|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
29.2.2012 19:04:18   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ideje su dobrodošleuser posted image


Na ovom linku ima cool torti...

http://www.flickriver.com/photos/fantasticakes/popular-interesting/

Nemoj opet kale, ljubicastu i sl.
Izaberi neku sarenu, vedrih boja, kao najavu proljeca...

I ova ideja s cajnikom i soljicama ili s bombonicama i mafinima po torti je nekako vesela i mladalacka...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Fondant 2
29.2.2012 19:34:58   
emina08
Htjela bih pitati ElmuB, ako nije problem,koju je tortu pravila za  tortu dvorac.Izgleda tako čvrsto.Ja sam pravila ali se sva iskrivila(bila je presvučena šlagom-želja moje kčerke ).Slika je presmiješna pa ne bih stavljala.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Fondant 2
29.2.2012 23:11:52   
madam x

IZVORNA PORUKA: Medi_87

E sad par pitanja da li tortu namazem butter kremom pred samo stavljanje fondanta ili ranije, kad stavljam boje u fondant kad ga napravim odmah ili sutra ujutro, da li figurice i oblike namazem samo vodom ili necim drugim da bi se "zalijepile za podlogu"

Ja tortu mažem dan ranije butter kremom, ali Elma maže neposredno prije. Fondat farbam kad ga pravim. Figurice lijepiš sa malo vode.
Švarzvald tortu nisam pravila pa ne znam, možda bi moglo, kad ne bi stavljala šlag po zadnjoj kori nego samo butter kremu.

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Fondant 2
1.3.2012 8:16:27   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: emina08

Htjela bih pitati ElmuB, ako nije problem,koju je tortu pravila za  tortu dvorac.Izgleda tako čvrsto.Ja sam pravila ali se sva iskrivila(bila je presvučena šlagom-želja moje kčerke ).Slika je presmiješna pa ne bih stavljala.


Emina, evo ovaj recept: Recept: Kore: 3 jajeta, 12 kašika brašna, 12 kašika šećera, 12 kašika mlijeka, 100 ml ulja ili omekšalog putera, 1 prašak za pecivo, 3 kašike kakakaa i vanilin šećer. Umijesiti smjesu i peći u ugrijanoj rerni na 180 stepeni 20 minuta. Postu...pak ponoviti dva puta. Fil: 10 žumaca, 12 kašika šećera, 12 kašika mlijeka i 12 kašika brašna skuhati u 1 litri proključalog mlijeka. Dodati 100 grama čokolade za kuhanje. Pustiti da se smjesa skroz ohladi i dodati 250 grama omekšalog putera. Smjesu podijeliti u dva dijela. U jedan dio dodati 100 grama mljevenih oraha, 100 grama mljevenog keksa i 100 grama mljevenih badema. Naizmejnično filovati sve 4 kore.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Fondant 2
1.3.2012 8:17:55   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Medi_87

http://www.coolinarika.com/recept/832539/ mogu li na nju fondan stavljati, mislim da sam vec pitala ali se ne mogu sjetiti odgovora


Možeš, ja sam jednu svadbenu po narudžbi pravila upravo švarcvald!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Fondant 2
1.3.2012 9:11:03   
Medi_87
Elma a sta si stavljala kao zandje na Svarcvald slag ili samo buterrcream, usput napravila sam sinoć fondant jutros tvrd ne znam radi cega cak nisam ni stvaila svih 900 gr secera u prahu vec manje mozda oko 750 da mi je otislo

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Fondant 2
1.3.2012 9:14:47   
palachinken
Medi, mora se stvrdnuti, to mu se desi kad stoji i nije ništa strašno. Samo ga premijesi dok se opet ne smekša. Možeš ga i koji sekund u mikrovalnu, ali ja preporučujem da ga zagrijavaš rukama dok premijesiš. Isto tako, dok dodaš boje i umijesiš, smekšat će se.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Fondant 2
1.3.2012 9:15:52   
Miimy
interesuje me dalise na fondant moze lijepiti jestiva slika, i znate li gdje u sarajevu ima dora slika jestiva.....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Fondant 2
1.3.2012 9:29:48   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Medi_87

Elma a sta si stavljala kao zandje na Svarcvald slag ili samo buterrcream, usput napravila sam sinoć fondant jutros tvrd ne znam radi cega cak nisam ni stvaila svih 900 gr secera u prahu vec manje mozda oko 750 da mi je otislo


Samo butter kremu i ništa drugo. Fondat staviš malo u mikrovalno 5-10 sekundi i nastaviš raditi sa njim.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Fondant 2
1.3.2012 9:31:21   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Miimy

interesuje me dalise na fondant moze lijepiti jestiva slika, i znate li gdje u sarajevu ima dora slika jestiva.....


Joooj, može ali.... kada staviš fondat i izravnaš ga onda napraviš od šećera u prahu kao srednje gustu kremu sa malo vode i u tankom sloju namažeš šreko fondata. I na to lijepiš sliku, malo je teže na fondat ali nadam se da ćeš uspjeti. Bilo je slika Dore u Merkatoru i u VF.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Fondant 2
1.3.2012 9:38:21   
Miimy
onda mije bolje da idem provjereno na slag tako sam prosle godine , a moram vidjeti te slikice sestrina Princess hice Doru, prosle godine htjela Tweatya pa sam slike narucila cak iz Splita od frendice jer ovdje nismo mogli naci.... ma haos sa ovom djecom....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Fondant 2
1.3.2012 9:43:22   
Miimy
znam nije ovdje mjesto al ovdje su veliki strucnjaci pa zato ovdje pitam user posted image nasla sam na internetu ovu totu dajte mi prijedlog kako da napravim koja bi se torta mogla ovako oblikovati i kako ovo spojiti..

http://www4.slikomat.com/11/0301/jtf-26720-.jpg

< Poruku je uredio Miimy -- 1.3.2012 9:44:14 >


_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Fondant 2
1.3.2012 9:59:26   
ElmaB
Ako hoćeš standardnu biskvitno tijesto, neka su ti samo malo čvršće kore da bi ih mogla rezati polukružno.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Fondant 2
1.3.2012 10:12:28   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Miimy

znam nije ovdje mjesto al ovdje su veliki strucnjaci pa zato ovdje pitam user posted image nasla sam na internetu ovu totu dajte mi prijedlog kako da napravim koja bi se torta mogla ovako oblikovati i kako ovo spojiti..

http://www4.slikomat.com/11/0301/jtf-26720-.jpg



ja mislim da je ovo torta bijela rada,ja sam je pravila jako je zanimljiva...evo ti link kako ide osnova
http://www.coolinarika.com/recept/bela-rada-margareta/

a ti mozes kombinovati i staviti sastojke po zelji

dakle napravi se biskivt za rolat,koji se namaze i slaze u cvijet...evo kako to izgleda http://www.coolinarika.com/slika/32715

< Poruku je uredio gvendolina -- 1.3.2012 10:14:20 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Fondant 2
1.3.2012 10:45:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ideje su dobrodošleuser posted image


Na ovom linku ima cool torti...

http://www.flickriver.com/photos/fantasticakes/popular-interesting/

Nemoj opet kale, ljubicastu i sl.
Izaberi neku sarenu, vedrih boja, kao najavu proljeca...

I ova ideja s cajnikom i soljicama ili s bombonicama i mafinima po torti je nekako vesela i mladalacka...


hvala...naletih na dvije koje bi mogle prići...
moja mama nije ljubitelj kuhinje is uđa...
al naletih na ovu foll kavez...mogla bi ona...sad je u folu novoga ljubimcauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Fondant 2
1.3.2012 14:17:40   
InLove
Molim vas ako neko ima recept za butterkrem neka me uputi.. treba mi hitnooooooo!!!!!! Hvalaaaaaaaaaaaaaaaaa

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Fondant 2
1.3.2012 14:19:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Malena_A

Molim vas ako neko ima recept za butterkrem neka me uputi.. treba mi hitnooooooo!!!!!! Hvalaaaaaaaaaaaaaaaaa


Butter krem:
125 gr putera
200 gr šećera u prahu
3 kašike mleka

umutiš dobro...
ja dodam i rastopljene na pari red čokolade za kuhanje da mi bude ukusnija

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Fondant 2
1.3.2012 14:37:37   
InLove
aha to stavim preko kore pa onda fondant?? Hvalaa ti puuuuuuunoooooooooooouser posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Fondant 2
1.3.2012 20:37:35   
emina08
Elma,hvala velika

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Fondant 2
2.3.2012 8:40:42   
Medi_87
Torta je gotova kansije stavim slike, uglavnom nije ono sto sam zamisljala ali hajd, usput Bumba ni je pravi kuharski neuspjehuser posted image

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Fondant 2
2.3.2012 9:31:41   
Hanady RR
Medi polako...
svaka nova figura biće boljauser posted image

ono što sma ja kao skontala kod figurica je da mi treba stpljenje koje je uglavnom usmjeneo prema sušenju ....
dalje manje količine obojenog fondanta trebaš više raditi rukama sa dodavanjem po malo šećera u prahu da se stvrdne a da se ne počne raspadati...
onda najprije napraviš djelove figurice tipa glava, tijelo, rukice, kapa za bumbu...pa do se to osuši za jedno 7-8 sati ili dok prenoći uz pomoć čačkalica sastaviš i na osušenom radiš dodatke tipa dugmadi, okica itd...

eto mala pomoć da narednu bumbo bude okarakterisan kao kuharski uspjeh...mada mislim da si suviše kritična i za ovoga...ja jedva čekam slikicuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Fondant 2
2.3.2012 16:21:50   
riba78
želim da  zahvalim calohee i hanady pomogle su mi ,operacija uspjela ,pacijent preživio ,svi oduševljeni user posted image

_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Fondant 2
2.3.2012 17:49:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: riba78

želim da  zahvalim calohee i hanady pomogle su mi ,operacija uspjela ,pacijent preživio ,svi oduševljeni user posted image

a sličicauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Fondant 2
3.3.2012 6:16:24   
riba78
u svoj frci nisam je samu uspijela uslikati user posted image



_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Fondant 2
3.3.2012 20:34:23   
Medi_87
user posted image evo sličice :-D

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *