|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  455 456 [457] 458 459   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:48:58   
rose 87
jutrouser posted image kako ste nam
vidim da ima bolesne djecice(marijana,lady,jelena) saljemo im user posted image user posted image da sto brze ozdrave
mi smo dobro hB,malo nam je dosadno i E. se navukao na crtice pa je plac uvijek kad mu ugasim tv,da moze cini  mi se da bi ga po citav dan gledao
kod nas danas puse vjetar pravo,nema nam napolje izgledauser posted image
tajra sretan rr rodj.user posted image


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11401
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 10:58:37   
ladyblue RR
jutro...

ja u nekom poslsu (možete misliti?!) pa se ne stigoh javiti. Morala sam jutros doći na posao pa sam N odvela u jaslice. evidentno je da ima bakterijsku upalu grla jer je odmah reagovala na antibiotik i već poslije druge kašičice temperatura je nestala i nije se ni vraćala (kuc,kuc). ode jutros u jaslice, sva sretna.
morala sam potpuno ukunuti mlijeko i vratila sam je na AD (iako je na kravljem mlijeku od 8. mjeseca). AD neće pa joj uvalim flašicu u snu i ujutro prije nego se skroz probudi. izgleda da joj je riknula crijevna flora od ovih antibiotika + šlajm tako da od kravljeg mlijeka odmah dobije proljev. šta vi mislite, ima li ovo veze ili je nešto treće?

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 11402
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:01:34   
mama75
Ja sam iz cistog obzira prema mojim roditeljima odlucila da upisem dijete u vrtic. Njima nije bilo drago, ali ja volim da se i oni odmore. Kompromis je sljedeci: 3 dana vrtic, 2 dana nena i dedo. NA zalost, ona puno vise voli da ide u vrtic, ali puno bolje jede kad je kod mojih. Moj tata je lud za njom i bio je bas ljut sto sam je upisala u vrtic, ali ja znam da je njima to ipak i umor, da ne mogu izaci u neke setnje koje su navikli itd pa mi je ovo za sada extra varijanta. Svi sretni! I siti povremeno user posted image Iskreno varijanta vrtic mi je bolja jer onda imam obraza navece ostaviti djecu i izaci sa muzam. Onako mi je bas bezveze da ih cuvaju po citav dan i onda opet navece da ih dovedem. A i druzenje s djecom je ipak prednost, narocito za djecu stariju od 3 godine.

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 11403
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:26:55   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: ladyblue

jutro...

ja u nekom poslsu (možete misliti?!) pa se ne stigoh javiti. Morala sam jutros doći na posao pa sam N odvela u jaslice. evidentno je da ima bakterijsku upalu grla jer je odmah reagovala na antibiotik i već poslije druge kašičice temperatura je nestala i nije se ni vraćala (kuc,kuc). ode jutros u jaslice, sva sretna.
morala sam potpuno ukunuti mlijeko i vratila sam je na AD (iako je na kravljem mlijeku od 8. mjeseca). AD neće pa joj uvalim flašicu u snu i ujutro prije nego se skroz probudi. izgleda da joj je riknula crijevna flora od ovih antibiotika + šlajm tako da od kravljeg mlijeka odmah dobije proljev. šta vi mislite, ima li ovo veze ili je nešto treće?


a da nije od onih famoznih čepićauser posted image ja koliko znam, kravlje mlijeko baš zatvara, pa mi taj proljev nije logičan, ali eto..moguće..mozda ja nisam upućena dobrouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pocahontas -- 5.12.2011 11:27:40 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11404
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:31:03   
ladyblue RR
nemamo čepića već danima. i stolica joj je sasvim normalna ako ne pije mlijeko, čim ga popije - haos! ništa mi nije jasno...

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 11405
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:32:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


osim toga i trošak je manji kad nana čuva djecu, naravno da postoji al naravno mnogo manji
a negdje i nikakav trošak se nema kad se dijete ostavi nani, osobito ako je nana dobrostojeća finansijski
a ponešto se uvijek kupi i u vrtiću od voća, sokova do slatkiša.... znači opet pored mjesečnog plaćanja imaš i dodatne troškove .... a kad je rodjendan adet je u haman svim vrtićima torta, pice, sokovi, ostale zeze baloni, kapice, tanjiri itd pa te i to dodje puno para a onda i kući sve to moraš
heh kod nane sve to izbjegnešuser posted image meni ej super da nana devera oko djeteta, gdje ćeš bolje





ovo ti i nije istinit podatak.user posted image

mene čuvanje djece dođe mjesečno više nego tebe vjeruj mi na riječ....

Najprije...ja svojoj mami plaćam određene račune režija...
drugo...nosim joj nabavku mjesečnu
treće...ja svojoj djeci sve nosim da jedu ...brinem i o doručku i o užinama i svemu ostalom...
četvrto...gorivo sa sedrenika do novoga grada u dva pravca svako jutro i vraćanje u centar a posao jeftinije bi bilo da su mi u vrtuiću preko puta bolnice koševo gdje mi suprug radi
peto...rođendanska slavlja ne pravim kdo nane...al avski rođkas pozivam joj djecu iz moje bivše mahale il kući il u igraonicu i mame njihove ...koliko je u grupi djece toliko i ja imam...em mame em djeca...
šeto...niko ne kreči vrtićuser posted image a ja mami krečim i čistim kućuuser posted image

tako d au finansijkom smislu meni bi vrtić bio jeftinija varijanta...
al onda moja mama nebi meni dozvolila da joj pomognem finansijski...ja to znam....
ona je takav tip ...ima penziju al to je mizerija koja joj režije grijanje ne može pokriti...

a ja vodim brigu o njim s aposebnom pažnjom...
kako djeci kupim vitamine tako i njoj...
kupim joj r vitamin, ginko, sorup oa laohje i sve da ona što lakše svoju starost pregura...
vitalna je i sada hb zdrava...

da nema mojih cura tamo...sve bi bilo drugačije...pored svega one su njoj duševna hrana i bijeg od samoćeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11406
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:34:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ladyblue

nemamo čepića već danima. i stolica joj je sasvim normalna ako ne pije mlijeko, čim ga popije - haos! ništa mi nije jasno...


mlijeko inače u slučajevima virusne infekcije crijeva gdje se javlja proljev ga pospješuje...
uz pijenje natibitoka često s epreporučuje da se mlijeko izvjegava...

možda je to u vezi...jer Ad je čvrši i manje su mogućnosti pšroljeva s aistim...
doks emalo sve stabilizuje ja mislim is tolica će pa onda mlijeko vratite i vidi kako reaguje

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11407
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:35:28   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: ladyblue

jutro...

ja u nekom poslsu (možete misliti?!) pa se ne stigoh javiti. Morala sam jutros doći na posao pa sam N odvela u jaslice. evidentno je da ima bakterijsku upalu grla jer je odmah reagovala na antibiotik i već poslije druge kašičice temperatura je nestala i nije se ni vraćala (kuc,kuc). ode jutros u jaslice, sva sretna.
morala sam potpuno ukunuti mlijeko i vratila sam je na AD (iako je na kravljem mlijeku od 8. mjeseca). AD neće pa joj uvalim flašicu u snu i ujutro prije nego se skroz probudi. izgleda da joj je riknula crijevna flora od ovih antibiotika + šlajm tako da od kravljeg mlijeka odmah dobije proljev. šta vi mislite, ima li ovo veze ili je nešto treće?



Moguce je,ja sam ti govorila davno kad smo bili na bebe 0-1,kad si ti htijela da joj ukines AD da to ne radis,jer je ona bila previse mala.Ja sam o tome pricala sa par pedijatara i svi su mi rekli isto AD barem do godinu,jer kravlje mlijeko dovodi do anemije i nema nikakvih vitamina u sebi,a to vodi vremenom do pada imuniteta,sto se i pokazalo,onda si je upisala u vrtic i onda svaka bolest je njena.Onda antibiotici,pa sirupi raznorazni sve se sastalo,ali polako bit ce dobrouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11408
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:37:51   
Emica_sa
A sada dobro jutro,opet me latop zeza,izgleda morat cu kupiti drugiuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 11409
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:41:47   
R&T@
Lady26, zar se jos nisi oporavila od rodjendana?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 11410
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:42:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra

Lady26, zar se jos nisi oporavila od rodjendana?


a ja s ejadna slomih čekajući kakve slikiceuser posted image
a nje nema pa nemauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 11411
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:42:56   
ladyblue RR
Hanady, sada sam joj ukinula kravlje i borimo se sa AD-om jer ga ona neće. ali eto, uguram ga nekako. vjerovatno joj je riknula i crijevna flora od ovih antibiotika i svih boleščura što su je snašle u zadnjih mjesec dana.

emica_sa, nisam ja njoj ukinula AD, ona nije više htjela da je pije kada je probala kravlje. evo sada muku mučim, neće ga i nema šanse da joj dok je budna uvalim da pije. a njeno razboljevanje je krenulo kada je krenula u jaslice. do tada kihnula nije. valjda će se stabilizovati kada ispije i ovu turu antibiotika.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 11412
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:43:34   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: tajra

Lady26, zar se jos nisi oporavila od rodjendana?


a ja s ejadna slomih čekajući kakve slikiceuser posted image
a nje nema pa nemauser posted image


možda je prepila, pa mahmurauser posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11413
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:45:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ladyblue

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: tajra

Lady26, zar se jos nisi oporavila od rodjendana?


a ja s ejadna slomih čekajući kakve slikiceuser posted image
a nje nema pa nemauser posted image


možda je prepila, pa mahmurauser posted image


100%...

pa poso zapustih čekajući sliku djeteta...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11414
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:46:46   
Emica_sa
Ne znam sto odbija AD,vecina djece ga voli,pa nemoj je ni tijerati da pije ako nece jedno vrijeme

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11415
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:49:20   
Malenaoduvijek
ladyblue ja takodje mislim da moze biti od mlijeka.sta jos mozes da probas je ono lagano jutro bez laktoze pa da vidis kako ce reagovati i ja bih joj uvela probiotik u stalnu prehranu,mislim na one jogurtice.imas i vocne varijante.

ja sam veliki insan pa kad sam se borila sa eserihijom i upalom sinusa u isto vrijeme otisla mi crijevna flora od antib.u helac pa sam se povratila ovim ab kulturama i sl.



< Poruku je uredio MALA1994 -- 5.12.2011 11:50:01 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11416
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:50:49   
Malenaoduvijek
hanady hajde mi daj rcp dobar za hljeb please ili neko drugi user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11417
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:52:26   
megi
pozdrav
vidim bilo za vikend svega
nama je super poceo vikend bili na BB nesto pazarili, al onda adna pocela da slini i to nekkao odjednom,
u noci se nos toiko zacepio da spavale skoro nikako nismo, juce nosanje cijeli dan, kenjkava, ne moze da dise, ne zna ispuhati nosi pa proguta sline, pa onda sve to povrati
borimose sprejevima, baby vac se juce palio, ona naravno vristi, al smo izvukli svege
sinoc na spavanje sa lukom na kreveticu, a noc je bila malo mirnija
vidjecemo kakva ce danas biti, scera je sto nema temperaturu

zato imamo ispriku za Lady
sretan rodjendan preslatkoj djevojcici


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11418
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 11:58:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

hanady hajde mi daj rcp dobar za hljeb please ili neko drugi user posted image



eno ti na ''domacinstvo-potreban savjet'' recept za kruhuser posted image ja pravila standardno samo dodala onaj starter iz recepta i prije pecenja namazala jogurtom po Jeleninom savjetu..predivan je i kora meka ko sredinauser posted image
dobro jutrouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 11419
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 12:01:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MALA1994

hanady hajde mi daj rcp dobar za hljeb please ili neko drugi user posted image


ja ti to radim dodoktaivnom metodom...
to je jedino što kizahm bez vage i recepta u gramimauser posted image

eh ono što sma iz iskustav skontala je da je dobar hljeb koji s eprekuha 1-2 puta prije pečenja
da je dobar hljeb kada germu najprije u tolom mlijeku s asoli i šećerom pustiš d anadođe
i d aobavezno porsiješ brašno

i pečenj...pečenj je najbitnije...
moraš ga ospeći i istištiti...

Uglavnom najbiže pečenje moga hljeba domaćeg standardnoh je ovo
http://www.coolinarika.com/recept/domaci-hljeb/

imaš lijepo objašenjeno kako treba d aizgleda...

ja radim u manjij tepsiji sa 1 kg brašna...pa mi je i pečenje kraće...al uglavnom ovo ti je onako kako ja to radimuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11420
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 12:01:28   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: MALA1994

ladyblue ja takodje mislim da moze biti od mlijeka.sta jos mozes da probas je ono lagano jutro bez laktoze pa da vidis kako ce reagovati i ja bih joj uvela probiotik u stalnu prehranu,mislim na one jogurtice.imas i vocne varijante.

ja sam veliki insan pa kad sam se borila sa eserihijom i upalom sinusa u isto vrijeme otisla mi crijevna flora od antib.u helac pa sam se povratila ovim ab kulturama i sl.




dajem joj pola bočice Prolife-a svako jutro. ona jadnica kada ujutro sjedne u hranilicu to traje i traje dok ja njoj ne izredam sve šta treba popiti...

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11421
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 12:05:57   
R&T@
Megi, user posted image

Najbolji hljeb je onaj najjednostavniji, starinski...

A onaj Jelenin savjet za jogurt primjenjujem skoro na sve jos od maslenica...stvarno bude mehko i mnogo ukusnije od zumanjka...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11422
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 12:08:48   
Malenaoduvijek
noJa,hanady hvala probam svakako user posted image

lady blue skontala sam ja da ti njoj dajes probiotik ali sam mislila da joj dodatno dajes dar odnosno ab ku pije/jede jogurt odnosno ab kulturu.

< Poruku je uredio MALA1994 -- 5.12.2011 12:18:23 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11423
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 12:14:34   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: MALA1994

noJa,handy hvala probam svakako user posted image

lady blue skontala sam ja da ti njoj dajes probiotik ali sam mislila da joj dodatno dajes dar odnosno ab ku pije/jede jogurt odnosno ab kulturu.


pije i ab kulturu. to joj dajem uz ručak. doduše ne svaki dan ali dajem joj 2-3 puta u toku sedmice. hajde, počet ću i to svaki dan...

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11424
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.12.2011 12:19:22   
Malenaoduvijek
a ako nece ad probaj ovo mlijeko dok joj se malo ne stabilizuje ta probava.

jede li ti ona bananu, ona je meni najbolja za zatvaranje.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  455 456 [457] 458 459   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  455 456 [457] 458 459   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Simptomi porođaja.
пеперутка16

Koji su bili vaši posljednji simptomi prije porođaja tog dana ili dan-dva ranije? Ako ste imali bilo kakve simptome?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *