|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  454 455 [456] 457 458   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
4.12.2011 23:27:40   
rose
IZVORNA PORUKA: tajra

I kod moje mame se moralo kupati nedjeljom...
kao da je u ponedjeljak smak svijeta...


user posted image  za novi zub...

R. ima sve cetiri petice...


nedjeljom, jefina struja user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 11376
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
4.12.2011 23:31:21   
rose
IZVORNA PORUKA: marijanna

Nikola citav dan ima neku temperaturu oko 37,5 ,nemamo nikakvih drugih simptoma pa se nadam da je samo nekakav virus i da ce vec sutra proci...


kako uopste provalite te tempertaure 37,5...jel mjerite cim viditie da je dijete malo vruce ili sta??? ja do sada kod svoje S nisam upratila...mjerim joj jedno kad smrce ili kaslje...


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11377
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
4.12.2011 23:37:22   
Leena
a u tom grmu lezi grmar ...e onda te mozda i znam i od prije ...ako si imala "mracnu" fazu
a da vidite tek moju rodicu sad...ja kad gledam njene slike na fb...ma sou...ja sam bila kako ona izgleda i na sta se fura...vampiri&co


user posted image user posted image Ista sa stvar sa mnom i mojom sestromuser posted image user posted image

Jele, kako je Luka? Kako tvoja mala malo ljepsa kopija?user posted image

Iman, kako mi je cura? Je li bolje?

user posted image svima i da bolesna djecica brzooo ozdrave!

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11378
   [Obrisana poruka]
5.12.2011 0:27:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Leena)
  Neposredna veza do poruke: 11379
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 7:52:20   
Amam
Jutric,evo vam jednog padobranca user posted image .
Iman samo da znas da cekamo izvjestaj s UZ u onoj drugoj sobi user posted image .
Vidim ima bolesnih bebaca pa vam saljemo vibrice za ozdravljenje.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11380
   [Obrisana poruka]
5.12.2011 8:50:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Amam)
  Neposredna veza do poruke: 11381
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 8:51:41   
Malenaoduvijek
dobro jutro

user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11382
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 9:27:11   
tekja
Iman test ne moze biti lazno pozitivan...da nije user posted image  stigla preko trudnoce? Meni to nesto plaho sumLJivouser posted image user posted image

e sad...

dobro jutro svima...

Mi hB dobro...ovo mi je postala najdraza recenicauser posted image ...sve ostalo manje vazno...kako su djecica jutros? Ana kako L. provede noc?

Mala, pa gdje si? Kad cemo kahvenisati?

Ladyyyyycekamo tvoje utiskeuser posted image

Koko pa gdje si ti, misa mu?

Ella - nedostajes....nadam se da ste svi dobro...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11383
   [Obrisana poruka]
5.12.2011 9:31:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 11384
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 9:34:20   
Anoniman
Jutrooo kako su nam bolesni pilici?
Lady lutko pozuri Bajron ne moze da ceka   vise user posted image user posted image
Kod nas sve po starom al dobro je zadovoljnauser posted image
 
 

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 11385
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 9:36:03   
emi7908
Jutro veliki i mali... kako su mame jutros? Dječici koja su majkice bolesna da ih što prije prođe.....
Spominjete sajam knige u Sa jedva čekam, ja sam bila na ovom zagrebačkom sad kad je bio, bože dragi raj za oči,mozak, dušu ma jooooooojjjjj za sve a cijene su bile tako dobre da nisam mogla vjerovati svojim očima. E sam opremila dobro sebi sam nešto manje literature uzela e to ne mogu da prežalim. Nadam se da će na ovom sarajevskom sajmu biti "normalne" cijene ....
Tajra kakvo je tvoje mišljenje? Da znam da ostavim koju markicu od ove svoje jadne plate ?user posted image

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 11386
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 9:42:54   
Anoniman
Blago vama uh kako bi se ja volila zarovviti u te knjige mmmm

(odgovor članu emi7908)
  Neposredna veza do poruke: 11387
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 9:46:14   
R&T@
Dobro jutrouser posted image

Osjecam se kao da me voz pregazio, a to je bila samo R. koja je stigla u pola noci s najvecom lutkom...

Iman, bit ce kad bude...
mozda je vec iduci mjesec dobitni...

Nikad nisam bila na Zagrebackom sajmu, sve mislim razboljet cu se jer ce mi sve biti preskupo...

Posljednjih godina se zbog cijene "okrecem" srpskim izdavacima, pa njih ocekujem i na ovom Zimskom salonu...
a od kupovine beletristike sam uglavnom odustala...
lijepa biblioteka, i nezatrpavanje zivotnog prostora...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 11388
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 9:47:26   
R&T@
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Blago vama uh kako bi se ja volila zarovviti u te knjige mmmm


Dodji nam u aprilu...
tada je veliki Sajam...
a mi cemo te docekati user posted image  i ugostiti kao kraljicu...
I A. naravnouser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11389
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 9:50:26   
Malenaoduvijek
uh sta je bolesnih user posted image

jelena(prestala je i ja zvati jelo user posted image ),marijanna,ladyblue, iman
pa sta je ovo vise user posted image

jelena wick vapo rup imas u apoteci dina na c vili, a ja vjerujem da ima i u dr apotekama.

mene ustakao vrat a i grlo me boli a i kasljem,znaci za remonta sam pravog user posted image

tekja da hoce snijeg pasti sto bi to bilo lijepo, a zdogovorimo se jedan dan ove heFte user posted image , moraju momci opet malo u igraonu.

dadada jeste isli kod ORL?

konoooo nigdje tebe,ja juce pisem a nje ni na mapi user posted image

a sto se cuvanja djece tice,mene cuvao dedo jer nisam htjela u vrtic i bila sam jaakkkoo razmazena,zato cuvanje od strane bake i deda ne dolazi u obzir a posebno ne po cijeli dan .i ovako su razmazeni pa na sta bi to licilo user posted image

iman bas mi je drago za nalaz UZV,bice to super aBd user posted image




_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11390
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 9:58:43   
emi7908
Nikad nisam bila na Zagrebackom sajmu, sve mislim razboljet cu se jer ce mi sve biti preskupo...


Šteta, jer vrijedi otići... dobro ja sam tih dana bila kući pa mije Zagreb sat vožnje ali stvarno cijene su minimalne za ono što nude od 1 markice pa do 50-70 za enciklopedije ma da ti ne pišem detalje glava će te zaboljeti user posted image
Imančice draga biće aBd, samo se opusti....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11391
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:03:16   
Hanady RR
Moju djecu čuva moja mama...
niti su rzmašne niti su tetaste niti im to je neki minus u životu...
išla sam ka tome da pormjenim mjesto čuvanja...ni njima ne nedostaje ni socijalizacija i to im nadomjestim koz druge aktivnosti.
Ili imama ludu sreću u vei sa istim ili je to jednostavno takav ''tip nane'' i takav ''tip djece''

Doduše ''moja pravila'' mama poštuje...
nema muzike po cijeli dna sa DM-a..ne zbog toga što želim d i h naprasno usmjerim na neku muziku već što ne želim da mi dijete pjeva ponosno pjesmu '' popiću na ex tada sma za sex''
moja mam ne gleda serije u prijepodnevnim satim, turske ponekad, španske nikada a hrvatsku sad prati i to kada one doe kući...
reducira im crtiće...i inače gledanje TV-a
ne dozvoljva igru za računarom...
imaju ''časove'' igre u smislu kreativnosti, izlaze vani i druže s es adjecom, ne idu po kafama kod komšinica i kona...
vodi brigu o isharni
higijeni

ja mogu sa ponosom reći da sma sa svojom mamom uspotavila donos u kome je ona koja je odgojila mene ipoštovala pravila koja sma ja uvela sa modernim vremenom bez ijedne riječi iako je ona sa mnom i sa sekom neke stavri radila i drugačije...

One koje poznaju moju djecu mogu i potvrditi da razmažene nisu...ako ih je nekor azmazio u nečemu to sma lično ja ...obećanjem igračkui, gardarobe , odlazaka na neka mjesta itd...samo ja...jer i sama sam sebe uhavtila kako ponekada sebe ''lprom'' jer nisma dovoljno s anjima pa onda to nadomjestim nekim izlaskom...

Uglavnom nisma portivna čuvanju od strane nana i deda ko se može postići kompormis i prevazići jaz generacija
i tako mi fukcioniramo sasvim OK

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11392
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:12:44   
Malenaoduvijek
niti su rzmašne niti su tetaste niti im to je neki minus u životu...
išla sam ka tome da pormjenim mjesto čuvanja...ni njima ne nedostaje ni socijalizacija i to im nadomjestim koz druge aktivnosti.
Ili imama ludu sreću u vei sa istim ili je to jednostavno takav ''tip nane'' i takav ''tip djece''


hanady mislim da je ovo gore napisano.
meni nije falila ni socijalizacija niti je dm postojao u moje vrijeme ali dede i nane su jednostavno takve (vecinom) da razmaze djecu ,to je prirodno.
moj dedo je bio prestrog prema mojoj mami i njenoj braci ali je zato prema nama,posebno meni bio ultra blag.

i ja ne kazem da ih nece nikada cuvati neko od njih,daleko od toga,ali ja imam u planu da ih dam u vrtic pa barem po 4 sata.
niti ja sumnjam da bi moja svekrva postovala ono sto ja kazem,ali progledalo bi se tu kroz prste koji put.

takodje,tebe tvoja majka odgajala i tvoj nacin odgoja se vjerovatno puno ne razlikuje od njenog a ja imam puno toga sto mi ne odgovara kod nacina koji primjenjuje moja sveki ne jer to nije ispravno nego jednostavno meni ne odgovara .user posted image
jer sam ja zena ters



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11393
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:13:35   
R&T@
Hanady, nisi kompetentna da poredis jer nisi probala ostale mogucnosti...

Mi smo prosle kroz sve, osim tete cuvalice: mm i ja kombinacija, nana servis u mojoj kuci, nana servis kod nje, i vrtic...

Mogu da poredim svoje djevojcice kad dodju iz vrtica i kad dodju od nane i kad provedu dane sa mnom...

Sve ima svoje prednosti i mane...

Ali ja, kad mogu da biram, biram vrtic...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11394
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:18:36   
bananica
moju sada cuva 3 dana mama, 3 dana svekrva, jer mama te dane radi u radnji, tacno me strah kako ce to sve ispastiuser posted image D sad samo salta kanale i trazi serije koje gleda sa nanomuser posted image user posted image
zove me jedan dan sveki da dodjem kuci, nece D da joj jede, nije dijete naviklo s njom, i ja dodjem, ugasim tv i kazem hajde sada da jedemo, a za kaznu se danas ne smije gledati tv nikako, sve ok, ona jede, a sveki ce njoj, ma ne brini se ti cim ona izadje ja cu tebi upaliti crtaniuser posted image user posted image meni zivci na 100, al presutim,nisam se mogla raspravljati, a doslo mi je bilo da stavim daljinski u tasnu

sa mamom nemam tih problema jer nas dvije se lako dogovaramo

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11395
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:24:18   
Hanady RR
Tsjra sasvim je logično da sma imala pravo izbora...
da sam i jednim trenutkom sa svojom mamom došla u poziciju da vodim raspravu o nečemu...zna se šta bi je sljedovalo a i njih.
nisma se finansijski odlučila za ovu opciju...
moji su razlozi čisto vezani za djecu....

Niti u jednom slučaju nema pravila koja se odnose na sve koji su čuvani ''ovako'' ili ''onako''

Imaš i more onih koji bi voljeli da im djeca ne idu u vrtić al nemaju drugu soluciju.

Ono što znam je 100% nebi ih čuvala nika moja seka niti moja zaova...
sa njima sve bi otišlo u ''honduras''user posted image

Ništa nije isključico...
ja vidim razlike kod djece koja su čuvana u vrtići i kod nane u dosta slučajeva...

No ja stavrno imama tu sreću da nemoram da mislim o izboru...ja nisma zadovoljna ni sa 2 sata koja mi H provede u vrtiću u predškolskom...
nevidim smisao da u ta dva sata mogu ponijeti crtani koji vole da gledaju...pogotovo sada u ztimskom periodu kada je krataka dan...mi imamo rpavilo nema crtića kad marak pada...a sada kod učiteljice ti pravilo ne vrijedi...
sasvim je logično d aće mi h tražiti popodne doru a neće htjeti održati koncert ili imati ''čas'' pravljenja čestitki od kolaž papira...
To mi remeti konecpcijuuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 11396
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:28:58   
R&T@
Danas mi je RR rodjendanuser posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11397
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:30:53   
Malenaoduvijek
a sveki ce njoj, ma ne brini se ti cim ona izadje ja cu tebi upaliti crtani


nema mi mrze stvari od ove,ovo je moj tata radio kod djece od moje sestre.oni ostanu sa mnom i ja im nesto ne dam i onda se pojavi dedo koji da sve i kod kojeg se sve smije raditi pa nekad sam ga htjela udaviti.

a kod moja djece jos nisam imala ovakvu situaciju jer su sa mnom,a ako bi mi se to desilo culi bi me

tajra sretan Ti RR rodjendan user posted image

< Poruku je uredio MALA1994 -- 5.12.2011 10:31:58 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 11398
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:31:02   
Hanady RR
e nek ti je sretanuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 11399
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:38:45   
veeseelaa
ma ja nisam uopće protivnik da nana čuva djecu, pa to je super, dijete ti je sa osobom kojoj vjeruješ, dodje im ko druga mama, i kad je dijete malo bolesno nema da brigaš... nana će sve da odradi a socijalizacija? ma sve je to individualno... ima i onih koji idu u vrtić pa nisu socijalizovani
osim toga i trošak je manji kad nana čuva djecu, naravno da postoji al naravno mnogo manji
a negdje i nikakav trošak se nema kad se dijete ostavi nani, osobito ako je nana dobrostojeća finansijski
a ponešto se uvijek kupi i u vrtiću od voća, sokova do slatkiša.... znači opet pored mjesečnog plaćanja imaš i dodatne troškove .... a kad je rodjendan adet je u haman svim vrtićima torta, pice, sokovi, ostale zeze baloni, kapice, tanjiri itd pa te i to dodje puno para a onda i kući sve to moraš
heh kod nane sve to izbjegnešuser posted image meni ej super da nana devera oko djeteta, gdje ćeš bolje

s druge strane vrtić ako je dobar vrtić, ako su tete za 10, ako dijete nije sklono prehladama itd ma i to je super, nisi nikom na teretu itd

ja sam se odlučila na vrtić jer je odličan, jer se moja kći brzo navikla, jer su tete super a usput nisam htjela mamu zamarati jer koliko god mi pričale zamorno je čuvati dijete od 1,2,3,4 godine Ipak je to ogromna obaveza, još da mamu budim u 07,30 svako jutro??? ne, ne ja nisam htjela
da je možda moja mama mlađa 10-15 godina pa ajd al i tada poznavajući sebe radije bi se odlučila na vrtić, ipak svaka nana zaslužuje odmor.... nakon godina radnog staža, nakon odgoja svoje djece red je da i one malo odmore user posted image

al svakako da djetetu nigdje bolje ne može biti nego kod nane, smara me ta priča o socijalizaciji, eto sad svi koje čuva nana veze nemaju i razmaženi su itd, ma jok, majke mi moja bratičina je mnogo poslušnija od moje Ajše a nju je eto nana čuvala sve do škole


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  454 455 [456] 457 458   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  454 455 [456] 457 458   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Simptomi porođaja.
пеперутка16

Koji su bili vaši posljednji simptomi prije porođaja tog dana ili dan-dva ranije? Ako ste imali bilo kakve simptome?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *