|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  391 392 [393] 394 395   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:56:10   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Mi sad iz DZ i obona su vadili nalaze i oboma radili zeljezo iz prsta. Malo vise nacijede i moze. Bebacha po hemoglobinu i hematokritu se ocjenjuje da li je dijete anemicno, cak vise po hematokritu i ako je los hematokrit onda se radi zeljezo.

Uglavnom Luki viroza, tobrex kapi u nos zbog bestije koju je imao, a Ani leukociti mirni, crp ne rade puklo im nekakvo staklo za zasijavanje, ali limfociti malo poviseni pa onda da sacekamo dan, dva bez antibiotika, ako ne prodje temperatura onda da dodjemo po antibiotik, do tada i njoj tobrex kapi u nos, propolgoa spray za grlo.
e pa tako je ona meni i rekla...da mora napuniti citavi epruvetu...pokazala mi je...nije naravno ona staklena user posted image al nije ni mala premda kapa iz prsta...elem...nije uspjela
odvascu ja njega u sanasu...ili u onaj lab gdje ja idem...mada tamo isto rade dosta mladi ljudi...bojim se da ce opet isto biti

Poljubac za indijanceuser posted image da sto prije prodje



ne očekuj ni u sanasi čarobni štapić..je li to ona na grbavici? mi smo tamo vadili krv iz prsta i normala, dvije tete rade u lab., R. se dernja, ja se crvenim i tugujem..standardica user posted image user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9801
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:57:46   
salmy
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Mi sad iz DZ i obona su vadili nalaze i oboma radili zeljezo iz prsta. Malo vise nacijede i moze. Bebacha po hemoglobinu i hematokritu se ocjenjuje da li je dijete anemicno, cak vise po hematokritu i ako je los hematokrit onda se radi zeljezo.

Uglavnom Luki viroza, tobrex kapi u nos zbog bestije koju je imao, a Ani leukociti mirni, crp ne rade puklo im nekakvo staklo za zasijavanje, ali limfociti malo poviseni pa onda da sacekamo dan, dva bez antibiotika, ako ne prodje temperatura onda da dodjemo po antibiotik, do tada i njoj tobrex kapi u nos, propolgoa spray za grlo.
e pa tako je ona meni i rekla...da mora napuniti citavi epruvetu...pokazala mi je...nije naravno ona staklena user posted image al nije ni mala premda kapa iz prsta...elem...nije uspjela
odvascu ja njega u sanasu...ili u onaj lab gdje ja idem...mada tamo isto rade dosta mladi ljudi...bojim se da ce opet isto biti

Poljubac za indijanceuser posted image da sto prije prodje

A dadada nemas potrebe bezveze placati.U Kumrovcu su divni,mladi ljudi i toliko nagodni.Ja sam momka u zadnje vrijeme stalno vodila,vjeruj zadnji put nije opste plakao.Momak koji mu je vadio cak vozio sa njim autic po stolu.Pokusaj neces se izraditi
Sretno sta god odlucite
Jelo za tvoje pilice jedan veliki user posted image user posted image user posted image user posted image da brzo ozdrave

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9802
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 14:59:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Mi sad iz DZ i obona su vadili nalaze i oboma radili zeljezo iz prsta. Malo vise nacijede i moze. Bebacha po hemoglobinu i hematokritu se ocjenjuje da li je dijete anemicno, cak vise po hematokritu i ako je los hematokrit onda se radi zeljezo.

Uglavnom Luki viroza, tobrex kapi u nos zbog bestije koju je imao, a Ani leukociti mirni, crp ne rade puklo im nekakvo staklo za zasijavanje, ali limfociti malo poviseni pa onda da sacekamo dan, dva bez antibiotika, ako ne prodje temperatura onda da dodjemo po antibiotik, do tada i njoj tobrex kapi u nos, propolgoa spray za grlo.
e pa tako je ona meni i rekla...da mora napuniti citavi epruvetu...pokazala mi je...nije naravno ona staklena user posted image al nije ni mala premda kapa iz prsta...elem...nije uspjela
odvascu ja njega u sanasu...ili u onaj lab gdje ja idem...mada tamo isto rade dosta mladi ljudi...bojim se da ce opet isto biti

Poljubac za indijanceuser posted image da sto prije prodje



ne očekuj ni u sanasi čarobni štapić..je li to ona na grbavici? mi smo tamo vadili krv iz prsta i normala, dvije tete rade u lab., R. se dernja, ja se crvenim i tugujem..standardica user posted image user posted image

al su barem uspjele...ove nisu ni uspjele...a sve smo prosli...od deranja, ritanja, udaranja do krokodilskih suzauser posted image ...a nista na kraju...to mi je najgore...sve cu ja izdurat samo da izvade, a ne ovako...izmaltretiraju a ja nemam nalaz

nego jeste vi skinuli "rolku"user posted image

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 9803
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:01:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Mi sad iz DZ i obona su vadili nalaze i oboma radili zeljezo iz prsta. Malo vise nacijede i moze. Bebacha po hemoglobinu i hematokritu se ocjenjuje da li je dijete anemicno, cak vise po hematokritu i ako je los hematokrit onda se radi zeljezo.

Uglavnom Luki viroza, tobrex kapi u nos zbog bestije koju je imao, a Ani leukociti mirni, crp ne rade puklo im nekakvo staklo za zasijavanje, ali limfociti malo poviseni pa onda da sacekamo dan, dva bez antibiotika, ako ne prodje temperatura onda da dodjemo po antibiotik, do tada i njoj tobrex kapi u nos, propolgoa spray za grlo.
e pa tako je ona meni i rekla...da mora napuniti citavi epruvetu...pokazala mi je...nije naravno ona staklena user posted image al nije ni mala premda kapa iz prsta...elem...nije uspjela
odvascu ja njega u sanasu...ili u onaj lab gdje ja idem...mada tamo isto rade dosta mladi ljudi...bojim se da ce opet isto biti

Poljubac za indijanceuser posted image da sto prije prodje

A dadada nemas potrebe bezveze placati.U Kumrovcu su divni,mladi ljudi i toliko nagodni.Ja sam momka u zadnje vrijeme stalno vodila,vjeruj zadnji put nije opste plakao.Momak koji mu je vadio cak vozio sa njim autic po stolu.Pokusaj neces se izraditi
Sretno sta god odlucite
Jelo za tvoje pilice jedan veliki user posted image user posted image user posted image user posted image da brzo ozdrave
ma ja bih da izbjegnem cekaonice...jer moram prvo kod pedijatrice po uputnicu...pa onda u lab...pa tamo cekati sa bolesnom djecom, i ostalim...a on zdrav da kucnem

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 9804
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:08:22   
Hanady RR
dadada poraniš....ja odem u 7.20...oni krenu u 7.30 prva uđem sa djetetom i izađem i pravac automobil...ako radimo komletne sutra idemo po nalaz, ako radimo diferencijalne za 20 minuta s epopmenm tete fine mi odradile nalazeuser posted image

ja iz svoga iskutav d avam kažem da mojoj H iz prsta ne mogu izvaditi dovoljno krvi d aurade komletne nalaze...ona je grozna, baca se , udara ih nogama...jedno dijete za neprepoznati..i najtragičnije od nekog meni totalno nejasnog straha njoj se krv povuče...kap krvi joj iz prsta ne izlazi...iz vene u lab. stari grad to urade tako brzo i njoj je manje bolnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9805
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:08:28   
teki
niko mi ne odgovori
ima li tih jeftinih slikovnica vise i je li to u onoj knjizari pored vjecne vatre

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 9806
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:10:31   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teki

niko mi ne odgovori
ima li tih jeftinih slikovnica vise i je li to u onoj knjizari pored vjecne vatre


ja sma kupila u onoj pored vječne vatre al prije sedmicu...mada je kolegoca kupila u četvrtak isto tu...pa sad dali je nestalo ili ne ...neznam nikoga svježijeg u kupovini da bi ti dala adekvatnu infouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 9807
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:13:07   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: teki

niko mi ne odgovori
ima li tih jeftinih slikovnica vise i je li to u onoj knjizari pored vjecne vatre


ja sam kupovala na Malti, bilo ih je dosta

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 9808
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:16:23   
teki
hvala vam, a gdje se nalazi ta knjizara na malti

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 9809
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:17:44   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: teki

hvala vam, a gdje se nalazi ta knjizara na malti


joj zavučena je, ona zgrada "kifla" pa iza te zgrade ima mala knjižara, gleda na Velepekaru

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 9810
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:18:55   
teki
skontala sam od prilike bas ti hvala jer moj je malac lud za slikovnicama i knjigama vazda citaj mama

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 9811
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:23:09   
Anoniman
Adi ne ispusta ovu sa zivotinjama lista i pokazuje user posted image

(odgovor članu teki)
  Neposredna veza do poruke: 9812
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:27:55   
Malenaoduvijek
teki ja ti svaki dan prodjem pored knjizare ima ih jos ali ne vise kao prosle sedmice.

dadada
nemas a zar nema kod vas odvojeno za zdravu i bolesnu djecu.a po uputnicu kod nas mozes doci i bez djeteta evo npr sada odes bez njega i uzmes.

a u lab su ekstra (odvojeno za djecu i trudnice) ja u trudnoci vadila gore gdje vade i djeca brzo to ide skroz

jelena u vrazovoj nece iz prsta zeljezo da rade samo iz vene.

a jedva mu nacjede i za obicnu ks a kako ce toliko nacijediti za tri epruveteuser posted image

a kono duboki naklon uz ispriku user posted image user posted image

ladybue licni razlozi nego,kad mi ko spomene tu lab kosa mi se digne na glavi odmah user posted image

< Poruku je uredio MALA1994 -- 28.11.2011 15:39:01 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9813
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:28:23   
megi
pozdravcic
samo da vidim kako su bebice, male velike
mi smo se bas odmorile tri dana
setale, spavale dosuse ujutro malo duze a preko dana jedva malo
i sinoc sok u 22 sata pita one mene mamao hocemo li spavati
aaaaaaaaaaaaa reko nek sam i ovo docekala

imamo i mi slikovnice super su, adna kao nesto sama prica, cita
malo smo se za viken borili i sa ucenjem na tutu, sjedi ona po pola sata al nista
al se zato uredno popuiskila u gace i to se skrila iza komode i onda u plac da je presvucem
kako li cemo se naviknuti


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9814
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:33:40   
Mala Selma
IZVORNA PORUKA: teki

niko mi ne odgovori
ima li tih jeftinih slikovnica vise i je li to u onoj knjizari pored vjecne vatre


Teki, ima jos slikovnica u knjizari svjetlost ispod V.vatre, ja jutros kupila, kostaju 1 i 2KMuser posted image
Noa, drago mi je da vam je pomogao sirup Denivit plus, ja se kunem u njegauser posted image


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 9815
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:35:11   
teki
moj nece da sjedne na tutu nema sanse ni minutu, a vidim da mu je i pelena dodijala buni se kad mu stavljam. ja nemam pojma kako cu ga na tutu natjerati bar da sjedne na nju za pocetak

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 9816
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:36:36   
teki
i ja se bas nadam da ce nam pomoci Denivi plus i ja ga danas kupila pa cemo veceras krenuti sa njim iako je mali u vrticu pa necemo moci davati mu ga 3 puta dnevno ali cu mu dati skoro cjelu kasikicu 2 puta dnevno pa se nadam da ce i tako imati efekta

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 9817
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:36:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

dadada poraniš....ja odem u 7.20...oni krenu u 7.30 prva uđem sa djetetom i izađem i pravac automobil...ako radimo komletne sutra idemo po nalaz, ako radimo diferencijalne za 20 minuta s epopmenm tete fine mi odradile nalazeuser posted image

ja iz svoga iskutav d avam kažem da mojoj H iz prsta ne mogu izvaditi dovoljno krvi d aurade komletne nalaze...ona je grozna, baca se , udara ih nogama...jedno dijete za neprepoznati..i najtragičnije od nekog meni totalno nejasnog straha njoj se krv povuče...kap krvi joj iz prsta ne izlazi...iz vene u lab. stari grad to urade tako brzo i njoj je manje bolnouser posted image
ovo se meni desava ali iz vene...ja unesvjest padamuser posted image ...svi misle da je radi krvi...al nije...mogu krv bez problema gledati...meni je samo to vadjenje iz vene strava i uzas...ja na tv dzankije ne mogu gledati a kamoli meni neko da vadi...redovno me one sestre uhvate podje...user posted image cim me vide polegnu me na krevetuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 9818
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:39:30   
teki
tako je i kod mene bilo sve do trudnoce obavezno tata isao sa mnom da vadim krv jer sam redovno padala u nesvjest a kad sam ostala trudna nikad i to sam morala svaki mjesec vaditi ali valjda neki osjecaj da su ti svi nalazi zbog bebe pravo sam dobila snage i sve sam to obavljala ko s pjesmom uopste nisam mislila na sebe samo na bebicu sto ti je reci psiha sve je to samo u glavi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9819
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:41:11   
bebacha
sta je s Tekijom.nema je nestouser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 9820
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:42:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

teki ja ti svaki dan prodjem pored knjizare ima ih jos ali ne vise kao prosle sedmice.

dadada
nemas a zar nema kod vas odvojeno za zdravu i bolesnu djecu.a po uputnicu kod nas mozes doci i bez djeteta evo npr sada odes bez njega i uzmes.

a u lab su ekstra ja u trudnoci vadila gore gdje vade i djeca brzo to ide skroz

jelena u vrazovoj nece iz prsta zejezo da rade samo iz vene.

a jedva mu nacjede i za obicnu ks a kako ce toliko nacijediti za tri epruveteuser posted image
vadjenje krvi, koliko ja znam, nije odvojeno...tj. odvojene su trudnice i djeca...bilo zdravi ili bolesni ...a za uputnice tj. pedijatriju je odvojeno...samo se ceka po 1-2 sata na red...moram se nekako izorganizirati...dogovoriti se sa mamom i sa D. da ga tad ne vodim...ma najradije bih ga odvela negdje da ne stojim u redu...nije mi zao dati 7 KM za to...gore mi je cekati dva sata pa jos naletiti i na pauzu

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 9821
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:56:46   
Malenaoduvijek
dadada
misila sam na pedijatriju ne za krv,ali se stvarno ne ceka dugo za krv i ja dodjem oko 9,pola 10 i brzo dodjem na red,prosli put sam odmah usla nije nikoga bilo.

a u vrazovoj na pedijatriji nema pauze user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9822
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:58:15   
R&T@
Vratila se jauser posted image

Vidjele su me Hrvatska, Slovenija, Austrija i Njemacka...
vise od 2000 km smo presli...
uzivali, druzili se, jeli, fotografisali, malo kupovali,malo spavali...

Djeca nas docekala ziva i zdrava, hvala Boguuser posted image
Cijelo jutro se grlimo i jedemo slatkise...

Vi ste mi puuuuuuuuuuuuuno nedostajaleuser posted image user posted image user posted image

Moze li rezime?
Da li su nam sva djecica zdrava? Mame?
Je li bilo lijepih vijesti? 

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9823
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:59:08   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

tajraaaaaaaaaa...šta si nam lijepo donijelauser posted image user posted image user posted image

kakav rezime odvade...daj ti nama rezime otamouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 9824
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
28.11.2011 15:59:27   
Malenaoduvijek
jos je neko pisao da nalazi u dz budu tek sutrrdan.moji su uvijek bili gotovi isti dan u 14 h, a i u vrazovoj djeci budu isti dan takodje ne kontamuser posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 9825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  391 392 [393] 394 395   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  391 392 [393] 394 395   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

ZELENI MED
magbi

MOLIM VAS DA LI JE IKO OD VAS CUO ILI PROBAO ZELENI MED I IMA LI KAKAV SAVJET PREPORUKU POZITIVNU ILI NEGATIVNU,HVALA VAM UNAPRIJED NA ODGOVORIMA

DA (30%)

NE (70%)


Broj svih glasova: 107

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *