|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  207 208 [209] 210 211   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
8.9.2011 14:14:32   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Helena, sto manje moras raditi to 'u frizider, iz frizidera'.

Fondant na zraku bi ocvrsnuo, ali dzaba kad torta mora biti na hladnom da bi izdrzala svu tezinu fondanta i dekoracija.

A figurice kad pravis nema potrebe da ih stavljas u frizider. Kod mene sve to ide u frizider tek kad stavim sve na tortu, inace stoji van, na zraku.



skontala sam i ja da su bolje na zraku da se suse,ali eto bit ce aBd jos nekih prilika user posted image

Tratincice .
..imas moj recept po kojem sam radila par stranica unazad i zaist aje em jednostavan em bude za 15-tak minuta i lijepo objasnjen bez komplikacija


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 5201
   RE: Fondant
8.9.2011 14:17:04   
vila_7
dush...a jesi razmisljala o kockastoj torti na sprat? Mislim da bi cak posebnije ispala (jer su rijetke) a lako ti je praviti velicinu koliko ti odgovara-mozes i iz komada

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5202
   RE: Fondant
8.9.2011 14:27:34   
Mya_81 RR
Ima li gdje kupiti kalup srce većeg promjera od onog standardnog? Postoji li to kod nas uopće?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5203
   RE: Fondant
8.9.2011 14:33:30   
dush
Nisam razmisljala u kockastoj, vidis, u pravu si, lakse je onda isjeci...

Ali mene jos uvijek inetresuju velicine.
Koliko da bude velika donja, kolika je srednja i kolika je ona najmanja....

Negdje sam na netu nasla da se pravi donja 30cm, srednja 20cm i ona gore mala 10cm (ovo govorim o okrugloj). Ali to gore od 10cm mi bas nesta malo.... :)


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5204
   RE: Fondant
8.9.2011 14:46:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Ima li gdje kupiti kalup srce većeg promjera od onog standardnog? Postoji li to kod nas uopće?



otiđi na stranicu slatki dekor ili nesto slicnouser posted image ima kod njih ono srce sto ga ti štelis kolika ti velicina trebauser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 5205
   RE: Fondant
8.9.2011 18:21:25   
Mya_81 RR
Noa, hvala. Pogledala sam i najveca je 26cm. Moram sad premjeriti je li to odgovarajuće.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5206
   RE: Fondant
8.9.2011 18:26:12   
de_de
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Noa, hvala. Pogledala sam i najveca je 26cm. Moram sad premjeriti je li to odgovarajuće.


A jesi li gledala u Bingu, kod njih je doslo tih dzizda za torte, i mislim da sam vidjela te kalupe u obliku srca kod kojih se velicina moze prilagodjavati.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 5207
   RE: Fondant
8.9.2011 19:12:33   
Mya_81 RR
Kod nas je izbor u Bingu jako slab. Najgore kad ima svega, bruka stvari, ali nikad kad mi treba tako nešto što kažu da ima u drugim njihovim prodavnicama. Ali svakako ću pogledati...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 5208
   RE: Fondant
8.9.2011 19:44:29   
vila_7
IZVORNA PORUKA: dush

Nisam razmisljala u kockastoj, vidis, u pravu si, lakse je onda isjeci...

Ali mene jos uvijek inetresuju velicine.
Koliko da bude velika donja, kolika je srednja i kolika je ona najmanja....

Negdje sam na netu nasla da se pravi donja 30cm, srednja 20cm i ona gore mala 10cm (ovo govorim o okrugloj). Ali to gore od 10cm mi bas nesta malo.... :)




Pa ako ti je mala povecaj svaku dimenziju za 5 cm,ili ako zelis da skontas kolika treba biti pokusaj prvo papire iskruziti da vidis otprilike kako ce to izgledati


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 5209
   RE: Fondant
8.9.2011 22:40:55   
D_K
IZVORNA PORUKA: Rabi

http://www.minjina-kuhinjica.com/fondan-i-gum-pasta/figurice-od-fondana/domaci-fondan-uz-video-klip/
Evo fondana, ja ga juce pravila ispalo extra!
A ne znam koja je torta najbolja, ja sam pravila nekoliko puta i svaki put i se istopio sav fondan na torti!
A jucer am pravila kolac koji sam slozila u kalup, kad se stvrdno skinula sam onu okolo stranicu i prekrila fondanom, i do jutros se nije istopilouser posted image A kolac je jako jednostavan u 0,5 l mlijeka skuhas dva pudinga, kad se ohladi stavis oko polovine margarina i dobro izmjesas i onda ubacis keksa mljevenog,ili oraha ili kokosa... I to je kao jedna kora! Ja sam pravila tri, u jednu sam stavila keks, u jednu cokoladne bananice, a u trecu bijelu(vanilija puding) stavila kokos Ispalo super!!!


ja sam zeznula kore za torte a obecala sam tortu za subotu user posted image user posted image user posted image .. izvadim jednu - samo se sasu sva smjesa.. hajde ja bih to i sastavila ali sve nekako ljepljivo user posted image user posted image
probacu ujutro ovaj tvoj tj. Elmin recept za tortu.. mozete li mi reci mora li ova smjesa ici u kalup jer ga nemam :((.. koliki bude precnik torte - cini mi se da ce za ovu masu biti mala - ja pravim kore u 26 cm i bude bas lijepo taman i visoka i siroka .. imam vec napravljenu jednu turu pudinga, to mi je trebao biti fil za nepostojece kore user posted image user posted image pa da iskoristim..
eh, tako mi i treba kad necu da se nakanim i lijepo zapisem recepte :((


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 5210
   RE: Fondant
9.9.2011 9:36:46   
dush
IZVORNA PORUKA: helena_7
Pa ako ti je mala povecaj svaku dimenziju za 5 cm,ili ako zelis da skontas kolika treba biti pokusaj prvo papire iskruziti da vidis otprilike kako ce to izgledati



Vidis, vidis, nisam se sjetila da bih prvo probala od papira da vidim kako bi to izgledalo.... :)
Ako nista, onu dole najvecu cu peci u onom plehu od rerne pa onda izrezati veci krug, a ove manje peci u okruglim i onda rezati kako mi bude trebala dimenzija.... Samo se bojim da onda torta nece biti okrugla :) Ako ja to pocnem reckati ima da bude svaka kora drugacija :D:D:D:D  Doduse, mogla bih na kompjuteru isprintati dimenzije na papiru i onda to isjeci, pa to staviti na koru i tako sjeci... Ha, Helena, ti si genije!!!!! Rijesila si me muka!!! user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5211
   RE: Fondant
9.9.2011 9:43:29   
vila_7
ma dosjetim se ja ideja u rijetkim trenucima! user posted image

Zar nemas nijednu veliku okruglu tepsiju inace?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 5212
   RE: Fondant
9.9.2011 12:32:44   
T r a t i n č i c a
IZVORNA PORUKA: D_K

ja sam vidjela gotov fondant u Alperu.. radnja se nalazi na pocetku Kasindolske ulice (sa Ilidze) na desnoj strani.. lako ih je naci. mislim da je jedna kantica (vjerujem da imas 1 kg) 12 km.




Hvala puno!!! user posted image Bas cu pogledati ovih dana, cim ugrabim vremena... user posted image


_____________________________

" Ljubav voli slucajnosti, a sudbina razdvojenost "

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“ W. B. Y.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5213
   RE: Fondant
9.9.2011 12:34:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: T r a t i n č i c a

IZVORNA PORUKA: D_K

ja sam vidjela gotov fondant u Alperu.. radnja se nalazi na pocetku Kasindolske ulice (sa Ilidze) na desnoj strani.. lako ih je naci. mislim da je jedna kantica (vjerujem da imas 1 kg) 12 km.




Hvala puno!!! user posted image Bas cu pogledati ovih dana, cim ugrabim vremena... user posted image



hej ima jedna Fb stranica, žena prodaje gotov fondant i sve dždiže za rad s afondantom...ako hoćeš da ti pošaljem link...dođe ti na asresu...
kod nje je 1 kg 10 Km kako sma ja skontala....
s tim da u toj 1 kg možeš birati više boja...to mi je nekako bolja varijanta jer u alperu su pakovanja po 1 km u jednoj bojiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu T r a t i n č i c a)
Neposredna veza do poruke: 5214
   RE: Fondant
9.9.2011 12:41:11   
T r a t i n č i c a
IZVORNA PORUKA: helena_7

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Helena, sto manje moras raditi to 'u frizider, iz frizidera'.

Fondant na zraku bi ocvrsnuo, ali dzaba kad torta mora biti na hladnom da bi izdrzala svu tezinu fondanta i dekoracija.

A figurice kad pravis nema potrebe da ih stavljas u frizider. Kod mene sve to ide u frizider tek kad stavim sve na tortu, inace stoji van, na zraku.



skontala sam i ja da su bolje na zraku da se suse,ali eto bit ce aBd jos nekih prilika user posted image

Tratincice .
..imas moj recept po kojem sam radila par stranica unazad i zaist aje em jednostavan em bude za 15-tak minuta i lijepo objasnjen bez komplikacija



Helena,
Hvala puno! Nasla sam i tvoju verziju, pa cu probati (nadam se uskoro!), al' posto mi treba uskoro torta za jednu proslavu prvo cu se pozabaviti sa ovim gotovim fondantom user posted image da ne riskiram, sto je sigurno- sigurno je! user posted image user posted image

btw, place mi se kad vidim ove Vase torte! aaaaaaaaaaauser posted image svaka cast, zaista! user posted image



_____________________________

" Ljubav voli slucajnosti, a sudbina razdvojenost "

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“ W. B. Y.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5215
   RE: Fondant
9.9.2011 12:46:18   
T r a t i n č i c a
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: T r a t i n č i c a

IZVORNA PORUKA: D_K

ja sam vidjela gotov fondant u Alperu.. radnja se nalazi na pocetku Kasindolske ulice (sa Ilidze) na desnoj strani.. lako ih je naci. mislim da je jedna kantica (vjerujem da imas 1 kg) 12 km.




Hvala puno!!! user posted image Bas cu pogledati ovih dana, cim ugrabim vremena... user posted image



hej ima jedna Fb stranica, žena prodaje gotov fondant i sve dždiže za rad s afondantom...ako hoćeš da ti pošaljem link...dođe ti na asresu...
kod nje je 1 kg 10 Km kako sma ja skontala....
s tim da u toj 1 kg možeš birati više boja...to mi je nekako bolja varijanta jer u alperu su pakovanja po 1 km u jednoj bojiuser posted image

Jaoo Hanady, za mustuluka si! user posted image
Upravu si, to je jos bolja varijanta! Ako ti ne bude mrsko, das mi link? user posted image
Jaoo, evo me k'o malo dijete, ako ovo uspije castim Vas sve redom tortom, hahauser posted image user posted image


_____________________________

" Ljubav voli slucajnosti, a sudbina razdvojenost "

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“ W. B. Y.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5216
   RE: Fondant
9.9.2011 14:59:55   
dush
IZVORNA PORUKA: helena_7

ma dosjetim se ja ideja u rijetkim trenucima! user posted image

Zar nemas nijednu veliku okruglu tepsiju inace?



Najvecu okruglu imam od 30cm. Mozda ove starije zene imaju one vece okrugle za pitu sto se pravi, moram po komsiluku da se raspitam :) Ako ne, ne gine mi sjeckanje. Ako nista, brat ce se obradovati visku kora pa cu mu smutiti jos kakvu kremu i smiksati, on najvise voli kada ima viska ili kada kolac ne uspije pa je za jesti se s kasikom :)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5217
   RE: Fondant
9.9.2011 23:18:27   
D_K
Fondant mi ispada sve bolji i bolji.. Malo me zezala torta, kore i stuff ali sam zadovoljna konacnim rezultatom :))

user posted image

user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 5218
   RE: Fondant
9.9.2011 23:27:55   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5219
   RE: Fondant
12.9.2011 10:45:21   
dush
D_K user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5220
   RE: Fondant
12.9.2011 22:28:16   
ElmaB
Žene, pošto sam potrošila sve zalihe (Viltonovog) glicerina i fruktoze, a hitno mi treba, za sutra, recite mi gdje u Sarajevu ih kupujete? Molim Vas tačan naziv prodavnice mi stavite i apoteke, jer baš mi gori!!!!!! Hvala!!!!!user posted image  

< Poruku je uredio ElmaB -- 12.9.2011 22:29:11 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5221
   RE: Fondant
12.9.2011 22:30:11   
Niina
ja ne znam kakav je to glicerin ali ja sam svoj glicerin kupila u apoteci na shipu, a fruktozu imas u svakom dm-u

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5222
   [Obrisana poruka]
12.9.2011 22:32:12   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 5223
   RE: Fondant
12.9.2011 22:34:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Žene, pošto sam potrošila sve zalihe (Viltonovog) glicerina i fruktoze, a hitno mi treba, za sutra, recite mi gdje u Sarajevu ih kupujete? Molim Vas tačan naziv prodavnice mi stavite i apoteke, jer baš mi gori!!!!!! Hvala!!!!!user posted image  


Eurofarm apoteka ...imaš u prizemlju BBi ventra i u merkatoru na socijalnom istu tu u prizemlju...tražiš glicerin i dobiješ u bočici 100 ml za 3 KM...
a fruktoza...imaš u merkatoru onu njemačku na dojeljenju zdrave hrane lai ona košta oko 6 , 50 Km dok imaš fruktorzu u DM marektima njihova fruktoza i košta 2,80 KM...oba su pakovanja po 500 gr a efekat isti...
najbolje uđeš u DM i odmah je tražišuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5224
   RE: Fondant
12.9.2011 22:35:19   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Žene, pošto sam potrošila sve zalihe (Viltonovog) glicerina i fruktoze, a hitno mi treba, za sutra, recite mi gdje u Sarajevu ih kupujete? Molim Vas tačan naziv prodavnice mi stavite i apoteke, jer baš mi gori!!!!!! Hvala!!!!!user posted image  


Čini mi se da je Višnja spominjala Europharm apoteku...imamo je i mi ovdje, pa zapamtih...al gdje se nalazi, pojma nemam!

Fruktozu imaš u svakom DM-u!

user posted image



Super, hvala, ali je li fruktoza ta što ima u DM-u tečna ili je u prahu?

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  207 208 [209] 210 211   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  207 208 [209] 210 211   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *