|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
30.6.2010 1:01:28   
mummy
doublemum, upravo tako, ne znam kako se nisam toga sjetila prije, a hiljadu puta sam pravila takvu kremu. Znači ta mjera je za zdjelice a za kremu za torte definitivno nije. Ni držanje u zamrzivaču tu ne pomaže. Jako sam se razočarala ali nema veze, biće bolje drugi put.

Hanady hvala na brzom odgovoru, sad je reform na redu user posted image

< Poruku je uredio mummy -- 30.6.2010 1:03:34 >

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Torte
30.6.2010 10:38:23   
Amela83
Ja sam se odlucila da pokusam napraviti Americku tortu, nasla sam fin recept, ali mi je problem pronaci slatko vrhnje.user posted image user posted image Da li je neka od vas to koristila i gdje ste nabavile? Gdje god sam trazila imaju samo vrhnje za slag tzv.nadomjestak za slatko vrhnje (megle, hula-la...), al to nije to. Nemam bas vremena da citam starije postove pa ako znate nesto pomagajteuser posted image
Na nekom forumu sam citala da dukat to proizvodi (pakovanje u casi) ali ja to kod nas ne vidjehuser posted image


_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Torte
30.6.2010 10:41:39   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Amela83

Ja sam se odlucila da pokusam napraviti Americku tortu, nasla sam fin recept, ali mi je problem pronaci slatko vrhnje.user posted image user posted image Da li je neka od vas to koristila i gdje ste nabavile? Gdje god sam trazila imaju samo vrhnje za slag tzv.nadomjestak za slatko vrhnje (megle, hula-la...), al to nije to. Nemam bas vremena da citam starije postove pa ako znate nesto pomagajteuser posted image
Na nekom forumu sam citala da dukat to proizvodi (pakovanje u casi) ali ja to kod nas ne vidjehuser posted image



ja pravim američku tortu i koristim slatko vrhnje za šlag...
imaš na ovoj temi negdje recept moj odnosno sa carolinke od osobe koja je dobila recept iz VF comerca...
ima i slika...
krema savršeno ispadne kada zagrješ slatko vrhnje malo u njemu istopiš čokoladu ia izmutiš...samo sačekaš10-tak minuta da se počne stiskat i praviš tortu...krema je perfektna i orginalna.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Torte
30.6.2010 10:47:12   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e ja sam po nagovoru moga mužeka služeći se receptom sa coolinske napravila američku tortu koja je potpuno ista kao ona iz Konzum VF-a.

AMERIČKA TORTA





Sastojci





Biskvit


200 g

putera


500 g

šećera


4243

vanilin šećer


5455


žumanca


200 g

čokolade


2 kašike

vode


300 g

brašna


102103

prašak za pecivo


malo

soli


400 ml

mlijeka


138139


bjelanca


Fil


100 g

marmelade od marelice


50 g

marelica iz kompota


2 kašike

vode


700 g

čokolade


500 ml

vrhnja za kuhanje
Priprema
Biskvit
1.      Pjenasto umutiti puter, dodati šećer i vanilin šećer i dobro izraditi. Zatim umiješati jedno po jedno žumance. Čokoladu s dvije kašike vode otopiti na pari i umiješati je u smjesu. Zatim dodati brašno, prašak za pecivo i malo soli, umutiti i dodati mlijeko. Napraviti čvrst snijeg od bjelanaca i lagano ga umiješati u smjesu. (Sastojci su dovoljni za dva biskvita za kalup 26 – 28 cm)
Fil
1.      Marelice iz kompota malo skuhati (trebale bi se skoro raspadati). Dodati ih u marmeladu s dvije kašike vode i zagrijati.
2.      Čokoladu otopiti na pari, skinuti s vatre i umiješati vrhnje za kuhanje (koje ste prethodno malo zagrijali) dok se ne ujednači u glatku masu. Jedan dio odvojite i čuvajte toplo (potrebno za premazivanje cijele torte). Drugi dio treba da malo ohladi kako bi se torta lakše filovala.
3.      Biskvit prvo premazati zagrijanom marmeladom (ostaviti jedan dio marmelade za premazivanje cijele torte), zatim malo ohlađenom čokoladom. Staviti preko drugi biskvit pa cijelu tortu opet premazati toplom marmeladom, a zatim onom odvojenom mlakom čokoladom.

e pošto sam se sita namučila slikali smo je da mi se muž dobro nagleda prije nego je pojede jer sa dvoje djece u kući sama dok je on na poslu teško da ću više sebi prirediti dernek pravljenja ovako zamamne torte.

user posted image

evo jeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Torte
30.6.2010 10:57:13   
Amela83
Mmmmmm, njamiiii! Hocu i jaaa jedan komad, odmah!user posted image  user posted image Super ti je izasla, a ne sumnjam da je bila praavo ukusna!user posted image  

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Torte
30.6.2010 11:08:42   
Amela83
Evo ja nasla jos jedan recept (na coolinarici) za cokoladnu tortu, nije Americka al se cini pravo finom. I nju cu pokusat napravit jer puuuno volim cokoladu i sve cokoladnouser posted image

Sastojci za 6 osoba:
200 gr mlecne cokolade 200 gr maslaca 150 gr smedjeg secera 5 jaja 1 puna kasika brasna 1 kasika instant kafe 2 pune sake seckanih lesnika Glazura 150 gr crne cokolade (ja sam koristila s 70% kakaa i dodatkom banane) 50 gr maslaca 80ml (-/+) slatke pavlake 1 puna kasika meda
malo vode

Priprema
    Cokoladu rastopiti s maslacem na tihoj vatri.
    S druge strane pomesati ostale sastojke pa kada cokolada bude mlaka dodati ih, polako mesajuci.
    Okruglu modlu (22 cm) obloziti aluminijumskom folijom pa izruciti masu.
    Peci oko 35 min na 160ºC, izvaditi, iako centar bude bio jos mekan, jer kad se ohladi stegne se. Zatim izvaditi iz modle.
    Glazura: sve sastojke otopiti na tihoj vatri, ostaviti da se malo prohladi pa preliti tortu, ukrasiti po zelji
    Ostaviti barem 2 sata da se hladi pre sluzenja





_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Torte
30.6.2010 12:26:59   
mireja
drage moje,
ja zelim da vam predlozim po meni najsladju web stranicu na internetu. sa mnogo slika, dobrim opisima recepata, tacnim sastojcima (probala), ali mana joj je jer je na engleskom:  http://www.joyofbaking.com/
uzivajte


_____________________________

"Ljubav je samo onda potpuna i velika kad nailazi na zapreke i patnje. Ljubav je samo onda prava kad daje i traži žrtve, pregaranja i samozauzdavanja. Čekanje nju uzvisuje, a nada oplemenjuje..."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Torte
30.6.2010 14:59:36   
mummy
Evo varijacija na temu Američka torta samo se ovo pravi kao kolač i zove Zaher kocke.

KORA:
8 jaja
200 g mlj oraha
200 g čok za kuhanje
6 k šećera
Odvojeno mutiti bjelance i žumance, u žumance dodati šećer, mlj orahe i otopljenu čokoladu. U to dodati snijeg od bjelanaca i peći 30 min na 180'. Toplu koru izbušiti čačkalicom i premazati džemom od marelice (ili bilo kojim drugim, meni je drijenjak najbolji).

KREMA:
200 g čokolade za kuhanje
500 ml vrhnja za šlag
Zagrijati vrnje i dodati čokoladu dok se ne otopi i smesa sjedini. Preliti ohlađenu koru i ostaviti da se hladi.
Kolač bude gotov za pola sata a ukus vrhunski.

(odgovor članu mireja)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Torte
15.7.2010 16:01:33   
Dinkica
Evo moj doprinos temi, juce prvi put pravila cheesecake, kupila kalup pa da isprobam user posted image

user posted image



RECEPT



_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Torte
16.7.2010 0:19:34   
milenium

IZVORNA PORUKA: doublemum

Greška je u količini mlijeka u kojoj se kuha puding, previše je 1,5 l na 3 kesice, tako da mi je krema skroz rijetka i ne može držati žuti biskvit

Ta količina mlijeka ide na 3 pudinga ukoliko ih praviš za jesti-u zdjelice, ali za kolač ne! Meni najbolja mjera je da 3 pudinga kuham na 1L mlijeka(prije sam pravila 2 pudinga na pola litra ali je pregusto) Žao mi je zbog tvoje torteuser posted image



točno tako!za kolače uvijek ide manje mlijeka.3 pudinga na litar a ne dvauser posted image
to dobro svi zapamtiteuser posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Torte
16.7.2010 0:56:48   
Lejla Ka
Da se i ja pohvalim slastičarskim umjećem:
user posted image
user posted image

Ovo je jedna fensi šmensi torta koju sam pravila i jako je ukusna, a izgleda baš dobro. Recept je Chocolate Cream Pie


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Torte
16.7.2010 8:41:32   
Mya_81 RR
Lejla, jesi li ti pravila s bjelanjcima ili si stavljala šlag?

Ja nisam čini mi se nikad ni probala ovako nešto s bjelanjcima pa ne znam šta bih stavila gore...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Torte
16.7.2010 11:08:27   
mamine oci
user posted image
Prva kora:
Umutiti 5 bjelanaca sa 7 kasika secera,dodati vanilin secer,brasno i cokoladu ili kakaa.        
Druga kora:Umutiti 5 bjelanaca sa 7 kasika secera,vanilin secerom,kokosom i  1kas.brasna.
Treca kora:Umutiti 5 bjelanaca sa 7 kasika secera,vanilin secerom,sjeckanim orasima i  1kasika brasna. Ispeci kore.peci na temperaturi 200stepeni 15 min,obavenno staviti papir za pecenje,tepsija precnika28cm... 
Fil:
u 750ml mlijeka dodati 15kasika secera
ubutati(15zumanaca,dva pudinga i 2 kasike brasana to rastvoriti sa casom mlijeka)kad mlijeko provre doodti smjesu,skloniti sa sporeta kad zgusne,u ohladjen fil dodati ceo margarin,ohladejn fil podjelit na tri djela u prvi dodati rendane cololade,u drugi seckane orahe a u treci nista,filovati kora-fil i tako redom...
Tortu ukrasiti slagom.(mozete posuti i cokoladnim mrvicama)

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Torte
16.7.2010 12:30:13   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Lejla, jesi li ti pravila s bjelanjcima ili si stavljala šlag?

Ja nisam čini mi se nikad ni probala ovako nešto s bjelanjcima pa ne znam šta bih stavila gore...


Stavila sam šlag (3 kesice), jer u tom trenutku nisam imala domaćih svježih jaja, a nešto me bilo strah sa onim sa pijace. Ali sve se kanim da napravim sa bjelancima jer ja volim šampitasto. I koristila sam Pettite Beurre, samo sam malo dodala čokolade u prahu da bude tamno tijesto.
Pogledaj moje komentare ispod recepta, ja sam LLEN.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Torte
17.7.2010 11:03:36   
mala86
IZVORNA PORUKA: mummy

Evo varijacija na temu Američka torta samo se ovo pravi kao kolač i zove Zaher kocke.

KORA:
8 jaja
200 g mlj oraha
200 g čok za kuhanje
6 k šećera
Odvojeno mutiti bjelance i žumance, u žumance dodati šećer, mlj orahe i otopljenu čokoladu. U to dodati snijeg od bjelanaca i peći 30 min na 180'. Toplu koru izbušiti čačkalicom i premazati džemom od marelice (ili bilo kojim drugim, meni je drijenjak najbolji).

KREMA:
200 g čokolade za kuhanje
500 ml vrhnja za šlag
Zagrijati vrnje i dodati čokoladu dok se ne otopi i smesa sjedini. Preliti ohlađenu koru i ostaviti da se hladi.
Kolač bude gotov za pola sata a ukus vrhunski.


Ovo vrhnje za slag ja nikako ne kontam user posted image ,jel to hulala,hopla ili nesto trece?
ovo mi se bas cini super lagano,a ukusno

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Torte
17.7.2010 11:21:43   
Hanady RR
u maeričku tortu koju ja pravim ide vrhnje za šlag...ja koristim megle ili hula...znači to je touser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Torte
17.7.2010 13:38:33   
mala86
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u maeričku tortu koju ja pravim ide vrhnje za šlag...ja koristim megle ili hula...znači to je touser posted image


znaci nista ne mutim samo ga onako iz tetrapaka zagrijem?

joj ja sam tudum za kolaceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Torte
17.7.2010 13:56:53   
Hanady RR

zagriješ malo vrhnje i ubaciš kocke čokolade i mješaš da se otopi...kad bude sjedinjena masa tj nema grudvica čokolade ( a još uvijek žitko) reliješ kolač kako piše u receptu i ostaviš da se hladi nevjerovatno kako se stisne. ja ovakvu kremu pravim za monte kolač, a za američku tortu po receptu koji sam ja postavila nakon topljenja fino umutim pa dobijem kermu koju nožem nanosim i koja se također dobro stisne .


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Torte
17.7.2010 14:10:55   
Lejla Ka
Vrhnje + čokolada = ganache krema. Zagriješ vrhnje skoro do vrenja, skineš i ubaciš čokoladu u što sitnijim komadićima, sačekaš 1-2 minuta, promješaš lijepo, opet malo sačekaš i onda promješaš da se sve sjedini. Ako treba topla koristiš odmah, a može se ostaviti i da se ohladi (oko 3 sata u fižideru), i izmiksati mikserom, onda dobiješ nevjerovatnu laganu, mekanu čokoladnu kremu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Torte
18.7.2010 21:26:02   
Ilhana RR
Molimo sve forumasice na ovoj temi da samo postavljaju recepte, slike i pitanja u vezi torti i sve sto je vezano za torte.

Da tema bude bez aplauza i smajlica.

LP


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Torte
29.7.2010 11:49:36   
Amela83
Samo da se javim i pohvalim user posted image - Američka torta mi je extra uspjela. Recept je definitivno dobar - torta je skoro identična onoj što pravi Jami. Zahtjevna je maksimalno ali zaista vrijedi truda!
Jedino bih savjetovala, ako još neko bude pravio, stavite malo više marmelade od marelice kao i marelica iz kompota. To je to! Slike cu vam postaviti čim prije.
Hanady RR hvala puno, još jednom!user posted image Muž se oduševio (to mu je bio poklon za godišnjicu braka)



_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Torte
29.7.2010 15:37:11   
rokoko
IZVORNA PORUKA: Hanady RR



ja pravim američku tortu i koristim slatko vrhnje za šlag...
imaš na ovoj temi negdje recept moj odnosno sa carolinke od osobe koja je dobila recept iz VF comerca...
ima i slika...
krema savršeno ispadne kada zagrješ slatko vrhnje malo u njemu istopiš čokoladu ia izmutiš...samo sačekaš10-tak minuta da se počne stiskat i praviš tortu...krema je perfektna i orginalna.



Ja pravim po ovom receptu i stvarno je odlična.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Torte
4.8.2010 15:10:50   
mala86
joj jesam smotana user posted image user posted image user posted image user posted image
pravila ovu kremu sa vrhnjem i nije uspjela!kako ne znam ni sama?!zavrila malo vrnje,ubacila cokoladu unutra-omjer 500ml vrhnja,250 cokolade!cok se istopila,stavila u frizider-sad se malo pocela hladit reko da izmutim-ono ko cokoladna voda user posted image user posted image user posted image user posted image

sta da radim,jel se treba jos hladit?daj Boze da se ovo stvrdne!ali da stavim jos cokolade?help

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Torte
4.8.2010 15:12:42   
milenium
sačekaj da se ohladi.jeli ti još topla?

< Poruku je uredio milenium -- 4.8.2010 15:13:00 >

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Torte
4.8.2010 15:18:17   
mala86
mlaka user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *