|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
30.7.2010 11:40:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivana st

Zinanina torta izgleda odlično, sviđa mi se kako si je dekorirala! A sad pošalji jedan komad za Split da mogu dat kompletnu ocjenu user posted image .


Rado bih ti je poslala, nažalost već je pojedena, bila je i ukusna, hvala na pohvalama.

Sad skontah da ti možda misliš na tortu od rukajje, čije sam slike ja postavila...
Moja je crvena sa srcadima.

< Poruku je uredio zinanina -- 30.7.2010 11:42:11 >

(odgovor članu ivana st)
  Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Fondant
30.7.2010 11:47:21   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Jao žene, torte su vam prekrasne. Moj momak 15.avg.aBd puni 4 god. , izjavio je i želju u vezi torte, veliki crveni auto user posted image A ja nemam pojma kako to da izvedem. Prošle godine je želio Tomicu, nekako sam sklepala ali ovo...user posted image

samo kupis sliku sa auticima i priljepis na tortu one su od 3-5km a mozes kupiti neki jeftiniji veci atic plasticni operes ka dobro napravis nesto kao keks tortu iz auta izvuces one djelove samo da ti ostane ona maska kao kalup napunis ga okrenes i smjesa izadje ukrasis a gostima neku klasicnu to samo za njega da ga prodje merakuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Fondant
31.7.2010 13:09:33   
sporty mamaa
Drage moje evo mojoj malenoj ce za par dana drugi rodendan i zeljela bih da ima stvarno slatku torticu, topim se kad vidim ove vase, ali ja NIKAD nisam koristila fondant i totalna sam neznalica u tome.... Imam rodicu koja mi je prosle godine napravila leptir tortu, ona stvarno zna lijepo praviti ali kad sam joj rekla za fondant samo me blijedo pogledala.... E ovako ja bih nju zamolila (buduci da milenium nece moci smrC)da mi napravi torticu...
Ja bi recimo bijelu tortu a na njoj slikica hello kity i recimo da pise sretan rodendan Nika...
Ako bi tko imao da mi objasni kako da to najjednostavnije izvedemo sa fondantom bila bih mu jaaaaaaaaaaaaakooooooooooooo zahvalna...........

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Fondant
1.8.2010 15:36:01   
IvanaTz
Nasa prva svadbena torta user posted image i jos ponesto...

user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Fondant
1.8.2010 16:31:09   
Hannica
Ivana torte su super,ne mogu se odlucit koja je lijepsa.

Eh...mene sad zanima kada se pravi torta na sprat da li se fondant stavlja preko cijelog donjeg dijela torte  ili samo okolo???

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Fondant
1.8.2010 16:36:47   
Hannica
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Drage moje evo mojoj malenoj ce za par dana drugi rodendan i zeljela bih da ima stvarno slatku torticu, topim se kad vidim ove vase, ali ja NIKAD nisam koristila fondant i totalna sam neznalica u tome.... Imam rodicu koja mi je prosle godine napravila leptir tortu, ona stvarno zna lijepo praviti ali kad sam joj rekla za fondant samo me blijedo pogledala.... E ovako ja bih nju zamolila (buduci da milenium nece moci smrC)da mi napravi torticu...
Ja bi recimo bijelu tortu a na njoj slikica hello kity i recimo da pise sretan rodendan Nika...
Ako bi tko imao da mi objasni kako da to najjednostavnije izvedemo sa fondantom bila bih mu jaaaaaaaaaaaaakooooooooooooo zahvalna...........



Evo ja sam ti prekopirala post koji je meni Hanady napisala i poslije kojeg je meni sve jasnije bilo,uspjela sam napravit kakvu-takvu fondatusu. Nadam se da ce i tebi pomoci.

evo ti prvo klip pa pogledaj da se upoznaš šta to praviš uopšte
http://www.youtube.com/watch?v=p9rlJeJsJR0
e evo sad link sa receptom koji ja pravim
http://www.coolinarika.com/recept/marshmallow-fondant

ja ti ove bombone kupujem u konzumu...imaju rozo-bijele...kesica 80gr...oko 1,13km...
šečer u prahu uzimam set_i...on je super sitan a najeftiniji...
boje kojima bojim...u TUŠ-u kupujem boje u prahu...to su male kesice kao venilija ili prašak za pecivo...jedna kosšta 0,35 km.
boju malo rastopim vodom pa onda mješam na fondant i dodajem šećer u prahu da bude opet suho i glatko.
ideje imaš na cijelom netu...pogledaj i na youtube...samo upiši machmalow fondant i ima ideja kako i sta napraviti.

I još nešto vrlo važno...
svaku tortu koju oblažeš fondantom prije toga moraš namazati butercremom tanko...da bude ravno i da se lijepo zaljepi...
butercrem ti je smjesa od
125gr putera
200gr šećera u prahu
3 kašike mlijeka
dobro izmutiš...i u ovo dodaj jedan red čokolade za kuhanje istipljene samo sa kašikom malom vode i umuti...tanko namaži preko torte koju si prethodno ohladila...bude super ravna a fondant se na ovo super lijepi a ukus torte se ne kvari.

Eto otvorena sam za sva pitanja :) user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Fondant
1.8.2010 19:47:56   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Hannica

Ivana torte su super,ne mogu se odlucit koja je lijepsa.

Eh...mene sad zanima kada se pravi torta na sprat da li se fondant stavlja preko cijelog donjeg dijela torte  ili samo okolo???


Ja stavljam preko cijelog, veca mi je zezancija da samo okolo stavljam, napravim sve odvojene torte, komplet ih dekorisem i onda ih "montiram"...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: Fondant
1.8.2010 19:51:50   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Hannica

I još nešto vrlo važno...
svaku tortu koju oblažeš fondantom prije toga moraš namazati butercremom tanko...da bude ravno i da se lijepo zaljepi...
butercrem ti je smjesa od
125gr putera
200gr šećera u prahu
3 kašike mlijeka
dobro izmutiš...i u ovo dodaj jedan red čokolade za kuhanje istipljene samo sa kašikom malom vode i umuti...tanko namaži preko torte koju si prethodno ohladila...bude super ravna a fondant se na ovo super lijepi a ukus torte se ne kvari.

Eto otvorena sam za sva pitanja :) user posted image



Ja se moram nadovezati na ovo sa svojim "iskustvom" user posted image , ja nikad torte ne premazujem buttercreamom, fondant mozes stavljati na bilo koji "tvrdji" fil koji sadrzi maslac ili margarin, mozes na kore (ako tortu zavrsis redom kore umjesto fila), mozes na keks mase itd. Dakle ne moze se stavljati na slag i slicne kremaste filove a na sve ostalo moze, na sve sto se imalo stisne u frizideru...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 883
   RE: Fondant
1.8.2010 20:40:39   
IvanaTz
Evo jos jedna...

user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 884
   RE: Fondant
1.8.2010 22:27:57   
rokoko
Jedna mala Dorica

user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 885
   RE: Fondant
1.8.2010 22:48:06   
rokoko
I još jedna,malo veća,zahtjevnija,iz epizode-Izgubljeni Željko

user posted image

user posted image

user posted image



(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: Fondant
1.8.2010 22:55:11   
Anoniman
Jao rokoko i Ivana divim se vašim kreacijama...Ivanu stalno hvalim sve je bolja i bolja

Mogul se i ja samopohvalit skoro sam pravila jednu torticu na poklonuser posted image
user posted image

user posted image

(odgovor članu rokoko)
  Neposredna veza do poruke: 887
   RE: Fondant
1.8.2010 23:08:09   
rokoko
Breskva,originalno!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: Fondant
2.8.2010 9:47:57   
IvanaTz
rokoko, tvoje su torte prave male bajke, pricaju svoje price...user posted image

breskva, nek' si nas i ti pocastila svojim umijecem user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: Fondant
2.8.2010 10:29:08   
Hannica
Ivana hvala ti puno.Sta bih ja bez tebe. user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: Fondant
2.8.2010 18:04:51   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Drage moje evo mojoj malenoj ce za par dana drugi rodendan i zeljela bih da ima stvarno slatku torticu, topim se kad vidim ove vase, ali ja NIKAD nisam koristila fondant i totalna sam neznalica u tome.... Imam rodicu koja mi je prosle godine napravila leptir tortu, ona stvarno zna lijepo praviti ali kad sam joj rekla za fondant samo me blijedo pogledala.... E ovako ja bih nju zamolila (buduci da milenium nece moci smrC)da mi napravi torticu...
Ja bi recimo bijelu tortu a na njoj slikica hello kity i recimo da pise sretan rodendan Nika...
Ako bi tko imao da mi objasni kako da to najjednostavnije izvedemo sa fondantom bila bih mu jaaaaaaaaaaaaakooooooooooooo zahvalna...........



Evo ja sam ti prekopirala post koji je meni Hanady napisala i poslije kojeg je meni sve jasnije bilo,uspjela sam napravit kakvu-takvu fondatusu. Nadam se da ce i tebi pomoci.

evo ti prvo klip pa pogledaj da se upoznaš šta to praviš uopšte
http://www.youtube.com/watch?v=p9rlJeJsJR0
e evo sad link sa receptom koji ja pravim
http://www.coolinarika.com/recept/marshmallow-fondant

ja ti ove bombone kupujem u konzumu...imaju rozo-bijele...kesica 80gr...oko 1,13km...
šečer u prahu uzimam set_i...on je super sitan a najeftiniji...
boje kojima bojim...u TUŠ-u kupujem boje u prahu...to su male kesice kao venilija ili prašak za pecivo...jedna kosšta 0,35 km.
boju malo rastopim vodom pa onda mješam na fondant i dodajem šećer u prahu da bude opet suho i glatko.
ideje imaš na cijelom netu...pogledaj i na youtube...samo upiši machmalow fondant i ima ideja kako i sta napraviti.

I još nešto vrlo važno...
svaku tortu koju oblažeš fondantom prije toga moraš namazati butercremom tanko...da bude ravno i da se lijepo zaljepi...
butercrem ti je smjesa od
125gr putera
200gr šećera u prahu
3 kašike mlijeka
dobro izmutiš...i u ovo dodaj jedan red čokolade za kuhanje istipljene samo sa kašikom malom vode i umuti...tanko namaži preko torte koju si prethodno ohladila...bude super ravna a fondant se na ovo super lijepi a ukus torte se ne kvari.

Eto otvorena sam za sva pitanja :) user posted image



Hanice hvala za trud i za odgovoreuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sam danas dobila glicerol(valjda se tako pise) donjela mi cura iz ljekarne pa sam mislila praviti onu smjesu sa fruktozom i zelatinom, ali i ova je dobra....
Kesice za boje nisam nasla niti u konzumu niti u mercatoru, danas cu skoknut do tusa...
I imam jos jedno pitanje, tj.kako da lijepim one oblike(srca, trokutice, krugove) na tortu, je li trebam namociti u nesto da se zalijepi iliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: Fondant
2.8.2010 18:15:41   
Hannica
Mozes malo namazati ove butercreme.Procitaj i post ivane tz koji se nalazi na vrhu stranice a nadovezuje se na post koji sam ja tebi napisala.Ja sam danas pravila tortu i nisam koristila butercremu nego obicni fil od torte u kojem je bilo margarina,super se lijepi.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: Fondant
2.8.2010 18:19:58   
Hannica
Tortica za moju djetelinu sa 4 lista.Ljubi je mama.
user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 893
   RE: Fondant
2.8.2010 18:50:15   
Anoniman
Super je....za deset!  user posted image   user posted image
Ja ne nađoh boje,pa sad samo oči parim na ovoj temi....

(odgovor članu Hannica)
  Neposredna veza do poruke: 894
   RE: Fondant
3.8.2010 18:10:34   
sporty mamaa
jel zna netko koliko dugo se moze cuvati napravljeni fondant, ja i sveki bi pravile u petak tortu a danas bi probale napraviti fondant, pa kako da ga sacuvam do petka??? Molim svima koji znaju da mi odgovore.... tnx

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 3.8.2010 18:11:02 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: Fondant
3.8.2010 22:59:04   
Anoniman
Slobodno napravi danas, stavi u vrećicu i u frižider, i ja uvijek pravim ranije. Izvadi ga malo prije upotrebe da odstoji na sobnoj temperaturi ,po potrebi malo ugrij u mikrovalnoj.

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 896
   RE: Fondant
4.8.2010 11:30:23   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Hannica

Tortica za moju djetelinu sa 4 lista.Ljubi je mama.
user posted image


Ma svaka cast, super je! Koje boje si koristila, bas su fine i ujednacene...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 897
   RE: Fondant
4.8.2010 12:17:17   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: zinanina

Slobodno napravi danas, stavi u vrećicu i u frižider, i ja uvijek pravim ranije. Izvadi ga malo prije upotrebe da odstoji na sobnoj temperaturi ,po potrebi malo ugrij u mikrovalnoj.


tnx, zene ja ne nadoh zelenu boju a treba mi, mjesanjem koje i u kolikoj mjeri mogu dobiti zelenu heheh... e jesam dosadnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 898
   RE: Fondant
4.8.2010 12:23:08   
Dinkica
plava i žuta daju zelenu


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: Fondant
4.8.2010 12:24:23   
sporty mamaa
hvala

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *