|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
5.2.2011 21:07:38   
muaaa
Ma sve zavisi koju boju zeli,crvenu je tesko dobiti i od jedne kesice,crnu takodje....a plavu,zelenu,zutu bez problema.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2201
   RE: Fondant
5.2.2011 21:17:55   
Visnja RR
evo čitam ...pa naletih na savjet koji je jednom tražila Niobe u vezi sjaja... vjerujem da zlatni sjaj bude bolji:

"postoje sjajevi u prahu koji se mešaju sa alkoholom i onda uz pomoć kompresora nanose na tortu."

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2202
   RE: Fondant
5.2.2011 21:23:24   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: muaaa

Ma sve zavisi koju boju zeli,crvenu je tesko dobiti i od jedne kesice,crnu takodje....a plavu,zelenu,zutu bez problema.


DIuser posted image
crvenu želim ...  user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 2203
   RE: Fondant
5.2.2011 21:26:34   
Hanady RR
eh a i ja sma u potrazi za najlakšim načinom dobijanja lijepe crvene a d anije potrebno kansije ksitom bojiti naletila sma na ovo:

1. savjet
Probaj boju otopiti u mješavini fruktoze i glicerina (prije dodavanja u želatinu). A onda ako ne dobiješ željenu boju dodaš još boje u gotov fondant. Puno je lakše kada imaš manju količinu fondanta

2. savjet
za intenzivniju, tamniju crvenu treba dodati crne....
ne pitaj koliko
odokativno
previše će unistiti crvenu...


3. svajte
ja sam tamnocrvenu dobila tak da sam zajedno crvenu i zelenu pomješala, samo prvo dodaj crvenu pa malo po malo zelenu dodaj dok ne dobiješ nijansu koju želiš...
ne znam kakve boje imaš i koju smjesu bojaš, ja sam imala one u prahu i bojala sam fondant, čisto mi je ok ispalo


4. savjte
mješati crvenu boju i u prahu i crvenu boju gel...dobije se crvena

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2204
   RE: Fondant
5.2.2011 21:28:08   
Hanady RR
i da dodam...oslučila sam u srijedu napraviti fondant duplu mjeru...pa ću fino da sa manjim komadima isprobam sve prikupljene savjete da vidim koji će mi upaliti....
ako niti jedna ne upali...kist i farabnje crvenom nakon modeliranjauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2205
   RE: Fondant
5.2.2011 21:31:23   
Visnja RR
moram kupit kist user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2206
   RE: Fondant
6.2.2011 2:21:22   
M kao Mama
E, apro po obve crvene boje, naša torta je zvanično obojena bojom na kojoj piše crvena, hahahha.

stavila malo boje u šoljicu, nekoliko kapi vode i onda izbola fondant i ulila boju,mjesila rukama, i boja se oprala.

Svi oduševljeni tortom, a ja presrretna.

i jo da dodam one bojice u tubi ostale su neiskoritene, boja nijako nije htjela da se primi za fondant, tako da sam od fondanta napravila slova.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 6.2.2011 2:32:48 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2207
   RE: Fondant
6.2.2011 9:19:35   
Niobe
Alma, torta je super. i sve ostale koje sam vidjela, net mi je grozan ovih dana da bih opet listala user posted image

Ja imam na umu jednu svadbenu tortu..mora biti gotova na valentinovo..eh sad..treba mi savjet..kakva treba biti donja torta, budući da će ova biti na 3 sprata?

Otprilike ovako ce izgledati(nadam se):

user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2208
   RE: Fondant
6.2.2011 9:20:29   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

evo čitam ...pa naletih na savjet koji je jednom tražila Niobe u vezi sjaja... vjerujem da zlatni sjaj bude bolji:

"postoje sjajevi u prahu koji se mešaju sa alkoholom i onda uz pomoć kompresora nanose na tortu."


user posted image user posted image user posted image
fali mi kompresor..


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2209
   RE: Fondant
6.2.2011 21:50:47   
M kao Mama
niobe kako misliš kakva treba biti donja torta

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 2210
   RE: Fondant
6.2.2011 21:55:29   
muaaa
Niobe imam ja onaj kompresor i Top-sopa za krecenjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
a sto se tice donja torta ti mora biti od onih cvrscih torti da moze podnjeti teret ostalih

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2211
   RE: Fondant
6.2.2011 21:58:03   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

evo čitam ...pa naletih na savjet koji je jednom tražila Niobe u vezi sjaja... vjerujem da zlatni sjaj bude bolji:

"postoje sjajevi u prahu koji se mešaju sa alkoholom i onda uz pomoć kompresora nanose na tortu."


user posted image user posted image user posted image
fali mi kompresor..



kupis one parfeme sa onom pumpicom pa kad potrošiš ubacis sjaj user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 2212
   RE: Fondant
6.2.2011 22:07:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Niobe

Alma, torta je super. i sve ostale koje sam vidjela, net mi je grozan ovih dana da bih opet listala user posted image

Ja imam na umu jednu svadbenu tortu..mora biti gotova na valentinovo..eh sad..treba mi savjet..kakva treba biti donja torta, budući da će ova biti na 3 sprata?

Otprilike ovako ce izgledati(nadam se):

user posted image

i ti sebi zada zadatakuser posted image user posted image user posted image ...sa srecom

ja bih uzela nesto mnogo jednostavnije

(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 2213
   RE: Fondant
6.2.2011 22:09:19   
bebacha
inace kad se prave torte na sprat jel moraju biti dvije razlicite,ono donja cvrsca ili mogu iste.za 23 pravim tortu na sprat i ima hiljadu nedoumica.koju tortu napravit da moze na sprat,da ide fondan i da je djeca vole jer je torta za obdaniste

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2214
   RE: Fondant
6.2.2011 22:13:40   
muaaa
mislis na ovu pumpicuuser posted image


_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2215
   RE: Fondant
6.2.2011 22:17:10   
Visnja RR
pa da ...bas sam vidjela u oriflame katalogu te starinske bočice sa pumpicom...pa mi pade niobe na pamet user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 2216
   RE: Fondant
6.2.2011 22:25:39   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

inace kad se prave torte na sprat jel moraju biti dvije razlicite,ono donja cvrsca ili mogu iste.za 23 pravim tortu na sprat i ima hiljadu nedoumica.koju tortu napravit da moze na sprat,da ide fondan i da je djeca vole jer je torta za obdaniste


Ja sam pravila iste, samo u dva različita kalupa. U donju koru sam upikla 5 slamčica koje sam odrezala na visinu donje torte, postavila ih ravnomjerno u sredinu i na to stavila manju tortu (to je da gornja ne upadne u donju). Pravila dva puta tako tortu i oba je bilo super.

Inace, pravila sam cokoladnu tortu koju sam nasla na temi torti, negdje je na samom početku, post od Azure, ako hoces da ga pronadjem...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2217
   RE: Fondant
6.2.2011 22:26:34   
M kao Mama
ja sam pravila na sprat i bila je milka, moj recept, nijeovaj sa RR-a, super je bila, ukusna i lijepo je izdržala težinu.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2218
   RE: Fondant
6.2.2011 22:28:41   
bebacha
Mya ako nije problem recept.cokoladna uvjek prolazi:)
valjda cu uspjet to sa slamkama.to samo malo treba virit iz donje torte


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2219
   RE: Fondant
6.2.2011 22:29:14   
bebacha
Mama Alma koji je tvoj recept

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2220
   RE: Fondant
6.2.2011 22:29:52   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Niobe

Alma, torta je super. i sve ostale koje sam vidjela, net mi je grozan ovih dana da bih opet listala user posted image

Ja imam na umu jednu svadbenu tortu..mora biti gotova na valentinovo..eh sad..treba mi savjet..kakva treba biti donja torta, budući da će ova biti na 3 sprata?


Kako mislis kakva treba da bude...nisam skontala na sta mislis user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 2221
   RE: Fondant
6.2.2011 22:34:14   
Anoniman
ja poooooooooooojma nemam sta da pravim mom Andrejevicu...mislim, koji motivuser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 2222
   RE: Fondant
6.2.2011 22:35:50   
muaaa
cccccc jes mi slaba konekcija.....ja sam pravila na sprat donja je bila reform, gornja vanila.Nisam slamke stavljala i nije upala nimalo mozda sto je bila gornja laganija od donje.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2223
   RE: Fondant
6.2.2011 22:36:10   
Skvo RR
dadada...hm..pokoyo....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2224
   RE: Fondant
6.2.2011 22:38:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

dadada...hm..pokoyo....user posted image
nije jos nikad gledao taj crtic...a samim tim ni mamauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 2225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *