|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
25.1.2011 12:41:07   
malena sharena
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Apropo kruha, hljeba - ne izbacuje mene, ali je izbacivalo mog komsiju koji je imao granap. Dodje moja drugarica kod njega i kaze, daj mi jedan hLeb. Iza njega pune rafe hljeba/kruha, a on mrtav-hladan: Nemamo hleba. Tek nakon toga ona ukapira da treba traziti hLJeb user posted image .


Tako je i meni bilo dok sam zivjela u Hrvatskoj svako jutro ja trazila hljeb a ona u ducanu govorila nemamo hljeba,aali ja sam obavezno svako jutro dolaila  i sva moja raja user posted image user posted image user posted image


Ma oni su bili jarani inace, ali nikad joj nije htio dati hljeb dok se ne "ispravi!, tako da je u neka doba to postalo nasa interna, mahalska zafrkancija.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1126
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
25.1.2011 12:46:25   
malena sharena
I da, meni ne smeta nijedan izraz, medju mojom familijom i prijateljima ima raje iz svih drzava mile nam Jugoslavije, iz gradova i sa sela, tako da mi je uho naviknuto na svakakve izraze.

Iz zafrkancije znam reci dijet, umjesto dijete, jer mi je to smijesno, a zanimljivo mi je kako moja raja iz Zivinica umjesto : da je meni otic na more ili da je meni proc na ispitu, kazu da je meni bi proc user posted image . Sta im znaci ovo bi nikad mi nisu znali objasniti.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1127
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 16:11:23   
Galicia
Nisam sigurna dal' bi se mogla otvoriti zasebna tema o ovome, ali mi strasno para usi kad cujem da jedna zena moze reci "Pomaze mi muz u kuci". To mi tako para usi i nikako mi ne pristaje jednoj zreloj zeni.
Pa pobogu zene, to su i njihove kuce kao i vase. Sta on ima vama pomagati. Ili kad kaze "pomaze mi oko djeteta"...Cek, jel to nije njegovo dijete pa je navratio da malo pomogne. Ja kad odem kod brata kuci, pa ako cu nesto uraditi, za mene to nije pomaganje, nego eto uradim, jer se osjecam da sam i kod njega kao kod svoje kuce. Ako cu njemu/njima dobro uciniti s tim, kao da sam i sebi uradila.
Ne razumijem, ako su vasi muzevi prije braka sami zivjeli, jesul oni sami sebi pomagali oko kuce, pranja sudja, ciscenja, usisavanja..Mislim nema logike.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1128
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 16:16:24   
hanabanana
Galicia, gdje si prije. user posted image
Ja ovo ko papagaj ponavljam na forumu, i ništa.
ALI i dalje ponavaljam.

Jedino me više nervira od ovih rečenica kad se prije toga doda: Ma dobar je on prema meni, pomogne mi oko djece.....

E tad bih udarala.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1129
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 16:22:05   
sheri
IZVORNA PORUKA: Galicia

Nisam sigurna dal' bi se mogla otvoriti zasebna tema o ovome, ali mi strasno para usi kad cujem da jedna zena moze reci "Pomaze mi muz u kuci". To mi tako para usi i nikako mi ne pristaje jednoj zreloj zeni.
Pa pobogu zene, to su i njihove kuce kao i vase. Sta on ima vama pomagati. Ili kad kaze "pomaze mi oko djeteta"...Cek, jel to nije njegovo dijete pa je navratio da malo pomogne. Ja kad odem kod brata kuci, pa ako cu nesto uraditi, za mene to nije pomaganje, nego eto uradim, jer se osjecam da sam i kod njega kao kod svoje kuce. Ako cu njemu/njima dobro uciniti s tim, kao da sam i sebi uradila.
Ne razumijem, ako su vasi muzevi prije braka sami zivjeli, jesul oni sami sebi pomagali oko kuce, pranja sudja, ciscenja, usisavanja..Mislim nema logike.

e vala bas!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1130
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 16:32:13   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia

Nisam sigurna dal' bi se mogla otvoriti zasebna tema o ovome, ali mi strasno para usi kad cujem da jedna zena moze reci "Pomaze mi muz u kuci". To mi tako para usi i nikako mi ne pristaje jednoj zreloj zeni.
Pa pobogu zene, to su i njihove kuce kao i vase. Sta on ima vama pomagati. Ili kad kaze "pomaze mi oko djeteta"...Cek, jel to nije njegovo dijete pa je navratio da malo pomogne. Ja kad odem kod brata kuci, pa ako cu nesto uraditi, za mene to nije pomaganje, nego eto uradim, jer se osjecam da sam i kod njega kao kod svoje kuce. Ako cu njemu/njima dobro uciniti s tim, kao da sam i sebi uradila.
Ne razumijem, ako su vasi muzevi prije braka sami zivjeli, jesul oni sami sebi pomagali oko kuce, pranja sudja, ciscenja, usisavanja..Mislim nema logike.


Ja licno kazem iz razloga jer se ja pitam kako cu i sta kad je u pitanju kuca.Svi drugi mi mogu samo pomoci.Jednostavno sam takav tip da organski ne podnosim da mi neko ostavi nesto onako kako ja inace ne ostavljam.Ne mogu si pomoci u tome.
Uostalom,moguce da para usi,no s obzirom da smo prije nekih 50-ak godina zivjeli u patrijarhalno odgojenim porodicama gdje je bilo sramota da muz pomaze zeni,onda je sasvim prihvatljivo da se to jos uvijek naglasi,zasto ne.
Za nekih 10-ak godina ce vjerovatno ozbiljno da para usi i da konacno bude sasvim normalno koristeno bez atributa papucar i sl.
Ja sam posve svjesna da je to njegov dom i da su to njegova djeca-i on to stalno naglasava ljudima koji mu se podsmjehnu,ali cinjenica je da se nekim ljudima jos uvijek prevrcu oci kad cuju takvo nesto.Ne bih sada komentarisala kakve su to licnosti,ali cisto da navedem zasto tako i pisem.:)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1131
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 18:44:21   
Galicia
A inace je papucar covjek koji obrise kupatilo jer se ON okupao, promjenio bebi pelenu jer je NJEGOVA beba..itduser posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1132
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 18:45:30   
sheri
IZVORNA PORUKA: Galicia

A inace je papucar covjek koji obrise kupatilo jer se ON okupao, promjenio bebi pelenu jer je NJEGOVA beba..itduser posted image

ja imam najmocnijeg papucarauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1133
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 18:52:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sheri

IZVORNA PORUKA: Galicia

A inace je papucar covjek koji obrise kupatilo jer se ON okupao, promjenio bebi pelenu jer je NJEGOVA beba..itduser posted image

ja imam najmocnijeg papucarauser posted image user posted image user posted image user posted image

I jauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 1134
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 18:55:03   
Visnja RR
za "papučare" user posted image  jednog takvog božavam user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1135
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 18:55:41   
koka i po
hocu i ja papucara user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1136
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 19:04:19   
dinaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

za "papučare" user posted image  jednog takvog božavam user posted image

Isto user posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1137
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 20:04:29   
Galicia
Drago mi je da ja nisam zombie i da smo na istoj frekvenciji. A jos vise mi je draze da postoje normalni ljudski odnosi izmedju partnera i da se razumiju u svakodnevnom prezivljavanju.
Ljubac curice i zenice.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 1138
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 20:12:08   
salmy
IZVORNA PORUKA: Galicia

A inace je papucar covjek koji obrise kupatilo jer se ON okupao, promjenio bebi pelenu jer je NJEGOVA beba..itduser posted image
I nosi papuce u kupatiluuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
slazem se u potpunostiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1139
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 22:06:08   
Lulu_08
Potpis k''o kuca.

Puno je vremena proslo dok sam uspjesno pocela ignorisati slicne komentare. Sada sam happy sto zajedno radimo u stvaranju naseg zivota.

Mene je izbacivalo iz takta kada bi prilikom neke pijanke, sjela ili druzenja MM i ja odlucili se da idemo kuci njegovi "jarani" mene pitali "de ba ne zezaj covjeka nek sjedi jos". A nisu ni svjesni da je to vecinski njegova odluka, cesto jer nas "emocije" (iz dubine duse hahaha) svladaju pa se pozelimo biti sami i hmhmhm... I tak mi usput negdje "svrnemo" ''s autom odradimo posao i happy dodjemo kuci hihihihi... I zivjeli su dugo i sretno do kraja zivota hahahaha....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1140
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 22:38:50   
sporty mamaa
Galicija potpuno si u pravu. Ali danas nazalost je jako puno takvih muzeva, koji nebi nikad promjenili djetetu ukakanu pelenu, koji nebi napravili recimo ad mlijeko i nemaju pojma, zapravo ni ne zele znati kako se pravi. Cinjenica je i da ima oceva koji nebi ostali cuvati svoje dijete da zena recimo obavi nesto ili ode na kavu s prijateljicom... Ja osobno znam takvih, koji se usput u lice smiju mom muzu koji ce uvijek ostati s djetetom da ja izadem recimo vani, da proset__am i sl, smiju mu se jer usisa kucu, napravi rucak..... I da znaju mu rec, a vidi papucara, no on im se samo nasmije i ne pada na te njihove izjave... Ja sam ponosna sto je moj muz jos od prvih dana sa mnom i kupao i presvlacio malenu i sto je napamet u bilo koje doba dana i noci znao koliko mjerica aptamila ide u koliko mil.vodeuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 18.2.2011 22:41:09 >

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1141
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 22:42:16   
Anoniman
mm ne nosi papuce...hoda bosuser posted image
ali odgovara definiciji 100%user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 1142
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 22:46:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Galicija potpuno si u pravu. Ali danas nazalost je jako puno takvih muzeva, koji nebi nikad promjenili djetetu ukakanu pelenu, koji nebi napravili recimo ad mlijeko i nemaju pojma, zapravo ni ne zele znati kako se pravi. Cinjenica je i da ima oceva koji nebi ostali cuvati svoje dijete da zena recimo obavi nesto ili ode na kavu s prijateljicom... Ja osobno znam takvih, koji se usput u lice smiju mom muzu koji ce uvijek ostati s djetetom da ja izadem recimo vani, da proset__am i sl, smiju mu se jer usisa kucu, napravi rucak..... I da znaju mu rec, a vidi papucara, no on im se samo nasmije i ne pada na te njihove izjave... Ja sam ponosna sto je moj muz jos od prvih dana sa mnom i kupao i presvlacio malenu i sto je napamet u bilo koje doba dana i noci znao koliko mjerica aptamila ide u koliko mil.vodeuser posted image user posted image user posted image





potpisujem al isti ti koji se rugaju ''nasim muzevima'' postanu gori 6 puta kad ih kakva ostrokondža zapane pa budu manji od makova zrna user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 1143
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
18.2.2011 23:35:13   
veeseelaa
mislim  da ste pogriješile
zar se ne smatra papučarom onaj muškarac koji slijepo sluša svoju ženu u smislu da ako žena ne da odobrenje ne može s prijateljima na kafu, na fudbal, redovno izvještava gdje se i s kim nalazi, druži se sa ekipom za koju mu žena klimne glavom,slavi N.godinu tamo gdje žena želi, ne može dogovoriti nikakvo druženje dok se sa ženom ne usaglasi (ustvari ona odlučuje) i sl
u mojoj raji ovakve zovemo papučarima a nikako ne one muškarce koji ustvari dijele poslove sa ženom, što je i normalno


< Poruku je uredio veeseelaa -- 18.2.2011 23:36:13 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1144
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
25.2.2011 10:43:22   
dubravka01
Mene definitivno izbaci iz takta kad neko kaže umjesto rodili su sebi dijete - "našlo im se dijete" user posted image
Ne kontam kako im se "našlo" user posted image



_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1145
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
25.2.2011 10:52:37   
veeseelaa
"našlo im se dijete"


ja kako znam obično se to kaže za one neimućne, u smislu pored svega eto sad im se našlo i dijete pa će imati još bruku troškova
a da je glupo rečeno glupo je

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 1146
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
25.2.2011 13:43:19   
reallove
nervira me kad mi kazu "jest ti to dijete smrsalo,haraaaam"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa dijete raste,mijenja se,razvija sta li vecuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1147
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
14.4.2011 11:55:53   
Anoniman
rijec "pojedine"  pa ko brate mili izjasni se user posted image


izgleda mi alergija na tu rijec kako sam kod zaove cula , kad ona stane pojedine,pojedineuser posted image a ustvari se obraca meni u neto deseto liceuser posted image

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 1148
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
14.4.2011 12:01:40   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa družiš li se sa Sandžaklijama? hahahah

ne bas moramo se vise druziti



bogme ovde pisete sa njimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 1149
   [Obrisana poruka]
14.4.2011 12:03:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *