|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  390 391 [392] 393 394   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:20:42   
teki
iz prsta se ne moze vidjeti zeljezo. a kako mu nisu mogli izvadit krv nije mi jasno muj vristi udara na sve strane ali ga cuvam ja i jos neko sa mnom a teta mu izvadi, a kod privatnika doduse u mostaru gdje ga ja vodlim u Vele lab oni su ekstra zadnji put skinule odma one bjele mantile jer moj vristi cim ugleda nekog u bjelom pa se igrale sa njim dale mu kinder jaje on nije ni skoto da su mu izvadili doduse bilo je iz prsta ali tako su one fino sa njim da je to proslo bez i jedne suze prolivene.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9776
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:21:27   
bananica
IZVORNA PORUKA: dadada

ja jutros vodila A. da mu izvade krv nebil saznala kakvo mu je zeljezo & co...izmucile su mi dijete a nista nisu uspjeleuser posted image ...nekakav lab. se otvorio ovdje u mom komsiluku..pa reko haj tamo da ne hodam po Domu zdravlja sa zdravim djetetom...i tako su ga izmaltretirale...da bi na kraju rekla...ma zdravo vam je dijete...sta cete mu krv vaditi...vidim ja to ponjemuuser posted image rumeni je onuser posted image
I sad ja neznam sta da radim...da lli opet da pokusavamo negdje drugo...sta mi je najbolje...gdje? koo? da li iz prsta ili i vene...savjet molim



ja sam prije 2 god D kontrolisala zeljezo u Luzanima na Ilidzi, iz prsta joj izvadili, kratko trajalo,nije ni plakala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9777
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:24:18   
teki
zna li neko ima li jos tih slikovnica u knjizari onoj pored vjecne vatre sto su na akciji to nesto po par maraka

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 9778
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:26:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teki

iz prsta se ne moze vidjeti zeljezo. a kako mu nisu mogli izvadit krv nije mi jasno muj vristi udara na sve strane ali ga cuvam ja i jos neko sa mnom a teta mu izvadi, a kod privatnika doduse u mostaru gdje ga ja vodlim u Vele lab oni su ekstra zadnji put skinule odma one bjele mantile jer moj vristi cim ugleda nekog u bjelom pa se igrale sa njim dale mu kinder jaje on nije ni skoto da su mu izvadili doduse bilo je iz prsta ali tako su one fino sa njim da je to proslo bez i jedne suze prolivene.



vidis mogla bi i ja u Vele lab.jel moram ujutro prije mlijeka i jela ili mogu u toku danauser posted image
ja je isto nebi patila vađenjem krvi iz vene al sta mi mogu odrediti iz prstauser posted image
ja sam po ovom pitanju hB totalno neupucena.

(odgovor članu teki)
  Neposredna veza do poruke: 9779
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:29:56   
Malenaoduvijek
dadada

iz prsta moze krvna slika ai zeljezo ne moze,mora iz vene.

po meni u DZ one imaju najvise iskustva.Igor ima vene kastrofa zena mu spricom i iglom izvadila bez problema

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9780
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:31:11   
teki
njemu su opstu krvnu sliku i homoglobin a i po njemu se moze vidjeti je li zeljezo lose. a mi smo vadili da vidimo je li viroza ili bakterija to je nesto CTG nisam sigurna kako se zove user posted image u pitanju i da vidimo opstu sliku tj da vidimo je li mu imunitet opao. ma ekstra su bili miih upozorili da je on malo nezgodan kad su doktori u pitanju pa se oni bas posvetili pravo. 30 km je taj nalaz kostao, a obicni nalaz bez toga je li viroza ili bakterija mislim da kosta 10 km valjda sve zavisi sta trazis

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9781
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:31:31   
salmy
Koliko se sjecam da smo uvijek vadili iz prsta bez problema, malo je plakao i za tren mu izvade u Komrovcu.Ne znam zasto iz vene??? tako malu djecu pate 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9782
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:31:49   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: dadada

ja jutros vodila A. da mu izvade krv nebil saznala kakvo mu je zeljezo & co...izmucile su mi dijete a nista nisu uspjeleuser posted image ...nekakav lab. se otvorio ovdje u mom komsiluku..pa reko haj tamo da ne hodam po Domu zdravlja sa zdravim djetetom...i tako su ga izmaltretirale...da bi na kraju rekla...ma zdravo vam je dijete...sta cete mu krv vaditi...vidim ja to ponjemuuser posted image rumeni je onuser posted image
I sad ja neznam sta da radim...da lli opet da pokusavamo negdje drugo...sta mi je najbolje...gdje? koo? da li iz prsta ili i vene...savjet molim



ja sam prije 2 god D kontrolisala zeljezo u Luzanima na Ilidzi, iz prsta joj izvadili, kratko trajalo,nije ni plakala




zeljezo se ne moze iz prsta vaditi, samo hemoglobin.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 9783
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:32:21   
Lady26
Mi smo vadili sve nalaze iz prsta, zeljezo, krvnu sliku i dif. krvnu sliku user posted image

Ode bold user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 9784
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:34:20   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: dadada

ja jutros vodila A. da mu izvade krv nebil saznala kakvo mu je zeljezo & co...izmucile su mi dijete a nista nisu uspjeleuser posted image ...nekakav lab. se otvorio ovdje u mom komsiluku..pa reko haj tamo da ne hodam po Domu zdravlja sa zdravim djetetom...i tako su ga izmaltretirale...da bi na kraju rekla...ma zdravo vam je dijete...sta cete mu krv vaditi...vidim ja to ponjemuuser posted image rumeni je onuser posted image
I sad ja neznam sta da radim...da lli opet da pokusavamo negdje drugo...sta mi je najbolje...gdje? koo? da li iz prsta ili i vene...savjet molim



pa to si mogla i mene pitati i ovo isto bi ti rekla user posted image user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9785
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:34:51   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: teki

njemu su opstu krvnu sliku i homoglobin a i po njemu se moze vidjeti je li zeljezo lose. a mi smo vadili da vidimo je li viroza ili bakterija to je nesto CTG nisam sigurna kako se zove user posted image u pitanju i da vidimo opstu sliku tj da vidimo je li mu imunitet opao. ma ekstra su bili miih upozorili da je on malo nezgodan kad su doktori u pitanju pa se oni bas posvetili pravo. 30 km je taj nalaz kostao, a obicni nalaz bez toga je li viroza ili bakterija mislim da kosta 10 km valjda sve zavisi sta trazis


CRP mislis.moze se vidjeti i po hemoglobinu ali ne mora.zna hemoglobin biti dobar a zeljezo nisko.
a to sto je rumen ne znaci nista,Igor je blijed kao krpa a ima vise nego dobre nalaze.

ako mu nisi dugo vadila nalaze odradi barem KS iz prstica


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 9786
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:36:20   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lady26

Mi smo vadili sve nalaze iz prsta, zeljezo, krvnu sliku i dif. krvnu sliku user posted image

Ode bold user posted image


ne moze zeljezo iz prsta, vi ste vadili hemoglobin ,konoooo

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9787
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:37:15   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

ja jutros vodila A. da mu izvade krv nebil saznala kakvo mu je zeljezo & co...izmucile su mi dijete a nista nisu uspjeleuser posted image ...nekakav lab. se otvorio ovdje u mom komsiluku..pa reko haj tamo da ne hodam po Domu zdravlja sa zdravim djetetom...i tako su ga izmaltretirale...da bi na kraju rekla...ma zdravo vam je dijete...sta cete mu krv vaditi...vidim ja to ponjemuuser posted image rumeni je onuser posted image
I sad ja neznam sta da radim...da lli opet da pokusavamo negdje drugo...sta mi je najbolje...gdje? koo? da li iz prsta ili i vene...savjet molim



pa to si mogla i mene pitati i ovo isto bi ti rekla user posted image user posted image



iz vene... labaratorij na Ilidži.... kod Konzuma
ujutru date krv, popodne nalazi gotovi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 9788
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:38:13   
Lady26
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9789
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:39:20   
bananica
IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: dadada

ja jutros vodila A. da mu izvade krv nebil saznala kakvo mu je zeljezo & co...izmucile su mi dijete a nista nisu uspjeleuser posted image ...nekakav lab. se otvorio ovdje u mom komsiluku..pa reko haj tamo da ne hodam po Domu zdravlja sa zdravim djetetom...i tako su ga izmaltretirale...da bi na kraju rekla...ma zdravo vam je dijete...sta cete mu krv vaditi...vidim ja to ponjemuuser posted image rumeni je onuser posted image
I sad ja neznam sta da radim...da lli opet da pokusavamo negdje drugo...sta mi je najbolje...gdje? koo? da li iz prsta ili i vene...savjet molim



ja sam prije 2 god D kontrolisala zeljezo u Luzanima na Ilidzi, iz prsta joj izvadili, kratko trajalo,nije ni plakala




zeljezo se ne moze iz prsta vaditi, samo hemoglobin.




uglavnom su meni rekli da je sve ok, da nije anemicna

ne napisah, i KS smo kontrolisali taj put


< Poruku je uredio bananica -- 28.11.2011 14:41:03 >

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9790
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:40:43   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: Lady26

user posted image user posted image user posted image


ne ruzim te ja, samo te napominjem user posted image user posted image jer znam da si mi pisala sta ste vadili....

a isti taj laboratorij ima u gradu, ali ja kod njih ja ne bih ni mrtva usla,to drzi sestra od moje bivse sefice user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9791
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:41:31   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: MALA1994


a isti taj laboratorij ima u gradu, ali ja kod njih ja ne bih ni mrtva usla,to drzi sestra od moje bivse sefice user posted image


eeeeee to je već na ličnoj osnoviuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9792
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:41:38   
bebacha
hajdi nek meni neko kaze koja je razlika izmedu hemoglobina i zeljezo.kod nas se nikad ne vadi zeljezo nego se prema hemoglobinu odredi dali je anemicnouser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 9793
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:41:50   
teki
a vidi se isto i po leukocitima ima li nekih upalnih procesa sto je mene brinulo grlo i usi jer on se nije zalio na usi a doktoric kaze ima uplau usiju. i dala mu antibiotika, mi izvadili nalaz i kod drugog pedijatra za moj pojam najboljeg na podrucu Mostara i Sarajeva dr.Vele i on kaze nemoj te mu davati antibiotk kad smu mu pokazali nalaz. to je jedini pedijatar koji te posalje prvo da nalaz vadis pa onda ako stvarno treba dati antibiotik naravno ako su sve u pitanju simtomi viroze sto i jesu u 90 posto slucajeva. nigdje u svjetu ne djele antibiotke kapom i sakom kao kos nas, to je svugdje strogo kontrolisano, u nas doces kasljes malo oni evo ti antibiotik

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9794
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:41:51   
Lady26
Ama vadili zeljezo hebem mu.... 1000%
KS, Fe, DKS
IZVORNA PORUKA: Lady26

Stigli nalazi user posted image user posted image user posted image
Hvala Bogu, odlicni user posted image user posted image user posted image

Leukociti - 10,7
Zeljezo - 14,90 user posted image
Hemoglobin - 12,6
Eritrociti - 4,64



< Poruku je uredio Lady26 -- 28.11.2011 14:43:16 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9795
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:42:09   
Anoniman
ona mu iz vene nije htjela ni pokusavati...i hvalal bogu da nije jer je ovo iz prsta par kapi sa kojma ne moze nista patnje bila samo takva...znaci put dz ili neki strucniji lab...mislim strucniji sa malom djecom ala sanasa...ne bi u drzavni zbog bolesnih...ipak je on zdrav...a tamo vazda masa svijeta

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 9796
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:47:07   
Anoniman
Mi sad iz DZ i obona su vadili nalaze i oboma radili zeljezo iz prsta. Malo vise nacijede i moze. Bebacha po hemoglobinu i hematokritu se ocjenjuje da li je dijete anemicno, cak vise po hematokritu i ako je los hematokrit onda se radi zeljezo.

Uglavnom Luki viroza, tobrex kapi u nos zbog bestije koju je imao, a Ani leukociti mirni, crp ne rade puklo im nekakvo staklo za zasijavanje, ali limfociti malo poviseni pa onda da sacekamo dan, dva bez antibiotika, ako ne prodje temperatura onda da dodjemo po antibiotik, do tada i njoj tobrex kapi u nos, propolgoa spray za grlo.

< Poruku je uredio jelenaT -- 28.11.2011 14:48:48 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9797
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:49:21   
Lady26
Eto vidis, znam da nisam luda - valjda user posted image user posted image
Iz prsta 100% radili zeljezo, bila fina teta i rekla da nece da je muci...al joj je uzela 2 ili 3 epruvete...znam da se isplakala user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9798
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:54:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Mi sad iz DZ i obona su vadili nalaze i oboma radili zeljezo iz prsta. Malo vise nacijede i moze. Bebacha po hemoglobinu i hematokritu se ocjenjuje da li je dijete anemicno, cak vise po hematokritu i ako je los hematokrit onda se radi zeljezo.

Uglavnom Luki viroza, tobrex kapi u nos zbog bestije koju je imao, a Ani leukociti mirni, crp ne rade puklo im nekakvo staklo za zasijavanje, ali limfociti malo poviseni pa onda da sacekamo dan, dva bez antibiotika, ako ne prodje temperatura onda da dodjemo po antibiotik, do tada i njoj tobrex kapi u nos, propolgoa spray za grlo.
e pa tako je ona meni i rekla...da mora napuniti citavi epruvetu...pokazala mi je...nije naravno ona staklena user posted image al nije ni mala premda kapa iz prsta...elem...nije uspjela
odvascu ja njega u sanasu...ili u onaj lab gdje ja idem...mada tamo isto rade dosta mladi ljudi...bojim se da ce opet isto biti

Poljubac za indijanceuser posted image da sto prije prodje

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9799
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:54:34   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: Lady26

Eto vidis, znam da nisam luda - valjda user posted image user posted image  



jesi, jesi - ovo ti se samo posrećilouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  390 391 [392] 393 394   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  390 391 [392] 393 394   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

ZELENI MED
magbi

MOLIM VAS DA LI JE IKO OD VAS CUO ILI PROBAO ZELENI MED I IMA LI KAKAV SAVJET PREPORUKU POZITIVNU ILI NEGATIVNU,HVALA VAM UNAPRIJED NA ODGOVORIMA

DA (30%)

NE (70%)


Broj svih glasova: 107

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *