|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
22.9.2010 7:34:13   
chuci
ali meni treba torta veličine plehajer je za puno ljudi, sad vidim da nisam to napisala.
by the way hanadi je prelijepo ime. imam jednu rodicu koja se isto tako zove i uvijek mi se sviđalouser posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Torte
22.9.2010 8:31:01   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: chuci

ali meni treba torta veličine plehajer je za puno ljudi, sad vidim da nisam to napisala.
by the way hanadi je prelijepo ime. imam jednu rodicu koja se isto tako zove i uvijek mi se sviđalouser posted image



Pravi duplu mjeru i za kore i za fil user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Torte
22.9.2010 9:11:04   
chuci
pa svakako sam ja kontala praviti duplu mjeru, ali kako da pečem.
znači recept je za dva okrugla kalupa od 20 cm, i ispadne debljina kore koja se može prepoloviti fino.

da li da ja od jedne mjere pečem jednu koru koju ću prepoloviti (po visini, ne da bude torta kao pola pleha). u tom bi slučaju imala 4 kore tortu (da li bi bile pretankeuser posted image user posted image )
ili da od dvije mjere pečem tri kore koje neću poloviti pa da imam tortu sa tri kore


to je dilema

hvala  vam puno na odgovorima



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Torte
22.9.2010 10:39:59   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: chuci

pa svakako sam ja kontala praviti duplu mjeru, ali kako da pečem.
znači recept je za dva okrugla kalupa od 20 cm, i ispadne debljina kore koja se može prepoloviti fino.

da li da ja od jedne mjere pečem jednu koru koju ću prepoloviti (po visini, ne da bude torta kao pola pleha). u tom bi slučaju imala 4 kore tortu (da li bi bile pretankeuser posted image user posted image )
ili da od dvije mjere pečem tri kore koje neću poloviti pa da imam tortu sa tri kore


to je dilema

hvala  vam puno na odgovorima




Peci tri kore velicine pleha i tolika ce ti biti i torta i to je to! Koliko jaja ti ide za kore u ove dvije mjere?


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Torte
22.9.2010 11:09:18   
chuci
4 jaja
odvojeno se bjelanca mute

vamo se muti mehki puter sa šećerom, pa se dodaje mješavina brašno/kakao/soda bikarbona žumanca, voda i vanilija

na kraju se pomješa za bjelancima
danas ću za probu napraviti pola mjere, jer svekar i svekrva hoće večeras da dođu. mislim da će biti fina tortica






_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Torte
22.9.2010 11:10:19   
chuci
ali ja se kontam da stavim 6 jaja

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Torte
1.10.2010 11:22:48   
maja78 RR
Evo jedan recept za odlicnu a jednostavnu tortu, stavit cu i slikcu, malo je kriva jer ja krivo rezem, a presjek nemam slike jer jeotisla iz kuce :)

SULTANIJA TORTA
 
Kore:
 
12 bjelanaka dobro ulupati sa 200gr. secera, u to kasikom lagano mjesajuci dodati 200 gr. sjeckanih i mljevenih oraha (pola-pola), 100 gr. suhih smokava, 100 gr. hurmi (ili grozdjica ili suhih sljivaili nesto slicno) (ja ponekad iskombinujem)
Peci u velikoj tepsiji na 200°, pa ispeceno izrezati na 3 dijela po duzini.


Krema:

12 zumanjaka sa 200 gr. secera i 150 gr. cokolade skuhati na pari. U to dobro ohladjeno dodati 300 gr. putera.

Kore namazati, sasvim su dovoljne i 2 a trecu se moze prepoloviti pa se dobije kao jos pola torte.

user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Torte
2.10.2010 21:28:51   
shejla
evo se mislim da pravim mm za rodjendan onu Milka tortu??? Neko je nafalio, a meni po onim sastojcima nesto ne izgleda da je tako dobra???? Sta da radim user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Torte
2.10.2010 21:33:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: shejla

evo se mislim da pravim mm za rodjendan onu Milka tortu??? Neko je nafalio, a meni po onim sastojcima nesto ne izgleda da je tako dobra???? Sta da radim user posted image

user posted image user posted image user posted image

čekaj da se bebe RR javi pravila je milku prije 2 noćiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Torte
2.10.2010 21:40:25   
shejla
hehe....mozda joj nije dobro od torte user posted image  Gluho bilo...pu,pu,pu...

Cekacu...a ako ko ima kakav prijedlog za neku PROVJERENO dobru tortu, recite....

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Torte
2.10.2010 21:49:14   
muaaa
Provjereno dobra je Reforma, Vasina,Bijeli andjeo.....a ima i onih klasika čokoladnih u nekoliko varijanti.Bar su meni te torte bas bas dobre sad zavisi da li vi volite te torte.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Torte
2.10.2010 21:54:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: shejla

hehe....mozda joj nije dobro od torte user posted image  Gluho bilo...pu,pu,pu...

Cekacu...a ako ko ima kakav prijedlog za neku PROVJERENO dobru tortu, recite....

reform i američka torta...
to su torte bez greške i savršeneuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Torte
2.10.2010 21:56:10   
shejla
ma volimo mi sve slatko...vec ja, kako nema oraha u ovoj Milki, kontam mozda i nije nesto... A Vasinu bih mogla...odoh provjeriti sta mi fali za nju user posted image  

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Torte
2.10.2010 21:59:36   
shejla
e Vasinu cu user posted image ....ne da mi se peci one kore od bjelanaca za Reform...

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Torte
2.10.2010 22:01:26   
muaaa
Ove torte moji najviše vole a i najviše ih traže moje mušterije.Tako da se ne dvoumim izmedju torti.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Torte
2.10.2010 22:40:45   
DM

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Evo jedan recept za odlicnu a jednostavnu tortu, stavit cu i slikcu, malo je kriva jer ja krivo rezem, a presjek nemam slike jer jeotisla iz kuce :)

SULTANIJA TORTA
 
Kore:
 
12 bjelanaka dobro ulupati sa 200gr. secera, u to kasikom lagano mjesajuci dodati 200 gr. sjeckanih i mljevenih oraha (pola-pola), 100 gr. suhih smokava, 100 gr. hurmi (ili grozdjica ili suhih sljivaili nesto slicno) (ja ponekad iskombinujem)
Peci u velikoj tepsiji na 200°, pa ispeceno izrezati na 3 dijela po duzini.


Krema:

12 zumanjaka sa 200 gr. secera i 150 gr. cokolade skuhati na pari. U to dobro ohladjeno dodati 300 gr. putera.

Kore namazati, sasvim su dovoljne i 2 a trecu se moze prepoloviti pa se dobije kao jos pola torte.

user posted image

Ja je pravila(doduše podavno)i extra je!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Torte
3.10.2010 11:20:53   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: shejla

evo se mislim da pravim mm za rodjendan onu Milka tortu??? Neko je nafalio, a meni po onim sastojcima nesto ne izgleda da je tako dobra???? Sta da radim user posted image

user posted image user posted image user posted image


Vjeruj meni kad ti kažem da je torta super! I fakat je jednostavna za napraviti. Ja inače volim isključivo kremaste i čokoladne torte.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Torte
3.10.2010 11:42:31   
bebacha
a gdje recept za Milkuuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Torte
4.10.2010 19:42:08   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

a gdje recept za Milkuuser posted image


Evooooooooo user posted image

MILKA TORTA

12 jaja
600 g mljevene plazme
400 g secera
2 kutije cijele plazme
2 crne milke
2 bijele milke
2 slag pjene ili 1/2 l vrhnja za slag

2 margarina

Umutis 12 bjelanjaka, pa dodas secer, pa zumanca, pa mljevenu plazmu. Tu smjesu podijelis na dva dijela, otopis na pari margarin i crne milke i dodas u jedan dio a drugi margarin i bijele milke u drugo dio, izmutis naravno svaki taj dio mikserom da se dobro sjedini.
Oblozis kalup ili tepsiju folijom i redas cijele plazma kekse (prethodno umocene u mlijeko) pa jedan fil, pa opet kekse pa drugi fil pa opet kekse. Ostavis u frizider par sati da se stisne, izrucis iz kalupa ili tepsije i ukrasis slagom.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Torte
10.10.2010 11:19:40   
maja78 RR
Evo torte koju sam pravila za drugi rodjendan

user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Torte
10.10.2010 12:04:30   
Mya_81 RR
Majo, super user posted image Vidim po ovoj gore kremi da je ukusna...ja sam pravi fan čokolademi šlaga user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Torte
10.10.2010 13:27:05   
Hanady RR
Majouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Torte
10.10.2010 14:01:21   
bebbe RR
Majouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Šta bi tek bilo da si imala obje ruke na raspolaganju!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Torte
10.10.2010 14:22:09   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Evo torte koju sam pravila za drugi rodjendan

user posted image


garant je i preukusna... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Torte
10.10.2010 14:35:00   
milenium

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

a gdje recept za Milkuuser posted image


Evooooooooo user posted image

MILKA TORTA

12 jaja
600 g mljevene plazme
400 g secera
2 kutije cijele plazme
2 crne milke
2 bijele milke
2 slag pjene ili 1/2 l vrhnja za slag

2 margarina

Umutis 12 bjelanjaka, pa dodas secer, pa zumanca, pa mljevenu plazmu. Tu smjesu podijelis na dva dijela, otopis na pari margarin i crne milke i dodas u jedan dio a drugi margarin i bijele milke u drugo dio, izmutis naravno svaki taj dio mikserom da se dobro sjedini.
Oblozis kalup ili tepsiju folijom i redas cijele plazma kekse (prethodno umocene u mlijeko) pa jedan fil, pa opet kekse pa drugi fil pa opet kekse. Ostavis u frizider par sati da se stisne, izrucis iz kalupa ili tepsije i ukrasis slagom.



moram ovo reć,ako je ovo milka torta ja sam avionuser posted image user posted image user posted image
milka torta je od lješnjaka,to je nejzina glavna odlika,zato se tako i zove (po Milka čokoladi koja je puna nugata)user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *