|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
31.3.2010 15:27:23   
lely
Ja sam pronasla jedan fini recept za tortu,nije je tesko napraviti,a namirnice koje su potrebne za nju imamo u svaka doba u kuci.Ja sam je pravila 2x,jednom po orginalnom receptu bila je super samo malo blaza,a drugi put sam u kremu dodala malo neskvika i bila je jos bolja-jaca je.
Evo link pa probajte

Recept

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Torte
3.4.2010 23:20:17   
ivana st
Uz sve ostalo sam napravila za Uskrs i jednu laganu voćnu tortu sa višnjama,kako je ispala ćemo vidjet sutra user posted image

user posted image


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Torte
5.4.2010 2:27:54   
Ilhana RR
Juce me zove od brata starija cerkica, bolesna evo dvije sedmice i kaze "tetka, hoces li mi napraviti tortu za rodjendan?" ja je pitam koju ona odgovara "Princezu, Pepeljugu"... njena zelja, moja ispovijest!!!

user posted image

user posted image


< Poruku je uredio Ilhana RR -- 5.4.2010 2:34:25 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Torte
5.4.2010 10:34:03   
aya
Ilhana, torta je fantasticna!



http://img179.imageshack.us/img179/5075/tortaodsira.jpg

RECEPT ZA ANIDLU:

5 jaja
5 kasika secera
1 prasak za pecivo
5 kasika brasna
malo ulja (2-3) kasike
sve navedene sastojke umutiti i ispeci, potom ohladiti i presjeci na pola
(nemoj se zabrinuti, ali ovo sve kad sastavis bude poprilocno tecno, pa je pozeljno kalup za tortu omotati folijom da ne bi curilo u tepsiju - ne mora da znaci da ce se to desiti)

krema: umutiti 400 grama (2 mala pakovanja) slatkog frhnja i ohladiti u
           frizideru, te dodati
          
zatim toj smjesi dodati smjesu: 350-400 gr. mladog sira
                                                  2 kesice vanila secera
                                                 naribana kora limuna (ja je cesto izostavim)
                                                  sve umutiti i dodati "krem fix" i 100 gr. secera
                                                  u prahu
smjesu staviti na jednu koru, drugom prekriti, te na vrh staviti voce po zelji i preliti zelatinom, vrlo jednostavno i brzo, pri tome je vrlo lagano

< Poruku je uredio aya -- 5.4.2010 10:42:16 >


_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Torte
5.4.2010 12:35:15   
milenium
user posted image evo da je svi videuser posted image

i jesi li je pravila u onom okruglom kalupu od 26cm?
i omotat folijom izvana ili iznutra?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Torte
5.4.2010 15:07:27   
aya
moj kalup je od 28 cm (s tim da ja  na taj kalup stavim 6 jaja, 6 kasika secera i 6 kasika brasna)

a foliju stavim okolo kalupa, s vanjske strane
a ako imas papir za pecenje stavi s unutrasnje stran

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Torte
5.4.2010 18:14:16   
milenium
jel slatko vrhnje misliš na šlag?
i koje je ovo voće ispod želatine?
i koliko kesica želatine ide?

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Torte
5.4.2010 22:14:34   
aya
milenium, jeste onaj slag u tetrpaku (kao mlijeko) dovoljne su ti one 2 od 200, a dovolja je jedna kesica zelatine u prahu jer se ona rastopi u 0,5l vode, s tim da je obicno stavim na 28cm negdje oko 350-400ml vode
ovo voce u ovoj torti su breskve, a do sad sam pravila sa svjezim malinama i jagodama (na ljeto) a zimi: breskve iz kompota, kajsije i visnje 

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Torte
9.4.2010 11:23:02   
Dida79
Kako je uskoro Vildanov rodjendan odlucila sam da ja napravim tortu sa jestivom slikom. Juce sam prosetala do merkatora i tamo pronadjem lijepi slikicu i kada sam dosla kuci malo bolje sam je pogledala i uopste mi se ne cini ni malo jestivauser posted image
Cure moje sad sam u dilemi da li smijem tu sliku postaviti na tortu jer ipak ce je jesti djeca pa ne bi zelila nekih nezeljenih posljedicauser posted image

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Torte
9.4.2010 11:27:34   
noaa
Dida79 ja ti samo mogu reci da sam jela tu sliku a i djeca na rodjendanu i nikom nije nista bilouser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Torte
9.4.2010 11:34:04   
Dida79
Ma i ja sam jednom ali sam tortu narucila iz jedne renomirane slasticarne i jeli smo je bez ikakvog strahauser posted image a slika je bila frisko uradjena znam 100% a u pitanju su bili slike moje djece
Ali ova slika mi nekako suhveli sto bi se reklo pa bi volila cuti iskustva sa ovim gotovim slikicama

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Torte
9.4.2010 12:04:43   
milenium
dida ti stavi sliku a kad budete rezali tortu ne morate je jest.isto kao što netko skida one bobice s torte ili šlag s vrha ne jeda tako i vi ne morate jest sliku.nek bude samo za ukrasuser posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Torte
9.4.2010 12:07:49   
milenium
aya,s čim si mazala tortu okolo s vanjske strane kad si izvadila iz kalupa?
i kako si dodala krem fix,onako u prahu iz vrećice iskrenula u kremu od sira ili si ga prvo izradila pa onda dodala u sir?user posted image jeli dovoljna ona 1 mala vrećica kremfixa?
ja ovu tortu definitivno pravimuser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 9.4.2010 12:08:48 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Torte
9.4.2010 12:43:15   
aya
nisam nicim malzala vide se slojevi: kora, krema, kora i voce u zelatini; jedino se trudim da kremu nanesem ravnomjerno izmedju 2 kore da bude sve u jednoj liniji.
A krem fix istresem iz kesice u sir, samo 1 vrecinu (ja bas ne volim te fixatore)

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Torte
9.4.2010 12:49:06   
hanabanana
user posted image

Nažalost, ja znam samo naručiti. user posted image

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Torte
26.4.2010 0:27:01   
Dida79
Danas je mom sinu bio rodjendan i ja sam odlucila da pravim Milka tortu po milenium  receptu.Torta je bila vise nego dobra user posted image Thanks milenimuuser posted image
A evo i slikica
user posted image

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Torte
5.5.2010 13:22:24   
bebbe RR
Pozdrav, ženice!
Meni treba savjet!
Dakle, u petak moram (trebam, želim:) napraviti tortu. Voljela bih napraviti čokoladnu tortu, jer je ta svim mojim ukućanima omiljena, i na netu je za tu vrstu tortu milion recepata, a mnoge sam i isproballa. E, sada, fora je u tome da meni treba recept torte koja je kremasta i nije suha, a da na nju mogu postaviti fondant, pa se ne raspadne:))) Ako iko ima ikakav savjet, više je nego dobro došao. Hvala vam svima unaprijed!



_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Torte
5.5.2010 13:25:18   
Private
bebbe a da probas SAHER tortu?

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Torte
5.5.2010 13:29:38   
nikita
IZVORNA PORUKA: Private

bebbe a da probas SAHER tortu?


slazem se, imas od crochefa.com video recept, ukucaj sacher torta , ja sam je pravila odlicna je

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Torte
5.5.2010 13:30:05   
Hanady RR
evo reform brza, ukusna čokoladna i savršena za fondant.

Kora:
10 bjelanjaca
300 gr šećera u prahu
300 gr smljevenih oraha
2 kašike oštrog brašna ( ili gustin)

istčeš bjelanjke i šećer u čvrt snijegpostupno dodaš orahe i brašno. od dobivene smjese pečeš 5-6 kora tanjih. ja te kore pečem u plehu kockatom iz pećnice oblik pravougaonika. ispečem 2 kore znači masu dijelim na pola za pečenje i onda jednu koru sječem na 3 djela. torta tada ima oblik dugog rolata ali je baš cool kad se sredi fondatom.

krema:
10 žumanjaca
200 gr šećera
3 rebra čokoldae
250 gr putera
3 kašike crne kafe ili ness kafe

Šumance izmješaš sa šećerom, doda se čokolada i stavi na paru i kuha semješajući dok smjesa ne počne da se zgusne.

ispečene listove premažeš kremom, složiš jedan na drugu. ova se torta i okolo maže ovo kremom al ja nisma ja sam je dobro nafilovala kremom između listiva i onda sam je ostavila da se hladne. Črvstu i ohlađenu sredila sam fondantom napravljenim od bombona kako je na temi postavljeno.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Torte
5.5.2010 13:47:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Pozdrav, ženice!
Meni treba savjet!
Dakle, u petak moram (trebam, želim:) napraviti tortu. Voljela bih napraviti čokoladnu tortu, jer je ta svim mojim ukućanima omiljena, i na netu je za tu vrstu tortu milion recepata, a mnoge sam i isproballa. E, sada, fora je u tome da meni treba recept torte koja je kremasta i nije suha, a da na nju mogu postaviti fondant, pa se ne raspadne:))) Ako iko ima ikakav savjet, više je nego dobro došao. Hvala vam svima unaprijed!



može i ledena torta
evo je na 17 strani. brza, dobro čokoladan a ne peče se.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Torte
5.5.2010 14:14:02   
milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

evo reform brza, ukusna čokoladna i savršena za fondant.

Kora:
10 bjelanjaca
300 gr šećera u prahu
300 gr smljevenih oraha
2 kašike oštrog brašna ( ili gustin)

istčeš bjelanjke i šećer u čvrt snijegpostupno dodaš orahe i brašno. od dobivene smjese pečeš 5-6 kora tanjih. ja te kore pečem u plehu kockatom iz pećnice oblik pravougaonika. ispečem 2 kore znači masu dijelim na pola za pečenje i onda jednu koru sječem na 3 djela. torta tada ima oblik dugog rolata ali je baš cool kad se sredi fondatom.

krema:
10 žumanjaca
200 gr šećera
3 rebra čokoldae
250 gr putera
3 kašike crne kafe ili ness kafe

Šumance izmješaš sa šećerom, doda se čokolada i stavi na paru i kuha semješajući dok smjesa ne počne da se zgusne.

ispečene listove premažeš kremom, složiš jedan na drugu. ova se torta i okolo maže ovo kremom al ja nisma ja sam je dobro nafilovala kremom između listiva i onda sam je ostavila da se hladne. Črvstu i ohlađenu sredila sam fondantom napravljenim od bombona kako je na temi postavljeno.





hanady,zaboravila si puter i ness kavu?šta s tm?je li skuhane kave ili sirove u zrnu tj mljevene?i kolko min se peče?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Torte
5.5.2010 16:05:52   
Hanady RR
jesam zaboravila sam jer sam na poslu pa napamet nisma dobra nema govorauser posted image user posted image user posted image user posted image

e kore se peku oko 20 min na papiru za pečenje

puter se izradi pa gad se ona kuhana krema malo zgusne odnda se u puter dojaje krema miksajući...u to se doda skuhana jaka crna kafa ili ness kafa isto skuhana zavisiki ko kakav miris voli ja češće sa ness pravim.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Torte
8.5.2010 22:47:02   
rokoko
Evo jedna torta i za velike

user posted image

user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Torte
8.5.2010 22:48:55   
Dida79
Rokoko jeste ovo dobrouser posted image
Daj recept please user posted image

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *