|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  206 207 [208] 209 210   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
5.9.2011 15:00:58   
Mirkica
dzeni odlicno sa kojim si fondantom radila ali stvarno si EXTRAAAAAAAAAAA uradil za ne povjerovati da si prvi put 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5176
   RE: Fondant
5.9.2011 15:06:01   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: helena_7

a jesi imala kalup za slova i brojeve?


Jesam imam kalupe sva slova i brojevi. Nije Tea još vidjela tortu. Ona je u školi i ovo je iznenađenje, jer je večeras party povodom njenog polaska u školu.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5177
   RE: Fondant
5.9.2011 16:07:32   
dzeni_nl
Mirkice hvala napisala sam ti pp kako sam radila sve detaljno.

E zene meni je ostalo fondanta, kako se on cuva? Smijem li ga zaledit i koliko moze da stoji?

Isto me interesuje i za gel boje koje su otvorene kako se cuvaju, hoce li im ista biti kad stoje?



_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5178
   RE: Fondant
5.9.2011 16:12:16   
ElmaB
Zamotaj ga dobro u prozirnu foliju tako da nimalo ne uđe zraka. Ja ga čuvam na tamnom i suhom mjestu i iz iskustva znam da tako spremljen može stajati 2-3 mjeseca. Gel boje dobro zatvori, a ako ti se zgusnu razrijedi ih sa par kapi alkohola.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 5179
   RE: Fondant
5.9.2011 16:16:13   
zeze
Elma i Dzeni, svaka cast zene moje, skidam vam kapu. Dzeni za prvu torticu i vise nego fenomenalnouser posted image user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5180
   RE: Fondant
5.9.2011 16:18:28   
ElmaB
Hvala Zeze, a u petak pravim Tomicu i prijatelje e to će tek da bude spektakl!!!!!!!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 5181
   RE: Fondant
5.9.2011 16:55:35   
dzeni_nl
elma hvala za savjet uradit cu tako.

zeze hvala za video po njemu sam radila i eto super je ispalouser posted image


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5182
   [Obrisana poruka]
5.9.2011 22:26:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 5183
   RE: Fondant
5.9.2011 23:00:18   
Honey3
dzeni torta je extra,kao da je 10-ta a ne prvauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5184
   RE: Fondant
7.9.2011 12:45:20   
dubravka01
Boga mi vas nemam kad čitati na svim predhodnim stranicama, interesuje me ovaj fondant, jel to moze na bilo koju tortu.

Razmisljam da ipak napravim ja tortu malome za 1. rođendan, ALI to bi mi bila i prva torta u zivotu....pa eto imam ko fol nekih recepata za torte (laganih) samo jos to oblaganjeuser posted image moze li za bilo koju?

Ako neka ima neki lagan recept za cijelu tortu i fondant ( za početnicu) nek pošalje pp.



_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 5185
   RE: Fondant
7.9.2011 13:09:36   
Rabi
http://www.minjina-kuhinjica.com/fondan-i-gum-pasta/figurice-od-fondana/domaci-fondan-uz-video-klip/
Evo fondana, ja ga juce pravila ispalo extra!
A ne znam koja je torta najbolja, ja sam pravila nekoliko puta i svaki put i se istopio sav fondan na torti!
A jucer am pravila kolac koji sam slozila u kalup, kad se stvrdno skinula sam onu okolo stranicu i prekrila fondanom, i do jutros se nije istopilouser posted image A kolac je jako jednostavan u 0,5 l mlijeka skuhas dva pudinga, kad se ohladi stavis oko polovine margarina i dobro izmjesas i onda ubacis keksa mljevenog,ili oraha ili kokosa... I to je kao jedna kora! Ja sam pravila tri, u jednu sam stavila keks, u jednu cokoladne bananice, a u trecu bijelu(vanilija puding) stavila kokos Ispalo super!!!

< Poruku je uredio Rabi -- 7.9.2011 13:10:07 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 5186
   RE: Fondant
7.9.2011 13:11:24   
Rabi
I svakako da se zahvalim nasoj dragoj ElmiB koja me uputila na ovaj recept!!!
Hvala Elma!user posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 5187
   RE: Fondant
7.9.2011 13:12:30   
Mya_81 RR
Rabi, kako ti se fondant istopio?

To nije do torte vec do fondanta.

Ako bi bio problem u torti torta bi propala, ali fondant se ne bi ni u kojem slučaju trebao istopiti...što vise ocvrsne bilo u frizideru bilo na zraku...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 5188
   RE: Fondant
7.9.2011 13:19:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Niobe, blago se malom slavljeniku kad ima mamu da mu pravi takve torte user posted image user posted image


Kod mene je bilo dosta tortica u zadnje vrijeme, ali ova mi je posebno draga, rodjendanska za sestru.

user posted image

Jaoooooooo ovo je nesto najljepse sto sam vidjelauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Boli glava,svaka cast odusevila si me
svaka cast mya user posted image user posted image user posted image user posted image bas si talenotavana za ove stvari i nadarena user posted image user posted image user posted image
Nego jedul se ove male stvari lakovi sminkauser posted image user posted image il je samo ukras

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 5189
   RE: Fondant
7.9.2011 13:22:35   
dzeni_nl
Eh i meni se poceo topiti. Drzala sam tortu u frizideru kad ja otvori frizider da nesto uzmem vidim nesto mi pokapalo ljubicasto, kad vidim fondant se topi, jao kako sam se uplasila reko zar ce sve da propadne. Al hvala Bogu nije, izdrzalo je. I sad kad preprezem taj ljubicasti dio se topi. Al ja mislim da je problem sto sam stavila pola fruktoze a pola glukoze u smjesu i da se zbog toga topi. Jer ovaj prvi koji sam pravila sto je zuta, bijela i roza boja on je bez glukoze i tvrd je nista mu se nedesava.

Iman i zaha hvala vam drage, mah iskreo imala sam kalupe pa i nije bas tako tesko, jos da imam cijeli pribor mozda bih i mogla bolje pravit. Al zadovljna sam i ovako. Jedino sam se napatila sa slovom A nece pa nece da ispadne iz kalupa.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 5190
   RE: Fondant
7.9.2011 14:42:39   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Niobe, blago se malom slavljeniku kad ima mamu da mu pravi takve torte user posted image user posted image


Kod mene je bilo dosta tortica u zadnje vrijeme, ali ova mi je posebno draga, rodjendanska za sestru.

user posted image

Jaoooooooo ovo je nesto najljepse sto sam vidjelauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Boli glava,svaka cast odusevila si me
svaka cast mya user posted image user posted image user posted image user posted image bas si talenotavana za ove stvari i nadarena user posted image user posted image user posted image
Nego jedul se ove male stvari lakovi sminkauser posted image user posted image il je samo ukras



user posted image user posted image user posted image user posted image Sve smo smazali...čak se i našminkali user posted image user posted image user posted image

Ne znam stvarno kako vam se istopio u frizideruuser posted image

Ja jedino što sam primjetila je da kad izvadim iz fridza fondant nakon nekog vremena izgleda kao da sam ga malo navlazila s vodom, ali da se ikad počeo topiti nije...stvarno ne znam do čega je to...

Inace, i ja uvijek stavljam pola fruktoze, pola dekstroze.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5191
   RE: Fondant
7.9.2011 14:45:26   
vila_7
ja sam primjetila da sav onaj fondant sto je stajao na zraku i cekao na obradu-nist amu nije bilo cak se zeru malo stisnuo i OK ostao - a dok sam figurice pravila stalno sam - u frizider i iz frizidera i malo mi je "orosio" i zivotinjice se onako caklile. Imam osjecaj kad bi torta mogla stajati van frizidera da bi F sve sacuvao kakav jest

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 5192
   RE: Fondant
7.9.2011 14:49:10   
Mya_81 RR
Helena, sto manje moras raditi to 'u frizider, iz frizidera'.

Fondant na zraku bi ocvrsnuo, ali dzaba kad torta mora biti na hladnom da bi izdrzala svu tezinu fondanta i dekoracija.

A figurice kad pravis nema potrebe da ih stavljas u frizider. Kod mene sve to ide u frizider tek kad stavim sve na tortu, inace stoji van, na zraku.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5193
   RE: Fondant
7.9.2011 15:07:32   
Rabi
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Rabi, kako ti se fondant istopio?

To nije do torte vec do fondanta.

Ako bi bio problem u torti torta bi propala, ali fondant se ne bi ni u kojem slučaju trebao istopiti...što vise ocvrsne bilo u frizideru bilo na zraku...


Ma nemam pojma! Kupila onaj gotovi u alperu i sa njim radila....ne znam sta je bilo u pitanju:( A sinoc sam pravila ovaj gore fondan i njimprekrila kolac od pudinga, keksa, margarina...bez ikakvih kora i nisam ni cim premazivala(okolo)tortu i nije mi se istopio do jutros, ako se sta nije desilo do sad jer sam na poslu!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 5194
   RE: Fondant
7.9.2011 18:38:38   
T r a t i n č i c a
Pozdrav svim zenicama, "fondantasicama" ! user posted image

Naime, gledajuci ova Vasa divna umjetnicka djela, i mene nesto povuce tako da probah i ja evo danas... medjutim, nesto mi fondant nije bio Bog zna cemu...da ne kazem da nije ispalo ni nalik Vasim torticama!  Radila sam sve po receptu koji sam maznula s pocetnih stranica, al' eto opet nisam zadovoljna user posted image
Ono sto me interesuje jeste ima li se negdje u Sa kupiti gotovi fondant??? user posted image
Procitala sam da je neka od forumasica napisala da ima u Nedzaricima negdje, gdje tacno!?

Unaprijed zahvaljujem! user posted image


_____________________________

" Ljubav voli slucajnosti, a sudbina razdvojenost "

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“ W. B. Y.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 5195
   RE: Fondant
7.9.2011 21:08:11   
D_K
ja sam vidjela gotov fondant u Alperu.. radnja se nalazi na pocetku Kasindolske ulice (sa Ilidze) na desnoj strani.. lako ih je naci. mislim da je jedna kantica (vjerujem da imas 1 kg) 12 km.



_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu T r a t i n č i c a)
Neposredna veza do poruke: 5196
   RE: Fondant
7.9.2011 21:09:32   
D_K
a cure, da ne komentarisem svaku pojedinacno, torte su vam haos.. uzivam doci na ovu temu..



_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5197
   RE: Fondant
7.9.2011 21:24:20   
mamine oci
sta je sa rokoko fale njne torte

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5198
   RE: Fondant
8.9.2011 8:33:46   
dush
Zene, trebam pomoc.... Sljedeci cetvrtak bih pravila tortu prijateljici za vjencanje, pravila bih je na 3 sprata. Kakve dimenzije trebaju da budu torte?
Ja imam kalupe 30, 26 i 24, ali to je premala razlika kada ih stavim jedan na drugi, skoro se i ne vidi da je torta na sprat....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 5199
   RE: Fondant
8.9.2011 10:44:25   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Helena, sto manje moras raditi to 'u frizider, iz frizidera'.

Fondant na zraku bi ocvrsnuo, ali dzaba kad torta mora biti na hladnom da bi izdrzala svu tezinu fondanta i dekoracija.

A figurice kad pravis nema potrebe da ih stavljas u frizider. Kod mene sve to ide u frizider tek kad stavim sve na tortu, inace stoji van, na zraku.



Mislim da je i mene zeznulo to sto sam stalno tortu stavljala i vadila iz frizidera. Znaci kako god sam koju boju radila tako kad je zaljepim na tortu onda je vratim u frizider, pa napravim od druge boje, pa ponovo trortu iz frizidera zaljepim ti pa vracaj u frizider. To i jest greska sto se poceo topiti.
Trebala sma sve figurice napraviti dan prije, ali ja stvarno nisam imala vremena jer sma goste imala vec u petak, a rodjendan u nedjelju, pa sve na vrat na nos.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 5200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  206 207 [208] 209 210   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  206 207 [208] 209 210   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *