|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  470 471 [472] 473 474   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:12:10   
chuci
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Lady26

Jel bitno kad cu Lani dati B-komplex da popije?
Ja bih joj to dala recimo kad dodje kuci od tete...



ne vidjeh je li neko odgovorio, ovo se daje prije jela ako hoćeš da joj poveća apetit.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 11776
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:13:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: dadada

mala ako te tjesi, a znam da te ne tjesiuser posted image , ni moj A. zadnjih dana skoro nix ne jede... minimalno...ja krivim zubeuser posted image


sta cemo kad im izadju svi zubi? user posted image user posted image
a onda ce da pocnu da se klimaju i ispadajuuser posted image ...pa opet zubeuser posted image user posted image

mala, nema ni A. problema sa izbijanjem...nema nervoze neke pretjerane i tako to...al je istina da manje jede uvijek kada mu zubi izbijaju...sto je meni logicno...pa heboga ni meni se ne jede kad me zub boliuser posted image a vjerovatno se promjeni, ono sto mi je tetka davno tumacila, i kiselina pljuvacke...pa im je sve user posted image zato i imaju, navodno, rijetku stolicu

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 11777
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:13:34   
leona81
@lady26 pusti dijete da crta, meni kad je M nacrtala tatu i to fakat izgleda kao njen tata ja sam pala na dupe, samo zato sto sam joj oduvijek dala da crta, boji, sara, a nikad nije crtala po zidovima...u vrticu su se zapanjili kako oboji crtez bez da predje izvan granica, i bas bih voljela da njegujem taj njen talenat jer sam ja toliko losa u tome...kad mi je vlasnica vrtica rekla da je njeno crtanje na nivou djece u prvom razredu osnovne, ja sam se zapitala odakle?kad ja sam ja stala na tom nivou:) a te su cool jer je lako bojiti s njima i ne puca im vrh jer su debele:)

@mama75 ja je nahranim prije vrtica, tamo mozda jede dorucak, rucak cisto sumnjam i uzinu pojede tako da kuci jede rucak, uzinu i veceru...mene samo interesuje zasto je super prosla adaptacija kad je dojila i imala 16 mj a sad odbija da ide otkad su se preselili i otkad su promijenili hranu, nije domaca nego restoranska...prije je stvarno jela dobro kod njih ali moje dijete ne voli restoransku hranu i ne jede nista slicno, navikla je na domacu...ni mcdonalds ne moze smisliti...bojim se da je gladna a da joj umjesto rucka daju cokolino ili nesto slicno i da se zato dosta udebljala a ne jede kvalitetno, i skapava vec u 3 sata od gladi...ujutru mi dijete vristi, nesretna je, navecer vec govori da nece u vrtic, totalno se promijenila u ovih mjesec dana, ne jede dobro, hrana je losa i nedovoljna, a ja se lomim da je vodim iz centra u pofalice svaki dan i nazad, dakle 4 puta vamo i tamo...btw ne vozim, a mm nikad nije tu da nas odbaci...zlo mi je vise.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 11778
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:16:43   
Lady26
Ma ne znam....kad mi zena kaze jela je makarone meni se zacrni pred ocima user posted image user posted image
Mozda ja grijesim, ne znam...
Juce od sve hrane koja je ostala od rodjendana, pite, piletina, riza i sl...Lana je jela supu, prvi put gotovu jer nisam nista drugo pravila...kontajuci bar ce pitu jesti jer ju je voljela...kad mi je rekla da poslije dorucka nista nije htjela osim malo jabuke i hljeba poludila sam...
Vise se i ne zalim....ali eto krenulo me danas zbog b-komplexa user posted image
Jos me i juce jetrva pod*ebavala (kao luka sto pojede za rucak, bice da Lana pojede za 3 dana, ili tipa sumnjam da je uopce doruckovala i sl)...ali sam joj presutila, samo sto je sveki bila tu a inace bih joj nadrobila...bolje joj je nek odgaja djecu!

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11779
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:17:56   
Lady26

IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Lady26

Jel bitno kad cu Lani dati B-komplex da popije?
Ja bih joj to dala recimo kad dodje kuci od tete...



ne vidjeh je li neko odgovorio, ovo se daje prije jela ako hoćeš da joj poveća apetit.


Tnx, rekose ujutro da popije....inace popije mlijeko i to je to do tete a pokusat cu u malo soka pa da pije usput...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 11780
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:18:28   
Malenaoduvijek
mala, nema ni A. problema sa izbijanjem...nema nervoze neke pretjerane i tako to...al je istina da manje jede uvijek kada mu zubi izbijaju...sto je meni logicno...pa heboga ni meni se ne jede kad me zub boli a vjerovatno se promjeni, ono sto mi je tetka davno tumacila, i kiselina pljuvacke...pa im je sve zato i imaju, navodno, rijetku stolicu


kod mojih jos samo petice fale odavno,imaju po jednu a ostali zubi su tu...ali kod Igora je ovo ne znam ni ja kako bih nazvala jer on fino jede ono sto on zeli,a sto ne zeli mozes zaboraviti

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11781
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:20:41   
nanika
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja ne znam koje cizme da kupim curici,jos uvijek mi je dijete u tenamauser posted image

Ona ne hoda jos uvijek sama,ali samo sto nije prohodala pusti se malo i sjedne,ne isplati mi se da kupujem nehodalice,a vala kod nas i nije neki izbor...

Kontala sam joj kupiti prave cizme,samo mi je problem sto ona nosi broj 19,a cizme idu od 20,i na njoj izgledaju prevelikouser posted image

Sasvim ce joj biti dobar br 20 sa debljom carapicom


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 11782
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:21:32   
leona81
@lady valjda je to faza, koja kod vas malo duze traje ili joj se jednostavno ne jede, moja sveki je mm ganjala po kuci da pojede zalogaj, uvijek je bio mrsav, noge ko grancice a zdrav ko dren...evo i dan danas, 32 godine, rijetko kad da je bolestan, evo u 4 godine koliko smo zajedno, mozda je 2 puta bio prehladjen...ako se ona igra, skace, vesela je i sretna, onda je to normalno, iako znam kako je kad dijete ne jede, ja se brinem za ovu svoju koja je ko bomba ali ako ne jede, ne jede, mogu ja dubit na glavi ako nece, nece i tacka...moramo se pomiriti s tim. kad tad ce poceti jesti normalno.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 11783
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:21:37   
Malenaoduvijek
a koliki ti je razmak izmedju mlijeka i dorucka,neka djeca nece da jedu poslije mlijeka.moji posto uvece popiju dosta mlijeka i po noci ja im ujutro ne dajem uopste,bolje uz dorucak jer ovako je mijeko prividno zasiti i nece mozda zato da jede....

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 11784
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:22:43   
Lady26
Mlijeko pola 8, dorucak u 11....veeeeeeeeeeeeeeeliki razmak.... 3,5-4h....
Pa sta cu kad trazi....mora biti mlijeko uvece i ujutro...obraduje se flasici vise nego meni...jos mi treba da joj to ukinem i da se roknem....
A nisu to neke kolicine, po 100-120ml plafon....Znaci cca 300ml u toku dana

< Poruku je uredio Lady26 -- 6.12.2011 16:25:27 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11785
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:26:59   
Malenaoduvijek
nisam ja tebi rekla da joj ukines nego razmisljam naglas user posted image

hajde eto sad ces jos davati taj b kompleks pa bumo videli...

a pusti jetrvu neka prica sta hoce,na jedno udje na drugo izadjeuser posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 11786
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:27:31   
Mya_81 RR
Lady, i kod nas je tako, identicno...ja bas ne znam kako da joj ukinem tu bocicu mlijeka. Mislim da vise nije stvar ni u mlijeku vec u toj bocici, ali sta cu kad je voli...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 11787
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:29:36   
Emica_sa
ja sam jelo medolino na flasicu do 6 godineuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 11788
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:30:29   
Lady26
Meni je drago sto trazi, sta bih da mi nece ni to....bih se upucala... user posted image
Ja necu ukidati, nego cu pokusati uvesti nesto konkretno pred spavanje + flasica...
Jedno vece ja joj napravila plazmu+mlijeko (u zdjeli) pojela onako pola i kaze a sad mlijeko user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 11789
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:31:43   
Anoniman
Ja kad sam pitala davno nasu pedijatricu da mi preporuci nesto za apetit ona mi je sama rekla to je sve individualno, nekom pomogne, nekom ne, tako da moja bas preporuka ne vazi puno. S tim kad je vidjela da je Ani drasticno pala krvna slika posle penicilina i pancefa u 15 dana hemoglobin sa 145 pao na 118 kaze mi da joj poboljsam prehranu i tako se ja zalim da nece ni slatkis a ne nesto drugo i ona mi kaze ako hocete probaj sa apetitom, od svih ovih sirupa za apetit sa kojim sam se sretala najvise mi majke hvale apetito, a kao ne moze skoditi jer je pun vitamina. i tako se ja neckala jedno desetak dana, reko kad nije beviplex pomogao ne moze ni on, kad Boga mi on pomogao, nije sad nesto drasticno ali npr evo danasnji meni Anin, do sada je pojela: Jutros flasicu cjedjene narandže sa medom, jaje sa kriskom hljeba, pa oko 12h gnjecenu bananu sa plazmom i mlijekom, oko pola tri zdjelicu supe sa knedlama i malo mesa, sad evo pojela vecu kutlaču krompir gulasa i pola milk shnite, sad pijucka cjedjenu jabuku i to joj je do vecere oko osam kad ce pojesti neki lino i jos zaliti flasicom mlijeka. ja sam Ani od nedjelje pocela davati domace mlijeko sa medom, pa se nadam da ce joj i to malo imunitet popraviti.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 11790
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:35:22   
Mya_81 RR
Ej, Jelena, bas sto kazes da je sve individualno. Nama ni taj apetito nije pomogao.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11791
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:38:03   
Anoniman
Ja sad ne mogu reci da li je u pitanju sto mi je dijete zdravije, tj smanjuje se upala pa se poboljsava apetit ili apetito, stvarno ne znam. ja sam cijeli zivot pila meni se cini beviplex i pivski kvasac jer ja nisam imala nikakav apetit i meni je pomagao, samo sto sam ja takve gradje da se ja nisam debljala, a dosta sam vise jela, a njoj evo nije ni sekunde.

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 11792
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:38:06   
Emica_sa
Ne znam jelena sta se zalis,moj ne pojede ni pola,pa mi to uopce nije strasnouser posted image


Moj je jutros jeo Aptamil 150ml,kasnije keks sa mlijekom,pa je spavao,pa onda hljeb sa pavlakom jer on to voli,pa je opet pio Aptamil 150 sam je trazio,i sad ce rucati filete i brokule,i kada pode spavati opet ide aptamil 150 ml jer bez njega nece da zaspeuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11793
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:39:55   
Anoniman
Ja se ne zalim emice na ovo, ovo je preedobro, ja sam odusevljena danas sta je pojela, vec se zalim kako je prije jela. Vjeruj mi da je znala za cijeli dan popiti 100ml mlijeka, jedan vocni jogurt, pola banane i par zalogaja suvog hljeba. S tim da ona meni vodu nece nikako da pije.

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 11794
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:41:47   
Emica_sa
Alan samo ponekad vodu,u biti Alan jede sve,ali kad ga ja hranimuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11795
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:42:06   
Anoniman
S tim da sam ja pocela nocu davati anu onu "vitaminsku bombu" ili vec kako je zovu, drugacije nece da je popije, pa ja oblijecem po noci oko nje i dajem joj u snu, jer povuce par gutljaja i nece vise, pa tako ja svako malo joj nudim. Cvekla, mrkva, zelena jabuka, limun i med.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 11796
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:44:10   
Emica_sa
Moj spava nocu,nema sanse probudit ga,taj se nikada nije probudio da nesto pije,nije uopce na mene,ja nisam spavalicauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11797
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:45:55   
Anoniman
Ja joj u snu dajem, jer ona ovu kombinaciju kad je budna nece nema sanse, samo prinese cuclu od flasice nosu, pomirise cuclu, kaze pih i ostaviuser posted image

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 11798
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 16:53:11   
Mya_81 RR
Jelena, bas cu probati i ja davati nocu, jer moja nocu zna popiti cijelu bocicu vode. Samo ne znam koliko to smije stajatiuser posted image Ja sam nekako mislila da se to mora popiti odmah jer nema efekta kasnije...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11799
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.12.2011 17:08:53   
Amani12
Helou i od nas user posted image
Da se pridruzimo nejelicama.
Ja to pripisujem zubicima,peticama koje ga muce.Pocelo je,pocelo...
Mogli smo bar malo odmoriti i predahnut od trica user posted image
Jutros stavio prstic na mjesto gdje ce biti petice,svrbe ga,pa pita mene,sta je ovo.
Kazem mu ja da mu zubic raste a on pokazuje 'smijesak' i kaze ''ovo su zubi'' user posted image
Odusevljeni smo i mi snijegom,mada cemo jos pricekati na onaj lijepi,bijeli,sto skripi pod nogama...
Tekja,Vedo nam je user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 11800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  470 471 [472] 473 474   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  470 471 [472] 473 474   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Simptomi porođaja.
пеперутка16

Koji su bili vaši posljednji simptomi prije porođaja tog dana ili dan-dva ranije? Ako ste imali bilo kakve simptome?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *