|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
6.2.2011 22:38:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

ja poooooooooooojma nemam sta da pravim mom Andrejevicu...mislim, koji motivuser posted image





za kaznu mu napravi tortu u obliku dubokog tanjira s corbom unutrauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2226
   RE: Fondant
6.2.2011 22:39:24   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

dadada...hm..pokoyo....user posted image
nije jos nikad gledao taj crtic...a samim tim ni mamauser posted image user posted image user posted image user posted image



Sramno...ostala sam bez rijeci...imate DVD od nas. user posted image




< Poruku je uredio Skvo RR -- 6.2.2011 22:41:16 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2227
   RE: Fondant
6.2.2011 22:40:40   
muaaa
Dada napravi mu fudbal,neznam koji je uzrast sta voli

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 2228
   RE: Fondant
6.2.2011 22:42:38   
Anoniman
ova mi se svidja...samo ne znam koju tortu user posted image

user posted image

i ova mi se jaaaaaaaako svidja...samo mi se cini prevelika

user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2229
   RE: Fondant
6.2.2011 22:43:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: dadada

ja poooooooooooojma nemam sta da pravim mom Andrejevicu...mislim, koji motivuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja i mm vec kontali POMFRITuser posted image user posted image


za kaznu mu napravi tortu u obliku dubokog tanjira s corbom unutrauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2230
   RE: Fondant
6.2.2011 22:44:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

dadada...hm..pokoyo....user posted image
nije jos nikad gledao taj crtic...a samim tim ni mamauser posted image user posted image user posted image user posted image



Sramno...ostala sam bez rijeci...imate DVD od nas. user posted image



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 2231
   RE: Fondant
6.2.2011 22:47:08   
Anoniman
joj dadada mozes mu napraviti kao ono pakovanje mc donald's pomfrituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bas bi to bilo cooluser posted image user posted image user posted image
kod nas mora biti memo(medo)user posted image user posted image user posted image user posted image opsjednuta je medama

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2232
   RE: Fondant
6.2.2011 22:49:39   
M kao Mama
bebaca, u donju idu tri kore, a u gornju sam napravila jednu koru u mali kalup i onda prepolovila.

znači kora:

3 jajeta
6 kašika brašna
6 kašika šećera
3 kašike ulja
pola praška za pecivo
1 kašika kakao praha
1 šoljica oraha

umutiš jaja i onda dodaješ ove sastojke , smjesa bude pogusta i onda malo, ali vrlo malo mlijeka dodaš i to je kora.

Staviš papir za pečenje , dobro pomastiš i pečeš oko 15 minuta, prvu koru, ostale manje jer je rerna zagrijana.

Ovako praviš tri kore za donju, tortu i još jednu u mali kalup za gornju.

A, fil ide

5 jaja u milku sa tri kore, ja sam stavila 8 jaja, a ti možeš 7 komotno.

Odvojih bjelance i žumance,
umutiš bjelense sa šećerom, ja sam stavila oko pola kg

a žumance umutiš, dodaš puter i još 100 grama, četri milka čokolade i orahe. Umutiš ovaj fil i dodaš šlag i pomješaš. Ovim filom sve fino filiješ i neka bude više fila slobodno.


ovim filom sa orasima malo krupnijim sam premazala i kore da bi stavla fondant i super je prionuo i uopšte se nisu vidjeli orasi.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 2233
   RE: Fondant
6.2.2011 22:52:22   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

Mya ako nije problem recept.cokoladna uvjek prolazi:)
valjda cu uspjet to sa slamkama.to samo malo treba virit iz donje torte


Evo post od Azure (s tim da naravno ne stavljas preko šlag jer ide fondant...završavaš tortu ili kremom ili buttercreamom, pa onda preko fondant...i ne stavljam rum ako je za djecu...

IZVORNA PORUKA: Azure

O hayidi ja strasno volim kad jutro zapocne "slatko". Vec mi voda na usta ide.
Strasno volim kolace, cokoladne posebno.

Ja cesto pravim cokoladnu tortu koja moze u kombinaciji orah, ljesnilk, badem zavisi sta volis. Nije komplikovna (tj. bila je pa sam je ja prilagodila sebi cisto zbog vremena.
Ne znam da li vise volis kupovne kore ili da ih ti pravis. Ja vise volim praviti jer pravim vecu tortu. Ove kupovne su mi nekako male.

Kore:
Umutiti 3 jaja, dodati solju secera, pola solje ulja, dvije solje brasna, kakao po zelji (ja volim sto crnje to bolje), vanilin secer, i prasak za pecivo. Kad umutis dobit ces malo guscu masu, onda dodaj vrlo malo vode da to razrijedis ili mlijeka. Ja volim u kore dodati i malo ruma, bilo pravog bilo ekstrakt. Ako ces ekstrakt onda dodaj manje od pola bocice.  Kad se ispece i ohladi prerezes je na tri dijela. (meni nekad uspiju i 4)

Fil: Na pari  (a mozes i u serpici, ali na skroj laganoj vatri, eto toliko laganoj da mozes dlan staviti na ringlu) kuhas tri cijela jajeta i tri zumanceta. Moras konstantno mijesati da ti se ne zapece nego da se lagano zgusne. Kad se zgusnu dodas cokolade za kuhanje (pise dvije stanglice a ja stavim skioro citavu jer volim okus cokolade) vanilin secer, ja opet stavim malo ruma, secera po zelji i i 150 samljevenih oraha, ljesnika ili bademea zavisi sta volis. Kad se krema skoro ohladi dodas 180 grama putera.

Prije filovanja kora ja malo ugrijem mlijeka u koje stavim kasicicu secera (secer uvijek po volji) i oplet malo ruma . Sa tim mlijekom navlazim kore, i ond ih filujem. Ponekad prije fila dodam slatko vrhnje (koristim Hopla vrhnje od 200 mililitara), premazem tanko pa onda fil, kora fil... do kraja
i na kraju izdasna COKOLADNA GLAZURA. . E ti mozes staviti i glazuru od vrhnja (oli šlaga) i ukrasiti je kako volis. Ja je obicno ukrasim tako sto pospem oraha ili... postranice torte i malo da predje gornje rubove. Nekada dodam polovice jezgre oraha ili listice badema, zavisi sta koristis.

eto ako ti se dopadne (moji je svi vole a ja posebno i ne bude ti komplikovna za praviti (a nije zaista) zelim ti sladak i ukusan dan sa dragim



< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 6.2.2011 22:53:50 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2234
   RE: Fondant
6.2.2011 22:54:13   
bebacha
ovo mi djeluje dobra torta.
koji broj kalupa,koliko torta otprilike bude visoka.nesto mi 3 jaja djeluje malo


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2235
   RE: Fondant
6.2.2011 22:57:10   
M kao Mama
bebača jesi li pitala moju ili ovo što je mia stavila

u jednu koru ideu 3 jajeta, 3 kore 9 jaja + ona jedna za malu još 3 znači 12 jaja samo u kore, nije niska vjeruj mi, evo ima slika naprijed pa vidi

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2236
   RE: Fondant
6.2.2011 23:00:33   
bebacha
pitala sam za ovu cokoladnu-
za ovu tvoju vjerujem da je dobra al odustajem zbog sirovi jajauser posted image user posted image user posted image sta cu,nesto to nemogu i gotovo


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2237
   RE: Fondant
6.2.2011 23:05:25   
Anoniman
i ovo mi je super...nekome odneses za poklonuser posted image
user posted image

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 2238
   RE: Fondant
6.2.2011 23:09:24   
muaaa
Ja sam pravila slicno pa slavljenica nije mogla vjerovati da je torta a ni ostala djeca na rodjendanu....

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2239
   RE: Fondant
6.2.2011 23:10:22   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: bebacha
ovo mi djeluje dobra torta.
koji broj kalupa,koliko torta otprilike bude visoka.nesto mi 3 jaja djeluje malo


Evo tortice koju sam ja pravila, s tm da je na sprat pravila sam duple mjere...

user posted image

Koji je kalup nemam pojma, mislim da je donji 28, a gornji hm...ako treba mjeriti javi...




_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2240
   RE: Fondant
7.2.2011 9:18:20   
bebacha
e hvala ti.ovo mi djeluje sasvim uredu.pravim probu 13-tog za bratov za rodendan pa cemo vidjet.a bude ok onda je pravimo na 2 sprata

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2241
   RE: Fondant
7.2.2011 10:37:57   
Ben 10
Ja napravila fondan i mislim da mi je dobar ispao,nekako mi spuzvast.
Danas cemo tortu i ostalo jer je mojoj sincini sutra rodjendan.


< Poruku je uredio Ben 10 -- 7.2.2011 10:38:33 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2242
   RE: Fondant
7.2.2011 10:55:39   
palachinken
IZVORNA PORUKA: dadada

i ovo mi je super...nekome odneses za poklonuser posted image
user posted image



Ovo je odličan fol, a ti preklopi "papira" sa strana su super fazon, detalji čuda čine! OVo bih mogla braci za rođendan


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2243
   RE: Fondant
8.2.2011 10:35:41   
Mama1
user posted image

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2244
   RE: Fondant
8.2.2011 10:38:41   
Mama1
user posted image

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 2245
   RE: Fondant
8.2.2011 10:40:54   
Mama1
user posted image

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 2246
   RE: Fondant
8.2.2011 10:45:08   
Mama1
user posted image


Eto i od mene malo slikica :)


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 2247
   RE: Fondant
8.2.2011 10:50:45   
Anoniman
mama1 ...ekstrauser posted image user posted image user posted image user posted image ...a gitara mi jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

nego kad si vec tu da te iskoristimuser posted image user posted image ..da li si ikad probala farbati kupovni marcipan...ja kontam da od njega pravim figurice al posto ga ima samo u 3 boje koje meni neodgovaraju pa sam razmisljala da njega obojim s onim bojama u prahu...je li moze to? ili ipak od fondanta da pravim

(odgovor članu Mama1)
  Neposredna veza do poruke: 2248
   RE: Fondant
8.2.2011 10:54:35   
Mama1
Koliko ja znam da se ne moze farbati jer taj marcipan je poprilicno masan i onda ne prima boju ...

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2249
   RE: Fondant
8.2.2011 11:10:06   
Anoniman
a kako onda farbaju marcipanuser posted image

(odgovor članu Mama1)
  Neposredna veza do poruke: 2250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *