|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
22.12.2010 23:20:36   
N_N
Odlično!!!! Bijela torta, ma krasno!



IZVORNA PORUKA: puma

ja sam evo prvi put oprobala ovaj recept samo od secera i zelatina i evo rezultata (jos da sam pronasla boje)







Možeš li mi molim te objasniti ovo boldirano. Jesi li mislila šećer, želatin, glicerin..... ili stvarno samo šećer i želatn? Plizzz

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1401
   RE: Fondant
22.12.2010 23:45:43   
puma
najstvarnije... samo secer i zelatin... nista vise... kap vode samo.... pa ima recept na 6-oj strani, cudi me da niste probale do sad... user posted image bas je lagano i jednostavno... 

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 1402
   RE: Fondant
22.12.2010 23:47:11   
N_N
Nemoj zezati????!!! A meni oči ispale čitajući user posted image  user posted image user posted image
Pa ovo zvuči jednostavno.
Hvala ti, imaš čokoladu od mene user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1403
   RE: Fondant
22.12.2010 23:47:55   
puma
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Šečerna masa za pokrivanje torte

1 vrecica zelatine u prahu se rastopi u loncicu sa 60 ml vode i ostavi se da zelatin "procvjeta" 3 min. Onda se doda šečerni sirup ( radiš ga tako da glukozni sirup tj. 100 g šečera u prahu otopim na vatri sa 1 žlicom vode) i sve se zagrijava uz neprestano mijesanje dok se sva zelatina ne otopi.

U zdjelu (u kojoj se mijesa mikerom) se naizmjence sipa secer u prahu i tekuca smjesa zelatina dok se ne potrosi 450 gr secara u prahu (ako je mikser onaj rucni morat ce se smjesa umijesiti na dasci rukama da se potrosi sav secer) inaće ja radim električnim mikserom....

dobivenu smjesu možete bojati jestivim bojama.
Valjati, oblikovati i raditi , mala remek dijela.

kolaci.net


user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 1404
   RE: Fondant
22.12.2010 23:48:42   
puma
aaaaaaa ne ne... neces se tako lahko izvuci sa cokoladom... necu cokoladu, nego parce torte... user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1405
   RE: Fondant
22.12.2010 23:52:35   
N_N
IZVORNA PORUKA: puma

aaaaaaa ne ne... neces se tako lahko izvuci sa cokoladom... necu cokoladu, nego parce torte... user posted image user posted image user posted image user posted image



Može!!! Ma ljubim ja tebe user posted image
Evo sad čitam, ovo mi je fkt promaklo....
Hvala ti mila!

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1406
   RE: Fondant
22.12.2010 23:53:32   
Hanady RR
E vala i ja ga nađoh i kopirah...puma ovaj recept....
nisma ni pomislila da može tako jendostavno ovako dobro ispast---izludile su me bomboneuser posted image

Glicerin imama la ga škrto čuvam za diječiji rođkasuser posted image
a sad sam skontala neke kolačiće sitne praviti na poklon i neparvila bih jednu jelku i snješka od ove mase samo kao dekoracija u korpiciuser posted image

I Puma...sve dogovoreno...sutra ćeš dobiti sms kojim busom dolaze bojeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1407
   RE: Fondant
23.12.2010 0:10:17   
muaaa
Ovaj izgleda jednostavan za napraviti samo neznam Puma dali puca kada se razvijauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1408
   RE: Fondant
23.12.2010 7:37:19   
Anoniman
Mene zanima da li se može umjesto želatine koristiti agar?I koliko?Ja mislim da ide onda manje,ili?

(odgovor članu muaaa)
  Neposredna veza do poruke: 1409
   RE: Fondant
23.12.2010 10:06:01   
puma
muaaa, moras bas lagano izvaljati, ali AKO ti pocne pucati, slobodno samo malo na ruke kani ulja i rukama malo samo tijesto naulji... a nece pucati ako odmah razvijes, jer sam skontala da ovaj recept nece da stoji, nego odmah razvijes i koristis...

Gracanka, stvarno ti ne bih znala reci, jer ne znam sta ti je agar... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1410
   [Obrisana poruka]
23.12.2010 12:24:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu puma)
  Neposredna veza do poruke: 1411
   RE: Fondant
23.12.2010 12:36:51   
muaaa
 
Puma hvala na odgovoruuser posted image  Iman83 glicerin jeste to sto si opisala i ja ga dobijem uvjek bez problema

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1412
   RE: Fondant
23.12.2010 13:32:41   
Amelaa RR
Ja MM-u hocu praviti tortu u obliku iphona s fondatom..user posted image user posted image eh sad tu su boje raznovrsne..valjda cu uspjet..

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1413
   RE: Fondant
23.12.2010 13:46:00   
bebacha
uh ja bi rado glicerinuser posted image user posted image
il sam ja luda il u Dm-u,nema fruktoze


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 1414
   RE: Fondant
23.12.2010 14:13:11   
puma
ja sam samo skontala da se glicerin koristi upravo zbog te masnoce... jer sam secer je previse krut, a glicerin (ili ulje) mu daje onu elasticnost... a mozda i grijesim... user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1415
   RE: Fondant
23.12.2010 16:32:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: puma

Gracanka, stvarno ti ne bih znala reci, jer ne znam sta ti je agar... user posted image



Pa to je isto želatina samo biljnog porijekla.
Ima u dm-u,baš ću kupiti da vidim šta piše u uputstvu,a valjda će moći i s tim.

(odgovor članu puma)
  Neposredna veza do poruke: 1416
   RE: Fondant
23.12.2010 16:38:22   
Amrino
Imate Seti zelatinu (kravlja zelatina) dok je DR.O svinjska.
Fruktoza ima 100 % u DM-u samo pitajte...jer ja sam sama trazila ko budala i nisam mogla da nadjem. Neko je postavio link na kojem mozete vidjeti sliku te fruktoze (na par stranica prije).

Ja sam juce skoro napravila Šlepa (jer sam citačla da se figurice i ukrasi mogu napraviti i par dana prije da se fino osuse) i ako stignem kasnije uslikat cu ga da vidite na sta lici user posted image .
E sad opet ja sa pitanjima...jeli bolje "lijepiti" ukrase jedan za drugi odmah ili kasnije kada se osuse? (konkretno- trebam Šlepu zalijepiti oci i onu dizalicu pa ne znam hocu li sada ili kada budem dekorisala tortu tj. u subotu)


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1417
   RE: Fondant
23.12.2010 16:45:50   
Anoniman
Eh Puma,još jedno pitanje user posted image nadam se da nisam dosadna,jel ostane ovaj fondant dovoljno mekan npr.nakon dan-dva,da se i dalje lahko može rezati torta,bojim se da se neće puno stvrdnuti ako stoji?
A potražiću ovaj Seti-želatin onda.

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 1418
   RE: Fondant
23.12.2010 17:11:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

uh ja bi rado glicerinuser posted image user posted image
il sam ja luda il u Dm-u,nema fruktoze


ima fruktoza u DM-u slikam ti sad da vidiš kako izgleda i ja sam ispočetka kupovala tečnuuser posted image dok nisam sa Ivanom pričala pa mi ona reče da je ova njena u prahu i jeftinija je

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 1419
   RE: Fondant
23.12.2010 17:31:12   
Anoniman
Fruktoza
user posted image
Želatin
user posted image
Glicerin
user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 1420
   RE: Fondant
23.12.2010 17:38:12   
puma
Amrino... zelatina Dr. O koju sam ja kupila je govedja, a evo vidim i na slici prije fino pise govedja, nije svinjska... nemoj me trzati... user posted image

Gracanka, masa se malo vise stvrdne jer je u prevodu sami secer, ali nije toliko tvrda da se ne moze fino sjeci... meni je nakon dva dana izgledala isto kao bijela cokolada... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1421
   RE: Fondant
23.12.2010 19:37:02   
Amrino
Amrino... zelatina Dr. O koju sam ja kupila je govedja, a evo vidim i na slici prije fino pise govedja, nije svinjska... nemoj me trzati... user posted image


user posted image
E super kupicu i ja ako nadjem ovu...one koje sam do sada gledala sve su bile svinjske tako da sam morala kupiti Seti.

Jooooj znate sta mene izludjuje...sto evo i u Sarajevu moras dooobro da se polomis da bi nasao one najosnovnije sastojke...kao sto su prehrambene boje (i to samo neke osnovne)...o drugim stvarima da ne pricam...Mogu misliti kako je u drugim mjestima.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1422
   RE: Fondant
23.12.2010 21:13:28   
puma
e draga moja, ja ovdje u ovoj kasabi kad upitam za prehrambene boje gledaju u mene kao da sam pitala "imate li vanzemaljske sluzi"... user posted image user posted image user posted image user posted image

nego evo moga remek djela...
nemojte se smijati jer prvi put radim od marshmallow bombona a i u skripcu sam s vremenom pa sam malo zurila...

user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1423
   RE: Fondant
23.12.2010 21:18:26   
Hanady RR
jao kakav divan bambiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
super ti je ispalo...

al stvarno kako ga ovako nacrta divnouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1424
   RE: Fondant
23.12.2010 21:20:02   
puma
eeeeeeeeeee bambi je remek djelo mm... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *