|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:15:31   
anidla
skorpia imas PP, ganjam te po forumu da ti to kazem user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:16:06   
D_K
IZVORNA PORUKA: frenchy_m

Ne znam sta cu kad i drugi malac dodjeuser posted image  Uposlit cu tatu, jer mi malecki ustane u kreveticu i zove me mama, mama, i pokazuje prstom da hoce da jede, i tako me zove sve dok ne ustanem, onda legne i gleda me kako muckam flasicu (uvijek imam svjeze vode u termosici), popije to i zaspi ko top. Ali ima da isprobam i ovo sa vodom, valjda nece plakati.

ma probaj - ne moze skoditi. ako upali dobro i jeste a ako ne onda makar znas da tako mora biti.
a ja nisam svojim ni probala da ukinem nocne obroke - starijoj tek sa 4 godine kada je stvarno bezveze da pije kakao po noci. ali kako stvari stoje manjoj cu do 2 godine pokusati da ukinem - ne kosta me nista da probam a dobijem noc bez ustajanja :))

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:17:39   
frenchy_m
Koliko ima malecki?

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:18:48   
Aki Sa
IZVORNA PORUKA: frenchy_m

Koliko ima malecki?


1 smo napunili 4 mjeseca a tvom


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:19:31   
frenchy_m
19 mjeseci, a drugi stize u martuuser posted image user posted image

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:23:06   
Aki Sa
Svaka cast na tako maloj razlici

Mene je Nur toliko smorio da sam rekla samo kad amneziju dobijem odlucujem se na drugo i tek na proslavi nejgovog cetvrtog rodjendana sam pozelila drugo.

Spavao je izmedju nas, budio se non stop, ni obdaniste ni sport nisu mogle umiriti tu energiju vec kad dodjemo s posla nastavak igre a legao je u krevet tek u 11

Sad sam i ja pametnija pa neke greske ispravljam


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:23:14   
frenchy_m
Nosali smo ga prvih cetiri-pet mjeseci da podrigne, a onda nam je neuropedijatrica rekla da nije strasno i ako ne podrigne, ne moze mu nista biti (jer nas na srecu nije imao grceve). Prijateljica mi malca ne nosa, je se sokirala, imao je tad skoro 6 mjeseci, ona ga stavi da sjedne, malo ga nagne prema naprijed i on fino podrigne !!

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:24:01   
MELLI
Čitam i razmišljam ,da li da išta napišem na ovu temu,što zbog stida,što zbog mogućeg demoralisanja majki, koje imaju puno mlađe bebe od mojeuser posted image user posted image

Situacija je sljedeća,moja BEBAuser posted image ,ima malo više od godinu i po,i jedino što sam ja uspjela,jeste da hranjenje u toku noći,svedem na dva puta.
Nikakve cucle,flašice,čaše,niti bilo koje drugo hranjenje u toku noći ne dolazi u obzir.Samo sika.Nedavno mi je na čelu napravio takvu modricu,da me je bilo sramota reći odakle miuser posted image user posted image .U toku noći,odlučim ja,kao nema više sike,ako si žedan,gladan,mama će ti dati flašicu.I tako zakmeči on,a ja za onu flašicu i kao ponudim mu da pije.On počne urlikati kada je samo osjetio ukus silikona u ustima,ja ponovo pokušam da mu dam,i on uzme flašicu i takvom me silom mlatne posred čela,da sad meni nije više palo na pamet da mu nudim .Otkrijem mu siku,on nastavi papati,a ja skontam kako sam u stvari nemoćna nad njim.user posted image (ovo se šalim naravnouser posted image )
Metode,ostavljanja da plače nisam,niti želim probati.
Svašta nešto drugo smo pokušavali,i da ga MM uzme u toku noći i nosa,cuce,flašice,maženje,pjevanje ...Jednostavno tako je kako je.Sad sam još kao i zadovoljna ,jer ustaje samo dva puta.Bilo je i kod nas noći kada se nije spavalo nikada duže od dvadeset minuta,ali to je valjda,faza izrastanja zuba.

Starija kćerka je tek sa godinu i po prespavala noć ,(ali i poslije se ona znala buditi,sve dok joj svi zubi nisu nikli),kada je ona počela pajkiti po cijelu noć,rodio se on,tako da ja definitivno ,evo već pune tri godine nisam nikada spavala duže od tri sata u jednom komaduuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

I evo čitam vas ,i ne vidim rješenje koje bi moglo ukloniti moje problemeuser posted image

Mislim da su neke bebe jednostavno takve.Spavaju ili ne spavaju.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:25:08   
škorpija
joooj ustajanje do 4. - 6. godien, žene šta je s vamauser posted image , pa jel iko radi na ovom forumu, kako na poslu izdržiteuser posted image , ja radim na veona stresnom poslu i ako sam nenapsavana nema od mene ništa. ja kotan pustiću bebija do godine, ali onda ima da se odvikava od  noćnog hranjenja pa makar plakao mjesec dana

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:26:17   
Aki Sa
Meni se cini da nama vise nema spavanja, taman kad oni porastu krenut ce izlasci pa ce brizne majke po prozorima hodati dok se djeca ne vrate kuciuser posted image

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:27:59   
frenchy_m
user posted image  Hvala, vidjet cu sta me ceka hehe

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:28:49   
Aki Sa
IZVORNA PORUKA: škorpija

joooj ustajanje do 4. - 6. godien, žene šta je s vamauser posted image , pa jel iko radi na ovom forumu, kako na poslu izdržiteuser posted image , ja radim na veona stresnom poslu i ako sam nenapsavana nema od mene ništa. ja kotan pustiću bebija do godine, ali onda ima da se odvikava od  noćnog hranjenja pa makar plakao mjesec dana


Radim draga skorpijo ali nikog na poslu ne zanima sto sam ja majka i sto je iza mene 5 budjenja, vec nabaci osmjeh sjedi i heklaj punom parom a iza 5 ti opet slobodno budi majka. Stim da moj posao  zavrsava samo fizicki u 5 a onda po potrbi idu sastanci, telefoni, mailovi i naravno dojenje, presvlacenje, kupanje itddd

Blago nama


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:28:51   
Nunichi
I mene je strah sta cu kad pocnem raditi, mogla bi Zaricina mama vrlo lako zavrsiti u zatvoru ako bude ovako bunovna radila. user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:31:22   
škorpija
Ja možda neću baš u zatvoru, ali mogla bih lako otkaz fasovati i tužbu neku, baš tako, na polsu nikog nije briga što si majka, ali trebalo bi barem našu djecu da je briga i da nas ne bude user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:33:54   
frenchy_m
Ako moze rijec utjehe : moja je svekrva do 4. godine morala nosati mog djevera, i to mu pjevati, a kad mu se pjesma ne bi svidjela, samarcina ! A kad ga stave u krevetic, on toliko place da poplaviuser posted image  I tako svaku noc po nekoliko sati....

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:37:08   
škorpija
e j user posted image , što je previšđe, previše je, ja nisam za fizičko kažnjavanje djeteta, ali bezobrazluk se treba kazniti i malo puc-puc po guzi nikome nije naštetilo (barem meni nijeuser posted image )
Još kad sam bila trudna zarekla sam se da mi neće jahati po glavi i hvala bogu volim ga ali već sad vidim da ću biti čvrste ruke

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:37:25   
Nunichi
Evo i od mene utjesna...drugaricina bebe vec mjesecima spava cijeli dan, a cijelu noc tambura. user posted image
Ona i muz rade, jedno je cuva jedan dan, drugo drugi, a tako i naizmjenicno su budni po cijelu noc s njom.
I sto je najgore imaju u uzoj porodici slucaj da je beba tako zamijenila noc i dan do trece godine. user posted image user posted image
Mene je moje ustajanje cijelu noc mala maca za ovo.

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:39:57   
D_K
IZVORNA PORUKA: frenchy_m

Ako moze rijec utjehe : moja je svekrva do 4. godine morala nosati mog djevera, i to mu pjevati, a kad mu se pjesma ne bi svidjela, samarcina ! A kad ga stave u krevetic, on toliko place da poplaviuser posted image  I tako svaku noc po nekoliko sati....


e koja maza covjece. i jos mora da mu pjeva.
e pa dobro sam ja onda prosla, ustajacu i ja samo da samarcine ne legnu user posted image user posted image


(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 12:45:53   
Atarka
IZVORNA PORUKA: frenchy_m

Ako moze rijec utjehe : moja je svekrva do 4. godine morala nosati mog djevera, i to mu pjevati, a kad mu se pjesma ne bi svidjela, samarcina ! A kad ga stave u krevetic, on toliko place da poplaviuser posted image  I tako svaku noc po nekoliko sati....


A ja mislila moj mali zahtjevan!user posted image
Cetiri noci zaredom je spavao ko' veliki: od 23 do 6 bez budjenja. Malo se provrti, ja ga ne diram i tako do jutra. Ali, zato je sinoc nastavio po starom: budio se 4-5 puta i svaki put je htio jesti. Zato smatram da to nocno budjenje nije zbog gladi, vec ako se nagutao zraka dok je dojio i onda ga muce grcici i gasovi, a on jadan ne zna razlikovati glad od grcica.
Mozda grijesim sto ga nakon hranjenja pred spavanje ne dizem da podrigne? Zao mi ga razbudjivati kad zaspe. Kako vi to rjesavate?

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu frenchy_m)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 14:37:19   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Aki Sa

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Aki Sa, ja sam prestala prije nekih 10-tak dana...tako da je noćno hranjenje u krevetiću, ni ne uzimam je već je hranim onako dok leži...


Znaci jos bar 2 mjeseca, kako kazu izdrzo je Mujo i gore pa i ovo cemo

Hvala



Ja sam možda čekala malo duže (doduše, stvarno ne znam kad su prestajale druge mame), ali mi puno bljuckamo pa iz tog razloga...a da spava kako treba mislim da bih je dizala i noću da podrigne. Ovo radim samo da se ne razbudi user posted image .


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
5.1.2010 23:17:15   
Majčica
IZVORNA PORUKA: Aki Sa


Mene je Nur toliko smorio da sam rekla samo kad amneziju dobijem odlucujem se na drugo...
user posted image user posted image user posted image
I ja cesto nesto slicno pomisljam, ne daj mi se Boze ogrijesiti.

Mi jos dojimo po noci po par puta, taman sam nedavno htjela da ga odbijem kad se razboli i sve pade u vodu. Kaze mi doktor posto je vrijeme virusa a on u jaslice ide, bolje bi bilo do proljeca sacekati. Tako da sam odustala.
Lakse mi je kad cujem da ima jos djece sa nepresusnom energijom, voljela bi ja Tarika vidjeti da padne od umora i zaspe vise nego ista.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
5.1.2010 23:24:13   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: škorpija

e j user posted image , što je previšđe, previše je, ja nisam za fizičko kažnjavanje djeteta, ali bezobrazluk se treba kazniti i malo puc-puc po guzi nikome nije naštetilo (barem meni nijeuser posted image )
Još kad sam bila trudna zarekla sam se da mi neće jahati po glavi i hvala bogu volim ga ali već sad vidim da ću biti čvrste ruke


ista sam ti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
5.1.2010 23:25:04   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Nunichi

I mene je strah sta cu kad pocnem raditi, mogla bi Zaricina mama vrlo lako zavrsiti u zatvoru ako bude ovako bunovna radila. user posted image user posted image user posted image



dobro je pa ne voziš trolejbus tek bi onda nahebaliuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
8.1.2010 13:11:42   
Nanica Sarajevo
Moja curica ima sada 12 i pol mjeseci i obroci su kada idemo na spavanje oko 20:00, i u ponoć
Ništa više do 9:00 sati ujutro!!!
Dakle, tehnika davanja čaja umjesto obroka (oko 4 - pola pet ujutro) je UPALILA user posted image !!!!!

Ipak, trebalo je cijelih 20 noći da se to ustali, mada i danas ponekad zna da "kenjka" u ta doba (oko pola 6), ali cucla riješi taj problem. Čak kada MM pokuša da joj da flašicu (jer mu pukne film što dijete plaće, a možda je gladna) - ONA NEĆE!!!!!
Eh, pa hajde ti sada budi pametan...
Ali, recimo sinoć - nije se okrenula, kako je lijepo spavala, jutros do pola osam, bez buđenja... A svaku noć isto radimo.

Kod nas je čaj umjesto obroka upalio!

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
8.1.2010 14:32:08   
Suzana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Nunichi

I mene je strah sta cu kad pocnem raditi, mogla bi Zaricina mama vrlo lako zavrsiti u zatvoru ako bude ovako bunovna radila. user posted image user posted image user posted image



dobro je pa ne voziš trolejbus tek bi onda nahebaliuser posted image



user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *