|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
22.11.2012 22:40:31   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

joj tek sada čitam ovo divno jezično mnogorazumjevanje našega jezikauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1701
   RE: Fondant 2
22.11.2012 22:48:54   
Medi_87
Hanady nindže su user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1702
   RE: Fondant 2
22.11.2012 22:51:32   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Medi_87

Hanady nindže su user posted image user posted image user posted image


jesu...liče jel?
kaže muž...ne sikiraj s eženo mi ćemo ih nindžama zvati pa čik nek neko kaže da nisuuser posted image
moglo je i bolje...al ja fakat više dara od ovoga nemam...a i živce sma ndgej usput ostavila bićeuser posted image

Hvalauser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 1703
   RE: Fondant 2
22.11.2012 22:55:08   
M kao Mama
hanady bona koji živci, koji bakrači, ja ovo ne znam nacrtati, a kamoli pretvoriti u stvarnost, odlično

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1704
   RE: Fondant 2
22.11.2012 22:56:32   
minie
Hanady ja mislila sad kad otvorim ono i ne lici na nindzu, ekstra su user posted image

Andjelo samo polako, bice to sve super, i moj ti je savjet da ti to sve sutra napavis, jer ce ti u subotu biti frka - trk. I onaj vatromet ubodes u tortu i zapalis vrh i on gori dok ne izgori, samo puno jace od prskalice user posted image i nadam se da je boja OK

< Poruku je uredio minie -- 22.11.2012 22:57:56 >


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1705
   RE: Fondant 2
22.11.2012 22:56:57   
Medi_87
Samo se sjeti mog nindžeuser posted image user posted image user posted image pa je ipak prepoznatuser posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1706
   RE: Fondant 2
22.11.2012 22:58:46   
neki x

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

hanady bona koji živci, koji bakrači, ja ovo ne znam nacrtati, a kamoli pretvoriti u stvarnost, odlično

Ista sam user posted image user posted image user posted image

Hanady,odlicnouser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1707
   RE: Fondant 2
22.11.2012 23:03:22   
Hanady RR
Hvala vamuser posted image
još dok je skocakm u subotuuser posted image
ovaj put arman ima više sreće...kad se sjetim onog spajdermena umrloga na torti a dijete se radovalo super je on prošao sadauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 1708
   RE: Fondant 2
23.11.2012 13:00:11   
Honey3
Hanady super su ti nindze,mogu samo zamisliti kakva ce kompletna torta da budeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1709
   RE: Fondant 2
23.11.2012 16:23:09   
anđelo
moja torta u frižideru na turu stiskanja......carska torta,baš je carskauser posted image
od figurica gotova dva autića,patkica,jetero most........eh kasnije još put ,koji grm i slova

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1710
   RE: Fondant 2
23.11.2012 17:03:27   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1711
   RE: Fondant 2
23.11.2012 17:51:20   
anđelo
eh sad ,kad budem radila ovu pokrivku za tortu hoćul nju oklagijom razvijat po gustinu da mi se ne lijepi za radnu površinu?

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1712
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:02:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anđelo

eh sad ,kad budem radila ovu pokrivku za tortu hoćul nju oklagijom razvijat po gustinu da mi se ne lijepi za radnu površinu?


da da nju na gustinu oklagijom...pa polako...sve po malo oklagijom pa je sloki pa malo rukama ispod vidi da ti s egdje ne ljepi ..dodoaješ po malo gustina da ti ne promjeni konzistenciju fondanta...

malo sredinom pa na krajeve okalgijom tanji fondant...ako sve ideš od sredine može ti se desiti da sredinu previše istanjiš pa da ti prilikom preošenja popuca

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1713
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:19:42   
Nellica
Drage moje,

redovno čitam , ali mi se obično neda tipkati.
Eh, za 2 sedmice moram praviti tortu mojoj curi za 3 rodjendan,
izjasnila se da želi Pepu pig , ajde to i nije neki problem, nego dajte mi neki
prijedlog koju tortu da napravim , da bude čvrsta i da može izdržati pepu , džordža,
mami i tatu?

Prošli rodjendan sam pravila Bumbu na plazma torti, a sad bi neku sa filom.
A fondant sam pravila od rahatlokuma i bio je ok.

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1714
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:24:22   
Hanady RR
Ja nešto ne znam težinu tog fondanta la ovaj gliceriski kad se rade figure nije baš polagana , a opet nije ni betonuser posted image

sad torte sa filom koje sam ja radila a dovoljno su čvrtste pa ih proručujem su: azure čokoldana torta, reform torta, teodora torta, jaffa torta...ima toga još al ove okusima prednjače :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 1715
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:30:41   
Nellica
Pa ovaj sa rahatlokumom je malo potežak, nisam do sada nikad pravila jaffa tortu upravo sam gledala recept od dinamakarska na coolinarici, možda nju probam.

A dali je neko radio marshmallows fondant???
I gdje ima za kupiti marshmallows bombone?

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1716
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:37:52   
Hanady RR
Evo na ovoj temi
http://www.ringeraja.ba/forum/m_29249/mpage_2/key_/tm.htm
na drugoj stranici imaš u slikama prikaz Jaffa torte, radila jedna naša članica...ja radim takvu i super je...poprilično visoka, ukusna baš a čvrsta torta super pod fondant pa i taj teži vjerujem...

a ovaj od machmalowa ja sam radila prije glicerinskoga...
bombona imaš u merkatoru, konzumu...to su oni bomboni fini , kesica sa slonićem...
obično su rozo-bijele bombone...
može se bojiti..al iskreno meni je za rad lakšti ovaj glicerinski a i boje su bolje mnogo u radu sa glicerinskim nego sa bombonama...
ja sma radila po receptu sa coolinarke taj...
http://www.coolinarika.com/recept/marshmallow-fondant-nova-masa-za-oblaganje-i-dekorisanje/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 1717
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:37:52   
hapymum

IZVORNA PORUKA: Nellica

Pa ovaj sa rahatlokumom je malo potežak, nisam do sada nikad pravila jaffa tortu upravo sam gledala recept od dinamakarska na coolinarici, možda nju probam.

A dali je neko radio marshmallows fondant???
I gdje ima za kupiti marshmallows bombone?


Ja sam radila a bombone sam kupila u hipermarketu na mojmilu ,imas ih skoro u svakoj prodavnici samo ja nigdje nisam nasla bijele

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTqDWUYydorIC7XyKEQCA-DjwHoHlxXMns3g19vOnx_E07qo9P-3w to su ove bombone

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 1718
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:41:44   
Nellica
Znam da imaju one roza , ali me zanima kako upiju boju npr. crvenu, plavi, zelenu??

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 1719
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:44:03   
Nellica
Ako je taj glicerinski tako dobar, možda se usudim i njega probati napraviti.
Mogu li u svakoj apoteci kupiti glicerin??

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 1720
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:48:02   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Nellica

Znam da imaju one roza , ali me zanima kako upiju boju npr. crvenu, plavi, zelenu??


uglavnom su bijelo-roze..dok se pomješaju i dok dodoaš šećer u prahu bude to svijetlo svijetlo roza u koju dodoaješ boje regularno i dobiješ ti i crvenu i zelenu i svaku koju dodoaš...al meni su ljepše u glicerinskom izgled boje i rad sa istim....

a glicerin trenutno kupujemo u apoteci na alipainu, preko puta PINK televizije ona niska zgrada na čošku apoteka ANIS ae zove ...uglavnom 100ml nepunih 3 KM....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 1721
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:50:29   
Nellica
A za pepu mi trebaju intenzivne boje , probat ću ima recept na Minjinoj stranici, glicerin, voćni šećer, šećer u prahu voda, gustin i to je to.

I još nešto gdje da kupim one kao olovke boje za pisanje, boje tečne kupujem u mercatoru ali ove olovke nisam do sad našla??

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1722
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:53:57   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: Nellica

A za pepu mi trebaju intenzivne boje , probat ću ima recept na Minjinoj stranici, glicerin, voćni šećer, šećer u prahu voda, gustin i to je to.

I još nešto gdje da kupim one kao olovke boje za pisanje, boje tečne kupujem u mercatoru ali ove olovke nisam do sad našla??


Provjeri treba li ti zelatin. U ovaj moj recept ide i on.
Boje za pisanje imas u Bingu.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 1723
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:58:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Nellica

A za pepu mi trebaju intenzivne boje , probat ću ima recept na Minjinoj stranici, glicerin, voćni šećer, šećer u prahu voda, gustin i to je to.

I još nešto gdje da kupim one kao olovke boje za pisanje, boje tečne kupujem u mercatoru ali ove olovke nisam do sad našla??


u receptu ti nedostaje i želatin...ako koristiš isključivo goveđi kod njega je kesica do 20gr pa pola iste ide u jednu mjeru fondanta...

a boje za pisanje...jestive flomastere imaš kod nekih FB preprodavača Wiltton pomoćnika za super fondant kreacije...
oko 7-8 KM je pojedinačno u boji... pisati možeš i gel bojama jesivim...njih radi dr.oetker...4 male tubice osnovnih boja u pakovanju oko 5 Km...bilo je u merkatoru, bingu itd...

a boje prehrambene povoljne eterika marke nalazimo u bingu i merkatoru...tečne su skuplje , bočica oko 5 Km dok u pragu kesica mala je oko 40 pfeninga...potpuno isti učinak boje dobiješ i ovom u prahu i ovom tečnom...samo ovu u prahu sa kap vode razblažiš...a i isto ti traju :)

< Poruku je uredio Hanady RR -- 23.11.2012 19:01:03 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 1724
   RE: Fondant 2
23.11.2012 18:59:55   
Ramona11
Meni su se super pokazale boje u prahu u mini vrecicama, a kostale su nekih 15 do 20 pfeninga u Tusu.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *