|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  848 849 [850] 851 852   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 17:44:51   
Anoniman
mi skoro dosli anel ima bronhitisuser posted image ......sav zacepljen tesko dise , skripi  itd
Dala nam inhalaciju tura je bila preko 38 kaze grlo cisto al je moguca urinalna infekcija sutra nal izvaditi ubit cu se materemi kako mi samo tesko pisu uhvatitiuser posted image
nije dala nista sem inhalacije danas i ujutro
Sutra se javi ped.


(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 21226
   [Obrisana poruka]
15.1.2012 18:28:38   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21227
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 18:28:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: felix

mi skoro dosli anel ima bronhitisuser posted image ......sav zacepljen tesko dise , skripi  itd
Dala nam inhalaciju tura je bila preko 38 kaze grlo cisto al je moguca urinalna infekcija sutra nal izvaditi ubit cu se materemi kako mi samo tesko pisu uhvatitiuser posted image
nije dala nista sem inhalacije danas i ujutro
Sutra se javi ped.




dobro felix nemoj se ubijati...pa sve je to u roditeljskom stažu bona.

pa on je već veliki...nek s enapije dobro tečnosti i fino posudicu djetetu stavi nek s epopišku i nju...moš mu je idžat ženo...lakše je tebi nego nama sa curama

A nije antibiotik ukljulen...to valjda dok vide nalaz urina iliuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21228
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 18:39:57   
Anoniman
nije ukljucen anib jer je skoro ispio kako ona kaze jaki antib zinat pa nista nego da turu obaram dok ne bude gotovo nal urina samo ga inhalirala
Sutra se ped. javiti pa viditi sta dalje ......  grlo je kaze o.k cisto nista nema .  ne jede jer mu se skupilo slajma tesko mu disat pa zato ne jede ne zbog grla kao sto sam ja mislila
ma joj tesko mi pisu uhvatiti uvjek dodjem kuci pa se posle sama ponovo vracam , da ju odnesem nece ko namjerno da piski

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 21229
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:06:03   
Anoniman
eh da rece mi da SLOBODNO ukljucim Imnunuglukan reko skoro ispio svu bocicuuser posted image i stvarno se pokazo super kaze neka je ispiso
Ukljuci mu sutra dr.slobodno pogotovo sad kad  kaslje i kad je pod bronhitisom
Pitala u apoteci smijem li kaze zasto nebi smjela , nije otrov sad pogotovo kad je slab daji i kupila sam pocela sam opet sa imun.
I stvarno se nama pokazao kao jedan od najbolji user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21230
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:13:40   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Lady26

Kod mene u kuci show program user posted image

MM : ti si mala koza
L : nisam ja koza ja sam Nana moja (i odvali plakati) user posted image

L : tajo hajde pusti kukunku
MM : kukunka umrla
L : nijee umija kukunka, umijo tajo user posted image user posted image user posted image

L: tajo hajde pusti kukunku
MM : otisla kukunka kupiti hljeb da tajo ne umire vise, makar od gladi user posted image
L : nije otisja kupiti jeb, kupi kifjeeeeeeee user posted image

user posted image user posted image [sm=jezicek.gif
a mi se maloprije vracamo s rodjendana, mrak, penjemo se u haustoru i lana gleda kroz prozor ima li djece vani (naravno nema) i komentarise: "nema djece, otisla u skolu da ih mama uci"user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 21231
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:16:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: felix

nije ukljucen anib jer je skoro ispio kako ona kaze jaki antib zinat pa nista nego da turu obaram dok ne bude gotovo nal urina samo ga inhalirala
Sutra se ped. javiti pa viditi sta dalje ......  grlo je kaze o.k cisto nista nema .  ne jede jer mu se skupilo slajma tesko mu disat pa zato ne jede ne zbog grla kao sto sam ja mislila
ma joj tesko mi pisu uhvatiti uvjek dodjem kuci pa se posle sama ponovo vracam , da ju odnesem nece ko namjerno da piski

felix probaj mu staviti jednostavno cunu u posudicu i reci mu da piski...ja sam isto mislila nema sanse da se popiski...a njemu bi sega...i fino se popiskio...nekad oni nas znaju iznenaditi...kad za nesto mislis ma nema sanse...veliki su oni vec...sve razumiju...nemoj odmah misliti negativno...ko zna...krhko je znanje


Ja cu sutra odvesti A. kod Mire da ga poslusa...on jadan svaki put kada se zakaslje kukauser posted image ...vjerovatno mu se sline gade

probala sam mu dati dzem od smokava...odmah je ispljunuo
med me strah...jer i mene pocne gusiti
kontam da sad napravim onaj caj od luka i jabuke
do sad sam mu davala sljez
ne znam vise sta jos...samo da hoce iskasljati...
mogla bih ga inhaliratiuser posted image

A sta mislite da ja njega potopim u kadu sta bih mogla staviti da se iscisti

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21232
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:19:29   
teacher75
jo felixuser posted image cudi me da mu nisu dali antibiotik zbog bronhitisa. nadam se da ce nalaz urina biti ok. i mi smo ispili imunoglukan prije nekih mjesec dana (pocela ga piti kad je imala upalu pluca i pila ga 2 mjeseca), sad pravi pauzu i jede sto vise voca sa c vitaminom- svaki dan nekoliko mandarina, juce kivi pojela itd... inace vratile se u pola 7 sa rodjendana iz igraonice bambi, slomila me kao nikad do sad, nije skoro nigdje htjela bez mene pa me vodala korz one razne drangulije. a danas je spavala samo 35 minuta, tako da je i ona umorna i cim je dosla zaspala (oko 18.45). sutra ionako moram ujutro na posao, pa me bas briga ako ranije ustane, i ja sad jedva cekala da odmorim

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21233
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:22:38   
škorpija

IZVORNA PORUKA: teacher75

jo felixuser posted image cudi me da mu nisu dali antibiotik zbog bronhitisa. nadam se da ce nalaz urina biti ok. i mi smo ispili imunoglukan prije nekih mjesec dana (pocela ga piti kad je imala upalu pluca i pila ga 2 mjeseca), sad pravi pauzu i jede sto vise voca sa c vitaminom- svaki dan nekoliko mandarina, juce kivi pojela itd... inace vratile se u pola 7 sa rodjendana iz igraonice bambi, slomila me kao nikad do sad, nije skoro nigdje htjela bez mene pa me vodala korz one razne drangulije. a danas je spavala samo 35 minuta, tako da je i ona umorna i cim je dosla zaspala (oko 18.45). sutra ionako moram ujutro na posao, pa me bas briga ako ranije ustane, i ja sad jedva cekala da odmorim

a što bi mu dali antibiotik zbog brohitisa, ajdin ima bronhitis od 4. mjeseca života, a nikad samo zbog toga nije dobio antibiotik, tu smao inhalacije ventolinom pomažu.



_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21234
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:28:41   
Anoniman
skorpija, posto cesto imate taj bronhitis...moguce da je  on alergican...tako obicno to biva
kada se mogu raditi alergotestovi?



(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 21235
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:29:15   
teacher75
ja sam se citav zivot borila sa bronhitisom i svaki put sam morala piti antibiotike, a i od rodice mala koja ima nepune 3 godine ima opstruktivni bronhitis jako cesto i svaki put joj dadnu anitbiotike

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 21236
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:30:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

skorpija, posto cesto imate taj bronhitis...moguce da je  on alergican...tako obicno to biva
kada se mogu raditi alergotestovi?





ka dhoćeš...
ha privatno ha dražavno

ha iz krvi ha postarisnki...
saso mange ima

al ima i postotak tačnosti akos erade iz krvi kada je dijete mlađe do 3 godine...etc
http://www.ringeraja.ba/forum/m_404521/mpage_4/key_/tm.htm

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21237
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:32:09   
teacher75
dadada, od rodice mala je garant alergicna jer su i ona i njen muz alergicni, a mala stalno bolesna,al alergo testovi nisu nista pokazaliuser posted image rekli joj da nakon 3.godine uradi privatno, ne znam zastouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21238
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:36:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

dadada, od rodice mala je garant alergicna jer su i ona i njen muz alergicni, a mala stalno bolesna,al alergo testovi nisu nista pokazaliuser posted image rekli joj da nakon 3.godine uradi privatno, ne znam zastouser posted image


zato što do 3 godine rade se tzv testovi iz krvi koji nisu 100% pouzdani...
dok nakon treće rade se sa reganesima na nekoliko alrgena na dvije ruke ...e ti su pouzdaniji...

a brohitis ne mora značiti alrgene uopšte...

često kašalj i stisaknje u plućima jeste povezano s alaergnom odeđenim ali ni slučajno nije iksljučivo to...

moja F nije alergična recimo ni na što iz krvnih alergotestova ...a araman jeste na sve i svašta pa čak i polen i med itd...sara po krvim nalazima smao na grinje...
tako da

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21239
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:37:22   
Anoniman
Hanady...de ti meni daj ideju sta u kadu da stavim da sline krenuuser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 21240
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:38:57   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: teacher75

dadada, od rodice mala je garant alergicna jer su i ona i njen muz alergicni, a mala stalno bolesna,al alergo testovi nisu nista pokazaliuser posted image rekli joj da nakon 3.godine uradi privatno, ne znam zastouser posted image


zato što do 3 godine rade se tzv testovi iz krvi koji nisu 100% pouzdani...
dok nakon treće rade se sa reganesima na nekoliko alrgena na dvije ruke ...e ti su pouzdaniji...

a brohitis ne mora značiti alrgene uopšte...

često kašalj i stisaknje u plućima jeste povezano s alaergnom odeđenim ali ni slučajno nije iksljučivo to...

moja F nije alergična recimo ni na što iz krvnih alergotestova ...a araman jeste na sve i svašta pa čak i polen i med itd...sara po krvim nalazima smao na grinje...
tako da

ja mislim da ova mala jeste alergicna jer ima genetske predispizicije (oboje roditelja alergicni na prasinu, polen itd..)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21241
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:39:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: teacher75

dadada, od rodice mala je garant alergicna jer su i ona i njen muz alergicni, a mala stalno bolesna,al alergo testovi nisu nista pokazaliuser posted image rekli joj da nakon 3.godine uradi privatno, ne znam zastouser posted image


zato što do 3 godine rade se tzv testovi iz krvi koji nisu 100% pouzdani...
dok nakon treće rade se sa reganesima na nekoliko alrgena na dvije ruke ...e ti su pouzdaniji...

a brohitis ne mora značiti alrgene uopšte...

često kašalj i stisaknje u plućima jeste povezano s alaergnom odeđenim ali ni slučajno nije iksljučivo to...

moja F nije alergična recimo ni na što iz krvnih alergotestova ...a araman jeste na sve i svašta pa čak i polen i med itd...sara po krvim nalazima smao na grinje...
tako da
daleko najgora alergija...tj. na prasinu je li...ja mislim...barem


(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 21242
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:41:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

Hanady...de ti meni daj ideju sta u kadu da stavim da sline krenuuser posted image


hm...
ako one s elsijevaju tamo iza...slabo će njih šta potjerat naprijed...
al d aga inhaliraš u kadi dobra dieja u svakom slučaju...
morska so ona krupna za kupke...
eukaliptus eterično ulje
a najefikasnije bi s eu slučaju kašlja koji s evama javlja pokazalo eterično ulje rauzmarina...

smao dadad pa zi...morska ne više do 5 minuta...a eterična ulja 3 minute 3 puta dnevno i ni slučjano više

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21243
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:42:24   
Anoniman
tiki ispio je skoro zinat pred deset dana . Nije nikak upala grla sad cemo samo vidit da nije urin odakle tura sta turu potice !
Pa cemo vidjet a A posle inhl. bude preporodjeno djete dise normalno horan ma sve 5 .
pa i sutra ce jednu primiti ujutro


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21244
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:42:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: teacher75

dadada, od rodice mala je garant alergicna jer su i ona i njen muz alergicni, a mala stalno bolesna,al alergo testovi nisu nista pokazaliuser posted image rekli joj da nakon 3.godine uradi privatno, ne znam zastouser posted image


zato što do 3 godine rade se tzv testovi iz krvi koji nisu 100% pouzdani...
dok nakon treće rade se sa reganesima na nekoliko alrgena na dvije ruke ...e ti su pouzdaniji...

a brohitis ne mora značiti alrgene uopšte...

često kašalj i stisaknje u plućima jeste povezano s alaergnom odeđenim ali ni slučajno nije iksljučivo to...

moja F nije alergična recimo ni na što iz krvnih alergotestova ...a araman jeste na sve i svašta pa čak i polen i med itd...sara po krvim nalazima smao na grinje...
tako da
daleko najgora alergija...tj. na prasinu je li...ja mislim...barem




anajgora...kućna prašina i grinje koje imamo na tijelu je nešto s ačim s enajteže boriti...to ne možemo iskorijeniti...
ono istina od alergena ne treba ni dovatai skroz jer tako treba imunitet steći ..ali dok je dijete malo d abi s emoglo boriti to je strašnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21245
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 19:54:27   
tekja

[/quote]

anajgora...kućna prašina i grinje
[/quote]


Moja dijagnozauser posted image ...i to alergiju razvila u odrasloj dobi, sa nekih 20-22 godine...strasno...citavu godinu kisem, smrcem, blaga promuklost...user posted image



_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21246
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 20:04:48   
Anoniman
eno sam stavila morsku sol...za divno cudo imala onu grubu tj. krupno zrno...i nanuuser posted image ...ovu nanu fol da prodise

etericnih ulja nemamuser posted image

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 21247
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 20:08:43   
Anoniman
Mi radili te testove nisu ništa pokazali, a i dalje se zna javiti kašalj odjednom, pa prestane nekad sam, nekad pomoću ventolina i bebyhalera ali znali smo završiti i na antibioticima. Već smo se navikli stim živjeti, početak je bio najgori kad nisam znala zašto mu se tako često javlja kašalj, pa lutaš od doktora do doktora sa različitim dijagnozama, možda je ovo, možda je ovo-ufff...

dadada ja koristim fiziološku otopinu za nos to mi je ekstra, 4ml fiziološke sa špricom uguram ma ima da cure...ispočetka je bilo veoma teško to postići al svaki put sam morala prvo sebi ukapati pa njemuuser posted image i sad mu se sviđa i kad mu ne treba kaže hoću da mi ukapaš nosuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 21248
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 20:12:06   
Hanady RR
ja fiziološke one od pola litra koristim...user posted image
ja stavim špricu u navučem mililtre pa kad ih zalijem u nos..ne znaju jesu došle il pošle...
al što kaže breskva kad to očepiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21249
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
15.1.2012 20:14:33   
selebriti
Ko je to plaćen da reklamira Dentivit Plus user posted image user posted image
Evo i mi ćemo ga sutra kupiti... user posted image user posted image da vidim kako šlajm izbacuje...

A više ne znam šta cu sa svojim djetetom, em što slini,kašljuca, ne jede, a sad i proljev.user posted image
Ne znam bil je vodila Dr. ... gornje trojke su dvije bijeloroza tačke.. nekako mislim da je sve to povezano, al opet nisam pametnauser posted image



_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  848 849 [850] 851 852   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  848 849 [850] 851 852   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Prerano za bebu?
пеперутка16

Da li je prerano imati želju za djetetom i brakom sa 18 godina?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *