|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  829 830 [831] 832 833   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:01:23   
Rabi
ma ne znam sto se zamarate i opterecujete...
mislim treba povest racuna, ali da se zabrinjavateuser posted image
mislim da nemate potrebe....
Nije dzaba Bog dao da prvi zubici ispadajuuser posted image
jel takouser posted image
Mi peremo kad se dogovorimo....nekad nece, nekad hoce...
mislilm da je bitnije da se stvori navika da djeca peru zubice, u ovom periodu...
pa kad dodju novi, da djete ima vec formiranu naviku za pranje zuba...i da nove zubice cuva i redovno pereuser posted image
i da...vrlo je bitno da i mi redovno peremo zube, da budemo primjer nasoj djecici...oni to sve lagano upijaju i oponasajuuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20751
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:02:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

Vesela ja sam bas kod tvoje curice zapazila naslage ili karijes (sta je vec) na prednjim zubicima user posted image ....

Meni Lana ne da prati zubice i ja vec lagano ludim....user posted image


pokušaj kupiti letkicu sa omiljenim likom...
dati da to radi sama i smao vodom ako treba...
dok ne izađte iz faze neću prati zube...

čak i vodom pranje zuba je dobro i nečemu vrijedi nego nikako...

nemojd ludiš ne surađuju sva djeca sa roditeljima u vezi četkice...

ali roditelj ne treba pustiti slučaju kao niti jednu fazu....

moja zaova je napravila kardinalne greške pa je armana mliječen zube popravljajo prošle godine...
al ona kaže on ''neće'' a ona ga nije ni animirala...
a d anapomenem pio je mlijeko i sok u toku noći po 2-3 bočice sve do 4 godine...
sad mu i ovi stalni koji izglade nekakvi nareckani sve me strah da mu se ne saspu user posted image

inače ...kad dajte djeci antibiotike u trenutcima kada morate pokušajte ih naučiti na pipetu...ja svojima ne dajem kašikom...mi to domah u grlo šaljemo da s enbi ljepilo po zubićima

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 20752
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:05:35   
DM
dok sve petice isplivaju zašiti ćemo ih odmah jer su stalneuser posted image

user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20753
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:07:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lady26

Vesela ja sam bas kod tvoje curice zapazila naslage ili karijes (sta je vec) na prednjim zubicima user posted image ....

Meni Lana ne da prati zubice i ja vec lagano ludim....user posted image


naslage da
pu pu kakav karijes user posted image
naš problem je flašica, već sam pisala
moja A dva puta dnevno pere zube, al izgleda ništa dok se ne riješimo flašice, zato imam nijet sljedeće sedmice kod stomatologa je povesti, da joj skine naslage i da vidimo ovo oko flašice
Kod nas je dobro što u vrtiću svi peru zube, tako da je isto zavoljela a i kući se nije nešto opirala


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 20754
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:08:31   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: doublemum

dok sve petice isplivaju zašiti ćemo ih odmah jer su stalneuser posted image

user posted image



greška šesticeuser posted image

njoj šetice krenule sa ispadnjem prvim mliječnihuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 20755
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:09:40   
veeseelaa
moja zaova je napravila kardinalne greške pa je armana mliječen zube popravljajo prošle godine...


al šta raditi?
djevojčica koja ide u vrtić sa mojoj A ima tri godine i popravila je dvije četvorke
a flašicu ne koristi, ne kontam u čemu je fol
Mliječni zubi su krhki il šta?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20756
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:10:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: doublemum

dok sve petice isplivaju zašiti ćemo ih odmah jer su stalneuser posted image

user posted image



greška šesticeuser posted image

njoj šetice krenule sa ispadnjem prvim mliječnihuser posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_909357/mpage_1/key_/tm.htm

evo doublemum ja s ezibima bavim već mjesecimauser posted image nije mene ova tema podtsakla na touser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20757
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:10:43   
veeseelaa
sad sam se jako uspaničila!!!!
tema o zubima mi dokundisa zbog malene
Recite mi molim vas kad ispadaju zubići? mislim u kojem periodu????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20758
   [Obrisana poruka]
13.1.2012 14:10:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 20759
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:12:45   
gvendolina
moja A se do nedavno bunio oko pranja zubca,narocito kada bi koristili pastu jer mu se gadiuser posted image najgore je sto on nakon pranja pije mlijeko iz flasice i zaspi,moramo to ukinutiuser posted image
vesela upravo od tih nasalga nastaje taj tzv karijes bocice i moj ih ima nazalost...najgore je sto se malo sta moze uciniti bez ukidanja flasice.ja sam vec razgovarala sa stomatologom oko toga.Ono sto mi planiramo jeste da odemo da nam premazu zubice jer su njemu i 5-e nikle,nadam se da ce to pomoci bar malouser posted image a mozd auvedemo i tabletice,vidjecu sto ce nam reci stomatolog

Iako su to zubi na kojima ina�e karijes ne nastaje tako �esto, karijes bo�ice ponajprije zahvaća gornje prednje zube i to u prvom redu njihove labijalne (vanjske), a potom i palatinalne (unutarnje) plohe. Oštećenja se u po�etku uglavnom pojavljuju uz vrat zuba, blizu zubnog mesa i to najprije kao manja demineralizirana podru�ja mutno bijele boje, koja vrlo brzo mogu prijeći u prave karijesne lezije i obuhvatiti cijeli zub. Ako je obuhvaćen cijeli zub, govorimo o tzv. cirkularnom karijesu bo�ice. Kruna zuba koji je opsežno zahvaćen karijesom vrlo brzo biva u potpunosti razorena, pa od zuba preostaje samo korijen nerijetko poravnan u razini zubnog mesa. Ostatak zuba poprima žutosmeđu boju koja estetski odudara od okolnih mlije�nobijelih zuba. Nakon što je karijes razorio gornje prednje sjekutiće, on se može proširiti na gornje o�njake, te na grizne plohe gornjih kutnjaka. Za razliku od gornjih zuba, donji su zubi rijetko zahvaćeni karijesom bo�ice, najvjerojatnije zbog toga što su bliže jeziku koji zajedno sa slinom s njih mehani�ki uklanja opasne ostatke hrane i zaslađenih tekućina.



< Poruku je uredio Hanady RR -- 13.1.2012 14:57:50 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20760
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:13:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja zaova je napravila kardinalne greške pa je armana mliječen zube popravljajo prošle godine...


al šta raditi?
djevojčica koja ide u vrtić sa mojoj A ima tri godine i popravila je dvije četvorke
a flašicu ne koristi, ne kontam u čemu je fol
Mliječni zubi su krhki il šta?



mislila sma na greške da nije prala redovno zubiće djetetu adekvatno i nije smanjila rizik kvara...
nadalje je napravila grešku kad s eprva petica pokvarila...ja sma joj lično kod pocine mame dogovorila termin al nije otišla...nema ona kad...onda se desilo da se od petice pokvarila i četvorka pa od četvorke i trivca...i kad ga odvela to je bio haos...dijete nije imalo stečenu naviku nije otišla sa preporukom...a njega bolilo ne može d ajede...

kvaliteta zuba je mono čemu uvjetovana...
ali roditelj ne treba pustiti d ajedna kvar prati drugi posebno ako s ejavlja bol kod djeteta a nije rpije upoznato sa zubarom...
ako već nije urađena zaštita na zubićima u vrijeme kda je trebalo...
onda treba biti pažljiv u trenutku kada dođe do kvara i ne čekati povećanje istog

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20761
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:14:31   
veeseelaa
vesela upravo od tih nasalga nastaje taj tzv karijes bocice i moj ih ima nazalost...najgore je sto se malo sta moze uciniti bez ukidanja flasice.ja sam vec razgovarala sa stomatologom oko toga.Ono sto mi planiramo jeste da odemo da nam premazu zubice jer su njemu i 5-e nikle,nadam se da ce to pomoci bar malouser posted image a mozd auvedemo i tabletice,vidjecu sto ce nam reci stomatolog


pa znaaaam, zato sam uspaničena, oj majko moja šta da radim
Jel iko svom djetetu kod zubara skidao naslage?????
i kakve tabletice spominješ?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 20762
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:15:19   
veeseelaa
kvaliteta zuba je mono čemu uvjetovana...
ali roditelj ne treba pustiti d ajedna kvar prati drugi posebno ako s ejavlja bol kod djeteta a nije rpije upoznato sa zubarom...
ako već nije urađena zaštita na zubićima u vrijeme kda je trebalo...
onda treba biti pažljiv u trenutku kada dođe do kvara i ne čekati povećanje istog


baš tako


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20763
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:15:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad sam se jako uspaničila!!!!
tema o zubima mi dokundisa zbog malene
Recite mi molim vas kad ispadaju zubići? mislim u kojem periodu????



kako kome....

mojoj H su počeli ispadati zdravi mliječni i rastu joj prleijepi stalni...sa 5 godina i 3 mjeseca prvi je ispaouser posted image
o njima vodimo brigu od 2 godine kada je ona imala sve zube koji do treće trebaju narasti...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20764
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:17:47   
veeseelaa
hvala za info, znači oko pete godinice....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20765
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:18:18   
gvendolina
tabletice naf-natrij florid za zubice...raniej su ih svi davali,ali saad se kao ne preporucuju...ali evo pocy j enapisala da se uzimaju ukoliko stomatolog preporuci

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20766
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:18:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

vesela upravo od tih nasalga nastaje taj tzv karijes bocice i moj ih ima nazalost...najgore je sto se malo sta moze uciniti bez ukidanja flasice.ja sam vec razgovarala sa stomatologom oko toga.Ono sto mi planiramo jeste da odemo da nam premazu zubice jer su njemu i 5-e nikle,nadam se da ce to pomoci bar malouser posted image a mozd auvedemo i tabletice,vidjecu sto ce nam reci stomatolog


pa znaaaam, zato sam uspaničena, oj majko moja šta da radim
Jel iko svom djetetu kod zubara skidao naslage?????
i kakve tabletice spominješ?



pa ako idete redovno zubaru reće vamuser posted image

kad su se pojavile prve naslageuser posted image naime najtužnije je kada se od tih naslaga ustavi to pretoči u karijes...zato treba reagirati na vrijeme...očistite naslage i zaštitite zubiće...sreća eto a s ene boji zubara i surađivat će...potrebno je da bude fina nekoliko sati da ne krcne il ne ošteti stavljenu zaštitiu

mislim mi nnismo nikada pile naf-naf tabletice al eto ima zubara koji i njih preoruče ako smatraju potrebnim...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20767
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:21:11   
bananica
moja zaova je napravila kardinalne greške pa je armana mliječen zube popravljajo prošle godine...


zar se mlijecni zubi ne popravljaju??

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20768
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:22:07   
Hanady RR
mislim da je vakat da pređemo na temu za isto
http://www.ringeraja.ba/forum/m_395446/mpage_2/tm.htm

šteta je da dobar dio korisnih savjeta ostane na chat temiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 20769
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:22:14   
veeseelaa
evo zakazala sam termin kod zubara u utorak, nadam se da ćemo uspjeti nešto uraditi, mislim moramo, jer ima naslagice na kecu i dvici
To moramo skinuti i vdijeti za dalje
Hvala za info, nadam se da će sve proći ok


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20770
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:22:35   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bananica

moja zaova je napravila kardinalne greške pa je armana mliječen zube popravljajo prošle godine...


zar se mlijecni zubi ne popravljaju??


bananice...čitaj redom...
naravno da se popravljaju ako trebauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 20771
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:22:58   
veeseelaa
pa ako idete redovno zubaru reće vamuser posted image


rekao mi je sada na tel da će pokušati skinuti naslagice, al sve je do A, šta ako se uspaniči, aaaaaa joj


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20772
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:25:37   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

er nije ok da ti dijagnozu djetetu ovako postavljam ja i moja mama (koja me btw ruži sto sam joj potparol, boji se da vam sta pogresno ne kazem..samo govori: reci im da se redovno javljaju svom stomatologu i postave sva ta pitanja..pa caki za savjet kako se kutarisati cucle & co


ja to zbog ove rečenice a inače bebačo nemam pojma ni da si  il nisi šta pitala




ljudi, nemojte se svađati user posted image ja hocu da vam pomognem, ali da ne bi doslo do kakve pogresne info igrajuci se gluhih telefona, a vrlo osjetljive stvari su u pitanju (a ja nisam stomatolog po struci, vec moja mama, mada tacno, jako puno toga znam slusajuci je cijeli zivotuser posted image ) zato ja ovo ovako napisah...i fakat, ni ja ne volim generalnih dijagnoza jer covjek i dijete su individue za sebe...ovo sto sam mogla odgovorih, ali sad individualni problemi tipa a sto mi je zub ovakav ili onakav, pa od kud da znam ja ili moja mama kad ne vidimouser posted image

IZVORNA PORUKA: Rabi

ma ne znam sto se zamarate i opterecujete...
mislim treba povest racuna, ali da se zabrinjavate
mislim da nemate potrebe....
Nije dzaba Bog dao da prvi zubici ispadaju
jel tako




ne daj ti Boze ovo vise da ponovis molim te user posted image da su bezveze, ne bih ih bog dao, tu su da služe djeci do određenog perioda života kako bi žvakali i pričali i sl. a na kraju, da su tako nebitni ne bi postojala citava grana nauke i specijalizacija nakon zavrsenog stomatoloskog fakulteta na temu djecija stomatologija ili ti ga pedododncija user posted image dakle, JAKO SU BITNI! JAKO!

vesela, odvedi malu kod stomatologa i posavjetuj se oko tih naslaga..mislim da je jos vrijeme, ali BOga  mi gledaj da to skinede i da ukinete to mlijeko navecer..ili bar nek opere zube nakon flasice u medjuvremenu



_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20773
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:27:28   
bananica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bananica

moja zaova je napravila kardinalne greške pa je armana mliječen zube popravljajo prošle godine...


zar se mlijecni zubi ne popravljaju??


bananice...čitaj redom...
naravno da se popravljaju ako trebauser posted image


procitalauser posted image ja se prepadoh pa odmah da priupitam, reko sta sad djetetu uradih, moram joj plombu cupatiuser posted image
ja je nisam vodila da zastiti petice, nisam ni znala da trebauser posted image , a sestice cemo ici da se zalijuuser posted image
moja nema naslage na zubicima, niti je kad imala, hvala Bogu, al su joj obje donje petice pokvarene, jednu smo popravili, jos ima jednuuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20774
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 14:27:34   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ako idete redovno zubaru reće vamuser posted image


rekao mi je sada na tel da će pokušati skinuti naslagice, al sve je do A, šta ako se uspaniči, aaaaaa joj



naravno da se neće uspaničiti...
ima mamau sa lijepim zubima koja redovno ide zubaru...djeca nas kopiraju i žele biti kao mi...
zato joj do utorka posveti s emaksimalno i rpičajte o ljepoti i važnosti zubića...
napravite kompromis za igračkom ili nečim što želi pa otiđite nakon zubara ko bude poslušna po to...

nađi na netu igrice sa zubarima i poprvaljanjem zubića ....

pripremi je...
naravno već je išla zna šta je čeka...ružno reći ''potkupi je''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  829 830 [831] 832 833   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  829 830 [831] 832 833   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Ulosci
elmaL

Da li koristite platnene uloske ( dnevne, menstrualne)?

Da (51%)

Ne (49%)


Broj svih glasova: 100

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *