|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
11.10.2010 9:47:27   
M kao Mama
I ja pravim Milku, ali na drugačiji način, kod mene idu tri kore, što znači 15 jaja, dvije do tri milka čokolda sa lješnicima, ne znam napamet ima ovdje postavljena , odoh pokušati pronaći. 

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Torte
12.10.2010 22:11:58   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Evo torte koju sam pravila za drugi rodjendan

user posted image


Ooopaaaa, ma torta je zmaj user posted image user posted image user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Torte
17.10.2010 18:43:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Milka torta Skupa i mnogo dobra torta! Pravila sam je vise puta, svima se svidja.

Sastojci za 10 osoba
Potrebno za kore:
21 belance
600 g secera
300 g pecenih mlevenih lesnika
3 kasike brasna

Potrebno za fil:
1 l mleka
3 kesice pudinga od vanile
6 kasika brasna
100 g secera
21 zumance
250 g margarina
2 slaga 300 g milka cokolade sa lesnicima
300 g bele milka cokolade

Priprema:
Kore
Ulupati 7 belanaca u cvrst sneg, dodati 200 g šećera, miksati jos malo. Dodati 100 g samlevenih prethodno prepečenih lešnika i 1 kašika brašna pa izjednaciti masu varjacom. Peći 15 min. na 170°C u zagrejanoj rerni.
Tako ispeci ukupno 3 kore.

 Fil
Zumance penasto umutiti, dodati secer, puding, brasno i to sve dodati u litru mleka i jos mutiti mikserom. Fil kuvati na tihoj vatri, dok se ne zgusne uz stalno mesanje.
Kada se fil ohladi dodati 250 g kremasto umucenog margarina i 2 šlaga.
Fil podeliti na II dela
U jedan deo staviti 300 g otopljene čokolade MILKA sa lešnicima, a u drugi deo 300 g bele MILKA čokolade.
Filovati ovim redom: kora, crni fil, beli fil, kora… Tortu sam presvukla sa masom od ratluka i secera u prahu
user posted image


evo Milke sa više kora...ja sam ovu prvaila davno po ovome receptu sa 1 stranice temeuser posted image
a i ova druga verzija torte također se zove Milka torta i ukusna je ali mnogo brža za napravit, nju nam je čini mi se za recet postavila ivana tz kada je počela svoja prva fondant  umjeća ( koliko se sjećam one flaše tuzlanskog piva kada je naprvaila ) i da i ovo je Milla i ona je odlična, pravila sam i njuuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Torte
17.10.2010 18:47:06   
Anoniman
Piskote torta

1.fil

6 zumancadi
250gr margarina
250gr secera u prahu

Prvo umutit zumanje dodati margarin i secer. mutiti sve oko 15-30 min (znaci kad vidite da se margarin dobro izmiksao)

2.fil

6 bjelanjaka
200gr mljevenih oraha
450gr sitno isjeckanog ananasa (moze iz konzerve-kompot ananas)
100gr grozdzica

Bjelanjke miksati dok se ne dobije cvrst snijeg , u tododadati orahe,prethodno isjeckani ananas i grozdzice.
Izmiksati sve zajedno.Vodu iz ananasa odvojit u zdjelu da se piskote umacu.

1 fil i 2 sastaviti i malo izmiksati.
Piskote redati u kalup na dno i okolo kalupa, smjesu istresti i ostaviti u frizider da stoji minimum 3 sata.

Izmiksati dva slaga i premazati tortu!

Brzo jednostavno a ukusno user posted image

Sad nam Hanady jos slikicu ovamo nabaci user posted image

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Torte
17.10.2010 19:02:07   
Hanady RR
slikauser posted image
IZVORNA PORUKA: Malena_A


Piskote torta, koga zanima recept nek trazi Ukusno a jednostavno!

user posted image   
user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Torte
18.10.2010 10:33:43   
chuci
evo tortica koju sam pravila u subotu za rođendan jednom dječaku

recept je sličan kao za ovu milka tortu samo ide i plazma keks, i ima samo jedna kora. stavlja se i nutela na lješnjake na kori
uglavnom torta je bila preukusna

user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Torte
18.10.2010 10:41:15   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: chuci

evo tortica koju sam pravila u subotu za rođendan jednom dječaku

recept je sličan kao za ovu milka tortu samo ide i plazma keks, i ima samo jedna kora. stavlja se i nutela na lješnjake na kori
uglavnom torta je bila preukusna

user posted image


svaka ti čast user posted image , hajd mi reci molim te za sliku, viđala sam ih Mercatoru, jel se teško stave i nikao ne mogu da vjerujem da su jestive user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Torte
18.10.2010 10:52:58   
chuci
ma nije je problem staviti
treba da je podloga šlag pjena ili šlag krema (kod mene je ona paradise krema od dr oetkera) i samo spustiš sliku na to.
slika je kao papir, znači nije da se savija previše ili nešto
trebaju ti biti suhe ruke kad radiš sa slikom jer je od šećera pa da je ne topiš prstima
za pola sata slika omekša i može se rezati nožem lahko

a za ukususer posted image
ja je nisam jela jer se može skinuti (isto kajmak sa mlijeka da skidaš), a djeca su jela njima bilo zanimljivo.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Torte
18.10.2010 11:16:50   
mala86
cure jel ko probo one kupovne kore?prekosutra je mm rodjendan i htjela bi mu slozit torticu,a neda mi se nikako pec user posted image ,pa me interesuje kakva su te gotove koreuser posted image user posted image user posted image !

i ubacila bi onu kremu sa vrhnjem i cokoladom,ako neko zna link gdje se nalazi bilo bi mi superuser posted image


juce sam za goste uzela gotovi kolac(oni u kutiji po trgovinama sto se prdaju),kinder pingui i nikad vise,kora je bila super,ali krema prepuna margarina,jos se jezim pri pomisli na to,uh user posted image

cuci torta je super user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Torte
18.10.2010 11:20:44   
HanaBana
Ja u zadnje vrijeme koristim obavezno kupovne kore za tortu jer nemam vremena da ih pravim. Ko god je jeo je zadovoljan. Obzirom da su suhe prije nego stavim fil prelijem ih sokom.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Torte
18.10.2010 11:21:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mala86

cure jel ko probo one kupovne kore?prekosutra je mm rodjendan i htjela bi mu slozit torticu,a neda mi se nikako pec user posted image ,pa me interesuje kakva su te gotove koreuser posted image user posted image user posted image !

i ubacila bi onu kremu sa vrhnjem i cokoladom,ako neko zna link gdje se nalazi bilo bi mi superuser posted image


juce sam za goste uzela gotovi kolac(oni u kutiji po trgovinama sto se prdaju),kinder pingui i nikad vise,kora je bila super,ali krema prepuna margarina,jos se jezim pri pomisli na to,uh user posted image

cuci torta je super user posted image user posted image user posted image user posted image

evo lejla nam napisla na ovoj temi...lako a super

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vrhnje + čokolada = ganache krema. Zagriješ vrhnje skoro do vrenja, skineš i ubaciš čokoladu u što sitnijim komadićima, sačekaš 1-2 minuta, promješaš lijepo, opet malo sačekaš i onda promješaš da se sve sjedini. Ako treba topla koristiš odmah, a može se ostaviti i da se ohladi (oko 3 sata u fižideru), i izmiksati mikserom, onda dobiješ nevjerovatnu laganu, mekanu čokoladnu kremu.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Torte
18.10.2010 11:21:27   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: chuci

evo tortica koju sam pravila u subotu za rođendan jednom dječaku

recept je sličan kao za ovu milka tortu samo ide i plazma keks, i ima samo jedna kora. stavlja se i nutela na lješnjake na kori
uglavnom torta je bila preukusna

user posted image


woooowuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Torte
18.10.2010 11:24:27   
mala86
IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja u zadnje vrijeme koristim obavezno kupovne kore za tortu jer nemam vremena da ih pravim. Ko god je jeo je zadovoljan. Obzirom da su suhe prije nego stavim fil prelijem ih sokom.


kakvim sokom user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Torte
18.10.2010 11:25:04   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: mala86

cure jel ko probo one kupovne kore?prekosutra je mm rodjendan i htjela bi mu slozit torticu,a neda mi se nikako pec user posted image ,pa me interesuje kakva su te gotove koreuser posted image user posted image user posted image !

i ubacila bi onu kremu sa vrhnjem i cokoladom,ako neko zna link gdje se nalazi bilo bi mi superuser posted image


juce sam za goste uzela gotovi kolac(oni u kutiji po trgovinama sto se prdaju),kinder pingui i nikad vise,kora je bila super,ali krema prepuna margarina,jos se jezim pri pomisli na to,uh user posted image

cuci torta je super user posted image user posted image user posted image user posted image


gotove kore su super, dosta su mekane i pjenaste, možeš ih poprskato malo mlijekom i rumom, ili mlijekom i vanilijom, znači mogu proći, mada ja volim punoću domaćih kora ali kad stvarno ne mogu praviti mogu i ove.
Eh sad ta krema sa vrhnjem i čokoladom, moraš računati na to da ti se možda neće stisnuti ( ako je to ona kada se vrhnje skloni prije nego proključa i doda čokolada) pa spremi alternativu sa nekom sigurniom kremom a ako ti se ta ne stisne možeš je preliti preko torte kao glazuru. Biće to dobro samo da je slatko user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Torte
18.10.2010 11:27:16   
chuci
i ja sam jednom koristila gotove kore za tortu.
ajši bilo 2-3 mjeseca i nije mi se dalo peći kore, a trebalo mi poprilično kolača.
ja sam ih izbocala viljuškom i onda mlijekom natopila koristeći kist.
došle 4 kore u pakovanju a ja napravila 2 kolača sa po 2 kore. kao fil stavljala puding od vanilije i od čokolade sa po 1 kašikom putera umućeni. stavljala koru, bijeli puding, crni puding koru pa opet jedan puding. tako da je jedan kolač bio odozgo crn, jedan bijel.
ma svi hvalili, kolače a uloženi trud mali.

samo gledaj datum na korama. ja sve pregledam i uzmem najsvježije, nebitno oblik i boja koja je.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Torte
18.10.2010 11:28:38   
mala86
IZVORNA PORUKA: Dinkica

IZVORNA PORUKA: mala86

cure jel ko probo one kupovne kore?prekosutra je mm rodjendan i htjela bi mu slozit torticu,a neda mi se nikako pec user posted image ,pa me interesuje kakva su te gotove koreuser posted image user posted image user posted image !

i ubacila bi onu kremu sa vrhnjem i cokoladom,ako neko zna link gdje se nalazi bilo bi mi superuser posted image


juce sam za goste uzela gotovi kolac(oni u kutiji po trgovinama sto se prdaju),kinder pingui i nikad vise,kora je bila super,ali krema prepuna margarina,jos se jezim pri pomisli na to,uh user posted image

cuci torta je super user posted image user posted image user posted image user posted image


gotove kore su super, dosta su mekane i pjenaste, možeš ih poprskato malo mlijekom i rumom, ili mlijekom i vanilijom, znači mogu proći, mada ja volim punoću domaćih kora ali kad stvarno ne mogu praviti mogu i ove.
Eh sad ta krema sa vrhnjem i čokoladom, moraš računati na to da ti se možda neće stisnuti ( ako je to ona kada se vrhnje skloni prije nego proključa i doda čokolada) pa spremi alternativu sa nekom sigurniom kremom a ako ti se ta ne stisne možeš je preliti preko torte kao glazuru. Biće to dobro samo da je slatko user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hvala na podrsci user posted image

pravila sam vec ovu kremu po lejlinom receptu i bila je user posted image ,samo sto je nikad zapisat pa uvijek trazim



_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Torte
18.10.2010 11:28:44   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja u zadnje vrijeme koristim obavezno kupovne kore za tortu jer nemam vremena da ih pravim. Ko god je jeo je zadovoljan. Obzirom da su suhe prije nego stavim fil prelijem ih sokom.


kakvim sokom user posted image

biraj ukus...
može narandća kao jaffa torta ...onaj mali dvojni C
ili mlijeko
ili agda slabije napravljena čak....user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Torte
18.10.2010 11:31:37   
HanaBana
Ja obicno koristim sok od narance, ali nema pravila..

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Torte
18.10.2010 11:32:49   
mala86
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja u zadnje vrijeme koristim obavezno kupovne kore za tortu jer nemam vremena da ih pravim. Ko god je jeo je zadovoljan. Obzirom da su suhe prije nego stavim fil prelijem ih sokom.


kakvim sokom user posted image

biraj ukus...
može narandća kao jaffa torta ...onaj mali dvojni C
ili mlijeko
ili agda slabije napravljena čak....user posted image



to je ono solja secera solja vode prokuhati user posted image mozda ja pravim pregusto,jer domaca kora sa ovim prelivom ne bude mi bas socna

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Torte
18.10.2010 11:34:18   
bebacha
Koji je omjer cokolade i vrhnja za ganache kremu.jel se umuti kad se skroz ohladi.ja sam pravila onu kremu ko za monte i odlicna je

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Torte
18.10.2010 11:35:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja u zadnje vrijeme koristim obavezno kupovne kore za tortu jer nemam vremena da ih pravim. Ko god je jeo je zadovoljan. Obzirom da su suhe prije nego stavim fil prelijem ih sokom.


kakvim sokom user posted image

biraj ukus...
može narandća kao jaffa torta ...onaj mali dvojni C
ili mlijeko
ili agda slabije napravljena čak....user posted image



to je ono solja secera solja vode prokuhati user posted image mozda ja pravim pregusto,jer domaca kora sa ovim prelivom ne bude mi bas socna

ja ova ti je pregusta za kore...ovja je taman za šampiteuser posted image

ti stavi pola šolje šećera a šolju vode....
prokuhaj, kad se sratopi šećer koru izbodi viljuškom malo po sredini i onda poroskaj sa ruke agdom ili namaži četkicom user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Torte
18.10.2010 11:37:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

Koji je omjer cokolade i vrhnja za ganache kremu.jel se umuti kad se skroz ohladi.ja sam pravila onu kremu ko za monte i odlicna je

ja imam recpet ovako 220 ml slatkog vrhnja i 200 gr čokolade...
pa ja to uvijek pravim ovako za torte 500 ,l slatkog vrhnja i 500 gr čokolade.

a monte je 500 ml vrhnja i 300 g čokolade orginalni recept.user posted image al može se povećati čokolada ako čekaš goste da ti se brže stisne krema u frižideru.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Torte
18.10.2010 11:40:51   
rokoko
IZVORNA PORUKA: bebacha

Koji je omjer cokolade i vrhnja za ganache kremu.jel se umuti kad se skroz ohladi.ja sam pravila onu kremu ko za monte i odlicna je

Ja,kao i Hanady stavljam u omjeru 1:1.Ne treba puno mutiti jer krem blijedi.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Torte
19.10.2010 10:51:54   
amanullah
Ovo sam pripremila za sunnet mog malenog



user posted image

Čokaladna delicija by me

user posted image

mahsuz sam isjekla komad da vidite kakva je unutra user posted image



< Poruku je uredio amanullah -- 19.10.2010 10:52:48 >


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Torte
19.10.2010 11:17:10   
Galicia
Recept draga. Odlicno izgleda.

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *