|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
4.8.2010 15:23:07   
mala86
ubacila sam je u led na par minuta,da vidim sta ce se desit?!
nakon sto sam je vratila u frizider sad je ko malo gusca,vise nije ziva cokoladna voda



_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Torte
4.8.2010 15:27:57   
Ilhana RR
ja kad sam pravila ovu od cokolade i vrhnje stavila sam na srednju jcinu kolo, vrhnje u serpu i 400 gr cokolade na pola litre vrhnje... fenomenalno je ispalo i stvrdnulo se za sat vremena u frizderu...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Torte
4.8.2010 15:29:59   
mala86
cini mi se da ide na bolje!sad sam je vratila u frizider,i cini se da se fino gusca!mozda joj samo treba da se dobro ohladi,i mozda ce onda biti ok!a ukus je vrhunski vec sad

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Torte
4.8.2010 15:30:05   
milenium
sačekaj da bude skroz hladna ,a uvijek možeš provjerit koliko je se zgusnila.user posted image
i nemoj je zaboravit izvadit,da nebi bila pretvrda pa ćeš je morati čekićom tućiuser posted image
(ovo se meni jednom desilouser posted image )

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Torte
4.8.2010 15:31:26   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mala86

cini mi se da ide na bolje!sad sam je vratila u frizider,i cini se da se fino gusca!mozda joj samo treba da se dobro ohladi,i mozda ce onda biti ok!a ukus je vrhunski vec sad


ma bice ona kako treba do sutra... mislim da se sporo zguscava sto je malo cokolade al bice dobro nesikiraj se ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Torte
4.8.2010 15:32:04   
mala86
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

ja kad sam pravila ovu od cokolade i vrhnje stavila sam na srednju jcinu kolo, vrhnje u serpu i 400 gr cokolade na pola litre vrhnje... fenomenalno je ispalo i stvrdnulo se za sat vremena u frizderu...


ja kontam da otopim jos jednu cok u mikrovalnoj i ubacim unutra?sta mislite?

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Torte
4.8.2010 15:35:01   
Ilhana RR
nista nediraj sada... samo pricekaj jos da se sgusnee... kako izgleda ta torta? i ja bi nesto da napravim a ova krema se svidila sreconiju mom...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Torte
4.8.2010 15:37:12   
mala86
ma pravim nesto ko americka!tijesto,marmelada i gore ova krema,imam sutra neke goste,ma ludaca bolje da sam se svog cok rolata uhvatila i napravila,nego hoce zena kremasto,uh user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Torte
4.8.2010 15:37:21   
milenium
ma ne treba ti više čokolade sad kad se počela zgušnjavat.a nebih čekala do sutra,do sutra će bit tvrda kao kamen i nećeš moć mutit(govorim iz iskustva)ja sam s ejednom žalila kako mi je rijetko i čak planirala dodat nešto da bude gušće,i ne znam zašto ali ostavim tako da se hladi sat vremena,ali taj sat se pretvorio u 2-3 i na kraju je bilo toliko tvrdo da sam se žalila kako je tvrdo,mogla sam tu kremu rukom odlamati user posted image user posted image ,mikser to nikako nije mogao izmutitiuser posted image

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Torte
4.8.2010 15:47:50   
mala86
sad ce stajat u frizideru,a ja ode do mame-kad se vratim sta mi Bog dragi dadne,ali uzet cu za svaki slucaj jednu kremu za torte-dolcela,zlu ne trebalouser posted image

znam jos sta sam zeznula-umjesto cokolade za kuhanje mm uzeo mlijecnu,a ja luda nisam ni gledala,ona je dosta mekanija,uh

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Torte
4.8.2010 15:48:05   
mube
drage zenice vidim pisete o toj kremi s vrhnjem,eh sad bi ja zamolila ove forumasice svedjanke da mi kazu gdje da nadjem to vrhnje ovdje u swe,mislim kako se to ovdje zoveuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Torte
4.8.2010 19:08:21   
mala86
samo da javim ovim forumasicama koje su me danas tjesile i savjetovale-krema uspjela user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jedva cekam da se "bacim" na nju,ali se bojim ako veceras pocnem-nece sutra biti nista user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mala86 -- 4.8.2010 19:09:26 >


_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Torte
4.8.2010 21:23:06   
danim
to ti je u svedskoj visp grädde

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Torte
4.8.2010 23:23:52   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: danim

to ti je u svedskoj visp grädde


da upravo tako ;)

drago mi je da nas ima vise iz swe =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu danim)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Torte
5.8.2010 17:09:27   
Anushka
kad sam ovdje prvi put trazila visp grädde uzmem kiselu pavlakuuser posted image  

ja sam se dosta igrala sa ovim ganache kremom pa evo iskustva:

za glazuru koja bude  fantasticna omjer ide 1:1 100ml vrhnja na 100g cokolade i ne muti se, samo se napola ohladjena krema premaze preko torte ili kolaca i bude super, ja sam ovakvu kremu koristila i za ukrase po torti

za ganache kremu ide omjer 1:2 i ni ona se ne muti, bude jaka krema, okusa cokolade koju koristis, ona obicno ide na kolace jer je intenzivna krema pa da torta ne bude prejaka
ako se ova krema umuti izgubi sjaj, izblijedi ali je bude malo vise i laganija je, kao slag krema okusa cokolade koju koristis

za glazuru su bolje one sa vise kakaa ili za kuhanje, a meni su ljepse kreme od mlijecnih cokolada.. i moze se koristiti i bijela cokolada:)

ovo je slika torte mom tati za rodjendan (ima 6 mjeseci da je slikana:), sa ganache glazurom, prvu sam umutila al mi je bila blijeda i nije bila sjajna pa sam tom izravnala rubove torte a ovom neumucenom zalila i napravila ove tufnice, a bijelom cokoladom pisala i pravila ukrase

user posted image  

na temi recepti recepti sam isto tako davno stavila neke kombinacije koje su super ispale

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Torte
18.8.2010 11:39:12   
Amelaa RR
Evo moje torte koju sam pravila za poklon od zaove maloj...
user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Torte
27.8.2010 14:46:23   
Blue rose RR
Da ne otvaram novu temu, može li mi ko reći da li je vidjeo i gdje one jestive slike za tortu, a posebno me zanima "DORA")

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Torte
27.8.2010 15:04:44   
hanabanana
Ja znam gdje mozes naruciti jestivu tortu Dora. user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Torte
27.8.2010 15:06:22   
Blue rose RR
U "Kolačari" :)
Prošle godine smo tamo naručili "Ariel" :)
Ove godine mijenjam slastičara, samo mi treba slika.


< Poruku je uredio Blue rose -- 27.8.2010 15:07:33 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Torte
27.8.2010 15:07:20   
Lejla Ka
Te jestive slike sam ja viđala u Merkatoru, na odjelu gdje stoje one điđe za kolače, pudinzi, prašci za pecito itd. Bude raznih slikica, morat ćeš otići pa vidjet.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Torte
27.8.2010 15:13:36   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Anushka
za glazuru koja bude  fantasticna omjer ide 1:1 100ml vrhnja na 100g cokolade i ne muti se, samo se napola ohladjena krema premaze preko torte ili kolaca i bude super, ja sam ovakvu kremu koristila i za ukrase po torti


Anushka, ovo mi je pravo otkriće, ova ne umućena ganache. Predivno se sjaji. Jednom sam pravila neku čokoladnu tortu i ja sve umutila, i baš kako kažeš, ispala bljedunjava. Ouuuu, ovo je savršena čokoladna glazura! Hvala.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Torte
18.9.2010 12:00:19   
milenium
user posted image

ovo je jedna prigodna koju sam pravila za krštenje.čokoladna,kore čokoladne krema čokoladna i preljev od čokolade ,jedino ukras od šlag kremeuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Torte
19.9.2010 1:19:57   
sporty mamaa
Milenium pisi recept!!! Obozavam sve sto ima puno cokolade!!!! user posted image user posted image  

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Torte
21.9.2010 11:04:54   
chuci
glupo mi da otvaram novu temu, pa iako nije recept za tortu ja ću ovdje ostaviti pitanje

koliko trebam povećati sastojke za koru za tortu ako hoću da pravim tortu veličine pleha (standardni pleh za gorenje rernu, oni što dođu duboki i skroz plitki, nije nešto prevelik).

recept što imam je za dvije kore za 20 cm okrugle kalupe. i onda se te dobijene dvije prepolove pa se dobiju četiri tanke kore.

eh jel mi dovoljna to mjera da dobijem jednu veliku koru? bojim se da će biti pretanka da se prepolovi, a predebela da bude sama user posted image

ili možda da uduplam sastojke pa da pečem tri kore od dvije mjere sastojaka.
hoću tortu sa tri kore, ali da ne budu predebele.

izvinite ako sam komplikovano postavila pitanje i sam se zbunilauser posted image

< Poruku je uredio chuci -- 21.9.2010 11:06:13 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Torte
21.9.2010 12:57:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: chuci

glupo mi da otvaram novu temu, pa iako nije recept za tortu ja ću ovdje ostaviti pitanje

koliko trebam povećati sastojke za koru za tortu ako hoću da pravim tortu veličine pleha (standardni pleh za gorenje rernu, oni što dođu duboki i skroz plitki, nije nešto prevelik).

recept što imam je za dvije kore za 20 cm okrugle kalupe. i onda se te dobijene dvije prepolove pa se dobiju četiri tanke kore.

eh jel mi dovoljna to mjera da dobijem jednu veliku koru? bojim se da će biti pretanka da se prepolovi, a predebela da bude sama user posted image

ili možda da uduplam sastojke pa da pečem tri kore od dvije mjere sastojaka.
hoću tortu sa tri kore, ali da ne budu predebele.

izvinite ako sam komplikovano postavila pitanje i sam se zbunilauser posted image

ja kad hoću reform...stavim duplu mjeru...
pa poal pečem jednom-pola drugi put....
elem ja tada radim sa 4 ili 6 kora...
ako hoću četri popolovim na kocke i dobijem 4 a ako hoću 6 onda fino  napravim ovako 1 koru sječem na 3 puta dobijem tri uža pravougaonika....

e sad hoćeš tri kore...
1 mjeru stavi u taj pleh i isjeci uzdužno kao ja reform...
eto to mi ''naumpalo'' ko rješenjeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *