je prijavljen mm pa ja to preko nejgovog akaunta odradim, ali na stranici pay pal imas opciju da s eprijavis, idu tvoji podaci, broj kartice, znam d amoze visa, master, ne znam koja jos...i onda ti oni uplate dolar -dva na tvoju karticu, tebi u banci daju izvod uplata, i  na njemu se nalazi neki cetverocifren broj koji treba d aponovo na str. pay pal uneses i time aktiviras svoj akaunt i onda oni uzmu te svoje dolare :)...to je ono cega se ja sjecam jer bilo je stvarno podavno.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: kupovina putem interneta
13.12.2010 10:42:06   
bananica
hvala Hannan na odgovoru, mislim da mi je jasno sta bih trebala uraditi,al ne znam kako cu to stici, znaci moram i do banke ici...ja sam kupila haljinicu curici za rodjendan,stupila sam u kontakt sa prodavacem,al mi ni on ne moze nista detaljnije oko placanja pomoci, zadnjih dana razmisljam da odustanem od svega, pa i ako mi daju te negativne bodove, sta mi to ikako znaci??mogu li neke druge poslijedice imati??

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: kupovina putem interneta
13.12.2010 11:02:56   
Hannan
joj napisa post i ne prodje :(

Ako je taj prodavac fer osoba, moze da ti povuce prodaju, znas vec ti malo lafine, izvinjenje bla bla, i da to prodje bez problema, mozda samo onaj negativan odgovor da ti da...ali ako je on "tezak" moze da te prijavi ebayu, oni onda pokrenu tuzbu protiv tebe, i u svakom slucaju moras platiti neki procenat, cini m ise 30% od vrijednosti artikla.

Nisam nikad deverala sa tim, pa ne znam bas u detalje kako to ide...znam da se mora platiti ako vec kupis  i da nema zafrkancije, sve je uredjeno i svako snosi posljedice...cak ako neko kupi arikal, artikal se zagubi u putu, prodavac je duzan vratiti pare, ili kupac na isti nacin moze prijaviti ebayu...ako prodavac izbrise svoj profil, a kupcu ne dolazi artikal, u tom slucaju ebay snosi troskove povrata novca.znaci i prodavac i kupac su zasticeni.

< Poruku je uredio Hannan -- 13.12.2010 11:08:17 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: kupovina putem interneta
19.1.2011 19:22:46   
Cherry
registrovala sam se na paypal i obavila svoju prvu online kupovinu...user posted image user posted image user posted image ... narucila sam sociva koja bi me ovdje kostala 200 KM, a ja cu ih dobiti za 41 euro. valjda ce biti ok...user posted image

_____________________________

... to mi treba - moj mali zaklon ispod neba...

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: kupovina putem interneta
3.2.2011 20:17:36   
ladyblue RR
ja dosta kupujem preko e-bay-a i samo jednom sam imala problema ali je e-bay refundirao novac. Jedino me nervira što nekada duže čekam da nešto stigne jer je naša carina jako spora ali uglavnom sam zadovoljna svim proizvodima koje sam kupovala.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Cherry)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Povratak na posao nakon porodiljskog odsustva.
Admin

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *