|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  724 725 [726] 727 728   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 9:36:21   
selebriti
Moja E. krenula u jaslice, a MM i ja nismo bolovali pljuskavice user posted image user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 18126
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 9:39:49   
Mya_81 RR
Recite mi kako pravite bijeli sljez za nosic i za piti? I koliko se smije piti?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 18127
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 9:45:32   
Mala Selma
Ja stavim kafenu kasikicu sljeza i zalijem 1,5dl vode hladne, i poklopim.Poslije 1 sat mu dajem malo da popije.Cula sam da nije dobro davati puno djeci sljez jer "unistava" zeljezo i stvara anemiju.Takodjer na kutiji imas upustvo za upotrebu, neko pavi i na drugi nacin ( zalije vrucom vodom).

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 18128
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 9:45:45   
Lady26
Mya za nosic je potopi kasika u 100ml hladne vode i stoji mislim 1h a za piti u 200ml...
Koliko se ja sjecam...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 18129
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 9:47:40   
ladyblue RR
nego...šta jesti danas? mi imamo ovdje restoran ali je hrana više nego odvratna!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18130
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 9:48:21   
selebriti
Ja sam uzela jednu supenu kasiku sljeza, malo ga saprala, zalila sa 200ml vode, tople, i poklopila. Ostavila da odstoji pola sata uz povremeno mijesanje, kasnije joj procijelila i mal posecerila, te dala na spricu u grlo.

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18131
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 9:56:27   
Anoniman
dvije kasicice zalijem sa 2 dl hladne vode...povremeno mijesam...ostavim najmanje sat vremena...zatim procijedim i ugrijem da bude mlako...i malo zasladim. A za nos...sve isto, osimm zagrijavanja i zasladjivanjauser posted image

(odgovor članu selebriti)
  Neposredna veza do poruke: 18132
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:00:57   
Lady26
Za nos ide dosta manja kolicina vode, tako pise na pakovanju, ako je 200ml za piti - 100ml je za nosic...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18133
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:05:41   
selebriti
Nije Lady, eno ja sada provjerila na pakovanju, ... sve isto za nosic, samo se ne zasladi...

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18134
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:11:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Za nos ide dosta manja kolicina vode, tako pise na pakovanju, ako je 200ml za piti - 100ml je za nosic...
ma mozes ti uvijek napraviti jacu otopinu...nece nista biti...svakako to za nos bi trebalo izvuci nakon 10 min. sto nakapas...on se stavlja cisto da odlijepi sline od stijenki...i ne bi se trebao koristiti vise od tri dana...cini mi se.

Dobro jutro
Opet ima bolesnih, slinavih...vidimuser posted image
Ja jos nisam docekala A. sranje...pa ne znam kakvi smouser posted image ...jucer, opet, nikako nije imao stolicu


(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 18135
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:16:39   
Lady26
Ja ne izvlacim nista user posted image , nikad al nikad Lani nista nisam izvukla sa baby vacom....ako sta izadje to je sama voda....a i ona fras dobije od toga pa ga i ne koristim....
Nosic joj redovno cistim stapicima za usi, svaki dan jer joj se nakupe slinice i smeta joj...
A kad je zacepljen, aqua maris, sljez i brisemo ga user posted image

A tvrdim i dalje da mora postojati razlika u pripremi caja za piti i za nos...sad ne mogu se sjetiti tacno, eto moguce da nije u kolicini vode nego u duzini stajanja u vodi....al razlike ima 100%

< Poruku je uredio Lady26 -- 5.1.2012 10:19:21 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18136
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:20:57   
ladyblue RR
ja ne znam ni šta bi ni kako bi da nemam baby vac. ona ima one guste, žute sline što ne cure nego se slijevaju niz grlo i prave šlajm tako da mi je baby vac spas. ja ne mogu da vjerujem šta iz djeteta izađe

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18137
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:21:02   
megi
jutrooo
jos ima bolesnih pilica
i ja sljez potomim u maksimalno 100 ml vode, i pijemo, prskamo nosic sve s tim
a baby vac zasluzuje spomenik user posted image
moja se odnedavno pomirila s njim pa je cak i sama sebi izvalcila slince onda kaze mama ugasi usisivac da cujemo moze li adna da dise user posted image

Felix jesi vodila A dr, sta kaze

svima veliki user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18138
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:22:22   
tekja
Lady u pravu si ide jaca otopina za nos, mada su uputstva razlicita od proizvodjaca do proizvodjaca...

dobro jutro...

V. doruckovao, cekamo babija da se probudi pa cemo negdje vani...MM danas slobodan, tek...cijele novogodisnje praznike je radio.

Bolesnima zelimo brz oporavak...V. jos uvijek slini, al' kao veliki ispuhuje nos i to uvijek kad su mi maramice na drugom kraju sobeuser posted image ...sinoc sam rekla da cu ih zalijepiti sebi na dlanuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18139
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:25:38   
selebriti

IZVORNA PORUKA: megi


moja se odnedavno pomirila s njim pa je cak i sama sebi izvalcila slince onda kaze mama ugasi usisivac da cujemo moze li adna da dise user posted image




Divna je user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 18140
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:26:17   
Lady26

IZVORNA PORUKA: ladyblue

ja ne znam ni šta bi ni kako bi da nemam baby vac. ona ima one guste, žute sline što ne cure nego se slijevaju niz grlo i prave šlajm tako da mi je baby vac spas. ja ne mogu da vjerujem šta iz djeteta izađe

Eto vjeruj mi....imam ga znaci 2 godine, nikad nista izaslo nije....samo voda....
Ne znam, mani je isto bv super izum user posted image al nama nikad nije koristio user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 18141
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:27:45   
Lady26
Megi Adna pametnica prava user posted image
A jel se pomirila sa user posted image user posted image ili jos uvijek nije vasa user posted image
PS aBd ako budu dvije curice user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18142
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:34:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja ne izvlacim nista user posted image , nikad al nikad Lani nista nisam izvukla sa baby vacom....ako sta izadje to je sama voda....a i ona fras dobije od toga pa ga i ne koristim....
Nosic joj redovno cistim stapicima za usi, svaki dan jer joj se nakupe slinice i smeta joj...
A kad je zacepljen, aqua maris, sljez i brisemo ga user posted image

A tvrdim i dalje da mora postojati razlika u pripremi caja za piti i za nos...sad ne mogu se sjetiti tacno, eto moguce da nije u kolicini vode nego u duzini stajanja u vodi....al razlike ima 100%
Mira je meni rekla, A. bio beba, da potopim kasicicu sljeza u fildzan vode i da mu to ukapavam...pa da izvlacim...sama sluz bude...samo kada je tako jako, moras izvlaciti...jer valjda moze ostetiti sluznicu...a kada napravis blazu otopinu...mozes cekati i da kihne

Nego...ja nesto razmisljala jucer tj. sinocuser posted image ...mos mislit kad ja razmisljamuser posted image ...al mozda tebi i ne bi bilo lose da odes kod the witch Prohicke i da ti da svoju kremicu punu kortikosteroida da to na ledjima saniras...a meni je pomogla jako avenova...to sam ti vec rekla...ja na licu imam...samo mi nikad takve rane nisu bile...nego ti to saniraj sa njenom, a onda mazi redovno sa avenovom. I ako koristis omeksivace...izbacuj...ja sam skontala da mi se uvijek pojavi nakon sto stavimo omeksivac

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 18143
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:36:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: ladyblue

ja ne znam ni šta bi ni kako bi da nemam baby vac. ona ima one guste, žute sline što ne cure nego se slijevaju niz grlo i prave šlajm tako da mi je baby vac spas. ja ne mogu da vjerujem šta iz djeteta izađe

Eto vjeruj mi....imam ga znaci 2 godine, nikad nista izaslo nije....samo voda....
Ne znam, mani je isto bv super izum user posted image al nama nikad nije koristio user posted image
nije  to bona voda...to su fine sline bez bakterijauser posted image ...takve i kod A. buduuser posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 18144
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:43:19   
Leena
Good morning and have a nice dayuser posted image

Vidim puno bolesnih bebica, nadam se da ce uskoro ozdraviti... Moja Esma, izgleda, hvala Bogu, napokon zdrava, pa bih je trebala na vakcinu voditi, a ja se bojim vakcina vise nego babachauser posted image . U svakom slucaju, dijete je sve vrijeme kasljalo zbog mamine gluposti... Naime, mi smo uselili prosle godine u svježe renoviran stan, pa nam je bila velika vlaga u stanu... Ove godine sam bila ubijeđena da je jos uvijek, i pita me kumina mama (koja je pulmolog) da nam nije suh zrak, ja kazem da nije... Kad mm kupio neki aparat za mjerenje, vlažnost zraka ispod svakog nivoa... Upalila ovlaživač i dijete prestalo kašljati... Kad se pravim pametna.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18145
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:45:49   
Lady26
Dadada ja sam (doduse prije 15ak godina) obisla sve dermatologe u Sarajevu, Isla sam i Prohicki...
Nema sta nisam dobivala da mazem, kreme, "kreceve", ljubicas_tu neku tecnost (kao tinta)...sve to zalijeci i vrati se cim se nasekiram, naljutim, kod smjene godisnjih doba i sl...
Ruke su mi znali vezati jer sam otvarala krv cesuci, pa mi mama stavljala tatine skijaske rukavice na ruke i dobro ih "fiksirala" da ih ne mogu u noci skinuti....strasno user posted image ....imala sam 12-13 godina kad se pojavilo...
Meni jedino sto pomaze je Kuterid G krema, prilicno jaka ali samo mi ona smiri...koju mazem po potrebi i to je nesto sto MORAM imati uvijek u kuci...
Niko mi do trudnoce nije uspostavio dijagnozu - znaci nisu bukvalno znali sta je, samo da je na nervnoj bazi...
Ja sam se u trudnoci sva izasula, odem kod dr Knor, da da mi naprave ko krec bijelu kremu na bazi mentola, s tim sam mazala i napravi mi se samo gore, pretvori mi se u "moje lisajeve", odem joj nakon 3 dana i pokazem ponovo i spomenem da imam inace "te lisajeve" od puberteta i onda me je tek detaljno pogledala i rekla da je AD, tad sam kupila A-dermu (jer nisam smjela koristiti kuterid) i sve mi se povuklo za 15ak dana...
Ja ne pazim sta jedem, nisam radila alergo testove a trebala bih sigurno user posted image ....ne pazim na deterdzente, omeksivace....samo pazim kod odabira odjece, mora biti pamuk...
A od "prirodnih" lijekova, pomaze limun i bijeli luk....ujede do bola ali umiri crvenilo i svrbez....

< Poruku je uredio Lady26 -- 5.1.2012 10:47:12 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18146
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:48:26   
Emica_sa
Joj Lady gadno najezila sam se od citanjauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18147
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:49:40   
leona81
prvi dan u vrticu nam je prosao supeeeer, malo vikala mama, mama kad sam odlazila, nije plakala samo joj je bilo cudno gdje je sad, popela se gore da se igra s djecom i nije me vise trazila, jela nesto dorucka, voce i kasnije supu i nesto malo za rucak, slabije jede i nama kuci zbog zuba pa mi je cudo da je ista jela, i ostala na spavanju? ja dosla, ona jos spava, morali je buditiuser posted image  kasnije prosetale, bile kod nane i opet setale kuci da se nadjemo s tatom, rucak, crtani, vecera i spavanjac u 22 30, bez vecih kriza...ovih dana je isla u 00, 00 30 spavati pa je ovo veliki uspjeh...jutros je jos ranije otisla, pa se nadam da cemo uspjeti vratiti spavanje na 21 00. jutros nije htjela ici nigdje, nego ostati kuci i gledati crtane, mm je vodio i kaze da je odmah prestala plakati kad je usla, tako da mi je i to znak da je dobro podnijela...vrtic je stvarno super, djevojke su divne, hrana domaca, nose cak i svoje pidzame na spavanju sto mi je super jer dosad to nije bio slucaj u starom vrticu. cak je jucer pricala o novom vrticu i djeci s kojom se igralauser posted image  

javite ima li snizenja? jel jucer pocela carpisa? vidjela sam neke vrecice po gradu sa natpisom saldiuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18148
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:51:35   
leona81
IZVORNA PORUKA: Leena

Kad mm kupio neki aparat za mjerenje, vlažnost zraka ispod svakog nivoa... Upalila ovlaživač i dijete prestalo kašljati... Kad se pravim pametna.


gdje je kupio taj aparat? i kakav ovlazivac? detalje molimuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 18149
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 10:52:45   
Lady26
Leona user posted image user posted image suuuuuuper za May user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 18150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  724 725 [726] 727 728   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  724 725 [726] 727 728   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Simptomi porođaja.
пеперутка16

Koji su bili vaši posljednji simptomi prije porođaja tog dana ili dan-dva ranije? Ako ste imali bilo kakve simptome?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *