|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  737 738 [739] 740 741   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 16:02:09   
Anoniman
zar i vi mya kasljeete ajojjj sta je ovo zavladalo

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 18451
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 16:03:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Poci, uradite nalaze krvi, sto se ne ceka dugo pa da znas sta ti je ciniti.

Moja je malo prije dušu ispovraćala od kasljanja dok je pokusavala zaspati. bar je sav šlajm izbacila i evo nije se ni jednom zakašljala user posted image Tankamo se lukom i jabukama ko lude.


user posted image
slatka si...
la dobor em hoće me eto vidiš i pomogneuser posted image
samo nek na tome i ostaneuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 18452
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 16:07:09   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: felix
zar i vi mya kasljeete ajojjj sta je ovo zavladalo


Ah, zavladalo ono sve uobičajeno.
Prehladica, nista strasno user posted image

Hanady, dobro je pa sad hoće da pije, mada ga zakamufliram u gusti od breskve, jer on valjda zbog gustoce i oksa nekako prikrije onaj luk.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18453
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 16:18:32   
teacher75
mi smo hb danas opet ok, tj ne kasljemo i ne smrcemo. ja odmah sinoc ukljucila lysobact i stvarno mi je odmah boljeuser posted image jedino sam bila nekakva iscrpljena danas, valjda promjena vremena i nesto se iznervirala na poslu, pa kad sam dosla kuci bilo mi muka i povracalauser posted image sad sam ko novauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 18454
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 16:32:34   
Apotekarka
Hocu rezime danima se nisam stigla javiti....
A nemam se cime ni pohvaliti....Na poslu mi je ludnica ,imali smo iventuru unosimo lijek poi lijek u racunar a guzva,svijeta kao u prici....Sranje to me smori da ne mogu o sebi....
Antonio mi bolestanuser posted image ,presuinoc mi je nekako sumljiv bio,jucerkad sam dosla s posla povratio je slajm,imao jednu rijetku stolicu,kasljuca i strasno je promukao,slini oci mu nikakve,temp 37,5 i ja njega odvedem doktoru i nabasam na neiskusnu doktoricu...kaze upaljano grlo onako,slajma ima onako uzmite neki sirup sa sljezom flavamed je odlican a flavamed sljeza ni vidio al ajd,propisa mu izinat sirup i to dozu za bebe 1/2 kasike...Otisao je spavati sinoc s temp 37,6 da bi nocas skocila na 39,skinuli je cepicom danas cjeli dan 37,1....ali je strasno promukao....
Ja od Nove isto grozna zlijezda mi jedna natekla i ja opet na antibiotiku radi grla i krajnika i uz to me kanali muce
MM isto prtesinmoc imso temp visoku sad je ok,jos malo prehlađen...Sve se sastalo....
Nadam se da je kod vas sviju stanje bolje


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 18455
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 16:36:39   
megi
Tiki kako je lana, ima li kaslja

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 18456
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 16:42:40   
pocahontas
joj kako mi crp nije pao napamet...a jutros ga spominjemo user posted image user posted image
evo ga bas je nekakav nikakav user posted image valja ga ova mala temp. odoh da mu izmjerim..i odoh crp raditi..valjda stignemo..

bisolvon mu je ukljucila, ja ga vratila i popricala sa nasom Dinom apotekarkom i rece mi ona da uzmem Bronhostop sirup da je odlican i da kod male djece zapravo treba smirivati kasalj i tjerati ga na stolicu da izadje, a ne provocirati iskasljavanje koje njih samo jadne izmuci jer ne znaju da iskaslju..i tako..eto..odoh raditi crp pa cu odluciti..ako bude visok, ne gine mu sumamed i da ne razmisljam vise bar neko vrijeme..user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 18457
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 16:44:19   
Apotekarka
I ja sam razmisljala o bronhostopu svi ga pacijenti bas hvala ali on ide od 4 godine mada je na biljnoj bazi nesto me strah uzeti ga na svoju ruku

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18458
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 16:46:28   
teacher75

IZVORNA PORUKA: megi

Tiki kako je lana, ima li kaslja

nema danas bh, nocas je kasljala svako malo al danas sve okuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 18459
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:03:06   
Anoniman
Pocahontas Noa je nedavno imala 3 dana temp do 37,7,grlo bilo malo crveno i kasljala,nos curio zelene sline bile..
doktorica nam propisala flonidan 7 dana,kapi za nos i kontrolu ako temp bude duze od 3 dana trajalauser posted image
ja sam joj davala panadol koji joj je obarao temp do 37,2user posted image poslije 3 dana kao da nista nije bilouser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 18460
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:05:28   
DM
Naši nalazi stigli:CRP 3,4( a ref. vrijednosti do 2,9)leukociti  mirni, hgb dobar, ...
Nalaz urina-leukociti 1-2, bakterije-dostauser posted image Ja sam u teglici poslala urin jer dijete nije više mogl oda izdrži da ne piški(zbog temp se nalio tečnosti....)ali sam se trudila da je sterilišem(oprala je deterdžentom, ispirala ključalom vodom i na klraju je stavila na šporet da se zagrijava-jesam li gdje pogriješila?)!
Svakako ću tražiti urino kulture da radimouser posted image


Još jedno pitanje-jesu li ref.vrijednosti CRP-a kod djece i odraslih različite?
Na mom nalčazu piše do 5,00, a an nj do 2,9user posted image



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 18461
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:12:02   
Anoniman
Doublemum to je ono sto sam ti ja sinoc pisala, zavisi gdje vadis nalaze i koji formular imaju. Kod djece i 10rp je ok, tako da mu je crp uredu, ali te bakterije u urinu trebala bi uraditi urinokulturu, mada i ako urinokutura pokaze neku bakteriju to ce biti mali postotak. Jer u sedimentu urina bakterije prilikom prebrojavanja se oznacavaju sa nema, nesto, dosta, masa i masa, masa. Kod odraslih kad pise dosta bakterija obicno samo kazu dosta nekog uroloskog caja, a kod djece treba uraditi urinokulturu pa vidjeti.

Da i bakterije u urinu jedino ako je veliki postotk povecaju CRP i leukocite. Kod njega je crp miran, sto znaci da su i leukociti 99%mirni. Daj ti njemu sada da pije brusnice dosta i bice on kao novuser posted image

< Poruku je uredio jelenaT -- 6.1.2012 17:14:12 >

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 18462
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:15:16   
DM
Kontam da nisam ja nešto zeznula sa ovom "teglicom"user posted image
Nisam primjetila da ima problema sa mokrenjem, pa me ovo iznenadi(svaki odlazak u wc uredno prijavi-mama idem ja pi,piuser posted image )
Kako je Anuška?


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18463
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:16:11   
Anoniman
Da i jos leukociti u urinu su zanemarljivi mu znaci nema upale, vec samo bakterijska manja infekcija. Moguce i pored dosta bakterija da bude urinokultura sterilna da znas...ja se nadam da hoceuser posted image . Pise li kojih bakterija ili samo dosta?


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 18464
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:17:24   
Anoniman
Nisi, za urinokulturu treba da bude 100% sterilna, a za urin dovoljno je i da je samo oprana i dobro posusena.

Nema temp ali kasljuca po malo socno, nadam se da se nece ni vracati temp. Vidim da su joj donje petice krenule.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 18465
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:17:44   
DM
Ah , vidim preuredila si postuser posted image
Upravo napravljen kompot od suhog voća i u nj istresla teglu brusnice(napravili jednom od šumske brusnice kompot na onaj način u tegle, ali se to nije moglo jesti-tako da sam je zamaskirala)a imam i šumsku brusnicu osušenu za čaja!
Eeee kako je biti mamauser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18466
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:19:47   
DM
Nisi, za urinokulturu treba da bude 100% sterilna, a za urin dovoljno je i da je samo oprana i dobro posusena

Ovo za urinokulturu znam, jer sam se nanosala onih epruvetauser posted image user posted image svi me već znajuuser posted image
De mi još pojasni ove soli u urinu-piše:nešto kr.mokr.kis.


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18467
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:20:17   
Anoniman
Da i ako su i mogucnosti malo mu slatkise ukini jer oni su pogodni pravo za razmnozavanje bakterija. Limun ti je dobar jer on mjenja maznu kiselost urinarnog trakta sto bakterije ni malo ne voleuser posted image

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 18468
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:31:35   
rose
IZVORNA PORUKA: ladyblue

IZVORNA PORUKA: pocahontas


i meni cijelu trudnocu bio ovako pritisak..hocu li i ja zivjeti sto godinauser posted image user posted image



i ja ću, i ja ćuuser posted image user posted image user posted image


heh ja onda necu jos dugo user posted image meni pred porod bio 195 sa 100 user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 18469
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 17:38:05   
Mya_81 RR
Slazem se s Jelenom, da je neka jaka upala to bi se odrazilo na CRP i L.
A prihvatljivo je do 5 leukocita u urinu.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 18470
   [Obrisana poruka]
6.1.2012 17:51:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 18471
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 18:04:49   
R&T@
Iman, bas mi je zaouser posted image
Nadam se da je to iza vas...



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 18472
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 18:11:17   
pocahontas
nama crp 14..minimalno povisen..meni je ovo nije za antibiotika iliuser posted image ovo je virus i to neki opak user posted image user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 18473
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 18:16:07   
gvendolina
pozzuser posted image

A legao da spava,a ja iskoristila da pomalo iscitam user posted image
ja za temp preko 38,5 dajem panadol baby,on mi je djelotvorniji od paracetamola i stavim obloge na noge,a ako predje 39 odma stavim voltaren cepic(do sad sam mu stavljal po pola cepica)A za antibiotik potpisujem dadadu i nama su u hitnoj zbog blage upale grla propisali antibiotik i dijete mi se 2 mjeseca oporavljalouser posted image

tiki nadam se da vas nece uhvatiti i mi kasljemo,a je malo popustilo a ja kasljem ko velika...ali hB da je njemu lakse...ja kupila onaj APISirup,na prirodnoj je bazi med,propolis i mogu reci da mi je vec bolje danas

ladyblue kako oke danasuser posted image obavezno stavljaj kapi i par dana nakon sto prodju simptomi,da se ne bi konjuktivitis vratio...znam da ih je tesko ukapati,mi smo muku mucili,a mast sam mu mazala samo preko kapaka kada zaspi nismo mogli drugacijeuser posted image

IZVORNA PORUKA: Lady26

Hej, prekjuce ja dosla kuci (znaci cuva je 1 dan), i hajd rucali, popili kafu, sad ja sjela za racunar skidala neke filmove, zadubila se i u jednom trenutku se okrenem, jelka oborena, na sred sobe je Lana dovukla, poskidala one sjajne trake hoce da ih kao preskace kao Pepa pig konopac , razbacala kugle, suta ih, ma lom , kazem njemu sta ovo bi, kaze : pa necu je valjda i sad ja cuvati



user posted image user posted image jao dobar je,pa dosla mu smjenauser posted image moj je ovakav isti,ako sam ja tu ne mrda,a ako mora onda zna....neki dan ja pravim rucak A na tutu kakio,ja govorim mm hajde ti ja sam zauzeta,kaze on ne znam ja kakouser posted image user posted image ma sta ima ne znas,sta se ima tu znatiuser posted image velika pamet guuser posted image cu oprati,vidi on ja ne reagujem i on ustane
pocy nadam se da ce inhalacije pomoci i da nece morati ponovo antibiotikuser posted image
tekja i ja danas isla na uzv,ja sam bila narucena hB sve OKuser posted image Ali sam se malo iznervirala za papa nalaz,na kartoteci mi je rekla da je gotov i da je u kartonu,trebam ponoviti za 6 mjuser posted image Ja pretpostavljala da ce mi karton odnijeti kod dr na uzv,ali nije vec se moram naruciti posebno kako bi mi ocitali nalaz,wtfuser posted image user posted image posto me zabrinulo jer je rekla da ponovo radim otisla sam do karoteke i trazila nalaz,ona kaze nije nista strasno ali da ponovim kako bi bio skroz uredan,kao samo neki leukocitiuser posted image user posted image








_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 18474
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
6.1.2012 18:17:33   
bebacha
kakav crni antibiotik.pogotovo ne sumamed

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 18475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  737 738 [739] 740 741   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  737 738 [739] 740 741   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Simptomi porođaja.
пеперутка16

Koji su bili vaši posljednji simptomi prije porođaja tog dana ili dan-dva ranije? Ako ste imali bilo kakve simptome?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *