|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
29.6.2010 21:23:33   
Mya_81 RR
Imam pitanje u vezi ovog fondanta - 

Šta ga čini gipkim? Je li želatina ili glicerin?

Ovaj put mi se na nekim mjestima kidao pa me zanima zašto user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: Fondant
29.6.2010 23:34:42   
kaktuscic
Rokoko ti si umjetnica! Divim ti se! Posebno na ovim sitnim detaljima, ja sve krenem i super mi ide i kad dodjem do sitnica, do onih dijelova koji naglasavaju o kojoj zivotinji se radiuser posted image iznerviram se i onda fino sve saberem na jednu kamaricu i u smece. user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: Fondant
30.6.2010 11:04:38   
Hannica

Hajd nek mi neko napise najjednostavniji recept za taj fondant,moram i ja to probat.Stalno mislim na njega,svi znaju a ja neznam ni sta je to...pa ne mere izac vise. I gdje kupite te boje,kako pravite figurice,jel imate neke kalupe ili ....????? Molim odg.


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: Fondant
30.6.2010 15:03:48   
mummy
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Meni je najjednostavniji recept sa marshmallow bombonama (one bijele spužvaste),par puta sam pravila i svaki put uspije.
250 g bombona na pari malo ugriješ da se otope,ali ne previše,da ih možeš dirati prstima.Treba 500g šećera u prahu,dodaš odmah pola količine na bombone i miješaš,i onda postepeno i ostalu količinu.Kada se prestane lijepiti za ruke,smjesa je gotova.
Ja sam se odlučila za ovaj način najviše iz razloga što ne moram ganjati razne sastojke,a i jednosatavan je za napraviti i ukus je super vjeruj mi na riječ!



Evo, to je najjednostavniji recept, sretno!

A boje sam kupila u Interexu, to su male kesice, raznih boja ima, jeftine su, i u prahu, prvo dodaš kap, dvije vode pa tako otopljenu boju dodaješ u fondant. Čuvaj ruke, teško se skidaju!
Za neke dekoracije imaš kalupe, druge praviš sama, ja sam npr. pravila sunce, palmu i talase, a medvjediće sam radila pomoću kalupa, to je ona zelena torta ovdje. Sunce recimo iskružila pomoću šoljice za kafu,a one krake rezala nožićem i dodavala.

< Poruku je uredio mummy -- 30.6.2010 15:07:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: Fondant
30.6.2010 20:28:02   
ena23
eto pise da se ovaj marshmallow fondant ne moze zeznuti a ja jesam user posted image
ispo mi pretvrd da bi se od njega ista oblikovalo a idalje je bio ljepljiv ... haj nek mi neka objasni kako to? sinoc sam ga napravila i kontala super, to je to, al danas nema sanse bil osta od njega napraviti...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: Fondant
30.6.2010 20:38:46   
Trnoruzica
5 - 6 sekundi u mirkovalnu, i opet sa secerom ili gustinom radis, da bi dobila masu koja se ne lijepi za prste.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 756
   RE: Fondant
30.6.2010 20:49:22   
ena23
Bacila :)

sad trazim gdje je neka pisala da s eima kupiti gotov fondant, jel u merkatoru il igdje vec


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: Fondant
30.6.2010 20:49:52   
Mya_81 RR
Ena, Trnoružica ti je već napisala...nakon nekog vremena jednostavno postane tvrd, to je tako...zato ga kratko stavi u mikrovalnu da omekša...ako slučajno pretjeraš pa bude premekan opet nem afrke jer na zraku će nakon nekog vrmeena opet postati tvrd user posted image

A hoće li neko meni odgovoriti - šta daje gipkost fondantu? Zadnji put mi se na nekim mjestima lomio, a ne znam zašto user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 758
   RE: Fondant
30.6.2010 22:53:43   
ena23
Da znam, Boga mi bi ti odgovorila user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 759
   RE: Fondant
30.6.2010 22:58:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Ena, Trnoružica ti je već napisala...nakon nekog vremena jednostavno postane tvrd, to je tako...zato ga kratko stavi u mikrovalnu da omekša...ako slučajno pretjeraš pa bude premekan opet nem afrke jer na zraku će nakon nekog vrmeena opet postati tvrd user posted image

A hoće li neko meni odgovoriti - šta daje gipkost fondantu? Zadnji put mi se na nekim mjestima lomio, a ne znam zašto user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


nemama pojma mya...kokad ja taj i nepravim nego onaj sa bobama...
al računam da bi glicerin trebao dati gipkost...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 760
   RE: Fondant
30.6.2010 22:59:55   
Ilhana RR
ako se raspada onda nema dovoljno zelantina....

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: Fondant
1.7.2010 0:22:58   
IvanaTz
Rokoko, ti si fantasticna!!!

Mya_81, ja mislim da glicerin to sve povezuje...

Evo nase nove:

user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 762
   RE: Fondant
1.7.2010 0:23:48   
IvanaTz
I stvarno, sto se to u SA ne moze kupiti glicerin? Mi to bez problema kupujemo...

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 763
   RE: Fondant
1.7.2010 0:26:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

I stvarno, sto se to u SA ne moze kupiti glicerin? Mi to bez problema kupujemo...

garant pitala sam u 8 apoteka...luđaci...furaju me da će ekplodirat...ja im hemiju obašnjavam to je eksplozivan spoja samo sa nečim u vezi zanči još neka otopina la jok...nedajuuser posted image

ova kjavatica je superuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 764
   RE: Fondant
1.7.2010 0:30:37   
Saraya
A kako izgleda taj glicerin? Je li to ona tecnost(saharin, samo u tecnoj verziji) sto se ima kupiti po trznim centrima, ili...???

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 765
   RE: Fondant
1.7.2010 0:35:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Saraya

A kako izgleda taj glicerin? Je li to ona tecnost(saharin, samo u tecnoj verziji) sto se ima kupiti po trznim centrima, ili...???

user posted image Glicerin (C3H5(OH)3) je bezbojna gusta tekućina bez mirisa koja se na veliko upotrebljava u farmaceutskoj industriji. Slatkastog je okusa. Gustoća = 1.261 g/cm3. Talište = 18°C. Vrelište = 29°C. Dobiva se kao nusprodukt u proizvodnji biodiesela, te pri proizvodnji sapuna. Koristi se u medicini i farmaciji kao lubrikant, koristi se kao otapalo (zamjena za etanol), kao antifreeze, zatim, upotrebljava se kao laksativ, a nalazimo ga i u sirupima za kašalj, u preparatima za njegu kože, u pastama za zube, u sapunima i šamponima. Koristi se i u prehrambenoj industriji te u industriji eksploziva (nitroglicerin).

Čisti glicerin može se bez problema kupiti u ljekarnama, po cijeni od oko desetak kuna po 100 ml. Može se naručiti i veća količina (1000 ml). Osim ljekarna, glicerin se može kupiti u poduzećima koja prodaju kemikalije, ali tamo se većinom mora kupiti veća količina, tako da je ljekarna ipak najbolje mjesto za nabavku glicerina.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 766
   RE: Fondant
1.7.2010 0:38:05   
IvanaTz
Ma jesi ti vala Hanady poopasna, ne sumnjaju ljudi dzaba...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: Fondant
1.7.2010 0:40:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Ma jesi ti vala Hanady poopasna, ne sumnjaju ljudi dzaba...user posted image user posted image user posted image

i mm mi kaže...trebo sam ja ić tražit...tebe bona kad vide sumnjaju da ti znaš i kafu skuhat a kamoli da mecaš kolače do zore...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 768
   RE: Fondant
1.7.2010 0:40:33   
Anoniman
pa fino kupite glicerin kad odete na more ako ga vec u Hrvatskoj slobodno prodajuuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 769
   RE: Fondant
1.7.2010 0:42:08   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: noa

pa fino kupite glicerin kad odete na more ako ga vec u Hrvatskoj slobodno prodajuuser posted image

pa narvno da hožemo...vidiš da sam i cijenu nabavilauser posted image user posted image user posted image user posted image
ima litar da kupim ...
hoću i ja ovaj fondant da radim a ne sa bobama...ovaj štoradi ivana i rokoko nekako mi izgleda bolji, čistiji i podatniji za izradu.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 770
   RE: Fondant
1.7.2010 0:42:50   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Ma jesi ti vala Hanady poopasna, ne sumnjaju ljudi dzaba...user posted image user posted image user posted image

i mm mi kaže...trebo sam ja ić tražit...tebe bona kad vide sumnjaju da ti znaš i kafu skuhat a kamoli da mecaš kolače do zore...user posted image user posted image user posted image



Hos' da ti kupim i posaljem? user posted image user posted image user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 771
   RE: Fondant
1.7.2010 0:44:43   
Saraya
Izgleda da nije isto "ono"... user posted image A da probas sa bombonicama(onim gumenim), neko je napisao da je s tim pravio?! Ma posalji muza u apoteku, nek im slozi facu, lupi sakom u onaj sank... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 772
   RE: Fondant
1.7.2010 0:45:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: noa

pa fino kupite glicerin kad odete na more ako ga vec u Hrvatskoj slobodno prodajuuser posted image

pa narvno da hožemo...vidiš da sam i cijenu nabavilauser posted image user posted image user posted image user posted image
ima litar da kupim ...
hoću i ja ovaj fondant da radim a ne sa bobama...ovaj štoradi ivana i rokoko nekako mi izgleda bolji, čistiji i podatniji za izradu.



ja se jos nisam usudila probati a glicerin necu ni traziti u ljekarnama iliti apotekama u MO,neki dan trazila linex pa me napala koza koda sam heroin pitalauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 773
   RE: Fondant
1.7.2010 0:48:39   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Saraya

Izgleda da nije isto "ono"... user posted image A da probas sa bombonicama(onim gumenim), neko je napisao da je s tim pravio?! Ma posalji muza u apoteku, nek im slozi facu, lupi sakom u onaj sank... user posted image user posted image user posted image

ma pravim ja sa bombonama već...nekoliko sam i odvej postavila...al ipak ja bih da porbam i ovaj drugi...neda mi vrag mirauser posted image user posted image user posted image user posted image

ma taman za jesenju varijantu kolača...sa mora donsem glicerin...samo ne znam kako ću preko granice sa njimuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 774
   RE: Fondant
1.7.2010 0:54:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Saraya

Izgleda da nije isto "ono"... user posted image A da probas sa bombonicama(onim gumenim), neko je napisao da je s tim pravio?! Ma posalji muza u apoteku, nek im slozi facu, lupi sakom u onaj sank... user posted image user posted image user posted image

ma pravim ja sa bombonama već...nekoliko sam i odvej postavila...al ipak ja bih da porbam i ovaj drugi...neda mi vrag mirauser posted image user posted image user posted image user posted image

ma taman za jesenju varijantu kolača...sa mora donsem glicerin...samo ne znam kako ću preko granice sa njimuser posted image user posted image user posted image user posted image



Hanady gledaj kako ces na granici nemoj da te na dnevniku gledamouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *