|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
15.11.2012 20:52:15   
anđelo
eh ovako
ja sad iz shopinga
mom prvačiću za 7 dana rođendan,kupih i Bingu,boje dr.oetker(u kompletu crvena,plava,zelena i žuta)onih u prahu u kesicama nije bilo.samo crvena i plava....

eh sad,ne nađoh nigdje crnu boju,treba mi za cestuuser posted image ,a ni vatrom,et nisam našla...

kupih 100 ml glukoze u onoj apoteci na Alipašinu,pa u DM fruktozu 500 gr,goveđi želatin dr.Oetker,šećer u prahu bony 500 grama....

eh sad da li sam uzela potrebnu količinu dovoljnu za fondant?

jel mi još nešto treba?
i da taj krem buter kojim trebam poslije premazati tortu,kako njega da napravim?
i koju tortu mi preporučujete da naparvim da nije puno komplikovana?

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1676
   RE: Fondant 2
15.11.2012 21:01:21   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anđelo

eh ovako
ja sad iz shopinga
mom prvačiću za 7 dana rođendan,kupih i Bingu,boje dr.oetker(u kompletu crvena,plava,zelena i žuta)onih u prahu u kesicama nije bilo.samo crvena i plava....
-koje su ti ovo boje u komletu...da nisu one za crtanje a ne za bojenje mase...de nam il uslikaj il nađi na netu...

eh sad,ne nađoh nigdje crnu boju,treba mi za cestuuser posted image ,a ni vatrom,et nisam našla...
- crne je odavno nestašica...ja imama malo crne negdje...pošaljem ti kod moje mame ne treba ti mnogo da dobiješ sivu cestu :)

kupih 100 ml glukoze u onoj apoteci na Alipašinu,pa u DM fruktozu 500 gr,goveđi želatin dr.Oetker,šećer u prahu bony 500 grama....
- ako ćeš raditi komletnu mjeru fondanta po receptu sa minjine kuharice...900 gr šećara u prahu trebaš...dokupi još i vodi računa u receptu je đželatin do 10gr...ako je tvoj goveći kesa je veća 20gr...popolovi to :)
http://www.minjina-kuhinjica.com/fondan-i-gum-pasta/figurice-od-fondana/domaci-fondan-uz-video-klip/
eh sad da li sam uzela potrebnu količinu dovoljnu za fondant?

jel mi još nešto treba?
i da taj krem buter kojim trebam poslije premazati tortu,kako njega da napravim?
butter crema ide ovako
Butter krem:
125 gr margarina
200 gr šećera u prahu
3 kašike mleka
dobro umutiti ovo, ja u ovo dodam i 2 kocke čokolad otopljene na pari
...

i koju tortu mi preporučujete da naparvim da nije puno komplikovana?
reform, teodora, jaffa, carska.....sad kaži koje recpete da ti dam :: nije ni jedna posebno komlikovana a svaka ukusna



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1677
   RE: Fondant 2
15.11.2012 22:33:21   
minie
IZVORNA PORUKA: anđelo

eh ovako
ja sad iz shopinga
mom prvačiću za 7 dana rođendan,kupih i Bingu,boje dr.oetker(u kompletu crvena,plava,zelena i žuta)onih u prahu u kesicama nije bilo.samo crvena i plava....

eh sad,ne nađoh nigdje crnu boju,treba mi za cestuuser posted image ,a ni vatrom,et nisam našla...

kupih 100 ml glukoze u onoj apoteci na Alipašinu,pa u DM fruktozu 500 gr,goveđi želatin dr.Oetker,šećer u prahu bony 500 grama....

eh sad da li sam uzela potrebnu količinu dovoljnu za fondant?

jel mi još nešto treba?
i da taj krem buter kojim trebam poslije premazati tortu,kako njega da napravim?
i koju tortu mi preporučujete da naparvim da nije puno komplikovana?


Imam ti ja i boja raznih i vatromet, mi kupili ali nismo stavljali na tortu. Ako zelis mogu ti dati user posted image A ja mislim da si kupila pogresne boje, to su one za pisanje.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1678
   RE: Fondant 2
15.11.2012 22:33:58   
anđelo

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: anđelo

eh ovako
ja sad iz shopinga
mom prvačiću za 7 dana rođendan,kupih i Bingu,boje dr.oetker(u kompletu crvena,plava,zelena i žuta)onih u prahu u kesicama nije bilo.samo crvena i plava....
-koje su ti ovo boje u komletu...da nisu one za crtanje a ne za bojenje mase...de nam il uslikaj il nađi na netu...

eh sad,ne nađoh nigdje crnu boju,treba mi za cestuuser posted image ,a ni vatrom,et nisam našla...
- crne je odavno nestašica...ja imama malo crne negdje...pošaljem ti kod moje mame ne treba ti mnogo da dobiješ sivu cestu :)

kupih 100 ml glukoze u onoj apoteci na Alipašinu,pa u DM fruktozu 500 gr,goveđi želatin dr.Oetker,šećer u prahu bony 500 grama....
- ako ćeš raditi komletnu mjeru fondanta po receptu sa minjine kuharice...900 gr šećara u prahu trebaš...dokupi još i vodi računa u receptu je đželatin do 10gr...ako je tvoj goveći kesa je veća 20gr...popolovi to :)
http://www.minjina-kuhinjica.com/fondan-i-gum-pasta/figurice-od-fondana/domaci-fondan-uz-video-klip/
eh sad da li sam uzela potrebnu količinu dovoljnu za fondant?

jel mi još nešto treba?
i da taj krem buter kojim trebam poslije premazati tortu,kako njega da napravim?
butter crema ide ovako
Butter krem:
125 gr margarina
200 gr šećera u prahu
3 kašike mleka
dobro umutiti ovo, ja u ovo dodam i 2 kocke čokolad otopljene na pari
...

i koju tortu mi preporučujete da naparvim da nije puno komplikovana?
reform, teodora, jaffa, carska.....sad kaži koje recpete da ti dam :: nije ni jedna posebno komlikovana a svaka ukusna




eh evo tih boja
http://das-ist-drin.de/Dr-Oetker-4-Back-Speisefarben-40-g--423131/
za ovaj buter premaz jel može maslac,ne volim margarin da korstim?
uzela sam goveđi želatin ,ok samo 10 grama koristim
šta znači kompletna mjera fondanta? moja torta će biti u obliku pravougaonika, cjeli je prekriti zelenim fondantom,a onda staviti cestu u obliku broja 7 preko nje...par autića poredati,neko jezerce napraviti ,možda i mostić,ako nađem smeđu bojuuser posted image

eh valjda mi bude dovolno fondanta za sve ovo....

znači Hanady dokupim još 400 grama šećera u prahu ukupno 900 grama za fondant, i još 200 grama šećera u prahu za butter cream?

za crnu boju hvala puuunoooouser posted image user posted image user posted image

eh sad za recept daj koju hoćeš ,ja nisam pravila ni jednu od tih tako da mi je svejedno user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1679
   RE: Fondant 2
15.11.2012 22:59:11   
anđelo

IZVORNA PORUKA: minie

IZVORNA PORUKA: anđelo

eh ovako
ja sad iz shopinga
mom prvačiću za 7 dana rođendan,kupih i Bingu,boje dr.oetker(u kompletu crvena,plava,zelena i žuta)onih u prahu u kesicama nije bilo.samo crvena i plava....

eh sad,ne nađoh nigdje crnu boju,treba mi za cestuuser posted image ,a ni vatrom,et nisam našla...

kupih 100 ml glukoze u onoj apoteci na Alipašinu,pa u DM fruktozu 500 gr,goveđi želatin dr.Oetker,šećer u prahu bony 500 grama....

eh sad da li sam uzela potrebnu količinu dovoljnu za fondant?

jel mi još nešto treba?
i da taj krem buter kojim trebam poslije premazati tortu,kako njega da napravim?
i koju tortu mi preporučujete da naparvim da nije puno komplikovana?


Imam ti ja i boja raznih i vatromet, mi kupili ali nismo stavljali na tortu. Ako zelis mogu ti dati user posted image A ja mislim da si kupila pogresne boje, to su one za pisanje.


evo link koje su to boje http://das-ist-drin.de/Dr-Oetker-4-Back-Speisefarben-40-g--423131/
bile su još jedne za pisanje i one su skuplje oko 6 km i nešto a ove su 4,km i nešto.
na njima piše da se mogu s njima bojitikreme,preljev od šećera,ili marcipan,sve od pastelnih tonova do jarkih boja

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1680
   RE: Fondant 2
15.11.2012 23:00:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anđelo


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: anđelo

eh ovako
ja sad iz shopinga
mom prvačiću za 7 dana rođendan,kupih i Bingu,boje dr.oetker(u kompletu crvena,plava,zelena i žuta)onih u prahu u kesicama nije bilo.samo crvena i plava....
-koje su ti ovo boje u komletu...da nisu one za crtanje a ne za bojenje mase...de nam il uslikaj il nađi na netu...

eh sad,ne nađoh nigdje crnu boju,treba mi za cestuuser posted image ,a ni vatrom,et nisam našla...
- crne je odavno nestašica...ja imama malo crne negdje...pošaljem ti kod moje mame ne treba ti mnogo da dobiješ sivu cestu :)

kupih 100 ml glukoze u onoj apoteci na Alipašinu,pa u DM fruktozu 500 gr,goveđi želatin dr.Oetker,šećer u prahu bony 500 grama....
- ako ćeš raditi komletnu mjeru fondanta po receptu sa minjine kuharice...900 gr šećara u prahu trebaš...dokupi još i vodi računa u receptu je đželatin do 10gr...ako je tvoj goveći kesa je veća 20gr...popolovi to :)
http://www.minjina-kuhinjica.com/fondan-i-gum-pasta/figurice-od-fondana/domaci-fondan-uz-video-klip/
eh sad da li sam uzela potrebnu količinu dovoljnu za fondant?

jel mi još nešto treba?
i da taj krem buter kojim trebam poslije premazati tortu,kako njega da napravim?
butter crema ide ovako
Butter krem:
125 gr margarina
200 gr šećera u prahu
3 kašike mleka
dobro umutiti ovo, ja u ovo dodam i 2 kocke čokolad otopljene na pari
...

i koju tortu mi preporučujete da naparvim da nije puno komplikovana?
reform, teodora, jaffa, carska.....sad kaži koje recpete da ti dam :: nije ni jedna posebno komlikovana a svaka ukusna




eh evo tih boja
http://das-ist-drin.de/Dr-Oetker-4-Back-Speisefarben-40-g--423131/
za ovaj buter premaz jel može maslac,ne volim margarin da korstim?
uzela sam goveđi želatin ,ok samo 10 grama koristim
šta znači kompletna mjera fondanta? moja torta će biti u obliku pravougaonika, cjeli je prekriti zelenim fondantom,a onda staviti cestu u obliku broja 7 preko nje...par autića poredati,neko jezerce napraviti ,možda i mostić,ako nađem smeđu bojuuser posted image

eh valjda mi bude dovolno fondanta za sve ovo....

znači Hanady dokupim još 400 grama šećera u prahu ukupno 900 grama za fondant, i još 200 grama šećera u prahu za butter cream?

za crnu boju hvala puuunoooouser posted image user posted image user posted image

eh sad za recept daj koju hoćeš ,ja nisam pravila ni jednu od tih tako da mi je svejedno user posted image user posted image user posted image



ovo su ti boje za pisanje po torti...
nije ovo boja da unutra stavljaš i mješaša u fondant...
ovo su klasične jestive pisaljke...
i predpostavila sma da si tu stavila...

eh sad jedna mjera fondanta može biti za to što radiš u opisu...
evo recimo moje jedne toga oblika i ostalo mi sitnih djelova fondanta dosta od jedne mjere...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3598055262349&set=a.3592244397081.2149476.1002520942&type=3&theater

kupi i gustin...kad budeš razvijala fondant da na njemu to radiš...lkaše ide i ne ljepo se za prekrivanje torte..

šećera ti tačno 900 gr treba za kuglu veliku bijeloga fondanta...
sad kad dodoaješ boje, posebno ove u prahu...stvaljš s anjima kap vode...
dodoavanjem toga obično moraš dodoavati i šećera u prahu još da dobijek kompaktnu črvtu msjesu u boji...
zato ti slobodno dokupi 400 gr za fondat + 200 gr za butter + 200/300 d aimaš za rad...

i da i ja stavljam puter uvijek u kreme i bitter cream može čak je i pjenasti meni i bolji...mada sma jednom stavljala onaj margarin s avrhnjem zvjezdin dosta je jeftiniji i da ti kažem da je nikakav razlika u odnosu na putter...tako da i to imaš na umu...

a recept torti sad ti na temi torte prekopiram na zdanji post ove nabrojene pa ti po satavu odluči sama :)
a crna boja će ti već prekosutra biti kod moje majčice...
de nabroj sve boje koje si htjela koristiti...da vidim možda nekih imama i duplih...iste su to boje u korištenjima uglavnom svima nam amaterima :)


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1681
   RE: Fondant 2
15.11.2012 23:12:52   
anđelo
pa crvena (za autiće),zelena,(trava)plava,(jezerce)smeđa(Mostić) žuta(patkice još jedan autić) i crna(cesta)...to sam osmislila po crtežu svog I .Jer on je nacrtao i obojio tortu kakvu želi, pa sam se po tome orjentirala.

ako ima neki link kako napraviti malene autiće ,žabicu,mostić, stavite) cestu sam skontala onako razavaljat oklagijom user posted image user posted image pa ću je nožem fino sredit da liči na nešto

i koliko milimetara mora fondant biti debljine da bi prekrio tortu ?

a baš mi žao za te boje,a fino piše na njima dase i marcipan može bojiti s njimauser posted image
ja vidjela žuti i zeleni miš i kontam oni od fondanta napravljeni.user posted image


_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1682
   RE: Fondant 2
15.11.2012 23:33:02   
Hanady RR
evo ti torte
http://www.ringeraja.ba/forum/m_29249/mpage_73/key_/tm.htm#1475331

a boje ostavi mi do ujutro da sad ne rovim po kuhinji :) al mislim da mogu udovoljiti svim željama crteža dječeka miloga:)

a turtoriali evo ovako nešto:
autići
http://cakejournal.com/tutorials/how-to-make-a-race-car-cake-topper/
http://lilcakelady.wordpress.com/do/fondant-race-car-tutorial/
http://www.youtube.com/watch?v=pmnl4Xazyg4

žaba
http://www.youtube.com/watch?v=NLRSpZQq0EU
http://www.youtube.com/watch?v=tH10LYB_8NU&feature=related
http://www.minjina-kuhinjica.com/fondan-i-gum-pasta/figurice-od-fondana/zabac-od-fondana/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1683
   RE: Fondant 2
16.11.2012 14:41:20   
anđelo
hvala puno za linkove,mislimda ću uspjeti napraviti ,al vidjet ćemo
mene zanima jel se fondan može drvenom oklagijicom razvaljati,ili mi je potrebna neka plastična?

koliko milimetara ili centimetara fondant mora biti debljine da bi se njime prekrila torta

i da,vidim kod pravljenja figurica,koristi se kist i neka vodica ,pa se kistom maže po figuricama i lijepe dijelovi ostali fondanta?
ta vodica jel to šećer i voda?koliki je tu omjer?

i sory na zapitkivanjimauser posted image

< Poruku je uredio anđelo -- 16.11.2012 14:43:14 >


_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1684
   RE: Fondant 2
17.11.2012 0:50:27   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: anđelo

hvala puno za linkove,mislimda ću uspjeti napraviti ,al vidjet ćemo
mene zanima jel se fondan može drvenom oklagijicom razvaljati,ili mi je potrebna neka plastična?

koliko milimetara ili centimetara fondant mora biti debljine da bi se njime prekrila torta


i da,vidim kod pravljenja figurica,koristi se kist i neka vodica ,pa se kistom maže po figuricama i lijepe dijelovi ostali fondanta?
ta vodica jel to šećer i voda?koliki je tu omjer?


i sory na zapitkivanjimauser posted image


Bez problema možeš i drvenom oklagijom.
Otprilike 3-4 mm debljina fondanta, u mom slučaju :)
Pekarski kist, ali možeš i obični.Ja kupila u knjižari user posted image Umočiš kist u običnu vodu, i namažeš onaj dio fondanta koji ćeš lijepiti i to je to.Vrlo malo vode ti je potrebno, kap, dvije...



_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1685
   RE: Fondant 2
17.11.2012 9:33:14   
merima_s
Ovdje ima divnih detaljnih uputstava za izradu raznih figurica:

http://www.facebook.com/1000TutorialsAndMore?ref=ts&fref=ts

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1686
   RE: Fondant 2
21.11.2012 12:35:43   
anđelo
hvala svima na savjetima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1687
   RE: Fondant 2
22.11.2012 14:33:37   
Hanady RR
anđelo...imaš poruku na FB...poslat ću ti boje danas popodne...suprug vozi malenu kod mame pa će ponijeti...
uglavnom na Fb imaš uputsvo šta je u čemu , koja boja...i kako da koristiš :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1688
   RE: Fondant 2
22.11.2012 15:39:33   
anđelo
oh...dobila sam i od mini...sad cu imat duple

ja pomislila ti se oko curice zadeverala pa ti nije ni na pameti..user posted image ,pa se ja osigurala user posted image

uglavnom slikat cu tortu pa postavim aBd.

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1689
   RE: Fondant 2
22.11.2012 15:42:03   
Hanady RR
a ja napravila ninadža koranjače...suše se...
sutra ću tortu pa u subotu da statavim za poklona...
joj mi ninadži...koma komareuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1690
   RE: Fondant 2
22.11.2012 15:50:43   
anđelo
a ti napravila ranije tortu, možel to tako,da napravim i ja pa da stoji?
i dobili smo od mini vatromet za tortu,eh sad ja to nikad nisam stavljala ni koristila,ko seljanka sam.čovjek se uči dok je živ..pa me zanima kako taj vatromet izgleda kad se zapali,jel na fazon prskalica novogodišnjih,ono gori dok ne izgoriuser posted image

< Poruku je uredio anđelo -- 22.11.2012 15:52:55 >


_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1691
   RE: Fondant 2
22.11.2012 15:52:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anđelo

a ti napravila ranije tortu, možel to tako,da napravim i ja pa da stoji?


ma ne ja napravula figure da mi s elijepo osuše koje će ići na tortu...
a tortu ću sutra...uvijek je i pravim dan prije pa ostavim malo da se stegne, pa namažem butter cremom, poravnama pa opet malo se stegne e tek onda svaim fondant pokrivku i pored osušene elemente

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1692
   RE: Fondant 2
22.11.2012 16:01:33   
Medi_87
Hanady daj nindze da ih vidimmmmmmmmmuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1693
   RE: Fondant 2
22.11.2012 16:03:03   
anđelo
a fondant pokrivku radiš onaj dan kad i tortu ili kad i figure.?

kontam ako pokrivku radiš kad i tortu da ja ipak onda cekam sutra.
a šta poravnaš?buter krem na torti jel..... znači pokrivka ide kad se stegne buter krem na torti...a jel držiš tortu u frižideru da se stegne ili staviš na sobnoj temp?
hjoj čuj me ,pitanja majko mojauser posted image

< Poruku je uredio anđelo -- 22.11.2012 16:05:00 >


_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1694
   RE: Fondant 2
22.11.2012 20:18:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anđelo

a fondant pokrivku radiš onaj dan kad i tortu ili kad i figure.?

kontam ako pokrivku radiš kad i tortu da ja ipak onda cekam sutra.
a šta poravnaš?buter krem na torti jel..... znači pokrivka ide kad se stegne buter krem na torti...a jel držiš tortu u frižideru da se stegne ili staviš na sobnoj temp?
hjoj čuj me ,pitanja majko mojauser posted image


hajd polako...user posted image

najprije komletnu mjeru fondata možeš uraditi isti dan....
znači onaj kada radiš figure...
pola iskoristiš odnosno koliko ti treba za figure a ostatak ostaviš u kesu najonsku pa još jednu da ne dolazi zrak do njega i neka čeka na sobnoj temperaturi kad kreneš prekrivati tortu...

ja sma sada uradila pola mjere za figure koje mi se suše...
a u subotu ujutro ću još pola mjere da prekrijem tortu...
tortu naparvim obavezno noć prije...da mi s elijepo stsisne...onda je premažem butter cremom poravnam njime ako ima grbica, neravnina kamufliram user posted image i ostavim još 2 sata najamnje da mi se stisne...pa preko toga uradim pokrivaku na tortu...

ako tebi treba u subotu torta...u mojoj glavi ja bih večeras uardila fondant komlet mjeru...uradila figurice da mi se suše...
sutra navečer uardila tortu i ostavila u frižider...
u subotu ujutro premazala butter kremom sačekala 2 sata pa razvila pokrivku i stavila na tortu pa poredala figure..

eto...i boje su kod mame već...možeš i sad i sutra u toku dana po njih :)
jer nije tebi kasno da sutra uradiš figurice da se osuše u toku dana, a anvečer tortu da za suvotu sve bude tip-topuser posted image

i da držim tortu u fižideru da se stegne, samo kad krenem razvijati pokrivku izvadim je..ona malo otpusti na sobnoj d ami se pokrivka od fondata zaljepi..
a figure sušim na sobnoj temeperaturi u ovo lijepo vrijeme koje nije pretoplo..ljetos sam morala u frižider naravano...
komletnu zavšrenu tortu sa fondatom čuvam u frižideru do korištenjauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1695
   RE: Fondant 2
22.11.2012 20:28:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Medi_87

Hanady daj nindze da ih vidimmmmmmmmmuser posted image


evo sad ih fotkah...svjetlo ne valja...al torta će biti moćnijauser posted image tako ja sebe tješimuser posted image
ovaj je najvažniji...jede komad pizzeuser posted image
http://www4.slikomat.com/11/1122/gqo-SL7310.jpg
eh plavi će sjediti kraj pizze sa njimuser posted image evo na ovoj i pizze suši seuser posted image
a ovi sa dignutim rukama vire iz onih šahtova za kanalizacijuuser posted image
http://www4.slikomat.com/11/1122/piv-SL7310.jpg

na ovoj kutiji su mi još i ove male kockice šarene...to su mi rpozori zgradauser posted image a ove velike kocke na njima su mi slova imena slavljenika
a napravila sma oker zgrade za naprijed da na tortu poljepim...to mi se usparvno suši na stiropolu user posted image
i zvjezdice u boji prozora za ostale tri strane torte ...

eto dobro sma zamislila..dal će ispast tako vdijet ćemo...
kod mene to obično sve drugačije ispadne nego sma zamislila do krajauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 1696
   RE: Fondant 2
22.11.2012 20:38:46   
anđelo
eh ovako ja napravila kompletnu mjeru fondanta ,sve po receptu iz minjine kuhinje

nešto mi ono čvrsto ispalo pravo,jel to tako treba

eno ga sad nadolazi pola sata pa ću vidjet kakvo je stanje
gledam na onom video ona minja ono mjesi ko juhku čovječe ,ja se patila ko svi sretni
trebal biti nako tvrdo?

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1697
   RE: Fondant 2
22.11.2012 20:42:38   
Hanady RR
pa treba biti tvrdo...
što ti je tvrđi lakše ćeš raditi s anjim...
sad on se mjesi ko jufka...al treba snage za njegauser posted image nije mekan ko jufka za pitu ni slučajno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1698
   RE: Fondant 2
22.11.2012 20:53:32   
Ramona11
Andjelo, bit ce to tebi dobro. Kad radis s fondanom tj. kad mjesis rukama smeksa se malo user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1699
   RE: Fondant 2
22.11.2012 22:36:47   
anđelo

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

pa treba biti tvrdo...
što ti je tvrđi lakše ćeš raditi s anjim...
sad on se mjesi ko jufka...al treba snage za njegauser posted image nije mekan ko jufka za pitu ni slučajno


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
eh ja ga odradila.....dok sam mu boju dodala ruke mi utnile i prsti...user posted image jes ovo zahebano.......sutra cu ja figure ,velik je ovo zalogaj za mene user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *