|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
21.7.2009 17:59:26   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Saraya

Evo sam se natjerala da ovo iscitam... user posted image user posted image user posted image Znaci ove OS su od rodjenja pa nadalje, nema potrebe narucivati New Born i sl. ?!user posted image

Nesto mi ove velicine ne idu nikako... Navikla na Pampers 1,2,3...5 user posted image ono velicina 0-6, 3-9... kg user posted image



OS = one size tj pelena jedne velicine koja se stima drikerima na manje velicine. Moze kao takva biti split ili fitted ili pocket tj. split = sa odvojenim uloskom  fitted sa usivenim uloskom i pocket - ulozak se izvadi iz pelene i odvojeno se pere. Kao takva moze biti i 100% pamucna - zahtjeva cover preko ili nepromociva sa usivenim vanjskim nepromocivim slojem.  I na kraju se sve svede na isto. user posted image
Pelene po velicinama -kao pampers -  bolje su za mame koje imaju vec velike bebe i prelaze na platnene. Dok OS varijanta je najisplativija.
NB pelene su vise za nedonoscad ili bebe sa manjom porodjajnom tezinom. A mogu i bebama u prvim sedmicama jer imaju driker za spustanje dijela gdje dodje pupak. Nije ih lose imati a nisu ni neophodne. Pelene OS budu preglomazne kad se zakopcaju na najmanje i stave na malu bebicu... zato mame vole vise NB pelene za prvih mjesec dana.

Nadam se da sam bila jasna. Kad bi bilo dovoljno mama tj. ako ima zainteresiranih mozemo se naci negdje na kafi pa da odrzim malu radionicu o platnenim i nosiljkamauser posted image  


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: platnene pelene
24.7.2009 20:21:55   
Anoniman
teta Naida kako nam stoje...
user posted image


(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 602
   RE: platnene pelene
24.7.2009 20:31:55   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Breskva

teta Naida kako nam stoje...
user posted image



Što je neko sjadaaaaaak

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: platnene pelene
24.7.2009 20:35:02   
nanika
Pelene su bas slatke ali mi je bebara ipak sladjauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: platnene pelene
24.7.2009 20:45:10   
Anoniman
hvala

(odgovor članu nanika)
  Neposredna veza do poruke: 605
   RE: platnene pelene
24.7.2009 20:50:23   
nanika
Nema na cemu, sad bih ga ja zgrabila da se malo igramouser posted image user posted image user posted image user posted image  jedva cekam da i ja drzim svoje pile.
Neka ti je ziv i zdravuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: platnene pelene
24.7.2009 23:09:24   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Breskva

teta Naida kako nam stoje...
user posted image




Super slicica, stavljam odmah u album user posted image user posted image user posted image  Drago mi je da mi ne nedostaje jos modela jer moja manekenka je skinula pelenu user posted image  tj nosi jos uvijek nocnu.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: platnene pelene
3.8.2009 22:47:22   
bebacha
Imam ja jedno pitanje.Sta uradite s pelena kad djete preraste ili se odvikne od njih.Mislim bilo bi bezveze toliko ih platit pa ih cuvat u ormaru.Jel higijenski da ih nosi neko drugo djete?Ovo pitam zato sto cu ja kad jednog dana budem imala drugo djete sigurno koristit platnene.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 608
   RE: platnene pelene
3.8.2009 23:04:38   
mamina cura
Ja svoje sutra nosim drugoj mami koja ce ih dalje koristiti. Poklanjam ih. user posted image  I da ih druga mama nakon upotrebe baci ili dalje proslijedi mislim da su super odsluzile i posluzile svrsi. Tako mi je drago sto Henine nece zavrsiti u ormaru ili na tavanu.
Platnene pelene ni ne kostaju toooliko mnogo koliko se daje za jednokratne pelene koje zavrse na smetljistu i to ne smatram skupom investicijom.
I naravno da je higijenski ispravne kad se operu - mogu se otkuhati ako treba. Pa i djecija robica se ponekad pomokri i ukaki pa je koriste i ostala djeca.
I mislim da sam jako mnogo ustedila koristeci platnene i da sam ih kupovala bila bi ista stvar... ako gledate finansijsku stranu ispred bebinog zdravlja.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 609
   RE: platnene pelene
4.8.2009 12:59:38   
bebacha
ma tako sam i mislila.naravno da su platnene isplatnije a o tome dali su zdravije netreba ni raspravljat.meni je zao  sto nisam Ajli imala te pelene al za njih sam saznaala kad je Ajla imala 6 mjeseci i da budem iskrena nisam tad imala pare za to ondosno bila mi je velika investicija.drugacije bi bilo da sam saznala za njih dok sam bila trudna.ali nema veze bice ako Bog da popravni za 2-3 godineuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: platnene pelene
8.8.2009 22:22:14   
aazra
user posted image

malo reklame maminoj curi

_____________________________








(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: platnene pelene
8.8.2009 22:24:17   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: aazra

user posted image

malo reklame maminoj curi


Kao sa reklame za novi Pampersuser posted image  Smijem li koristiti za svoj album?

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 612
   RE: platnene pelene
8.8.2009 22:33:10   
aazra


Naravnouser posted image

_____________________________








(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: platnene pelene
8.8.2009 22:44:00   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: aazra

user posted image

malo reklame maminoj curi


masala meda malog,kako mu samo slatko stoje
a fotografija je extra,prava reklama.Svaka cast ko je ovo uslikaouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 614
   RE: platnene pelene
8.8.2009 22:48:27   
aazra
MM je "profi" fotoreporteruser posted image Evo prenijela sam mu vase komentareuser posted image
Naravno, Bilal je nas mali "maneken"user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 8.8.2009 22:50:39 >


_____________________________








(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: platnene pelene
10.9.2009 9:26:37   
Nellica
Dali je neko imao iskustva sa platnenim pelenama koje radi Udruga ''Roda'' iz Hrvatske?

Nekako mi se ne svidja pomisao da bebinu guzu pakiram u Pampers.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: platnene pelene
10.9.2009 9:41:41   
ivanak
Bok svima,

ja sam jako zainteresirana za kupnju platnenih pelena i to iz više razloga!
Moj bebač će sada ubrzo 3 mjesecai naravno još uvijek su mu kašaste stolice - znate na što mislim?!
Pa ne znam jeli mi onda potrebno kupovati platnene pelene. Možda da pričekam kad bude imao tvrđu stolicu?!

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: platnene pelene
10.9.2009 9:52:03   
Nellica
Ivana , ja svoju bebu očekujem krajem 11-og mjeseca i razmišljam da od početka idem sa platnenim ove iz rode su dosta skupe, ali ne bi mi bilo žao ako će koristiti kao što kažu.

Nije mi se dalo čitati sve postove sa ove teme koliko sam shvatila mamina cura šije platnene pelene i ima dobro iskustvo sanjima.



_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: platnene pelene
10.9.2009 10:01:45   
Nunichi
Mi imamo platnene od mamine cure i super su nam...preeezadovoljne smo.
Ja svima vrlo rado preporucim iste pelene.

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 619
   RE: platnene pelene
10.9.2009 10:49:13   
Nellica
Nunichi, radi li mamina cura pelene za prodaju?
Kaži mi koliko komada mi treba za početak?

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: platnene pelene
24.9.2009 18:20:01   
Nellica
Pitanje za Vas koji koristite platnene pelene, Koliko platnenih trebam na početku?
I dali ove OS mogu za novorodjenče? Nekako mi je velika investicija kupiti NB ako će ih beba prerasti za mjesec dana, ili da koristim tetra pelene taj prvi period?

i još naravno, dali da uzmem te fitted, pocket ili split?????

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: platnene pelene
24.9.2009 22:10:24   
milenium
Ja koristim platnene pelene ''bambino mio''već odavno,prije nego što sam došla na rr i čula za maminu curu,ali da nisam već bila kupila sigurno bi naručila od mamine cure(ali na čičak ne na drukereuser posted image ),ze ove moje kažu da su bolje od rodinih, raspitivala sam se koje da uzmem.doduše ove moje su malo skuplje nego rodine al bolje i to nego one plastičneuser posted image .Ja sam uzela 20pelena i 3 covera,nisam htjela više dok ne vidim kako je to i dok se ne uhodam.Sad vidim da sam mogla uzet i više ali nije mi potrebno jer sam skontala da mogu koristiti i one obične bijele pelene u cover,čak mi i bolje pristaju.user posted image ovako to otprilike kod mene izgleda:6 na pranju ,6 čistih i 6 koje mu taj dan oblačim.peru se svako 2-3 dana.Za idućuuser posted image ako bog da naručujem od mamine cure.user posted image

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 622
   RE: platnene pelene
25.9.2009 8:11:09   
Nellica
Draga millenium , hvala ti .
Tako nekako sam i ja planirala da počnem sa 20-ak, a po potrebi da dokupim.
Ali sam htjela ove na drukere , nekako se bojim da bi čičak možda mogao žuljati bebu.

I još nešto dali OS pristaju tek rodjenoj bebi?

Pozzz

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: platnene pelene
25.9.2009 8:15:10   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Nellica

Nunichi, radi li mamina cura pelene za prodaju?
Kaži mi koliko komada mi treba za početak?


Sorry draga,ali  ja tek sad vidjela ovo pitanje.
Radi ih za prodaju,slobodno joj se javi na pp sa svim pitanjima koje imas.
I ja sam ih imala milion. user posted image user posted image A ona mi je sve fino objasnila.
Pozz

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: platnene pelene
25.9.2009 8:24:19   
Nellica
Hvala ti Nunichi vidimo se na kafici user posted image

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

NATURA MIX


jeste li koristili ovo djeci i dali ste zadovoljne ?? Dal je to dobro i za imunitet znam, da je dobro kad djete slabo jede al meni treba nesto bas bas dobro za jacanje djecijeg imuniteta posto je slabasan :-(

molim savjet (96%)

molim savjet (4%)


Broj svih glasova: 55

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *