|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 9:46:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: triplemama

A riječ SVIJU da li je to ispravno. To se počelo govoriti u zadnjih par godina. Meni je to tako ružna riječ, zar nije bolje pozdravi sve nego pozdravi sviju


I meni paraju uši spikeri na TV-u sa riječima teleevizor, deteerdžent, kompjuuter, aeroodrom.


A gdje se u BiH PADA a gdje UPADA user posted image


sviju mi nijeuser posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 9:47:49   
Swatkish
IZVORNA PORUKA: dadada

A acudesa ne odgovori ti meni... od kada se to kaze akadeeeeeeeeeeeeeeeemijauser posted image



Ne znam bas za akademiju... Znam za Indoooooneziju....
Izgovori rijec akcenat,normalno.. I onda isto tako izgovori Idonezija ili televizija, onako kako si prije izgovarala, vidjeces da je razlicito... Nakon toga izgovori ovako Indoooonezija, i vidjeces da je to pravilno...

Jesil ti mene ista skontala user posted image    user posted image

< Poruku je uredio Swatkish -- 16.10.2009 9:50:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 9:52:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Swatkish

IZVORNA PORUKA: dadada

A acudesa ne odgovori ti meni... od kada se to kaze akadeeeeeeeeeeeeeeeemijauser posted image



Ne znam bas za akademiju... Znam za Indoooooneziju....
Izgovori rijec akcenat,normalno.. I onda isto tako izgovori Idonezija ili televizija, onako kako si prije izgovarala, vidjeces da je razlicito... Nakon toga izgovori ovako Indoooonezija, i vidjeces da je to pravilno...

Jesil ti mene ista skontala user posted image    user posted image


akademija se kaze akademija...za indoneeezija mi je jasno...ali akademija je akademija

(odgovor članu Swatkish)
  Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 9:53:14   
nannah

IZVORNA PORUKA: dadada

A zaboravila sam...kosam mi se jezi kada na hrt-u kazu Irak ...ono njihovo "u Iraku", na nasoj tv Kanaaaaaaaaada i svaki put kada kazu federalno zvuci kao da kazu pederalnouser posted image



pa naravno da ti se jezi kad si znaju da je ispravno "Iran". user posted image


_____________________________

-------
Lolo, 27.08.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 9:53:40   
Swatkish
Onda i baaaanka user posted image   Kad je u zivotu, jel ikad bilo,da na nekom dnevniku Midheta Kurspahic kaze : "Raiffeisen baaaaanka je poslovala........ "   user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 9:54:59   
Swatkish
IZVORNA PORUKA: nannah


IZVORNA PORUKA: dadada

A zaboravila sam...kosam mi se jezi kada na hrt-u kazu Irak ...ono njihovo "u Iraku", na nasoj tv Kanaaaaaaaaada i svaki put kada kazu federalno zvuci kao da kazu pederalnouser posted image



pa naravno da ti se jezi kad si znaju da je ispravno "Iran". user posted image



user posted image   user posted image   user posted image   user posted image Ovo bas i ne kontam,al nejse user posted image

(odgovor članu nannah)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 10:03:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Swatkish

IZVORNA PORUKA: nannah


IZVORNA PORUKA: dadada

A zaboravila sam...kosam mi se jezi kada na hrt-u kazu Irak ...ono njihovo "u Iraku", na nasoj tv Kanaaaaaaaaada i svaki put kada kazu federalno zvuci kao da kazu pederalnouser posted image



pa naravno da ti se jezi kad si znaju da je ispravno "Iran". user posted image



user posted image   user posted image   user posted image   user posted image Ovo bas i ne kontam,al nejse user posted image



ni jauser posted image

(odgovor članu Swatkish)
  Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 10:04:24   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: Swatkish

IZVORNA PORUKA: nannah


IZVORNA PORUKA: dadada

A zaboravila sam...kosam mi se jezi kada na hrt-u kazu Irak ...ono njihovo "u Iraku", na nasoj tv Kanaaaaaaaaada i svaki put kada kazu federalno zvuci kao da kazu pederalnouser posted image



pa naravno da ti se jezi kad si znaju da je ispravno "Iran". user posted image



user posted image   user posted image   user posted image   user posted image Ovo bas i ne kontam,al nejse user posted image



pa znaš kad su pitali plavušu jel´ se pravilno kaže Irak ili Iranuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 10:13:33   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: triplemama

A riječ SVIJU da li je to ispravno. To se počelo govoriti u zadnjih par godina. Meni je to tako ružna riječ, zar nije bolje pozdravi sve nego pozdravi sviju


SVIJU  je neispravno i ne pojavljuje se u gramatici..naravno da će se reči pozdravi sve ili misliš li na njih sve a ne sviju user posted image
to sviju nam je došlo sa određenom populacijom user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 10:20:54   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: nannah


IZVORNA PORUKA: salmy

Molim te reci mi jeli ispravno reci:
tanjur ili tanjir? imam strasnu dilemu oko toga

Tanjur je u hrvatskom; tanjir je u srpskom (mislim da je); a za bosanski knjiz. jezik ne znam, al sigurno postoji definirano.
Moguce ali ako smo obje bosanke,ne kontam u cemu grijesimo???????? mozda je ipak sahanuser posted image user posted image user posted image

Naš književni i standardni jezik se zove Bosanski/hrvatski i srpski jezik i književnost ili skraćeno b/h/s upotrebljavajte onaj izraz na koji ste navikli i niko vam ne može osporiti pravilnost tog izraza ili riječi..samo ako govoriti tanjur nemojte onda govoriti ogledalo nego zrcalouser posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 10:26:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: w.pooh

IZVORNA PORUKA: Swatkish

IZVORNA PORUKA: nannah


IZVORNA PORUKA: dadada

A zaboravila sam...kosam mi se jezi kada na hrt-u kazu Irak ...ono njihovo "u Iraku", na nasoj tv Kanaaaaaaaaada i svaki put kada kazu federalno zvuci kao da kazu pederalnouser posted image



pa naravno da ti se jezi kad si znaju da je ispravno "Iran". user posted image



user posted image   user posted image   user posted image   user posted image Ovo bas i ne kontam,al nejse user posted image



pa znaš kad su pitali plavušu jel´ se pravilno kaže Irak ili Iranuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




heheheheheheh dobaruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 10:31:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: w.pooh

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: nannah


IZVORNA PORUKA: salmy

Molim te reci mi jeli ispravno reci:
tanjur ili tanjir? imam strasnu dilemu oko toga

Tanjur je u hrvatskom; tanjir je u srpskom (mislim da je); a za bosanski knjiz. jezik ne znam, al sigurno postoji definirano.
Moguce ali ako smo obje bosanke,ne kontam u cemu grijesimo???????? mozda je ipak sahanuser posted image user posted image user posted image

Naš književni i standardni jezik se zove Bosanski/hrvatski i srpski jezik i književnost ili skraćeno b/h/s upotrebljavajte onaj izraz na koji ste navikli i niko vam ne može osporiti pravilnost tog izraza ili riječi..samo ako govoriti tanjur nemojte onda govoriti ogledalo nego zrcalouser posted image



A sta ako si ucio u skoli srpsko-hrvatskiuser posted image ....bosanski ne znam...ali zato ce moj Andrej govoriti bosanskiuser posted image

(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 13:21:48   
Gigana
dobro vi imate živaca da se ovoliko prepucavate.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 13:40:17   
Skvo RR
Meni nije jasna ova rasprava, nemojte me pogresno shvatiti, ali bogatstvo jezika je u nasoj kulturi. Ovde se prvenstveno ismijava nacin govora ljudi koji dolaze iz razlicitih dijelova Bosne i Hercegovine, kako obrazovanih, tako i neobrazovanih.
Meni licno neki izrazi paraju usi, ali Boze moj, sve je to do ljudi.  Slazem se da na televiziji, ipak treba da jezik bude skolovaniji i primjereniji gledateljstvu kojem se obracaju, kao jedinstven primjer dikcije u novinarstvu uvijek navodim gospođu Jasminku Šipku.
Sada je trend "njegovanja seljastva", jer ranije ljudi koji su dolazili sa sela (sto je sasvim normalno, u potrazi za poslom, boljim zivotnim prilikama) su se trudili da se jezikom, nacinom ponasanja i sl., asimiliraju u gradski nacin zivota.
Ali, promjene su nastupile, sviđalo se nama ili ne, na nama je da se razumijemo, sto mislim da je uspjesno, kojim god jezikom pisanim ili govornim se sluzimo.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 13:41:52   
nannah

[/quote]
SVIJU  je neispravno i ne pojavljuje se u gramatici..naravno da će se reči pozdravi sve ili misliš li na njih sve a ne sviju user posted image
to sviju nam je došlo sa određenom populacijom user posted image

[/quote]
Ja volim jezike pa mi onda malo bitno ovo... al dobro..nije nista doslo s populacijom; sviju bi bilo ispravno - od "svi" - odnosi se na osobe. "sve" se odnosi i na zivo i nezivo. Kad kazes "pozdravi sve" onda si rekla "pozdravi sve zivo i nezivo..." a mozda si to i mislila :-) (evo ti razlika da je uocis: dosta mi je svega ili dosta mi je sviju. :-D ).

_____________________________

-------
Lolo, 27.08.2009.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 13:44:48   
nannah

[/quote]
pa znaš kad su pitali plavušu jel´ se pravilno kaže Irak ili Iranuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

[/quote]
Zapravo je prica bila da je plavusa pitala da li se knjizevno kaze Irak ili Iran. :-D

_____________________________

-------
Lolo, 27.08.2009.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 13:46:33   
Suzana
IZVORNA PORUKA: w.pooh

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: nannah


IZVORNA PORUKA: salmy

Molim te reci mi jeli ispravno reci:
tanjur ili tanjir? imam strasnu dilemu oko toga

Tanjur je u hrvatskom; tanjir je u srpskom (mislim da je); a za bosanski knjiz. jezik ne znam, al sigurno postoji definirano.
Moguce ali ako smo obje bosanke,ne kontam u cemu grijesimo???????? mozda je ipak sahanuser posted image user posted image user posted image

Naš književni i standardni jezik se zove Bosanski/hrvatski i srpski jezik i književnost ili skraćeno b/h/s upotrebljavajte onaj izraz na koji ste navikli i niko vam ne može osporiti pravilnost tog izraza ili riječi..samo ako govoriti tanjur nemojte onda govoriti ogledalo nego zrcalouser posted image



user posted image

Gigana, ti si digla temu sa šenicom. user posted image
Ja nešto nisam primjetila da se žene prepucavaju, nego se baš zezaju. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 13:52:14   
salmy
Ja hocu da poludim kad neko kaze PAMPAS...........umjesto PAMPERS........

Ne kontam sto to? cak i mladja raja tako izgovarajuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 13:58:44   
Suzana
Zbog dijaspore u Njemačkoj.
To je njemački akcenat.
I meni grozno zvuči: PEMPAS user posted image

user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 14:07:02   
salmy
IZVORNA PORUKA: Suzana

Zbog dijaspore u Njemačkoj.
To je njemački akcenat.
I meni grozno zvuči: PEMPAS user posted image

user posted image

svasta.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 14:12:16   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: nannah



SVIJU  je neispravno i ne pojavljuje se u gramatici..naravno da će se reči pozdravi sve ili misliš li na njih sve a ne sviju user posted image
to sviju nam je došlo sa određenom populacijom user posted image


Ja volim jezike pa mi onda malo bitno ovo... al dobro..nije nista doslo s populacijom; sviju bi bilo ispravno - od "svi" - odnosi se na osobe. "sve" se odnosi i na zivo i nezivo. Kad kazes "pozdravi sve" onda si rekla "pozdravi sve zivo i nezivo..." a mozda si to i mislila :-) (evo ti razlika da je uocis: dosta mi je svega ili dosta mi je sviju. :-D ).


pozdravi sve...npr.ukućane ili profesore.....samo sam navela izraz izvucen iz konteksta da ne pišem čitave rečenice.
Ipak se ne bih složila sa tobom  i ja ne bih rekla dosta mi je sviju nego dosta mi je svih...npr. ljudi, jer tvoj izraz je nedorečen..ali svako ima pravo da govori onako kako on želi, problem je ako dijete prije škole nauči neke izraze za koje smatra da su ispravni jer njegovi roditelji tako govore pa u školi nastaju problemi


< Poruku je uredio w.pooh -- 16.10.2009 14:18:32 >


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu nannah)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 14:15:14   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: nannah



pa znaš kad su pitali plavušu jel´ se pravilno kaže Irak ili Iranuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Zapravo je prica bila da je plavusa pitala da li se knjizevno kaze Irak ili Iran. :-D

jel se ti to sad malo praviš pametnauser posted image čuj plavuša pitala književnouser posted image user posted image user posted image user posted image (da ne bude zabune da imam nešto protiv plavuša i ja sam jedna od njih)



< Poruku je uredio w.pooh -- 16.10.2009 14:17:45 >


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu nannah)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 14:25:46   
Anushka
IZVORNA PORUKA: nannah


Ja volim jezike pa mi onda malo bitno ovo... al dobro..nije nista doslo s populacijom; sviju bi bilo ispravno - od "svi" - odnosi se na osobe. "sve" se odnosi i na zivo i nezivo. Kad kazes "pozdravi sve" onda si rekla "pozdravi sve zivo i nezivo..." a mozda si to i mislila :-) (evo ti razlika da je uocis: dosta mi je svega ili dosta mi je sviju. :-D ).


izvini ali ako bas ides tako detaljno, nije SVIJU nego SVAKOGA!
a gdje vam je povis? a najboljiji? visociji ili kad se isprave pa kazu vislji? 

< Poruku je uredio Anushka -- 16.10.2009 14:27:05 >

(odgovor članu nannah)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 14:29:19   
acudesa
nemožeš ti sekunde bez meneuser posted image , Dado, ovako mila-izgovori: akademski, akadem, pa onda istim naglaskom: akademija-naglasak je na E-100% (ali kratki, bez razvlačenja kao što radi tvoj prof.estet)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
je li ok? a, slažem se ipak da nije: akadeeeeeeeeemija-ali je naglasak na E, a nije na A
što me bona tjeraš da komplikujem, da mi se malo odmoriti od meneuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 16.10.2009 14:32:19 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
16.10.2009 14:42:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa

nemožeš ti sekunde bez meneuser posted image , Dado, ovako mila-izgovori: akademski, akadem, pa onda istim naglaskom: akademija-naglasak je na E-100% (ali kratki, bez razvlačenja kao što radi tvoj prof.estet)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
je li ok? a, slažem se ipak da nije: akadeeeeeeeeemija-ali je naglasak na E, a nije na A
što me bona tjeraš da komplikujem, da mi se malo odmoriti od meneuser posted image user posted image user posted image


pa zato ti i velimuser posted image ...ja s ostala u shockuuser posted image user posted image cuj akadeeeeeeeeeeeeeeemija...sada mi dodje da te nazovem na tel. da ti kazem akademija i kako on kaze akadeeeeeeeeeeeemijauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Povratak na posao nakon porodiljskog odsustva.
Admin

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *