|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  132 133 [134] 135 136   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
21.4.2011 0:49:56   
N_N
IZVORNA PORUKA: muaaa

meni se nesvidja s bomb.laksi je za raditi ovaj po Minjinoj kuhinji.Probala sam oba i drzim se ovog drugog.


Isto.
Punooooooo je lakše i brže ide sa ovim po Minjinom receptu.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 3326
   RE: Fondant
21.4.2011 9:41:41   
dush
myb@by draga, ovdje imas kako se pravi masna od fondana:

http://www.youtube.com/watch?v=4vcVtBfgG8Y

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 3327
   RE: Fondant
21.4.2011 10:30:41   
Hanady RR
zaho mnogo mnogo je lakši ovaj sa glicerinom....
i svakako ti je povoljnija varijanata za pravljenje torte na sprat....

ja bih na tvom mjestu porbala fino ovih dana raditi fondant da skontaš kako to ide....

a torta za mladence može biti vrlo lako da napraviš dok se ušreliš sa samim fondantom od glicerina....

naime boje ti nisu neophoden...bijela torta je savršena za tu priliku....

lijepo dole kocka a gore srce i sve bijelo prekrij...na srcu stavi dvije tri ružice bijele...kupi srebrene perlice u merkatoru ma nisu skupe oko 3 KM dosta dođe u kutijici...i dole oko bijelog napraviš kao niobe na onoj svojoj svadbenom kao da ''vise zastori'' i savršena...

nemoj se sikirati neće torta u tortu porpasti...napravi reform laka, braz i enma fule s anjom....

samo je bitno da fondant probaš prije te prilike raditi...a isavjetujem ti do srac da bi bilo uspješno da radiš glicerinskiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 3328
   RE: Fondant
21.4.2011 10:42:22   
muaaa
Eto Zaha, Hanady je sve napisala,a mi smo tu da te podrzimo savjetima sta god trebauser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3329
   RE: Fondant
21.4.2011 13:08:39   
Honey3
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

zaho mnogo mnogo je lakši ovaj sa glicerinom....
i svakako ti je povoljnija varijanata za pravljenje torte na sprat....

ja bih na tvom mjestu porbala fino ovih dana raditi fondant da skontaš kako to ide....

a torta za mladence može biti vrlo lako da napraviš dok se ušreliš sa samim fondantom od glicerina....

naime boje ti nisu neophoden...bijela torta je savršena za tu priliku....

lijepo dole kocka a gore srce i sve bijelo prekrij...na srcu stavi dvije tri ružice bijele...kupi srebrene perlice u merkatoru ma nisu skupe oko 3 KM dosta dođe u kutijici...i dole oko bijelog napraviš kao niobe na onoj svojoj svadbenom kao da ''''vise zastori'''' i savršena...

nemoj se sikirati neće torta u tortu porpasti...napravi reform laka, braz i enma fule s anjom....

samo je bitno da fondant probaš prije te prilike raditi...a isavjetujem ti do srac da bi bilo uspješno da radiš glicerinskiuser posted image
e gdje sad da nadjem recept za taj glicerinski,je li negdje na pocetku temeuser posted image
i hvala vam drage mojeuser posted image

< Poruku je uredio zaha -- 21.4.2011 13:10:42 >


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3330
   RE: Fondant
21.4.2011 13:18:39   
Honey3
1 kesica želatina u prahu
50 ml hladne vode (za želatin)
20 ml vode (za fruktozu)
100 gr fruktoze (voćni šećer)
1 velika kašika glicerina (kupuje se u apoteci)
900 gr šećera u prahu
user posted image

je li ovo


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 3331
   RE: Fondant
21.4.2011 14:45:30   
ivanak
zaha ja imam taj recep za fondat i odličan je... ma stotine puta sam ga pravila i nikad me nije iznevjerio

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 3332
   RE: Fondant
21.4.2011 14:53:13   
palachinken
IZVORNA PORUKA: ivanak

zaha ja imam taj recep za fondat i odličan je... ma stotine puta sam ga pravila i nikad me nije iznevjerio


Tačno taj.
SAMO prvo stavi jedno pola kile šećera u zdjelu pa uspi frutozu-glicerin-želatin masu. A onda dodaji šećer po potrebi. Neće ti trebati svih 900gr.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 3333
   RE: Fondant
21.4.2011 14:55:34   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: zaha

1 kesica želatina u prahu
50 ml hladne vode (za želatin)
20 ml vode (za fruktozu)
100 gr fruktoze (voćni šećer)
1 velika kašika glicerina (kupuje se u apoteci)
900 gr šećera u prahu
user posted image

je li ovo



da to je taj recept...
evo pogledaj video klip...i sve lijepo pročitaj...vodi računa o šećeru u prahu kako se odaje a ne sve stavi dojednom
http://www.minjina-kuhinjica.com/fondam-i-gum-pasta/figurice-od-fondana/domaci-fondan-uz-video-klip/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 3334
   RE: Fondant
21.4.2011 15:13:57   
myb@by

IZVORNA PORUKA: dush

myb@by draga, ovdje imas kako se pravi masna od fondana:

http://www.youtube.com/watch?v=4vcVtBfgG8Y


Hvala user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 3335
   RE: Fondant
21.4.2011 16:02:47   
dush
IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: dush

myb@by draga, ovdje imas kako se pravi masna od fondana:

http://www.youtube.com/watch?v=4vcVtBfgG8Y




Nema na cemu :) Ja sam je pravila po ovim instrukcijama i dobro mi je islo :)
Hvala user posted image

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 3336
   RE: Fondant
21.4.2011 17:39:49   
LaCici
Zene evo mojih novih tortica, slobodno me hvalite user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 3337
   RE: Fondant
21.4.2011 17:43:35   
mamine oci
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svaka cast jesil se to bacila u biznis sa tortama?user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu LaCici)
Neposredna veza do poruke: 3338
   RE: Fondant
21.4.2011 17:46:30   
LaCici
Jesam, neplanski user posted image
Hvala!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 3339
   RE: Fondant
21.4.2011 21:12:29   
M kao Mama
blago tebi lacici, koliko si bila žalosna zbog fondanta prije 10 dana, a gledaj sad djela, svaka čast , nego kako ide sa narudžbama, koliko su ove tvoje torte da znamo

(odgovor članu LaCici)
Neposredna veza do poruke: 3340
   RE: Fondant
21.4.2011 21:43:30   
palachinken
Lijepe su, šarene i čiste! Svaka čast!!!


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3341
   RE: Fondant
21.4.2011 21:47:51   
Honey3
LaCici tortice su za cistu desetku a posebno ova druga za "Esmu"user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu LaCici)
Neposredna veza do poruke: 3342
   RE: Fondant
21.4.2011 21:50:50   
sheri
super su torticeuser posted image user posted image user posted image user posted image boje mi se bas svidjaju

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 3343
   RE: Fondant
21.4.2011 21:58:59   
LaCici
Hvala vam zene user posted image
Ja sam inace perfekcionista tako da mi svaki detalj mora biti na svom mjestu. Jedino mi zbog toga ode pravo puno vremena za jednu tortu ali vriejdi, bas uzivam u kreacijama. Sto se tice cijene ja nemam pojma kako se krecu i voljela bih da me neko posavjetuje oko toga ko se bavi prodajom. Ovu tortu za Esmu sam prodala za 50 KM, a utrosila sam oko 26 KM materijala ako ne i 30. Iskreno, imam osjecaj da ovakve torte trebaju biti i skuplje s obzirom na trud i vrijeme koje se ulozi. A boje sam dobila iz Amerike Wiltonove i savrsene su. U paketu dodje 12 boja u vrlo malim tubama ali su one u gelu tako da se malo i stavlja u fondan.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 3344
   RE: Fondant
21.4.2011 22:13:03   
Hanady RR
uh uh la cici...lijepo nema šta...al hajd dobro nek bude da je 14 prva torta pala a 21 ova remek djela...user posted image

nego kako si naručivala wilton boje...gdje god čitam na netu hvale al meni s ečini amerika majka za to...kako da dobavim fakat me ove u prahu malo nerviraju većuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu LaCici)
Neposredna veza do poruke: 3345
   RE: Fondant
21.4.2011 22:16:27   
LaCici
Meni je to sestrina zaova poslala, ali vidi na njihovoj stranici imaju li dostavu u BiH, mislim da je wilton.com

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3346
   RE: Fondant
21.4.2011 22:19:05   
palachinken
Hanady, ima njih po ebay-u...ali mi cijenom nešto ne odgovaraju user posted image Ispašće skuplja pita od tepsije. Ako naletim na neku povoljnu ponudu, objavicu!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu LaCici)
Neposredna veza do poruke: 3347
   RE: Fondant
21.4.2011 22:24:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

Hanady, ima njih po ebay-u...ali mi cijenom nešto ne odgovaraju user posted image Ispašće skuplja pita od tepsije. Ako naletim na neku povoljnu ponudu, objavicu!


ma znam moja znam...al pomislih ima brže...jer 14 laicic učila da pravi fondant a 21 već ima wilton boje...pa reko d anije nabavila ngdje kod nekih naših dilera...to sma kontalauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 3348
   RE: Fondant
21.4.2011 22:24:44   
LaCici
Ebay je bas skup, ali vjerujte da je onaj Alper dosta skuplji. Kod njih je onaj pribor 67 KM a sa ebaya ga sa dostavom dobijes za manje para. Alper izgleda drzi monopol, grozni su.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 3349
   RE: Fondant
21.4.2011 22:26:52   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: palachinken

Hanady, ima njih po ebay-u...ali mi cijenom nešto ne odgovaraju user posted image Ispašće skuplja pita od tepsije. Ako naletim na neku povoljnu ponudu, objavicu!


ma znam moja znam...al pomislih ima brže...jer 14 laicic učila da pravi fondant a 21 već ima wilton boje...pa reko d anije nabavila ngdje kod nekih naših dilera...to sma kontalauser posted image


Lacici je čudo, zaista!
14. aprila  počela da uči, a sada već ovakve torte! S ovakvim bojama! Nevjerovatno, moram reći, nevjerovatno! Što ti je prirodni talenat!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  132 133 [134] 135 136   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  132 133 [134] 135 136   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *