|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
13.5.2010 23:35:52   
milenium
samo što ja nisam kore pekla posebno nego zajedno pa prerežem na pola ako se dobro nadigne.a ako bude tanko onda pećem kore dva puta po istom receptuuser posted image

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Torte
13.5.2010 23:37:45   
mamica87
Ja cu ipak svaku posebnu posto meni bas ne uspjeva to prerezati tortu na 2 dijela posmotana sam stos e tice togauser posted image Et cim zavrsim i napravim stavljam slikuuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Torte
15.5.2010 13:28:27   
azraj
Ovu sam juce pravila al je vec vise od pola nema.Mozda je vec neko pisao al hajd sad da ne trazim.
FINSKA TORTA:
umutiti 10 jaja sa 15 kasika secera,dodati 250gr cokolade za kuhanje(prije toga je rastopiti),300g
mljevenih oraha,2 kasike brasna.Ovu smjesu podijeliti na dva dijela,jedan dio ispeci kao koru a u drugi dio dodati pjenasto umucen margarin za kreme i to je fil.Kada se kora ohladi premazati ovim filom i preko toga dvije slag kreme od cokolade,posuti orasima ako zelite.

Torta je prejednostavna,al je prelijepa jer nema puno ovih kora tako da samo klizi nih grlouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hamza,mamin lav,26.10.2006.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Torte
15.5.2010 14:28:13   
milenium
jesam ja dobri razumila ili je ova druga polovica krema od sirovih jaja s margarinomuser posted image

to nije dobrouser posted image

(odgovor članu azraj)
Neposredna veza do poruke: 254
   [Obrisana poruka]
15.5.2010 15:29:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Torte
21.5.2010 23:26:38   
Anoniman
Evo moje zwei partizanen schmusen in kukuruzen schwarzwald torteuser posted image

user posted image



(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Torte
23.5.2010 10:16:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: milenium

JAFFA TORTA

...
smeđi biskvit premazat bjelom kremom,jaffa kekse namakati u rum i stavljati na bjelu kremu(crni dio jaffa keksa okrenit prema dolje u kremu).sve premazat čokolanom kremom i poklopit žutim biskvitom.
premazat glazurom ili šlagomuser posted image


Jel se može namakati u neki sok umjesto ruma?I u kakav?

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Torte
23.5.2010 10:17:34   
Hanady RR
može...ima orginalan recept ove torte na početku...ja sam je pravila par puta...
umače se u sokiće dvojni C...ja tako radim i super je okus.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Torte
23.5.2010 16:50:47   
milenium

IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: milenium

JAFFA TORTA

...
smeđi biskvit premazat bjelom kremom,jaffa kekse namakati u rum i stavljati na bjelu kremu(crni dio jaffa keksa okrenit prema dolje u kremu).sve premazat čokolanom kremom i poklopit žutim biskvitom.
premazat glazurom ili šlagomuser posted image


Jel se može namakati u neki sok umjesto ruma?I u kakav?



ja sam jučer pravila ovu tortu.ovo je orginalni recept.a ja pravim tako pto kekse namočim u toplo mlijeko a kore zalijem-poprskam sokom od naranče-npr možeš i goal.i cijeli mi kolač miriše na narančuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image koji su ga god probali oduševili su se,preukusan bude.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Torte
24.5.2010 10:47:19   
Anoniman
Hvala na odgovorima.pa i pretpostavljala sam da može i sok,ali nisam znala koji da uzmem.
Ovaj recept od milenium mi djeluje jednostavniji,pa sam se odlučila za njega,onaj drugi sa 4 kore bi mi vjerovatno oduzeo cijeli dan,previše mi posla nekako oko te torte,ali vjerujem da je ukusna!

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Torte
24.5.2010 14:34:27   
milenium
imam ja i recept s 4 kore.a fil je isti i isto sastojaka treba.e sad se pitate kako može doteć isto fila za 4 kore kao što ide za 2?!e pa to je zato što se ova torta s 4 kore ne filuje dva puta između kora.nego ide kora-krema-keks(tops)-kora-krema-keks-kora-krema-keks-kora.
kod ove ide kora po keksu ja tako ne radim jer me uvjek strah da bi ta kora s keksa spala jer se nema zašto zalijepit(jer nije ispod krema.zato ja između dviju kora stavim 2 kreme a ne jednu(krema ispod topsa i iznad topsa)user posted image

gračanka postavi nam slikicu jedne šnite kad napravišuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Torte
9.6.2010 23:42:12   
rokoko
 Da iskoristimo sezonu jagodica


user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 262
   [Obrisana poruka]
22.6.2010 14:44:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ivana st)
  Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Torte
22.6.2010 15:38:15   
jasmin
Mozda puding vanilija,poslije umutis maslac i 100 grama kokosa,kore prelijes kafom i premazes fil.Odozgo slag i njam njam.
Posalji komad :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Torte
22.6.2010 15:39:42   
ivana st
I ja rzmišljam o nekom finom filu za tortu, jer pravim jednu za mamin rođendan.Pišite ricetu user posted image !

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Torte
22.6.2010 15:48:30   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: buba29

ej curke dajte kakav dobar a jednostavan fil za tortu,koru imam user posted image user posted image  i oblik imam,fali mi fil user posted image user posted image


Evo jedan fini cokoladni fil: 5 jaja umutis pjenasto sa 5 kasika secera, u to dodas margarin ili maslac (250 g), opet to dobro umutis i onda dodas jos 200 g na pari rastopljene cokolade za kuhanje i oopeet dobro umutis user posted image , eto, i mozes dodati po zelji mljevenih oraha ili ljesnjaka ili mljevenog keksa, sve su kombinacije super...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Torte
23.6.2010 11:34:59   
rokoko
  Evo i od mene jedna Švarcvaldica

user posted image

user posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Torte
23.6.2010 19:27:21   
ivana st
Jasmin koliko ide masla u ovaj fil i koliko kesica pudinga?

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Torte
24.6.2010 11:52:48   
ivana st
Evo gotova je torta sa filom koji je napisala jasmin, obzirom da nije bilo napisanih mjera ja sam stavila 2 pudinga,100g masla i 200g kokosa. Javim kako je ispalo kad je probamo.

user posted image


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Torte
25.6.2010 9:33:37   
Dida79
Bubina torta

user posted image
user posted image user posted image



(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Torte
29.6.2010 18:54:27   
mummy
Eh, moram kritikovati Anonimnu koja je stavila recept za Šah tortu. Danas sam je pravila i sigurna sam da neće ni na šta ličiti a pravila sam je po ovom receptu. Greška je u količini mlijeka u kojoj se kuha puding, previše je 1,5 l na 3 kesice, tako da mi je krema skroz rijetka i ne može držati žuti biskvit koji se inače reda 2,4 pa onda 1,3. To sam sad vidjela iz ovih vaših sličica,a sve sam kasno skontala u procesu pravljenja. Sad je kasno mijenjati bilo šta. Nisam joj ni šlag stavila jer nema koristi ukrašavati. A tako sam se radovala, još mislila i fondant staviti preko. MM mi crtao kružnicu i krugove isl. Dođe mi da plačem
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sad pitanje: da li u bisvite stavljate prašak za pecivo ( u receptu ga nema) i isto pitanje za Hanady ili nekog ko je pravio reform, u sastojcima za kore ga nema??????

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Torte
29.6.2010 19:11:37   
Hanady RR
Za kore reform torte prašaka za pecivo ne treba.
a šah torta...žao mi je ali nisam je pravila.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Torte
29.6.2010 19:30:51   
ivana st
Nisam radila ovu tortu, ali sa sigurnošću mogu reći da ti je 1,5 l mlijeka točna mjera za tri kesice pudinga.Na kesici bi i trebalo pisati da se kuha na 1/2 l. Ne znam kako ti nije uspio puding jer mjera dobra user posted image .

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Torte
29.6.2010 19:42:25   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ivana st

Nisam radila ovu tortu, ali sa sigurnošću mogu reći da ti je 1,5 l mlijeka točna mjera za tri kesice pudinga.Na kesici bi i trebalo pisati da se kuha na 1/2 l. Ne znam kako ti nije uspio puding jer mjera dobra user posted image .

pa da ovo si u pravu...ovo je prava mjera za puding...
1 kesica ide na 500 ml mlijeka...

puding je isgurno uspio ako je dobro skuhan...
ako je židak nakon samog kuhanja treba ga ohladit...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Torte
29.6.2010 20:58:07   
DM
Greška je u količini mlijeka u kojoj se kuha puding, previše je 1,5 l na 3 kesice, tako da mi je krema skroz rijetka i ne može držati žuti biskvit

Ta količina mlijeka ide na 3 pudinga ukoliko ih praviš za jesti-u zdjelice, ali za kolač ne! Meni najbolja mjera je da 3 pudinga kuham na 1L mlijeka(prije sam pravila 2 pudinga na pola litra ali je pregusto) Žao mi je zbog tvoje torteuser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *