|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  130 131 [132] 133 134   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
18.4.2011 16:09:16   
lost
IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: samedi

Ima li neka nasa zenica iz Tz da pravi torte? Tj.da mogu od nje poruciti jednu tortu?

Ima IvanaTz pošalji joj pp, ima i na fb grupu pa možeš pogledat šta je sve napravila user posted image


Kako se zove grupa da pogledam? Meni će u junu trebati torta za rođendan moje djevojčice

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3276
   RE: Fondant
18.4.2011 16:14:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lost

IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: samedi

Ima li neka nasa zenica iz Tz da pravi torte? Tj.da mogu od nje poruciti jednu tortu?

Ima IvanaTz pošalji joj pp, ima i na fb grupu pa možeš pogledat šta je sve napravila user posted image


Kako se zove grupa da pogledam? Meni će u junu trebati torta za rođendan moje djevojčice

cakes by Snezana & Ivana
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#!/group.php?gid=108504609199365

(odgovor članu lost)
  Neposredna veza do poruke: 3277
   RE: Fondant
18.4.2011 20:54:44   
palachinken
Evo ga, IPHONE 4 ...uspjela sam umijesiti crnu boju user posted image

user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3278
   RE: Fondant
18.4.2011 20:56:44   
sheri
palachinken, wau! bravo bravo bravo! ma ovdje su sve torte sve bolje i boljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , bas super

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 3279
   RE: Fondant
18.4.2011 21:02:34   
mala86
palachinken svaka cast user posted image user posted image user posted image user posted image stvarno si majstor user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 3280
   RE: Fondant
18.4.2011 21:04:43   
palachinken
Jao kakve su mi ruke! Crne, totalno, sad sam ista Oprah :D

Kako se OVO skida s ruku??????


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 3281
   [Obrisana poruka]
18.4.2011 21:37:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 3282
   RE: Fondant
18.4.2011 22:53:32   
LaCici
palachinken kada stavis crnu boju u smjesu, kada je skoro gotova ili na pocetku? I koliko je stavis, ako koristis onu u prahu?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3283
   RE: Fondant
18.4.2011 23:49:42   
lost
IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: lost

IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: samedi

Ima li neka nasa zenica iz Tz da pravi torte? Tj.da mogu od nje poruciti jednu tortu?

Ima IvanaTz pošalji joj pp, ima i na fb grupu pa možeš pogledat šta je sve napravila user posted image


Kako se zove grupa da pogledam? Meni će u junu trebati torta za rođendan moje djevojčice

cakes by Snezana & Ivana
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#!/group.php?gid=108504609199365



Hvala za link Breskva

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3284
   RE: Fondant
19.4.2011 0:00:36   
rokoko
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

gdje da kupim zelenu,plavu, zutu i ljubicastu boju za fondant....

rokoko kako si postigls ovu zlatnu...odaj nam tajnu user posted image
ja imam onaj zlatni prah al sta s njim... user posted image


Rastvoris sa alkoholom i bojis kistom.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3285
   RE: Fondant
19.4.2011 0:19:43   
rokoko
Palachimken,sad vidjoh ovo tvoje djelo.user posted image user posted image user posted image Super je!

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 3286
   RE: Fondant
19.4.2011 9:17:35   
palachinken
IZVORNA PORUKA: LaCici

palachinken kada stavis crnu boju u smjesu, kada je skoro gotova ili na pocetku? I koliko je stavis, ako koristis onu u prahu?


Ovo sam stavljala boju u prahu u stari fondan, nekoliko je dana odstojao i opet je uspjelo. S tim da je za fondan velicine jabuke otislo skoro 3 kesice boje.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu LaCici)
Neposredna veza do poruke: 3287
   RE: Fondant
19.4.2011 9:22:00   
LaCici
Aha, ja sam stavila samo jednu kesicu i vidim ne ide pa sam odustala, a trebat ce mi uskoro crni fondan. Super, hvala na savjetu. A znas li je li moguce staviti boju dok pravis smjesu i u kojoj fazi bi se trebala staviti?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 3288
   RE: Fondant
19.4.2011 9:27:52   
palachinken
Nisam to probavala, ali moguce da stavis u onoj fazi dodavanja glicerina i želatine, prije šećera uglavnom. Probacu i tako. Za ovaj način treba vremena i živaca user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu LaCici)
Neposredna veza do poruke: 3289
   RE: Fondant
19.4.2011 9:47:32   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: palachinken

Jao kakve su mi ruke! Crne, totalno, sad sam ista Oprah :D

Kako se OVO skida s ruku??????




Palacinko,torta ti je...malo je reci dobra! Svaka cast! a ja gledala na nekim clipovima,poslasticari kad mjese fondan stave rukavice !

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 3290
   RE: Fondant
19.4.2011 10:22:19   
palachinken
Probala sam s tim...ali nije to to. Ubije osjećaj user posted image Oribala sam dio, ostalo će spast...ma nisam ja neka ženskica da joj je to toliko bitno, niti mi za posao trebaju superfine ruke user posted image

Hvala na komplimentima!



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 3291
   RE: Fondant
19.4.2011 10:44:42   
sabinos
palcinken i rokoko-nemam rijeciuser posted image user posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 3292
   RE: Fondant
19.4.2011 10:53:52   
dush
Zdravo zene!!!!
Vidim bile ste vrijedne ovih dana, svaka vam cast!!!! Ne zna se koja je bolja tortica.... Palachinken i rokoko.... Mislim stvarno genijalno :) user posted image user posted image user posted image user posted image
I ja razmisljam da bih jednu torticu napravila, samo trenutno nemam nikakvih rodjendana, proslava, rodjenja, .... Onako da je napravim malo za moju dushu... Nisam odavno nista pravila....

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 3293
   RE: Fondant
19.4.2011 15:09:58   
samedi
IZVORNA PORUKA: lost

IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: lost

IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: samedi

Ima li neka nasa zenica iz Tz da pravi torte? Tj.da mogu od nje poruciti jednu tortu?

Ima IvanaTz pošalji joj pp, ima i na fb grupu pa možeš pogledat šta je sve napravila user posted image


Kako se zove grupa da pogledam? Meni će u junu trebati torta za rođendan moje djevojčice

cakes by Snezana & Ivana
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#!/group.php?gid=108504609199365



Hvala za link Breskva


hvala user posted image user posted image


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 3294
   RE: Fondant
20.4.2011 13:38:10   
myb@by
Moze li mi neko reci, da li ova jedna mjera fondanta napravljena od bonbona, moze biti za jednu normalnu tortu na koju cu staviti masnu. Mislila sam napraviti istu tortu koju je postavila Ilhana negdje na pocetku ove teme. Zanima me jos koliko mi treba kesica crvene boje da bih dobila bas intenzivnu crvenu?

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 3295
   [Obrisana poruka]
20.4.2011 14:30:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu myb@by)
  Neposredna veza do poruke: 3296
   RE: Fondant
20.4.2011 14:34:38   
palachinken
Bolje ti je uzmi 2 kesice roze i sa njima mijesi crvenu. Dodaji po malo, dok ne dobiješ orgovarajuću. Ako ne uspiješ umijesiti, onda kistom ravnomijerno oboji u crveno.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3297
   RE: Fondant
20.4.2011 18:01:46   
myb@by
Hvala vam cure. Uzela sam dvije kesice crvene boje, pa kako ispadne. Ovo su u stvari samo pripreme, ne očekujem ništa specialno. Bitno mi je da savladam gradivo do augusta user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 3298
   RE: Fondant
20.4.2011 18:06:22   
ivanak
mene zanima kako dobiti bap pravu crvenu... mislim znam, ali da koliko to trebam potrošiti da bi je dobila.
Jednom sam uzela crvenu bočicu - tekuća je. i cijelu malu bočicu sam potrošila da dobijem crvenu i naravno nisam dobila.
e pa zbog tih stvari je i izbjegajem


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 3299
   RE: Fondant
20.4.2011 23:14:51   
Anoniman
 ovu tortu sam pravila malenoj necakinji povodom prvog rodjendana, moglo je biti i bolje,kore su mi bile neravne i svasta nesto sam iskomplicirala al na kraju nije lose ispalouser posted image
user posted image

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 3300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  130 131 [132] 133 134   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  130 131 [132] 133 134   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *