|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  173 174 [175] 176 177   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
20.5.2011 10:07:08   
emi7908
Iman zaboravih napisati da si me stvarno dobro nasmijala sa tvojom i kitty i komentarom o pubertetu..user posted image user posted image user posted image  ali bez obzira na sve tortica je medena user posted image  

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 4351
   RE: Fondant
20.5.2011 10:14:19   
ElRa


imali neko recept za cokoladnu tortu da je ukusna i s puno puno cokolade user posted image ,  al da moze ici pod fondant???

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 4352
   RE: Fondant
20.5.2011 10:21:41   
Lady26
IZVORNA PORUKA: emi7908

dush divna tortica.... ja jako volim ove boje koje si koristila nekako mi tako nježne .. a gdje si ti kupila ove lakupe za cvjetiće?

Sorry, moram, bas sam se slatko nasmijala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 4353
   RE: Fondant
20.5.2011 10:37:29   
dush
IZVORNA PORUKA: emi7908

dush divna tortica.... ja jako volim ove boje koje si koristila nekako mi tako nježne .. a gdje si ti kupila ove lakupe za cvjetiće?


Hvala :)

Kalupe sam dobila sam ih iz Londona. Mislim da su oni PME cutters.

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 4354
   RE: Fondant
22.5.2011 15:44:15   
palachinken
Joj moram ovu postaviti, meni je tako nešto drago bilo praviti ovu tortu i ove figurice. Nisam ni znala da Spužvan ima takvu raju dok nije stigao zahtjev. Presmiješni su user posted image

user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 4355
   RE: Fondant
22.5.2011 18:26:32   
IvanaTz
Jao palachinken, spongie je superishka s ovim likovima svojim okolo... user posted image user posted image user posted image

evo jedna mala svadbena...

user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 4356
   [Obrisana poruka]
22.5.2011 21:27:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 4357
   RE: Fondant
23.5.2011 9:35:51   
dush
IZVORNA PORUKA: palachinken

Joj moram ovu postaviti, meni je tako nešto drago bilo praviti ovu tortu i ove figurice. Nisam ni znala da Spužvan ima takvu raju dok nije stigao zahtjev. Presmiješni su user posted image

user posted image




Palachinken.... Genijano!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

Kako su samo  divni!!!! :)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 4358
   RE: Fondant
24.5.2011 7:56:22   
vila_7
oooj...da se pozalim! Ja sinoc napravila tortu,I to glupaca pravila tortu koju nikad nisam (ovdje nasla neku VASINU tortu),i prvo nisam u koru stavila šećer,drugo kora ispala tankauser posted image ,pa morala jos jednu standardnu svoju napraviti (da sam bar odmah po svom),i na kraju fil mi nije nesto-bar mi se cini!A popravnog nema,jer veceras moram fonadan napraviti, sutra je godisnjica! A sto je najgore skontala sam da ne mogu probati uopce tortu dok je svi ne probamouser posted image . Al hajde sreca pa su to roditelji i brat i nevjesta pa me nece puno biti stid ako bude grozna!user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 4359
   RE: Fondant
24.5.2011 7:57:03   
vila_7
palachinken , ivana tz i ostale profesionalke,koje vi torte najcesce pravite za pod F?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4360
   RE: Fondant
24.5.2011 9:44:55   
Bambi09
Obzirom da se pripremam i psihicki i fizicki za pravljenje rodjendanske torte za sutra, molim vas za HITNE odgovore...
 
1. Koju kolicinu zelatine koristite za fondant? (gramaza)
 
2. Fruktoza - da li grozdjani secer moze zamjeniti?
 
3. Kako pravite slova, da li imaju kalupi ili rucno kruzite?
 
Ako mi jos nesto na um padne, nadam se da necete zamjeriti ako vas "brzinski" upitam user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4361
   RE: Fondant
24.5.2011 9:46:52   
M kao Mama
Imaš tamo na minjinoj kuhinjici tačne gramaže, činimi se da ide 10 grama, što je jedna mala kesica, za fruktozu, ja sam kupovala orginalnu u DM-u, a slova sam izrezivala nožićem

sretno

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4362
   RE: Fondant
24.5.2011 9:52:51   
Bambi09
Hvala, znaci 10 gr., jer kod mene je ona veca kesica, pa ce to biti razlog zasto mi je fondant previse tvrd... A za fruktozu, na zalost ovdje ga nema nigdje, pa kontam da li moze grozdjani zamjeniti?

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4363
   RE: Fondant
24.5.2011 9:54:02   
M kao Mama
PA, jel nema DM u Goraždu, e miša mu, ne znam, to ipak moraš pričekati da se jave ove žene od zanata, ja sam početnik, hahahaha.

A želatin stavi pola kesice, i nema fule

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4364
   RE: Fondant
24.5.2011 9:58:11   
ziki
Koji beše grožđani šećer, na minjinoj kuhinjici piše da može fruktoza i deksoza, ili po 50 gr ili 100 jednog od t dva. Bambi ja sam stavila pola goveđeg želatina a mislim da je chuci stavljala malu kesicu biljnog želatina -agar ili nešto slično

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4365
   [Obrisana poruka]
24.5.2011 9:59:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Bambi09)
  Neposredna veza do poruke: 4366
   RE: Fondant
24.5.2011 10:56:14   
dush
IZVORNA PORUKA: Iman83

Joj, Bambi, meni se čini da je neko umjesto Fruktoze koristio i obični šećer i nije bilo problema. Al, što reče mama Alma, javiće ti se profići.
A ja sam koristila pola velike kesice želatine.
Neko je pričao da napravi na kompjuteru slova- tj na listu papira pa ih iskruži pa na fol kalupa sječe po fondantu, al kontam da za to moraš biti malo stručniji, pa ja pravim reckajući nožem komadiće i ljepim po fondantu user posted image . Zašto jednostavno kad može komplicirano?



Ja sam tako pravila brojeve na novogodisnjim tortama, nije uopste komplikovano, samo treba dosta vremena i trebas da isprintas poprilicno debela slova, da lakse isjeces :). Ja sam prvo isprintala i isjekla slova na papiru, onda sam ta isjecena stavila na razvaljan fondan i cackalicom oko slova malo udubila fondan, sklonila papirna slova i onda malim nozicem reckala.
Radila sam i sa kalupima, s kojima je dosta lakse, ali onda ce sve torte koje budes pravila isto izgledati :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4367
   RE: Fondant
24.5.2011 14:02:19   
zeze
IZVORNA PORUKA: palachinken

Joj moram ovu postaviti, meni je tako nešto drago bilo praviti ovu tortu i ove figurice. Nisam ni znala da Spužvan ima takvu raju dok nije stigao zahtjev. Presmiješni su user posted image

user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
fenomenalno


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 4368
   RE: Fondant
24.5.2011 14:17:25   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

PA, jel nema DM u Goraždu, e miša mu, ne znam, to ipak moraš pričekati da se jave ove žene od zanata, ja sam početnik, hahahaha.

A želatin stavi pola kesice, i nema fule


Interex nam je ko Las Vegas  user posted image user posted image user posted image user posted image  naaaaajveciiii user posted image user posted image user posted image

Ja sam prosli put koristila obicni secer, sve je bilo u redu samo eto nisam 100% sigurna od cega mi je bio tvrd fondant, da li od zelatine ili od secera user posted image  Al ipak je ispao prihvatljiv... Ako ne nadjem fruktozu opet cu koristiti obicni secer...

zeze dobri ti ovi smajlici user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4369
   RE: Fondant
24.5.2011 14:18:40   
Lady26
OT hocu i ja ove smajlice, hajde na pp javi koji su user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4370
   RE: Fondant
24.5.2011 14:18:59   
palachinken
Bambi, tamo na odjelu za dijabetičare ima tih alt_ernativnih šećera, a probaj pomijesati grožđani i obicni, ako ne nadjes fruktozu.

user posted image

Evo ovo sam ja vidjala po tim supermarketima.


Hvala zeze user posted image


< Poruku je uredio palachinken -- 24.5.2011 14:21:05 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4371
   RE: Fondant
24.5.2011 14:22:52   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: Lady26

OT hocu i ja ove smajlice, hajde na pp javi koji su user posted image

 
skontaj user posted image
 
palachinken, gledala sam i na tom odjelu, ali jedino sto sam nasla je ovaj grozdjani secer, pa sam zato i pitala da li moze taj u zamjenu

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 4372
   RE: Fondant
24.5.2011 14:23:29   
zeze
Ja studiram ovaj fondant, a nikako da se natjeram na ovaj poduhvat user posted image

IZVORNA PORUKA: Bambi09

zeze dobri ti ovi smajlici user posted image



user posted image

IZVORNA PORUKA: Lady26

OT hocu i ja ove smajlice, hajde na pp javi koji su user posted image

user posted image



_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 4373
   RE: Fondant
24.5.2011 14:24:55   
vila_7
hocuu i jaaa!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 4374
   RE: Fondant
24.5.2011 14:26:28   
vila_7
i ako neko moze odmah da odgovori jer radim do 3-kupila sam one male kesice boje i hocu da mi bas bude jarko crvena boja.Kako to postici i kako se uopce postizu jarke a kako pastelne-jel fazon samo u  količini koju dodas?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  173 174 [175] 176 177   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  173 174 [175] 176 177   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *