|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
19.12.2010 12:25:24   
IvanaTz
Mya, odlicno user posted image user posted image user posted image

sporty mama, mozes ga slobodno napraviti par dana ranije i cuvaj ga ovako kako je ilhana rekla...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 1351
   RE: Fondant
19.12.2010 21:21:29   
muaaa
user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 1352
   RE: Fondant
19.12.2010 21:41:53   
R&T@
Bravo,muaaa...
Adnan je Zeljovac, garant...user posted image

Vi, zene, mene zadivljujete...
svi detalji, boje, idejeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1353
   RE: Fondant
19.12.2010 21:46:42   
muaaa
hvala tajra.....jeste zeljovac a ja ispunjavam zelje malim navijacimauser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1354
   RE: Fondant
19.12.2010 22:02:31   
muaaa
ova je za malo vuser posted image ecu raju

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1355
   RE: Fondant
19.12.2010 22:08:37   
maja78 RR
muaaa ti se pravo ustelila user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1356
   RE: Fondant
20.12.2010 11:20:51   
Amrino
Pisala sam pola sata kunem vam se i ode u nepovrat...user posted image
Ukratko- pravim tortu za Hamzin rodj. koji slavimo u nedjelju i fata me panika! user posted image Trebam pomoc!!!
Pitanja:
- Mogu li tortu napraviti u petak a fondant i ukrase u subotu? Drzala bih je u frizideru user posted image
- Torta na sprat- kako odvojiti jednu od druge? Vidjela sam da se zabodu one slamke koje drze ali mogu li izmedju staviti recimo papir za pecenje ili...?
- trebam napraviti Šlepa...ne znam kako cu...Jeli bolje modelirati u komadu ili dio po dio pa poslije sastavljati i ljepiti?
- koliko otprilike treba da bude debeo fondant kojim se prekriva cijela torta- meni je prosli put malo popucao kao jufka...pa kontam mozda je bio pretanak?
- osjetite li vi kristalice secera u fondantu ili je skroz glatak?



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1357
   RE: Fondant
20.12.2010 11:30:44   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Amrino

Pisala sam pola sata kunem vam se i ode u nepovrat...user posted image
Ukratko- pravim tortu za Hamzin rodj. koji slavimo u nedjelju i fata me panika! user posted image Trebam pomoc!!!
Pitanja:
- Mogu li tortu napraviti u petak a fondant i ukrase u subotu? Drzala bih je u frizideru user posted image
- Torta na sprat- kako odvojiti jednu od druge? Vidjela sam da se zabodu one slamke koje drze ali mogu li izmedju staviti recimo papir za pecenje ili...?
- trebam napraviti Šlepa...ne znam kako cu...Jeli bolje modelirati u komadu ili dio po dio pa poslije sastavljati i ljepiti?
- koliko otprilike treba da bude debeo fondant kojim se prekriva cijela torta- meni je prosli put malo popucao kao jufka...pa kontam mozda je bio pretanak?
- osjetite li vi kristalice secera u fondantu ili je skroz glatak?




bez panike, samo polako..user posted image

- mozes tortu napraviti dan ranije, tako je i bolje, da ti se fino stisne
- ja kod torti na dva sprata uopste ne odvajam spratove nicim, oblozim pojedinacno jednu pa drugu pa kad se oblozene fondantom jos malo stisnu u frizideru onda ih samo stavim jednu na drugu, eventualno kroz sredinu probodem dva tri stapica (drvena, za raznjice) da ih nesto drzi, mada to meni bude fino kompaktno i ne bude nimalo opipljivo...
- ko je Šlep?
- sto deblji fondant to ces lakse obloziti tortu, a i nece ti se primjetiti neke neravnine na torti, dakle slobodno deblje!
- kod mene bude glatko sve, ne primjecujem te kristalčiće, mozda da duzes mijeses ili da ti se duze topi fruktoza, da pustis duze da kljuca...




_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1358
   RE: Fondant
20.12.2010 11:31:09   
Amrino
Evo moja prva torta:

user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1359
   RE: Fondant
20.12.2010 11:31:27   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Amrino
Pitanja:
- Mogu li tortu napraviti u petak a fondant i ukrase u subotu? Drzala bih je u frizideru user posted image
Ja dva,tri dana prije napravim fondant i ukrase, tortu dan prije pravim.
- Torta na sprat- kako odvojiti jednu od druge? Vidjela sam da se zabodu one slamke koje drze ali mogu li izmedju staviti recimo papir za pecenje ili...?
Ja nisam nikad stavljala ništa izmedju, osim slamki da torta ne propadne ili da se ne nakrivi od težine. Gornja mi se uvijek fino rezala bez obzira što ispod nije bilo ničega.
- trebam napraviti Šlepa...ne znam kako cu...Jeli bolje modelirati u komadu ili dio po dio pa poslije sastavljati i ljepiti?
Ovo će da odgovori neko iskusniji...
- koliko otprilike treba da bude debeo fondant kojim se prekriva cijela torta- meni je prosli put malo popucao kao jufka...pa kontam mozda je bio pretanak?
Mislim da ovo pucanje ima veze sa želatinom ili bude previše tvrd, znači, ima previše šećera u prahu. Ja uvijek ostavim da bude onako mekan i da se još uvijek lijepi po rukama jer koristim poslije gustin pa se prilikom ne lijepi više, a i dalje je fin da se s njim može raditi. Mislim da meni fondant bude tanak najviše 2mm.
- osjetite li vi kristalice secera u fondantu ili je skroz glatak?
Ovo mi nije jasno jer je šećer u prahu.  Kod mene bude glatko



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1360
   RE: Fondant
20.12.2010 11:34:46   
Amrino
Hvala ti Ivanivce moja...malo mi je lakse user posted image .
Znaci da duze topim fruktozu? I  ja sam pretpostavljala da bi to moglo biti...jer mi se bas osjete kristalici pod prstima.
Šlep je onaj smedji autic iz Crtanog Cars (Munjeviti Juric)
Evo nasla sam ovu torticu na netiu i htjela bih probati nesto ovako pa ako imas jos kakav savjet samo reci:

user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1361
   RE: Fondant
20.12.2010 11:35:05   
Hanady RR
Evo armino da ti malo pomognem...
kao prvo ne paniči...pa to si ti a za hamzin rođkas nema da ne valjauser posted image
1. možeš tortu napraviti u petak i držati u frižderu, ali butter krem namaži u subotu pa na to stavi fondant
2. torta na sprat...ja sam zabola slamke...nemoj stavljati papir za pečenje da ti ne bude problem kada budeš rezala...ako misliš da je težak gornji spart bolje stavi oblandu isječenu u oblik gorenjg sparata a ispod nje zabodi slamke da drže za svaku slučaj.
3.nisma ti sigurna šta je Šlep...al ja kada sam pravila winiya radila sam iz djelova i onda samo malo vodom na sastavima namažem i sastavim...čini mi se lakša varijanta
4.ne znam koji si pravila jel glicerin ili bombone...ja sam od bombona i razvijala sam ga malo deblje od jufke...
pogledaj na youtube ima super linkova sa razvijanjem a odcjeni debljinu.
5. ja sam pravila do bombona i šećer koji se osjetio je onaj u prahu na kjem sam razvijala fondant a unutra se nije osjetilo...drugi put sam bila ''pametnija...pa sam razvijala na gustinu kojeg jako malo treba da razviješ na radnoj površini, a lakše se ''strese'' rukom sa fondanta...a šećer se opet zaljepi....

Eto jel ti bar malo lakšeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1362
   RE: Fondant
20.12.2010 11:38:31   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Amrino

Hvala ti Ivanivce moja...malo mi je lakse user posted image .
Znaci da duze topim fruktozu? I  ja sam pretpostavljala da bi to moglo biti...jer mi se bas osjete kristalici pod prstima.
Šlep je onaj smedji autic iz Crtanog Cars (Munjeviti Juric)
Evo nasla sam ovu torticu na netiu i htjela bih probati nesto ovako pa ako imas jos kakav savjet samo reci:

user posted image



aaa to je slep user posted image user posted image user posted image

sto se tice figurice, ja bih ovu pravila iz dva dijela smedje, gornji dio auta i donji dio, a sve ove detalje drugih boja lijepis na auto koje prethodno oblikujes i sastavis gornji i donji dio, nadam se da sam ovo iole razumljivo objasnila user posted image a ovi ostali detalji nisu problem, cesta, oblaci i to... i ne moras odvajati ove na dva sprata, mi smo ih napravili mnogo dosad i nije nikad bilo problema...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1363
   RE: Fondant
20.12.2010 11:41:20   
Amrino
Lakše mi je drage moje Ivana, Mya, Hanady user posted image user posted image user posted image

Znaci- vec ste mi mnoooogo pomogle!
Koristiti gustin umjesto secera za razvijanje, oblanda je super ideja, praviti mogu i ranije...super!
Meni je prosli put mozda popucao jer sam ga pravila nekih deset_ak dana ranije.
Tog mi je jos ostalo pa sam misila od njega Šlepa...da vjezbam user posted image .

Ah da- koji buttercream da koristim? Koji je najlaksi i najbolji za napraviti.
Prosli put sam umutila puter i slag sa secerom ali nisam bila nesto zadovljna...bio je premekan.

< Poruku je uredio Amrino -- 20.12.2010 11:51:02 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1364
   RE: Fondant
20.12.2010 11:46:45   
IvanaTz
ja uopste ne koristim buttercream, stavljam fondant direktno na fil i super mi se zalijepi...

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1365
   RE: Fondant
20.12.2010 11:49:16   
Mya_81 RR
Ja zadnji put nisam ni koristila buttercream jer mi je bilo dovoljno kreme kojom sam obložila cijelu tortu pa nije bilo potrebe.

A gustin je super stvar i vidjet ćeš da će ti biti punoooooooo lakše raditi user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1366
   RE: Fondant
20.12.2010 13:40:08   
Adana
Amrino, a jesi li razmisljala da umjesto da napravis Slepa stavis na vrh igrackicu - autic? Tako ce maleni dobiti i tortu i poklon, a nema fule. :D

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1367
   RE: Fondant
20.12.2010 13:49:01   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Adana

Amrino, a jesi li razmisljala da umjesto da napravis Slepa stavis na vrh igrackicu - autic? Tako ce maleni dobiti i tortu i poklon, a nema fule. :D


Vec imamo Šlepa pa je i meni to isto palo na pamet- ne budem li ga mogla napraviti ide lagano igracka na tortu- plan B heheheheh user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1368
   RE: Fondant
20.12.2010 17:30:33   
sporty mamaa
Ja pitala koliko dugo moze stojati glicerin ovu curu sto mi ga je donosila iz ljekarne. I ona mi kaze moze jako jako dugo, i da ga slobodno stavim u tortu. Da napomenem dala mi ga je u 8 mj. A sad tocan rok mi nije reklauser posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 20.12.2010 17:31:05 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1369
   RE: Fondant
20.12.2010 17:33:06   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Amrino

IZVORNA PORUKA: Adana

Amrino, a jesi li razmisljala da umjesto da napravis Slepa stavis na vrh igrackicu - autic? Tako ce maleni dobiti i tortu i poklon, a nema fule. :D


Vec imamo Šlepa pa je i meni to isto palo na pamet- ne budem li ga mogla napraviti ide lagano igracka na tortu- plan B heheheheh user posted image

Ma hajde obradovao bi se H. i da dobije jos jednog Slepauser posted image user posted image
Evo ja cu za Bozic praviti tortu stavit cu kao dijete Isusa u sredinu i okolo jelke. Ali ne znam gdje da kupim malu lutkicu skroz malu da mi bude dijete??? Jednom ja dobila u kinder jajetu i izgubilauser posted image user posted image


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1370
   RE: Fondant
20.12.2010 17:41:35   
sporty mamaa
A vidite ovo :

http://www.youtube.com/watch?v=0FHY2WY1EHk

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 1371
   RE: Fondant
20.12.2010 19:04:54   
puma
bas je sVadak ovaj sMjesko user posted image
nego da vas priupitam i ja... napravila sam "fondan" po receptu sa strane 6 (cini mi se), serna masa za kolace i ispalo je super... medjutim, stavila sam malo u frizider, ali mi se bas steglo, pa sad kontam hoce li se sta pokvariti ako ga malo razmeksam da stavim na pec koja nije ni vruca ni hladna, nego eto bas mlaka user posted image a skoro da sam gotova sa tortom, jos samo da je premazem filom i kontam da je prekrijem tom masom, al me sad frka... user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 1372
   RE: Fondant
20.12.2010 19:15:04   
Mya_81 RR
Puma, uvijek se stegne. Ja kratko stavim u mikrovalnu kad hocu da radim s njom. Ne vidim razloga što ne bi mogla staviti i u zagrijanu rernu kratko ako nemaš mikrovalnu.

A ne vjerujem da se pokvarilo. Može to dugo stajati.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1373
   RE: Fondant
20.12.2010 19:30:06   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: puma

bas je sVadak ovaj sMjesko user posted image
nego da vas priupitam i ja... napravila sam "fondan" po receptu sa strane 6 (cini mi se), serna masa za kolace i ispalo je super... medjutim, stavila sam malo u frizider, ali mi se bas steglo, pa sad kontam hoce li se sta pokvariti ako ga malo razmeksam da stavim na pec koja nije ni vruca ni hladna, nego eto bas mlaka user posted image a skoro da sam gotova sa tortom, jos samo da je premazem filom i kontam da je prekrijem tom masom, al me sad frka... user posted image



Jel de da je simpatican snjeskic, a lako ga napravitiuser posted image user posted image Stavi ti slobodno nece se pokvariti...

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1374
   RE: Fondant
20.12.2010 19:34:52   
puma
e super... bas vam hvala... odoh sad oprobati da to zgotovim, pa ako bude licilo na "nesto" slikat cu i pokazati vam svoje remek djelo, ako ne bude ok... ima i popravni user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *